Zaproszenie do kontaktu na GoldenLine (WTF?) Dziwny spam o_O

Dyskusje o wszystkim co służy ochronie systemu i danych przed nieautoryzowanym dostępem.
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Zaproszenie do kontaktu na GoldenLine (WTF?) Dziwny spam o_O

Post autor: Hwiparam »

Witaj,

Imię Nazwisko jest członkiem społeczności GoldenLine i zaprasza Cię do swoich kontaktów.

Kliknij poniżej aby zaakceptować zaproszenie:
[link-spam]

Pozdrawiamy,
GoldenLine.pl
Normalnie to takie śmieszne maile olewam ciepłym moczem i już bym to samo z tym zrobił, gdyby nie jeden (moim zdaniem istotny) szczegół...
Otóż przyszedł on na adres, którego nie upubliczniam (czyt. nie podaję otwarcie w internecie) - zna go uczelnia, pracodawca, garstka moich znajomych i to na tyle. Nie podaję go przy żadnych rejestracjach, wszelkie fora, portale, fejsy i inne zbuki mam podpięte pod totalnie inny e-mail.
Osoby, o której mowa w mailu na 100% nie znam, też nie mam pojęcia, skąd ona mogłaby mnie znać.
Też nie mam pojęcia, skąd jakieś GoldenLine może mieć tego maila, na pewno nigdy nie miałem konta na czymś takim o_O
Skąd to się u mnie mogło wziąć, jakieś pomysły?
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
Awatar użytkownika
MonaLu
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 114
Rejestracja: 23 cze 2010, 17:27
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Zaproszenie do kontaktu na GoldenLine (WTF?) Dziwny spam o_O

Post autor: MonaLu »

A ci Twoi znajomi nie wysyłają/przekazują fajnych śmiesznych maili do wszystkich swoich znajomych? Ewentualnie był włam na serwer uczelni... ;)
Specjalistka od automagicznej samonaprawy sprzętu. ;)

#Bywają takie chwile w życiu człowieka, kiedy żadne radio nie gra jego ulubionej piosenki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bezpieczeństwo Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości