Remix e17

Czyli Ubuntu 10.10 PL Malinowa Mandarynka :)
Awatar użytkownika
choody
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 91
Rejestracja: 01 kwie 2010, 23:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Odp: Remix e17

Post autor: choody »

Motyw denny, lepiej e17 z standartem, tekst wychodzi w uruchom ponownie,ten dock nie zabardzo działa mianowice tez tekst ucina. Ale jak na wersje alpha to jest super
P.S jakis skrypt do instalacji ?

EDIT:
http://choody.com.pl/ drugie ftp
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: Remix e17

Post autor: luk1don »

Cieszę się, że się "podoba":grin: W ogóle ciężko było zrobić, żeby to wszystko działało jakoś. Co tu dużo mówić, ale nie istnieje nawet wersja angielska Elbuntu, a polska teraz już istnieje (nie no może nie do końca, bo istnieją różne forki systemów ubuntopodobnych) :). Ja, mówiąc szczerze zamiast Lubuntu wybrałbym Elbuntu:) Motyw jest już jakiś wybrany, żeby ułatwić użytkownikami korzystanie i od razu pokazać jakieś możliwości. Chciałem dołączyć więcej motywów do obrazu iso. Wybaczcie, ale motywów do e17 w sieci jest pełno, no może nie aż tak pełno. Można sobie zmienić. Ok. Czekam na propozycje motywu (tylko wspomnę, że własny cały kompletny motyw nie jest zrobić aż tak łatwo, jest coś w rodzaju kompilacji, ale tutoriale w sieci są). Jak już pisałem e17 jest bardzo niekompletny, brakuje mu modułów, integracji z usługami, trzeba się opierać częściowo na Gnome lub innych, spolszczenie nie jest kompletne, itp, itd. Hm... Tekst w uruchom ponownie? No jak to przeszkadza to ja nie wiem... W oryginalnym Ubuntu też zawsze coś wyjeżdża... Jaki skrypt do instalacji...
Awatar użytkownika
choody
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 91
Rejestracja: 01 kwie 2010, 23:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Odp: Remix e17

Post autor: choody »

Skrypt do instalacji tzn ikona do zainstalowania systemu jak mamy liveCD, po co thunderbird włacza konfiguracje podczas startu systemu z livecd?
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Remix e17

Post autor: makson »

Mógłbym prosić o jakieś screeny z tego remiksu?
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: Remix e17

Post autor: luk1don »

makson pisze:Mógłbym prosić o jakieś screeny z tego remiksu?
Aha:) Zapomniałem o opisie, postaram się coś napisać...

EDIT:
choody pisze:Skrypt do instalacji tzn ikona do zainstalowania systemu jak mamy liveCD, po co thunderbird włacza konfiguracje podczas startu systemu z livecd?
Chciałbym zauważyć, że Enlightenment jest nieco inny niż Gnome. Nie jest zintegrowany z Nautilusem, nawet kiepsko udaje się ta integracja, tzn. nie widać pulpitu, ikon na pulpicie, więc po co skrót (Zresztą skrót do Zainstaluj Elbuntu masz w menu Apps chyba). E17 ma swojego własnego menedżera, ale moduł pokazujący pulpit jest w powijakach, toteż zastąpiłem go Nautilusem.

Po starcie uruchamia Ci się kopnfiguracja Thunderbirda, hm...?

Jeszcze wspomnę, że nie sprawdzałem sumy md5 (po pobraniu z Dropboxa wypalony obraz działał doskonale). Jednak teraz sprawdziłem i sumy się nie zgadzają, he he he:) Ciekawa sprawa, bo błędów w systemie nie widać...
Może dlatego coś nie teges:)

Jeszcze co do "wyjeżdżania napisów". Jak był jeszcze angielski to było ok. Jednak jak dodałem spolszczenie napis Uruchom ponownie się już nie mieści. Zresztą w LiveCD rozdzielczość pulpitu jest bezpiecznie tylko 1024X768. Jak się zmieni rozdziałkę na większą, zainstaluje sterowniki do karty graficznej jest lepiej.
Awatar użytkownika
choody
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 91
Rejestracja: 01 kwie 2010, 23:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Odp: Remix e17

Post autor: choody »

luk1don ja jestem zaskoczony tym co zrobiłeśale, ale jeszce musisz/musimy popracować nad tym bo jeszcze troche brakuje.
Menu appsa tak "luknołem" ino. teraz po instalacji(Virtual Box) mam bład z logowaniem bo rozjechane jest na maxa ale sterowniki do NV napraiwają to
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Remix e17

Post autor: makson »

choody pisze:Menu appsa tak "luknołem" ino. teraz po instalacji(Virtual Box) mam bład z logowaniem bo rozjechane jest na maxa ale sterowniki do NV napraiwają to
Jakieś nieporozumienie. Nie da się korzystać ze sterowników od NVIDIA na VirtualBoxie.
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Awatar użytkownika
choody
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 91
Rejestracja: 01 kwie 2010, 23:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Odp: Remix e17

Post autor: choody »

Jakieś nieporozumienie. Nie da się korzystać ze sterowników od NVIDIA na VirtualBoxie.
Oj sorry bardzo pomyliło mi sie z karta VBOX i chodziło mi o Guest Addition
syriusz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 02 wrz 2006, 15:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Remix e17

Post autor: syriusz »

Była już dystrybucja Elbuntu. Czy użycie takiej samej nazwy jest dobrym pomysłem?
I jak tu dodać userbara?
Awatar użytkownika
choody
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 91
Rejestracja: 01 kwie 2010, 23:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Odp: Remix e17

Post autor: choody »

No w sumie fakt proponuje e17buntu albo pochodne podkreslając e17 jak kubuntu, xubuntu czy lubuntu
syriusz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 02 wrz 2006, 15:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Remix e17

Post autor: syriusz »

e17buntu? Język idzie połamać. To tak jak byś powiedział kdebuntu, gomebuntu, xfcebuntu, lxdebuntu...
I jak tu dodać userbara?
Awatar użytkownika
choody
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 91
Rejestracja: 01 kwie 2010, 23:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Odp: Remix e17

Post autor: choody »

syriusz pisze:e17buntu? Język idzie połamać. To tak jak być powiedział kdebuntu, gomebuntu, xfcebuntu, lxdebuntu...
kdebuntu, gomebuntu, xfcebuntu, lxdebuntu- całkiem sensowne nazwy.
To bida jest bo wszystko z sensem z e jest zajęte
Awatar użytkownika
ctarx
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 01 paź 2005, 02:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86_64

Odp: Remix e17

Post autor: ctarx »

syriusz pisze:e17buntu? Język idzie połamać. To tak jak byś powiedział kdebuntu, gomebuntu, xfcebuntu, lxdebuntu...
Dla mnie brzmi całkiem nieźle. Jest Windows 7 to i mamy e17buntu ;)
Linux Mint 13 (maya) 64 bit
syriusz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 02 wrz 2006, 15:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Remix e17

Post autor: syriusz »

Hmmm... No to czas na coś ode mnie. Robione na szybkiego mega okrojone przygotowane tylko dla ukazania różnic pomiędzy ubogim i starym e17 z repo a bogatym i świeżym (dziś składanym z svn) e17 wprost ze źródła. Co zawiera mój obraz? Ubuntu mini w wersji 64bit (więc cały system jest 64bitowy ;) Ponadto kilka niezbędnych pakietów czyli: xterm, xinit, chromium-browser, lxdm (i te niezbędne do działania e17) No i perełka czyli to co na swojej płytce ma luk1don (naturalnie nowsze ;): eina eet evas ecore efreet eio eeze e_dbus embryo edje exchange e Oraz moduły e17 których na płytce kolegi nie znajdziemy czyli: emotion ethumb libeweather elementary enlil shellementary e_phys editje elicit elsa emote empower enjoy enki ephoto Eterm expedite exquisite eyelight image-viewer rage emprint exalt alarm calendar cpu deskshow diskio drawer efm_nav efm_path efm_pathbar everything-mpris everything-pidgin everything-tracker everything-wallpaper everything-websearch eweather exalt-client exebuf execwatch itask itask-ng flame forecasts iiirk language mail mem moon mpdule net news notification eooorg penguins photo places quickaccess rain screenshot skel slideshow snow taskbar tclock tiling uptime weather winlist-ng winselector wlan

Link: http://dl.dropbox.com/u/17777238/e17OS.iso
I jak tu dodać userbara?
Awatar użytkownika
mati75
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 266
Rejestracja: 30 maja 2008, 16:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Odp: Remix e17

Post autor: mati75 »

http://pliki.mati75.info/Elbuntu_10.10_PL_i386.iso

Mirror. Zaraz przetestuje system.

---------------Edyta---------------
Klika rzeczy bym zmienił. Pcmanfm zamiast nautilusa, usunął trochę śmieci z gnome i remastersys.
Debian Developer
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: Remix e17

Post autor: luk1don »

mati75 pisze:http://pliki.mati75.info/Elbuntu_10.10_PL_i386.iso

Mirror. Zaraz przetestuje system.

---------------Edyta---------------
Klika rzeczy bym zmienił. Pcmanfm zamiast nautilusa, usunął trochę śmieci z gnome i remastersys.
Gdybym więcej usunął to już by tak nie działało, a z Gnome jest praktycznie tylko "centrum sterowania".
Po drugie nie jest to remix Lubuntu:)
Po trzecie Remastersys zawsze zostaje na obrazie iso, a za pomocą niego robiłem:)

syriusz pisze:Hmmm... No to czas na coś ode mnie. Robione na szybkiego mega okrojone przygotowane tylko dla ukazania różnic pomiędzy ubogim i starym e17 z repo a bogatym i świeżym (dziś składanym z svn) e17 wprost ze źródła. Co zawiera mój obraz? Ubuntu mini w wersji 64bit (więc cały system jest 64bitowy ;) Ponadto kilka niezbędnych pakietów czyli: xterm, xinit, chromium-browser, lxdm (i te niezbędne do działania e17) No i perełka czyli to co na swojej płytce ma luk1don (naturalnie nowsze ;): eina eet evas ecore efreet eio eeze e_dbus embryo edje exchange e Oraz moduły e17 których na płytce kolegi nie znajdziemy czyli: emotion ethumb libeweather elementary enlil shellementary e_phys editje elicit elsa emote empower enjoy enki ephoto Eterm expedite exquisite eyelight image-viewer rage emprint exalt alarm calendar cpu deskshow diskio drawer efm_nav efm_path efm_pathbar everything-mpris everything-pidgin everything-tracker everything-wallpaper everything-websearch eweather exalt-client exebuf execwatch itask itask-ng flame forecasts iiirk language mail mem moon mpdule net news notification eooorg penguins photo places quickaccess rain screenshot skel slideshow snow taskbar tclock tiling uptime weather winlist-ng winselector wlan

Link: http://dl.dropbox.com/u/17777238/e17OS.iso
No bez przesady, wersje modułów E dostępne na moim obrazie iso nie są stare:)
Druga ważna rzecz: są zapewnione automatyczne aktualizacje tychże (wkomponowane repo dla E17). Trzecia rzecz: inne moduły można sobie w każdej chwili doinstalować (inna rzecz, że wszystkich i tak się nie używa i zbyt duża liczba modułów spowalnia działanie środowiska jako takiego:) No chyba że stworzysz własne repozytorium apt, gdzie będziesz umieszczał najnowsze wersje pakietów zbudowanych z svn...
Awatar użytkownika
choody
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 91
Rejestracja: 01 kwie 2010, 23:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Odp: Remix e17

Post autor: choody »

Kurde jeszcze tylko arm brakuje :D. A serio to moze by tak zrobic te wersje arm/x86/amd64 takie same aplikacje itp. bo ja mam iBoxa co nawet mocny jest (i7 4Gb DDR3) to takie amd64 jest spoko a obok mam lapa co nie za bardzo nawet battlefield 2 działa to na niego x86 i teraz takie 2 same systemy ale inna architektura to cud miód :D. luk1don i syriusz podajcie co instalowaliście zrobimy wspulna wersje tego (no Wy zrobicie bo mam znikome pojecie o tym wiem ze uck i reconstructor), ja moge zajać sie grafika: tapety usplash itp, ftp jest, strone moja moge oddac na rzecz "projektu"(ftp 20gb 4tb transfetu). A lepiej tak niż kilka innych remixów. ARM to chętnie na lapie kumpla instalne bo luuuuubi to środowisko :D

P.S a moze by tak zastosować instalator z ubuntu 9.10, minimalistka a teraz te z ubuntu to zżerają pomieć jak nie wiem co. Jakiś sensowny motyw by sie zdał, ten z e17 jest wmiare ale zamiast dolnego panleu dodać docky bo awn sie czasem głupio zachowuje. i moze by tak zrobić większe niż 700mb laptopy maja juz napędy dvd, mogą instalować z usb, wiekszość starszych tez.
pokrak
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 21 sty 2011, 11:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Enlightenment
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Remix e17

Post autor: pokrak »

Witam.

Mam pytanko ponieważ na stronie remastersysa nie mogę się wbić na forum (czekam już dość długo za linkiem aktywacyjnym). A nie mogę znaleźć nigdzie indziej odpowiedzi. Potrzebuje zrobić takie distro na własny użytek lecz akurat skorzystałem z debiana 6.0 a nie z ubuntu plus do tego środowisko ecomorph i entrance. Skorzystałem z najnowszego remastersys`a i zbudowało mi ładnie pliczek iso, który wysmażony ładnie się zbootował załadowało entrance i tu zaczęły sie schody, ponieważ entrance (środowisko txt zresztą też) nie przyjmuje użytkownika którego mu zadałem (domyślny custom bodajże też nie działa). I na chwile mam swoje live cd na które nie mogę się dostać. Czy tworząc remiksa z e17 mieliście podobne problemy i czy wiecie jak sobie z tym poradzić ??

Z góry dziękuje za odpowiedzi
marcin1982
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 3209
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:49
Płeć: Mężczyzna

Odp: Remix e17

Post autor: marcin1982 »

Zapewne iso zostało zbudowane bez katalogu /home - system nie może odnaleźć tego katalogu, bo nie został ujęty w obrazie iso. Poszukaj w opcjach programu (remastersys --help) w jaki sposób włączyć do obrazu katalog /home. Bez tego loguj się na domyślnych ustawieniach (root/root?). Nie wiem, czy w Ubuntu jest dostępny program mklivecd lub mylivecd - poszukaj w Synapticu.
pokrak
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 21 sty 2011, 11:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Enlightenment
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Remix e17

Post autor: pokrak »

ok podmontowałem filesystem.squashfs
sprawa wygląda tak katalog /home jest ale jest pusty w pliku passwd nie ma zadanego przezemnie uzytkownika.
I teraz powinienem dodać uzytkownika do katalogu home ?? i do passwd??
Zablokowany

Wróć do „Malinowa Mandarynka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości