Czy instalować dodatkowe wtyczki do Tor Browsera?

Dyskusje o wszystkim co służy ochronie systemu i danych przed nieautoryzowanym dostępem.
jarodaro
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 29 mar 2014, 16:16
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Czy instalować dodatkowe wtyczki do Tor Browsera?

Post autor: jarodaro »

A ja chciałem się spytać o dodatkowe wtyczki do tor browsera. Po uruchomieniu odpala mi się "nowy" FF z tylko jedną z zainstalowanych przeze mnie wtyczek, a mianowicie Noscript. Czytałem na stronie projektu, że nie zaleca się instalowanie wtyczek ponieważ obniża to bezpieczeństwo uzywania TB.
Mam w związku z tym pytanie, czy skoro już jest odpalony Noscript to go używać, czy lepiej jednak odinstalować (ma on jakąś tendencję do okresowego otwierania swojej strony) oraz czy nie warto zainstalować dodatkowo wtyczki do usuwania ciatseczek flashowych (betterprivacy).
Ostatnio zmieniony 04 sie 2014, 17:57 przez igotit4free, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wyodrębniłem z innego wątku, poprawiłem temat, przeniosłem do innego działu.
infort
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 204
Rejestracja: 19 paź 2010, 02:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Czy instalować dodatkowe wtyczki do Tor Browsera?

Post autor: infort »

Pytaniem kluczowym jest w jakim celu używasz tor browsera. Anonimowość jest zawsze tym mniejsza, im więcej czynności wykonujesz w danej sesji, jeśli naprawdę chcesz być anonimowy to uzywaj tora na dystrybucji live (np. tails) i to do jednej czynności na raz. Cookies zawsze są zagrożeniem jeśli są włączone, możesz je kasować przy zamykaniu przeglądarki (tak być powinno) ale w trakcie sesji każda nowo otwarta karta ma dostęp do wszystkich ciastek pobranych w innych kartach. Nic na to nie poradzisz.

Radzę dobrze się zastanowić, do jakich spraw potrzebujesz komunikacji przez Tora. Tor jest na tyle wolny, że nie jest możliwe komfortowe korzystanie z niego do codziennych czynności. Możesz doinstalować Ghostery (IMHO najlepsze tego typu narzędzie) z maksymalnym blokowaniem wszystkiego w konfiguracji, adblock raczej jest zbędny jeśli kasujesz ciastka przy zamknięciu przeglądarki. Wtyczki multimedialne typu flash to już całkowite nieporozumienie, nie ma żadnego sensu tego używać.
Toshiba C850 i3-3210M 4GB RAM, Intel HD4000, Ubuntu 14.04
Samsung N145 Lubuntu 14.04

www.bezpieczneubuntu.pl
jarodaro
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 29 mar 2014, 16:16
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Czy instalować dodatkowe wtyczki do Tor Browsera?

Post autor: jarodaro »

To żadnych niegodnych rzeczy TB nie wykorzystuję więc nie potrzebuję jakiś wyjątkowych zabezpieczeń. Nie znam TB i zastanawiałem się czy on po zakończeniu sesji usuwa ciastka flashowe, które jak wiadomo trudno usunąć (w FF używam do tego better privacy). Bo jeśli nie to ta cała anonimowość tora na huhu się zdaje :)
infort
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 204
Rejestracja: 19 paź 2010, 02:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Czy instalować dodatkowe wtyczki do Tor Browsera?

Post autor: infort »

Po prostu nie rozumiesz idei Tor Browsera. Flash nie jest w żadnym stopniu bezpieczny do używania przez Tora. Koniec kropka. To samo dotyczy apletów javy. Nikogo nie obchodzą ciasteczka flashowe ponieważ samo używanie flasha jest naruszeniem zasad prywatności - serwer poprzez actionscript może poznać rzeczywiste IP komputera i nie zablokujesz tego, puszczanie ruchu w tym przypadku przez Tora jest bez sensu. Albo korzystasz z anonimowości Tora albo używasz wtyczek flasha i javy (mówię o apletach javy nie javascripcie chcociaż i on może być niebezpieczny - stąd wziął się dodatek noscript umieszczony domyślnie w TB).
Toshiba C850 i3-3210M 4GB RAM, Intel HD4000, Ubuntu 14.04
Samsung N145 Lubuntu 14.04

www.bezpieczneubuntu.pl
Bibuła
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:19
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Czy instalować dodatkowe wtyczki do Tor Browsera?

Post autor: Bibuła »

Wybaczcie ze odkopuje stary temat ale chyba nie ma sensu zakładać nowego.
A chodzi o to że zainteresowało mnie czy można doinstalować foxyproxy do TBB (w tailsie) i skonfigurować tak aby po torze było jakieś proxy na wyjściu?? Jeśli tak to czy mógłby mi ktoś krok po kroku wyjaśnić jak to skonfigurować?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bezpieczeństwo Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości