Po automatycznym montowaniu partycji w kubuntu 14.04 ma do niej dostęp tylko jeden użytkownik

Dyskusje o wszystkim co służy ochronie systemu i danych przed nieautoryzowanym dostępem.
arcio_dr
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 101
Rejestracja: 14 sie 2013, 20:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Grajewo

Po automatycznym montowaniu partycji w kubuntu 14.04 ma do niej dostęp tylko jeden użytkownik

Post autor: arcio_dr »

Jakk w temacie.
Wpis w pliku /etc/fstab wygląda tak:

Kod: Zaznacz cały

# /dos was on /dev/sda8 during installation
UUID=378A-2CE6  /media/DOS	vfat	rw,users,auto,utf8,umask=007,gid=46	0	0
Do partycji ma dostęp tyko użytkownik który był założony podczas instalacji systemu. Inni nie - pomimo tego że należą do grupy admin. Katalog należy do roota i nie można zmienić właściciela. Próbowałem przeformatować (też ntfs) i zmieniać plik fstab z innego użytkownika. Nic nie pomaga. Partycja została założona podczas instalacji systemu.
Hebluj Hebluj przyjdzie cieśla siekierką poprawi
marcin1982
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 3209
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:49
Płeć: Mężczyzna

Re: Po automatycznym montowaniu partycjia kubuntu 14.04 ma do niej dostęp tylko jeden użytkownik

Post autor: marcin1982 »

Co to jest grupa numer 46?
arcio_dr
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 101
Rejestracja: 14 sie 2013, 20:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Grajewo

Re: Po automatycznym montowaniu partycjia kubuntu 14.04 ma do niej dostęp tylko jeden użytkownik

Post autor: arcio_dr »

marcin1982 pisze:Co to jest grupa numer 46?
Ha ja przeczytałem o tym w pomocy ubuntu i tylko uzupełniałem swoimi danymi. Więc nie wiem. Ale podobną mam linię w xubuntu na innym koputerze i partycja ntfs się świetnie montuje.
Hebluj Hebluj przyjdzie cieśla siekierką poprawi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bezpieczeństwo Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości