Jak dostać się na stary serwer nie znając hasła

Dyskusje o wszystkim co służy ochronie systemu i danych przed nieautoryzowanym dostępem.
zboras
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2017, 11:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: Inna

Jak dostać się na stary serwer nie znając hasła

Post autor: zboras »

Witam

Mamy w biurze serwer HP ProLiant z Ubuntu, postawiony dosyć dawno, bo w grudniu 2010 roku, wersja 8.04.4 LTS.
Dokonaliśmy aktualizacji oprogramowania sprzedażowego do najnowszej wersji i zaczął się problem. Działa on jedynie z Firebird 2.5, a na tym starym Ubuntu jest jakaś niższa wersja.
System nie był nigdy uaktualniany, bo nie mam do niego dojścia - jest założone hasło na ekranie logowania. Firma która to robiła tez nie ma już hasła.

Mam dwa pytania:
1. Czy da się złamać to hasło, i jak?
2. Czy po aktualizacji do nowszej wersji Ubuntu uda się zaktualizować Firebird i sam system bez utraty praw dostępu komputerów do serwera?

Do serwera mam dostęp jedynie z komputera w sieci - z Windowsem. Na serwerze jest baza danych programu, a także mamy na nim wymianę naszych plików (pro formy, grafikę, etc.).

Jeżeli coś napisałem niezrozumiale, proszę o wybaczenie, jeśli nie ten temat - tym bardziej.
namok
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1701
Rejestracja: 01 mar 2008, 12:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Jak dostać się na stary serwer nie znając hasła

Post autor: namok »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Bezpieczeństwo Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości