OpenVPN (AEAD Decrypt error) + Thunderbird

Dyskusje o wszystkim co służy ochronie systemu i danych przed nieautoryzowanym dostępem.
Awatar użytkownika
R1C0
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 05 gru 2017, 11:25
Wersja Ubuntu: 17.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

OpenVPN (AEAD Decrypt error) + Thunderbird

Post autor: R1C0 »

Hej Wszystkim,
to mój pierwszy post - wcześniejsze problemy zawsze udało mi się samemu rozwiązać, obecny jednak przerasta moje możliwości, a także pokrycie w wynikach googla.

Używam OpenVPN z usługą od ProtonVPN
Po nawiązaniu połączenia poprzez terminal po nieokreślonym czasie otrzymuję takie błędy:

Kod: Zaznacz cały

Mon Dec 11 14:12:50 2017 AEAD Decrypt error: bad packet ID (may be a replay): [ #664 ] -- see the man page entry for --no-replay and --replay-window for more info or silence this warning with --mute-replay-warnings
Mon Dec 11 14:12:50 2017 AEAD Decrypt error: bad packet ID (may be a replay): [ #665 ] -- see the man page entry for --no-replay and --replay-window for more info or silence this warning with --mute-replay-warnings
Mon Dec 11 14:15:59 2017 AEAD Decrypt error: bad packet ID (may be a replay): [ #5083 ] -- see the man page entry for --no-replay and --replay-window for more info or silence this warning with --mute-replay-warnings
To tylko najnowszy przykład po restarcie OpenVPN. Błędy pojawiają się nieregularnie.
Pierwotnie szukałem rozwiązania tylko pod te komunikaty (mimo odnalezionych sugestii - żadna się nie sprawdziła) przypadkiem zorientowałem się, że ten problem występuję na 100% przy używaniu Thunderbirda.
Przekonałem się, że nie wiem jak sobie poradzić z tym problemem kiedy Thunderbird zablokował wysłanie wiadomości (stałe pytanie o hasło i wyrzucanie komunikatu, że mam problem z logowaniem) - hasło było prawidłowe na 100%

Jak mam ugryźć ten problem?
Czy ktoś posiadający większe doświadczenie może mnie naprowadzić? Pomóc?

Jestem bardzo świeżym użytkownikiem Linuxa - niesamowicie zadowolonym z pracy na nim, ale brakuje mi doświadczenia, żeby samodzielnie przekopać się przez taki problem :cry:

Pozdrawiam
R1C0
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: OpenVPN (AEAD Decrypt error) + Thunderbird

Post autor: mario_7 »

A te znalezione sugestie jakie były? Co sprawdzałeś?
Ustawianie parametru mssfix: https://airvpn.org/topic/14094-weird-lo ... s/?p=27527 ?
Wyłączenie kompresji comp-lzo: https://forums.openvpn.net/viewtopic.php?t=23196#p67101 ?
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2025
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: OpenVPN (AEAD Decrypt error) + Thunderbird

Post autor: kobrawerde »

Przekonałem się, że nie wiem jak sobie poradzić z tym problemem kiedy Thunderbird zablokował wysłanie wiadomości
No ....nie wiem czy to Thunderbird zablokował wysyłanie wiadomości ? .... raczej openvpn zablokował program Thunderbird. Tam myślę . Ja też tak miałem jak wypróbowywałem jakiś darmowy serwer openvpn . Pewnie dostawca nie ma przekierowań pewnych portów z których musi korzystać program Thunderbird i dlatego nie można się połączyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bezpieczeństwo Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości