Błąd Hasła i kluczy - duplikaty bazy kluczy

Dyskusje o wszystkim co służy ochronie systemu i danych przed nieautoryzowanym dostępem.
Dimitr2017
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 27 mar 2017, 20:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Błąd Hasła i kluczy - duplikaty bazy kluczy

Post autor: Dimitr2017 »

Witam
Ubuntu wygenerował wiele kluczy haseł o jednakowej nazwie. Problem polega na duplikacie tej samej frazy, skutkiem jest wielokrotne wpisywanie hasła do danej aplikacji. Wygenerowanych na chwilę obecną jest około 100 duplikatów, próbuję kasować ale to jest czasochłonne.

https://naforum.zapodaj.net/28ad6254b41b.png.html

https://naforum.zapodaj.net/28ad6254b41b.png.html

https://zapodaj.net/7c3964fefdb62.png.html

Dochodzi już do takich anomalii po uruchomieniu chrome muszę wpisywać bez końca hasło, które się powiela. Jeżeli rezygnuję z wpisywania nie działa klawiatura i ciekawe co jeszcze.
Dodam dla niewtajemniczonych, iż baza kluczy powinna zawierać jedną pozycję z hasłami a nie jej wielokrotność. Proszę podać instrukcję jak zablokować dublowanie się wpisów oraz ścieżkę do pliku, w którym generowane są wpisy (szybsza możliwość skasowania duplikatów)

Ubuntu 16.04 x64

ps. Na forum nie wyświetlają się zdjęcia zapodaje wpis i tylko pisze obrazek - https://naforum.zapodaj.net/28ad6254b41b.png.html ewentualnie proszę podać serwer na który wrzucać zdjęcia.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Błąd Hasła i kluczy - duplikaty bazy kluczy

Post autor: mario_7 »

W jakich okolicznościach utworzyło się tyle tych duplikatów?
Dimitr2017
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 27 mar 2017, 20:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Błąd Hasła i kluczy - duplikaty bazy kluczy

Post autor: Dimitr2017 »

Przeważnie tworzą się przy otwieraniu chrome(rzadko korzystam) , krusader przy logowaniu się do wewn. sieci, nautilus przy logowaniu się do wewn. sieci.
Reasumując tworzą się wtedy gdy system żąda hasła.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Błąd Hasła i kluczy - duplikaty bazy kluczy

Post autor: mario_7 »

Utwórz nowego użytkownika w systemie i sprawdź czy ma ten sam problem.
Dimitr2017
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 27 mar 2017, 20:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Błąd Hasła i kluczy - duplikaty bazy kluczy

Post autor: Dimitr2017 »

Przepraszam, że tak późno odpowiadam.
Mam pytanie- mogę stworzyć nowego użytkownika i zaimportować wszystkie ustawienia dla kontaz z istniejącego???
Mam dużo problemów w nowym użytkowniku m in. uprawnienia do dysków, katalogów plików serwerów są różne, ustawienia programów pod użytkownika itd, boję się pomyśleć ile konfiguracji z ręki muszę przeprowadzić a ile nie pamiętam.

Moja propozycja na stworzenie nowego użytkownika bez zmian ręcznie.\
Stworzę nowego użytkownika
teraźniejszy UŻYTKOWNIK1
nowy - UŻYTKOWNIK2
Następnie zmienię nazwę UŻYTKOWNIK1 na UŻYTKOWNIK3 a UŻYTKOWNIK2 na UŻYTKOWNIK1 i powinno być prawdopodobnie w porządku. Zostawiam sobie tymczasowo UŻYTKOWNIK3 jakby poszło coś nie tak.
Obawiam się jedynie problemu gdy prze loguję się na UŻYTKOWNIK2 nie będę miał żadnych uprawnień do zmian nazw użytkowników.

tzn gdy utworzę UŻYTKOWNIK2 zaloguję się na nim aby zmienić nazwę UŻYTKOWNIK1 na UŻYTKOWNIK3 następnie prze loguję się na UŻYTKOWNIK3 aby zmienić nazwę UŻYTKOWNIK2 na UŻYTKOWNIK1
to byłoby na tyle mam nadzieję, że przekazałem mój problem bardzo łopatologicznie.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Błąd Hasła i kluczy - duplikaty bazy kluczy

Post autor: mario_7 »

Problem rozwiąże sudo (czyli uprawnienia administratora systemu - wtedy wszystko można zrobić i należy przy tym być ostrożnym).

To co chciałbyś zrobić jest całkiem logiczne, aczkolwiek prosta zmiana nazwy użytkownika nic nie da w kwestii dostępu do plików i ustawień (uprawnienia do plików bazują na ID użytkownika a nie jego nazwie) - więc wypadałoby pewnie skopiować rzeczy ze starego użytkownika na nowego, ale z kolei kopiowanie wszystkiego pewnie nie uchroni przed problemem który chcesz rozwiązać - jak mniemam któreś ustawienia użytkownika go powodują, więc po ich skopiowaniu będzie dalej to samo. Zatem najlepiej byłoby skopiować to co niezbędne na nowego użytkownika, a starego zostawić jakby się okazało że coś przydatnego tam jeszcze jest.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bezpieczeństwo Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości