Remix e17

Czyli Ubuntu 10.10 PL Malinowa Mandarynka :)
marcin1982
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 3209
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:49
Płeć: Mężczyzna

Odp: Remix e17

Post autor: marcin1982 »

Nie. Powinieneś do tworzonego obrazu wlączyć swój katalog /home. Pomoc jak włączyć / wyłączyć katalogi z live-cd iso znajdziesz zapewne w pomocy programu:

Kod: Zaznacz cały

remastersys --help
Zajrzyj tutaj:
http://grzglo.jogger.pl/2007/12/06/wlas ... mastersys/
Nie znam tego programu, wg. mnie ta opcja:

Kod: Zaznacz cały

sudo remastersys backup custom.iso
utworzy obarz *.iso z Twoim katalogiem /home, czyli z konfiguracjią środowiska graficznego oraz ustawieniami programów. Wtedy w trybie live-cd będziesz się mógł zalogować "na siebie".
Poczytaj jeszcze:

Kod: Zaznacz cały

remastersys --help
pokrak
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 21 sty 2011, 11:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Enlightenment
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Remix e17

Post autor: pokrak »

ok dzięki za linka :)
próbowałem przerobić filesystem.squashfs i dodałem na chroocie konta lecz niestety po stworzeniu iso niby w qemu się odpala i się bootuje lecz z płytki miga grub i odpala system z dysku
sprobuje tak jak napisałeś z inna opcja użyć remastersys`a
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: Remix e17

Post autor: luk1don »

pokrak pisze:Witam.

Mam pytanko ponieważ na stronie remastersysa nie mogę się wbić na forum (czekam już dość długo za linkiem aktywacyjnym). A nie mogę znaleźć nigdzie indziej odpowiedzi. Potrzebuje zrobić takie distro na własny użytek lecz akurat skorzystałem z debiana 6.0 a nie z ubuntu plus do tego środowisko ecomorph i entrance. Skorzystałem z najnowszego remastersys`a i zbudowało mi ładnie pliczek iso, który wysmażony ładnie się zbootował załadowało entrance i tu zaczęły sie schody, ponieważ entrance (środowisko txt zresztą też) nie przyjmuje użytkownika którego mu zadałem (domyślny custom bodajże też nie działa). I na chwile mam swoje live cd na które nie mogę się dostać. Czy tworząc remiksa z e17 mieliście podobne problemy i czy wiecie jak sobie z tym poradzić ??

Z góry dziękuje za odpowiedzi
Jeżeli nawet domyślny profil/motyw custom ci się nie ładuje, to masz raczej grubszy problem:)
Co do importu ustawień danego użytkownika to w remasteringu Ubuntu! panuje ogólna zasada. Zainteresuj się katalogiem: /etc/skel Umieszczasz tam ukryte pliki zaczynające się od . z katalogu domowego, oczywiście tylko niektóre i musisz im nadać opdpowiednie uprawnienia (root).
pokrak
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 21 sty 2011, 11:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Enlightenment
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Remix e17

Post autor: pokrak »

Wiec sprawa wygląda tak robiąc remastersys distro nie tworzy katalogu domowego (??????) grzebiąc w ciemnych odmętach internetu informacja pojawiła się kilkukrotnie. Wiec rozwiązanie wygląda na chwile obecną tak (2 wersje):

(wersja 1)
1. remastersys backup
2. rozpakowanie filesystem.squashfs
3. zamontowanie rozpakowanego
4. chroot
5. uporzadkownie i wywalenie niepotrzebnego oprogramowanie (np renastersys itp)
6. konfiguracja katalogu domowego
7. spakowanie spowrotem do filesystem.squashfs
8. ponowne stworzenie pliku iso

(wesja 2)
1. remastersys distro
2. rozpakowanie filesystem.squashfs
3. zamontowanie rozpakowanego
4. chroot
5. dodanie użytkownika
6. ew porządki
7. spakowanie spowrotem do filesystem.squashfs
8. ponowne stworzenie pliku iso

Obydwie wersje działają sprawdziłem obydwie są mniej więcej tak samo czasochłonne i chyba wersja nr 1 mi osobiście najbardziej odpowiada należy tylko pamiętać, żeby przed remastersys backup pozmieniać sobie hasła użytkownika i roota na takie jakie chcemy żeby były w livecd
pokrak
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 21 sty 2011, 11:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Enlightenment
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Remix e17

Post autor: pokrak »

Więc biorąc wszystkie za i przeciw UBUNTU nie jest dobrą bazą do zabawy zbyt duzo niepotrzebnych śmieci. Ostatecznie Debian z E17 dało oczekiwany efekt :) -> http://www.pokrak.com.pl narazie wersja testowa ale szybka i pamieci je niewiele.
www.pokrak.com.pl -> PokrakOS - Debian z Enlightenment mogą spotkać się za darmo
Zablokowany

Wróć do „Malinowa Mandarynka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości