Podstawy bezpieczeństwa przy używaniu przeglądarek internetowych

Dyskusje o wszystkim co służy ochronie systemu i danych przed nieautoryzowanym dostępem.
goose41
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 03 cze 2014, 11:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Podstawy bezpieczeństwa przy używaniu przeglądarek internetowych

Post autor: goose41 »

Witam
Ponieważ kwestia bezpieczeństwa w Linuksie jest zupełnie odmienna niż w Windowsie chciałbym zapytać jakie podstawowe rzeczy należy zrobić żeby względnie bezpiecznie przeglądać internet?

Zdaję sobie sprawę, że temat jest bardzo szeroki, cały czas czytam materiały na forach ale narazie jestem na takim etapie, że kompletnie gubię się w zupełnie nowym świecie :P

Generalnie chodzi mi o to co zrobić żeby bezpiecznie sprawdzić maila, konto w banku, paypala, facebooka, twittera czy youtube'a?

Jak narazie ustawiłem podstawowe sprawy dostępne w ustawieniach Firefoxa (śledzenie, automatyczna instalacja dodatków, itd.), zainstalowałem Adblock Plus i NoScript. Tego ostatniego dopiero uczę się konfigurować. Z tego co rozumiem sporym zagrożeniem jest Java i Flash - czy sam NoScript wystarczy? Zwłaszcza flash w Firefoxie który "został" na wersji 11.2
Starałem się postępować według poradnika umieszczonego na stronie związanego z instalacją i podstawową konfiguracją 14.04

Poza Firefoxem mam jeszce zainstalowanego Chrome który w pełni obsługuje html5. Która przeglądarka jest bezpieczniejsza do oglądania filmów na youtube?

Zdaję sobie sprawę, że te pytania mogą dla większości być dziecinne albo wręcz irytujące ale niestety moje doświadczenie z Linuksem to obecnie niecały tydzień czasu. Będe wdzięczny za wszelkie rady, linki, sugestie, itd. :)
Pozdrawiam

PS. Czy reklamy w postaci linków w tekscie to tutaj na forum normalna sprawa?
Awatar użytkownika
Hindenburg
Wygnańcy
Posty: 33
Rejestracja: 29 kwie 2014, 16:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Podstawy bezpieczeństwa przy używaniu przeglądarek internetowych

Post autor: Hindenburg »

Nic nie musisz robić,nic Cię nie zaatakuje,ani nie zainstaluje Ci się żaden robal.Możesz wchodzić gdzie Ci się żewnie podoba,uwierz mi.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Podstawy bezpieczeństwa przy używaniu przeglądarek internetowych

Post autor: igotit4free »

Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bezpieczeństwo Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości