Malinowa Mandarynka – polski remiks Ubuntu 10.10 już gotowy!

Czyli Ubuntu 10.10 PL Malinowa Mandarynka :)
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Malinowa Mandarynka – polski remiks Ubuntu 10.10 już gotowy!

Post autor: makson »

odolan85 pisze:A ja mam pytanie - czy MM jest lepszą wersją ubuntu niż LL (Lśniący Lamparcik, 10.4) ??
Czy nie ma sensu formatować i wgrywać nowej wersji ? W sumie jestem zadowolony w 99% z LL, i nie wiem czy jest sens zmieniać na MM. No chyba, że uruchamia się o wiele szybciej itp :D ?
Nie zmieniaj. Nie warto ryzykować, że coś się nie uda, lub nie będzie działać poprawnie. Poza tym, żeby wgrać nową wersję wcale nie trzeba niczego formatować.
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
odolan85
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 28
Rejestracja: 22 paź 2010, 12:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Malinowa Mandarynka – polski remiks Ubuntu 10.10 już gotowy!

Post autor: odolan85 »

Ale jak, nie trzeba formatować, i będę miał też kaczkę zamiast lamparcika (jakkolwiek to brzmi) na ekranie powitalnym ? Z tym "nie ryzykowaniem" to bez przesady, włączyłem właśnie wersję z DVD bez instalowania, wszystko pozytywnie działa :) tylko nadal nie działa czytnik kart XD ;-) A reszta ? chyba Bamboo tablet zadziała, wszystkie filmy działają itp... tylko problem taki, że jak miałem na laptopie vistę, i zainstalowałem ubuntu LL, to mi nie skasowało zawartości dysku D, i jedynie boję się, że coś skopię z instalacją MM i mi Dysk D opróżni. Na MM zmieniłbym głównie dlatego, że LL ma paskudną grafikę z tym ptaszkiem na ekranie powitalnym, totalny kicz i eklektyzm kolorystyczny, a kaczuszka elegancka, wręcz genialna ! i mówię to jako artysta plastyk z wykształcenia ! 8-)
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Malinowa Mandarynka – polski remiks Ubuntu 10.10 już gotowy!

Post autor: makson »

Po pierwsze, coś takiego jak "dysk D" nie istnieje. Po drugie, o aktualizacji do nowszej wersji bez formatu można poczytać w wielu miejscach, np. tu lub tu.
I po trzecie co najważniejsze, upgrade systemu dla kolorków to jakaś pomyłka. Możesz sobie zmienić tapety i motywy w swoim 10.04 według uznania. Jeżeli przeszkadza ci ekran ładowania systemu, to zainteresuj się tematem Plymouth.
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
odolan85
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 28
Rejestracja: 22 paź 2010, 12:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Malinowa Mandarynka – polski remiks Ubuntu 10.10 już gotowy!

Post autor: odolan85 »

Wg. dogmatyków może dysk D nie istnieje, ale każdy wie o co chodzi. A te dwa linki są sprzeczne, jeden zaleca zwykłą aktualizację, a drugi wręcz przeciwnie - cytat : "Nigdy nie upgraduje systemu. Instaluje od nowa. Zawsze formatuje partycję systemową."
I abstrahując od "kolorków" - to jest różnica w 10.4 a 10.10 ? Po co komu ta MM skoro odradzacie jej używanie komuś kto ma starszą wersję ? Myślałem, że po to pojawia się nowość, by ją polecać i promować, a nie odradzać...
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Malinowa Mandarynka – polski remiks Ubuntu 10.10 już gotowy!

Post autor: makson »

odolan85 pisze:Wg. dogmatyków może dysk D nie istnieje, ale każdy wie o co chodzi.
Niespecjalnie, bo to nic nie mówi o aktualnym stanie tablicy partycji.
odolan85 pisze: A te dwa linki są sprzeczne, jeden zaleca zwykłą aktualizację, a drugi wręcz przeciwnie - cytat : "Nigdy nie upgraduje systemu. Instaluje od nowa. Zawsze formatuje partycję systemową."
Nie są sprzeczne tylko pokazują dwa różne podejścia do aktualizacji systemu bez formatu.
odolan85 pisze: I abstrahując od "kolorków" - to jest różnica w 10.4 a 10.10 ? Po co komu ta MM skoro odradzacie jej używanie komuś kto ma starszą wersję ? Myślałem, że po to pojawia się nowość, by ją polecać i promować, a nie odradzać...
Różni się przede wszystkim tym, że wszystko jest "nowsze" w 10.10. Moim zdaniem 10.10 jest dla tych co dopiero zaczynają przygodę z Ubuntu, bo jak komuś wszystko działa na 10.04, to jaki jest sens aktualizacji? Oczywiście jak tak się rwiesz do upgradeu to nic Ci nie stoi na drodze. Zainstaluj sobie najnowszą wersję, przetestuj i sam oceń, czy warto było.
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
odolan85
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 28
Rejestracja: 22 paź 2010, 12:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Malinowa Mandarynka – polski remiks Ubuntu 10.10 już gotowy!

Post autor: odolan85 »

Nie rwę się. Ale zastanawia mnie to, że 99% użytkowników wypisuje "wreszcie!!" i raduje się z tej MM, a teraz słyszę, że to w sumie nie ma sensu zmieniać z 4 na 10.

Co do dysku D - w Vista był dysk C oraz D, jak zawsze. W ubuntu dysk D zmienił nazwę na DATA, ot cała filozofia. Boję się jednak, że linux jakoś inaczej traktuje te dyski, i przy kolejnym "formacie-instalacji" zmaże dane z DATA.
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Malinowa Mandarynka – polski remiks Ubuntu 10.10 już gotowy!

Post autor: makson »

Są różne osoby o różnych poglądach. Niektórzy co pół roku aktualizują dystrybucję i to polecają, ja jestem zwolennikiem korzystania tylko z wersji LTS.

Co do dysku, to już nie kombinuj tylko poczytaj sobie o partycjach. Twój rozkład partycji uzyskasz komendą:

Kod: Zaznacz cały

sudo fdisk -l
a punkty montowania: Zobaczysz, że nie znajdziesz tam żadnego dysku 'C', 'D', 'DATA', a raczej '/dev/sda1' itp.
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Malinowa Mandarynka – polski remiks Ubuntu 10.10 już gotowy!

Post autor: mario_7 »

Kto chce, ten może aktualizować. Olbrzymich zmian nie ma, ale postęp jak zwykle jest. Nowsze wersje programów, nowszy kernel, nowszy motyw, fonty i inne drobiazgi.
various
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 39
Rejestracja: 09 lis 2010, 22:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Malinowa Mandarynka – polski remiks Ubuntu 10.10 już gotowy!

Post autor: various »

Witam
Czym różni się wersja netbook remixu od zwykłej wersji desktop ? Rozumiem że jest z unity tak ?
gronek123
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 26 gru 2009, 22:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Malinowa Mandarynka – polski remiks Ubuntu 10.10 już gotowy!

Post autor: gronek123 »

Przed chwilą właśnie zainstalowałem na swoim netbooku MM i powiem szczerze... rozczarowałem się... W LL te menu z lewej podobało mi się bardziej, podział na kategorie itp a tu jakoś tak wszystko nasrane... Po drugie, ten cały pyUbumatic też jakiś słaby, zaznaczyłem w nim opcje żeby przyciski w oknach wziął na prawą stronę i co? $$$$$$$$, nie działa... Po trzecie, w zakładce "Files & Folders" (czemu to nie jest przetłumaczone ja się pytam?) nie ma katalogu domowego!!! Są dokumenty, muzyka i tak dalej, ale nie ma przejścia bezpośrednio do katalogu domowego! Siedzę przy tej mandarynce dopiero pół godziny a tu tyle problemów... Oj chyba przejdę na 10.04 ;/
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Malinowa Mandarynka – polski remiks Ubuntu 10.10 już gotowy!

Post autor: mario_7 »

Po drugie, ten cały pyUbumatic też jakiś słaby, zaznaczyłem w nim opcje żeby przyciski w oknach wziął na prawą stronę i co? HORTENSJA, nie działa...
I działa, ale dla okien, które nie są "podpięte" do górnego panelu. Muszę się rozejrzeć, czy tam też się da to zmienić.

Co do tych katalogów - zgadzam się, że aż nadto to uprościli.
Co do tłumaczeń - skoro nikt nie przetłumaczył to jest po angielsku. Pewnie z czasem będzie po polsku, albo już jest, tylko w nowszej wersji.

Co do reszty - tak to już jest, gdy oprogramowanie się rozwija. Nie od razu Kraków zbudowano... Unity to jeszcze nowy produkt i dopiero zaczyna nabierać rozpędu. Będzie domyślnie w Ubuntu 11.04, więc spodziewam się, że wiele niedoskonałości zostanie poprawionych.
Awatar użytkownika
Bangeusz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 14 mar 2010, 00:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Malinowa Mandarynka – polski remiks Ubuntu 10.10 już gotowy!

Post autor: Bangeusz »

Świetna robota! Właśnie pobieram. Miejmy nadzieje, że lepiej będzie się na nim kodować.
HollyŁódź.
daniu
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 42
Rejestracja: 14 gru 2010, 12:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Malinowa Mandarynka – polski remiks Ubuntu 10.10 już gotowy!

Post autor: daniu »

Jak spisuję się wersja netbook w porównaniu do Ubuntu Netbook Edition 10.10 Maverick? Testował już ktoś??
Awatar użytkownika
pcz_07
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 103
Rejestracja: 31 maja 2006, 17:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Malinowa Mandarynka – polski remiks Ubuntu 10.10 już gotowy!

Post autor: pcz_07 »

daniu pisze:Jak spisuję się wersja netbook w porównaniu do Ubuntu Netbook Edition 10.10 Maverick? Testował już ktoś??
Testuję 2 dzień:-)
Narazie nic wielkiego nie zauważam, jedynie subiektywnie szybciej się wyłącza i może ciut szybciej działa całe unity:-) Ale ciężko to udowodnić:boat:

PS.
Wersja dla netbook - ów, a programiści jednak nie dopracowali wszystkiego jak trzeba:-x
np. uruchamiasz kadu, i na górnym pasku zamiast wyświetlić cały numer gg, tnie go w pół:neutral: a na normalnym lapku tj 15,6 cala wyświetla dobrze:tes:
Ale cóż, droga unity dopiero rozpoczęta, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość...8-) (przepraszam za OT)
Acer Aspire One D250 Ubuntu 10.04.3 LTS PL
daniu
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 42
Rejestracja: 14 gru 2010, 12:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Malinowa Mandarynka – polski remiks Ubuntu 10.10 już gotowy!

Post autor: daniu »

pcz_07 pisze:Testuję 2 dzień:-)
Narazie nic wielkiego nie zauważam, jedynie subiektywnie szybciej się wyłącza i może ciut szybciej działa całe unity:-) Ale ciężko to udowodnić:boat:

PS.
Wersja dla netbook - ów, a programiści jednak nie dopracowali wszystkiego jak trzeba:-x
np. uruchamiasz kadu, i na górnym pasku zamiast wyświetlić cały numer gg, tnie go w pół:neutral: a na normalnym lapku tj 15,6 cala wyświetla dobrze:tes:
Ale cóż, droga unity dopiero rozpoczęta, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość...8-) (przepraszam za OT)

Dzięki :) Czyli jednak zostanę przy swoim Mavericku.
//mario_7: czyli będziesz miał dokładnie to samo, co w remiksie...
Awatar użytkownika
doiges
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 100
Rejestracja: 04 gru 2007, 19:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86
Lokalizacja: Ciechocinek, Polska
Kontakt:

Odp: Malinowa Mandarynka – polski remiks Ubuntu 10.10 już gotowy!

Post autor: doiges »

Ludzie!

Nie spodziewajcie się po remiksie żadnych złotych gór, remiks to tylko inna tapeta, zbiór programów, dodatkowe wtyczki i ewentualnie aktualizacje. Żadnych innych usprawnień, ekipa forumowa (zapewne) nie maczała w kodzie Ubuntu palców.
Czy wiesz, że pingwiny potrafią skakać na wysokość dwóch metrów? Wejdź:
www.hrabia-niczego.blogspot.com
nikczemnik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 186
Rejestracja: 09 mar 2008, 20:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Malinowa Mandarynka – polski remiks Ubuntu 10.10 już gotowy!

Post autor: nikczemnik »

Ja siedzę na 10.04 lucid. Chciałbym zaktualizować sobie do 10.10 Malinowej Mandarynki. Da się? A jeśli się da to jak? Czy muszę ściągnąć iso i zainstalować od nowa?
Mały 1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 548
Rejestracja: 24 sty 2008, 15:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86_64

Odp: Malinowa Mandarynka – polski remiks Ubuntu 10.10 już gotowy!

Post autor: Mały 1 »

Szybciej będzie jak zainstalujesz od nowa.
nikczemnik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 186
Rejestracja: 09 mar 2008, 20:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Malinowa Mandarynka – polski remiks Ubuntu 10.10 już gotowy!

Post autor: nikczemnik »

Zaktualizowałem do 10.10 a da się teraz zmienić 10.10 na Malinową Mandarynkę?
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Malinowa Mandarynka – polski remiks Ubuntu 10.10 już gotowy!

Post autor: mario_7 »

nikczemnik, żarty sobie robisz?
A co niby jest opisane w pierwszym poście w tym wątku?
Zablokowany

Wróć do „Malinowa Mandarynka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości