Odblokowanie bazy klucza

Dyskusje o wszystkim co służy ochronie systemu i danych przed nieautoryzowanym dostępem.
wariw
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2014, 22:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Odblokowanie bazy klucza

Post autor: wariw »

Mam nadzieję że dobrze zakwalifikowałem problem. Otóż zainstalowałem oprogramowanie do obsługi czytnika linii papilarnych (Fingerprint GUI).
Oprogramowanie działa OK. Lecz występuje jeden mały problem związany z bazą klucza. Otóż po zalogowaniu poprzez czytnik linii podczas uruchamiania np. chroma wyskakuje komunikat z prośbą o odblokowanie bazy klucza. Podczas logowania poprzez wpisania hasła z klawiatury ten problem nie występuje i wszystko jest ok. Znalazłem rozwiązanie tego problemu takie iż mogę po prostu ustawić brak hasła dla bazy klucza poprzez program seahorse. Moje pytanie na ile to rozwiązanie jest bezpieczne? Czy mam się czego obawiać czy też jednak nie powinienem. Czy baza klucza jest dla każdego użytkownika inna? Na laptopie jest tylko moje konto i konto gościa. Czy np. poprzez sieć ktoś może wykorzystać brak ustawionego hasła i na ile jest to niebezpieczne?
Ewentualnie czy ktoś rozwiązał ten problem z czytnikiem linii papilarnych w inny sposób?

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bezpieczeństwo Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości