1% podatku na ....????

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
Agatka14
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2013, 10:41
Płeć: Kobieta

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: Agatka14 »

Witam Ponownie,

piszę ponownie z prośbą i zarazem przypomnieniem o przekazanie 1% od podatku - z góry dziękuję. Poniżej jeszcze raz wklejam swoją historię trochę zmodyfikowaną i bardziej szczegółową:
//bear7: Następnym razem, jeżeli zaszła potrzeba wprowadzenia zmian i/lub dodania nowych informacji, proszę o edycję obecnego posta, zamiast dodawania kolejnego.
-------------------------------

"Po takiej odpowiedzi nogi się pode mną ugięły i po skończeniu rozmowy, gdy wyszłam, miałam łzy w oczach. Najzwyczajniej w świecie załamałam się, bo zobaczyłam, że nie mam gdzie szukać pomocy…"

Oto historia moja i taty, który zmaga się z problemami zdrowotnymi po udarze:
Mój tata był aktywnym człowiekiem, lubił spędzać czas na łonie natury. Niestety, wszystko zmieniło się w lutym 2013 roku, kiedy doznał udaru niedokrwiennego z porażaniem lewostronnym. Wtedy życie całej naszej rodziny się zmieniło…

Po wyjściu ze szpitala tata był zdany na łaskę innych, nie chodził, nie mógł ruszać górną kończyną. Miał i cały czas nadal ma problemy z mową. Na szczęście doskonale rozumie co się do niego mówi…

Przez trzy dni przebywał wówczas na rehabilitacji - niestety, został wypisany do domu ponieważ w tamtym czasie jego stan zdrowia na nią nie pozwalał. Najwidoczniej, było to dla niego za wcześnie gdyż był załamany całą tą sytuacją i trudno się temu dziwić. Niezwykle trudne było dla nas to, że odmawiał spożywania płynów i pokarmów...

Postanowiłam wówczas wziąć sprawy w swoje ręce i pomimo tego, iż nigdy nie miałam z tym styczności postanowiłam go rehabilitować na własną rękę. Poszperałam trochę w internecie, wypożyczyłam jakieś książki do edukacji i tak krok po kroku próbowałam poprawić jego stan.

Zaczęło się od masaży, zginania, podnoszenia kończyn górnych i dolnych, siadania na łóżku, a potem stawianie pierwszych kroków. Powoli widać było poprawę i do chwili obecnej cały czas robi postępy. Ćwiczę z nim dwa razy regularnie każdego dnia. Potrafi trochę chodzić, nawet pokonać schody gdy nie są zbyt strome. Z łóżka trzeba mu pomóc jednak wstać. Pilnuję, aby wstawał przynajmniej dwa razy dziennie.

Potrafi już także poruszać ręką nawet ją podnieść (łatwiej mu jest podnieść rękę gdy leży) niż np. siedząc, jednak tą porażoną ręką nie potrafi jeść, a robi to drugą ręką.

To wszystko nas cieszy, lecz mamy świadomość, że tacie potrzebna jest profesjonalna rehabilitacja, odpowiednio dobrana do jego stanu zdrowia gdyż ma PoChp oraz migotanie przedsionków (chodź parę miesięcy temu robiono mu kardiowersję elektryczną i jak na razie jego tętno jest prawidłowe)…

Niestety, w państwowym ośrodku rehabilitacyjnym, w którym tata na początku przebywał powiedziano, że oni nastawieni są na rehabilitację "intensywną" i tata sobie nie poradzi. Mało tego, gdy chciałam spróbować go zapisać w tym samym miejscu jeszcze raz i chciałam się dowiedzieć jaka jest ich opinia, dostałam taką odpowiedź:

„Myśli Pani, że stan taty się poprawi? Lepiej już nie będzie! Skoro Pani z nim ćwiczy i jest poprawa to proszę robić tak dalej - my tutaj prowadzimy intensywną rehabilitację, tata sobie nie poradzi.”

Po takiej odpowiedzi nogi się pode mną ugięły i po skończeniu rozmowy, gdy wyszłam, miałam łzy w oczach. Najzwyczajniej w świecie załamałam się, bo zobaczyłam, że nie mam gdzie szukać pomocy. Z tego co mi wiadomo w takich ośrodkach ćwiczenia dopasowuje się do stanu zdrowia pacjenta.
Tata naprawdę ma chęć do ćwiczeń, nie odmawia - jednak sama nie jestem w stanie mu pomóc, aby jego stan zdecydowanie się poprawił.

Nasza sytuacja finansowa nie wygląda dobrze, gdyż kosztowna farmakoterapia taty, plus inne wydatki uniemożliwiają nam nawet zakup jakiegoś sprzętu który byłby pomocny przy rehabilitacji. Założyłam subkonto w fundacji z myślą, że uda nam się uzbierać pieniążki na prywatną rehabilitację w dobrym ośrodku rehabilitacyjnym.

Jestem załamana, przybita, bez chęci do życia. Staram się jak mogę i daję z siebie co mogę, aby tacie było lepiej - jednak z dnia na dzień mój zapał wygasa, gdyż zdaję sobie sprawę z tego, że bez pobytu w prywatnym ośrodku za wiele tacie nie pomogę... Dlatego będę wdzięczna za każdą formę pomocy naszej rodzinie, która pomoże nam z nadzieją patrzeć w przyszłość.

--------------------------------­---------­---------­---------­------
Dlatego zwracam się z prośbą o przekazanie 1% podatku lub darowizny FUNDACJI AVALON z dopiskiem Rakowski, 2469 KRS: 0000270809 pomagacie Państwo w codziennych zmaganiach z chorobą oraz dajecie nadzieję na lepsze „jutro”.

Link do zakładki taty w fundacji:
http://www.fundacjaavalon.pl/nasi_benef ... owski.html
--------------------------------­---------­-----

Dlatego też zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc i z góry za nią serdecznie dziękuję.
izolda
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2014, 12:16

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: izolda »

ja tam oddaję na fundację Anny Dymnej ;) Wośp nie narzeka na rezultaty
http://rudzienko.pl/
lolik511
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2014, 18:39
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: lolik511 »

Witajcie

Na pewno dziennie takich próśb czytacie bardzooo wiele, żeby nie powiedzieć dziesiątki a nawet setki.
Obecnie trwa okres rozliczania się z fiskusem, zdaje sobie również sprawę z tego, iż każdemu z WAS jest ciężko ale proszę o przeczytanie do końca oraz o przekazanie 1% swojego podatku.
Nic to was nie kosztuje, a nam może naprawdę pomóc.

Zapraszam również do pomocy Markowi poprzez zakup cegiełki na portalu allegro.pl. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać dlaMarka

http://images63.fotosik.pl/655/bd7aaa646514dfb1gen.jpg
partisan
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 11 kwie 2007, 17:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: partisan »

Ja przekazuję 1% podatku na remont pierwszego zabytkowego autobusu w Bydgoszczy - Jelcza M11:
http://komunikacja.bydgoszcz.pl/24-lata ... obiektywie
klimek23
Wygnańcy
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2014, 19:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: Inna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: klimek23 »

Witam. dałbym ten %, ale chyba?????????????????nie ma takiej możliwości, gdyż formalnie nie jest organizacją pożytku publicznego ubuntu.
ReRadziwoj2163
Wygnańcy
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2014, 13:01
Wersja Ubuntu: 14.10

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: ReRadziwoj2163 »

Teraz już możemy szukać organizacji pożytku publicznego , aby im przekazać swój dar serca, sądzę że to bardzo piękna inicjatywa. Ale nadal ludzie nie chętnie przekazują swój jeden procent. Nad czym bardzo boleję.

-- 22 maja 2014, o 13:40 --

[ciach]

//bear7: Od tego są inne fora.
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: xxx666xxx »

Proszę wspomóżcie tą dziewczynę... ona zasługuje na pomoc naprawdę!
-Grafika 1: http://static.maxmodels.pl/photos/f/5/f ... 186808.jpg
-Grafika 2: http://static.maxmodels.pl/photos/9/d/9 ... 186808.jpg
Informacja od potrzebującej:
Cudem uszłam życiem z wypadku samochodowego w 2013r. Po obrażeniach jakich doznałam resztę życia miałam spędzić jako roślinka bez ruszania czymkolwiek. Ale jak to na sportowca przystało - nie ma poddawania się i płakania że boli. Trzeba wierzyć i ćwiczyć .. a osiągniemy wiele. Po długiej rehabilitacji jestem już w stanie wstać na nogi.

Osiągnięcia sprzed wypadku : Podprowadzająca w Klubie żużlowym. Ćwierćfinalistka Miss Foto pod patronatem Maxima Models i Telewizji Polsat
Daria Pyszewska jest podopieczną fundacji złotowianka na której konto można kierować darowizny wpisując w tytule : Daria Pyszewska P/54
na konto : 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
natalia22
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2014, 18:56
Płeć: Kobieta

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: natalia22 »

Ja przekazuję swój 1% hospicjum w Nowej Woli. To placówka działająca tylko dzięki ludziom dobrej woli. Bez kontaktu NFZ. Niestety a może i stety hmm...
Agatka14
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2013, 10:41
Płeć: Kobieta

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: Agatka14 »

Chciałbym Serdecznie podziękować osobom które przekazały swój 1% podczas rozliczeń. Parę dni temu otrzymałam informację od fundacji, że zgromadzone pieniądze z 1% są już na koncie.

Niestety nie uzbierała się suma która pozwoliłaby skorzystać z prywatnej rehabilitacji. Chciałam również zakupić dla taty rower stacjonarny taki z pomiarem pulsu itp. i myślałam, że jak nie uzbiera się suma na pierwszy założony cel to zakupię taki rower :( Niestety i na to pieniążków nie starczyło bo uzbierała się suma 376,00 złotych.

Jestem oczywiście i zadowolona z takiej kwoty, bo możemy choć w części pokryć zakup leków dla taty.

Obecnie tata ćwiczy na takim rowerku (A rower który miałam w planach kupić z tego 1% kosztuje w granicach 900 PLN)

http://www.s-med.pl/zdjecia/68.jpg

Jeszcze raz bardzo dziękuję osobom które pamiętały i przekazały swój 1%.

Poniżej podaję również link do zakładki taty w fundacji (poprzedni link nie działa, bo w fundacji tej nie wiedzieć czemu często zmieniają się adresy) gdyby ktoś chciał i mógł wpłacić jakiś grosz.

http://www.fundacjaavalon.pl/nasi-benef ... owski.html

//bear7: Niedopuszczalny rozmiar grafiki - zapoznaj się z regulaminem forum.
Modeller
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 07 lut 2015, 21:38

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: Modeller »

Witajcie, czytam na forum o przekazaniu 1 % podatku na różne cele. Jeśli Was to nie nudzi i nie zniechęca to bardzo proszę o przeczytanie postu. Moja żona jest bardzo chora na nowotwór złośliwy, jakim jest angiosarcoma. Nowotwór ma na nasadzie języka i przerzuty do płuc. Jest duża szansa, że wyjdzie z tego. Po przeszło 23 latach pracy ma trwałą i całkowitą niezdolność do pracy orzeczoną przez ZUS ale bez pieniędzy, czyli nie ma renty. Taką ustawę wprowadzili nasi posłowie. Zapisana jest do fundacji AVALON. Posiada tam subkonto na które można wpłacać darowizny i 1% podatku. Moja gorąca prośba do Was, kochani jeśli nie przekazaliście jeszcze lub nie wiecie na jaki cel macie przekazać 1%, to zróbcie to dla mojej żony. Nr KRS: 0000270809 z dopiskiem Olczak,3412. Lub przekaż jakąkolwiek darowiznę na konto fundacji: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 z dopiskiem Olczak,3412. Na znanym portalu aukcyjnym wystawiam cegiełki:CEGIEŁKA POMOCY DLA JOLI lub CEGIEŁKA NA ŚWIATEŁKO ŻYCIA, zapraszam do zakupu.Za wszystkie co dokonacie w naszej sprawie, w imieniu żony serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam Darek
Awatar użytkownika
sir_lucjan
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 207
Rejestracja: 24 wrz 2009, 11:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: sir_lucjan »

Witajcie!

Chciałbym zaapelować do Was o przeznaczenie 1% dla Rafała Ossowskiego. Rafał od dziecka cierpi na poważną chorobę serca. W chwili obecnej stan Rafała jest bardzo poważny - jego rehabilitacja pochłania znaczne środki, co przy braku możliwości podjęcia nawet najlżejszej pracy jest dużym problemem dla Jego rodziny. Zdaję sobie sprawę, że to kropla w morzu potrzeb - jednak razem możemy zdziałać cuda. Wiele osób ubiega się o podarowanie 1% - niewiele osób potrzebuje tego tak bardzo jak Rafał. Nie pozwólmy, by przegrał najważniejszą walkę życia!

Obrazek
Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
Inny OS = Arch Linux
Inne środowisko = Plasma 5
honzik2
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2015, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: honzik2 »

RYSIE!
tweed77
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 14 lis 2009, 10:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: tweed77 »

Kto może niech pomoże - liczy się każda złotówka - dało się pomóc małej Zuzi to da się pomóc i Kajtkowi:

http://www.tvp.info/20827994/zebrano-ju ... prawdz-jak

https://www.siepomaga.pl/kajtek
RafalSzcz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 0
Rejestracja: 04 lis 2016, 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: RafalSzcz »

Witam,
To jest krótkie ogłoszenie o charakterze non profit. Wierzę, że nikt nie odbierze tego negatywnie – choć to może temat trochę na marginesie problematyki tego forum.
Mianowicie fundacja Training Projects, z którą jestem związany proponuje aktywistom charytatywnym uczestnictwo w całkowicie bezpłatnej Akademii Innowatora i Strategia NGO. To projekt szkoleniowy dla stowarzyszeń, fundacji, i klubów które prowadzą kampanie związane ze zdrowiem i ruchem fizycznym, sportem, zielone i przyrodnicze, muzyczne czy plastyczne, szkolnictwa, hospicja i charytatywne, podróżnicze, i inne – wszystkich, którzy działają społecznie. Udział w zajęciach w 100% sponsoruje nasza fundacja. W naszym serwisie www dane o programie i rekrutacji : http://www.symulacje.edu.pl/ngo
Kursy prowadzone są w Beskidach, jednak pobyt w ośrodku szkoleniowym i dojazd też pokrywa nasza Fundacja.
Jeśli ktoś nie da rady uczestniczyć w tegorocznej edycji programu, zapraszamy na kolejne. Rekrutacja odbywa się co sześć miesiący.
Pozdrawiam serdecznie,
Rafal
PS. Proszę tej notki nie odczytywać jako spamu – chodzi o niekomercyjne szkolenia dla stowarzyszeń i fundacji.
Awatar użytkownika
Mmatczak
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Łódź

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: Mmatczak »

Przekaż 1% podatku Podopiecznym Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci

KRS 0000 159689

Trochę po czasie, ale znajoma, która tam pracuje prosiła o wrzucenie tego wszędzie gdzie tylko mogę.
Wujek Google wie wszystko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości