Brak możliwości wpisania hasła do Luksa po upgradzie systemu

Dyskusje o wszystkim co służy ochronie systemu i danych przed nieautoryzowanym dostępem.
freeman
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 26
Rejestracja: 23 gru 2006, 01:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Brak możliwości wpisania hasła do Luksa po upgradzie systemu

Post autor: freeman »

Hej,

mam następujący problem, po upgradzie systemu z 14.04 do 14.10 i restarcie komputera gdy wybieram kernel z serii 3.16 (czyli taki, który jest domyślnie instalowany z ubuntu 14.10 to otrzymuje planszę, że mogę wpisać hasło do szyfrowanej partycji, jednakże przy próbie wpisania hasła zaczynam pisać z lewej górnej strony ekranu, a nie w formularzu do wpisywania hasła.
Wygląda na to, że cała plansza do wpisywania hasła jak i formularz jest tylko obrazkiem i jakiś moduł jądra się nie załadował ;/. Niestety nie wiem jaki bo ciężko znaleźć mi logi do tej części systemu. Może spotkaliście się z podobnym problemem?

Dodam, że oprócz jądra z serii 3.16 mam także jądro z serii 3.13 i na nim system uruchamia się normalnie.

Pozdrawiam i dziękuje z góry za pomoc

EDIT
Co jest jeszcze bardziej dziwne, gdy zamiast normalnego uruchomienia wybiorę recovery mode to wtedy system uruchamia się z jądrem 3.16.0-25 ;/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bezpieczeństwo Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości