System uległ awarii

Dyskusje o wszystkim co służy ochronie systemu i danych przed nieautoryzowanym dostępem.
Ubuntuser
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 09 mar 2016, 13:53

System uległ awarii

Post autor: Ubuntuser »

Jeszcze do wczoraj nie miałem żadnych problemów z systemem, nie pojawiały się żadne komunikaty i mogłem przeglądać internet. Dzisiaj nie zrobiłem prawie nic - choć nie pamiętam, ale nie wydaje mi się - chyba zaraz po uruchomieniu systemu nie uruchamiałem przeglądarki tylko od razu uruchomiłem aktualizacje systemu gdyż pojawiła się ich ikona na pasku po lewej stronie ekranu - kliknąłem zainstaluj aktualizacje i wtedy pojawił mi się komunikat o tym że niektóre aktualizacje nie mają certyfikatów czy coś, ale nie doszło do ich instalacji. Kilka razy próbowałem powtórzyć operacje ale (mam bardzo słabą pamięć) nic się nie działo. Wtedy też próbowałem uruchomić przeglądarkę aby sprawdzić czy jest coś nie tak z połączeniem z internetem. Jak się okazało przeglądarka informuje o braku połączenia. Uruchomiłem Windows i sprawdziłem czy mogę się przez niego połączyć z siecią. Udało się bez problemu. Uruchomiłem ponownie ubuntu i pojawił się komunikat "System program problem detected". Wciąż nie mogę się połączyć z internetem przez Ubuntu. Czy możliwe jest że złapałem wirusa? Czy może jakaś aktualizacja z tych które zainstalowałem wczoraj coś pogmatwała?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bezpieczeństwo Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości