1% podatku na ....????

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
widex
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 70
Rejestracja: 12 kwie 2008, 21:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Brodnica

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: widex »

To jest akurat prawda, że 1% dla dużej organizacji ma mniejsze znaczenie, niż dla małej.
Awatar użytkownika
velogustlik
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 14 sty 2011, 16:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: velogustlik »

Enkidu pisze:Tak jak mówią, najlepiej oddać na wikipedię. Ja osobiście co roku oddaję 1% na "Fundację na rzecz Nauki Polskiej".
Dziękuję za głos rozsądku na pustyni. To jest chyba najlepszy cel.
Nie mam nic przeciwko Owsiakowi (poza tym, że gminy wydają publiczne pieniądze na organizację zbiórek, po to by kupić sprzęt, który powinien być kupiony właśnie z publicznych pieniędzy - może nie wprost z tych ale jednak z naszych. Czekam gdy ktoś wreszcie policzy jakie są koszty budżetówki plus firm tej jednodniowej hucpy i czy nie są większe byłyby zyski gdybyśmy je bezpośrednio przelali na konto takiego czy innego swojego szpitala. Wspomnę tylko o szpitalach, które nie chcą przyjmować Owsiakowego sprzętu bo kosztuje ich to więcej niż samodzielny zakup - więcej tutaj. Nie widzę też powodu wspierać piesków, roślinków i chorych dzieciów.
Polska jest naprawdę dość bogatym krajem, płacimy masę pieniędzy ma podatki i wszystkie te cele z nich powinny być realizowane. To dlaczego nie są pozostawiam wolnym (niczym Ubuntu) rozmyślaniom :P.

Sugeruję zatem zajmować się przyczynami a nie leczyć skutki, co jak rozumiem przyświeca także Enkidu. Proponuje rozważyć także Stowarzyszenie „Obywatele Obywatelom” "Bo lepiej zapobiegać niż naprawiać".

Więcej:
http://obywatelskiprocent.pl/
Awatar użytkownika
arsim
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 85
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Lokalizacja: okolice Sandomierza
Kontakt:

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: arsim »

velogustlik pisze: Wspomnę tylko o szpitalach, które nie chcą przyjmować Owsiakowego sprzętu bo kosztuje ich to więcej niż samodzielny zakup - więcej tutaj.
Link ciekawy. Bełkot nie poparty dowodami.
Awatar użytkownika
velogustlik
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 14 sty 2011, 16:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: velogustlik »

arsim pisze:Link ciekawy. Bełkot nie poparty dowodami.
W jakiś sposób dotknął Cię ten tekst :-)? Zawsze tak reagujesz na każdą krytykę?
Awatar użytkownika
arsim
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 85
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Lokalizacja: okolice Sandomierza
Kontakt:

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: arsim »

Osobiście nie czuję się dotknięty. Krytykując WOŚP lub jakąkolwiek instytucję pożytku publicznego, wstawiając link, należałoby zadbać o to, aby ten odnośnik prowadził do rzeczowych argumentów. Jeżeli ktoś na blogu dokonuje jakiegoś wpisu, a Ty uważasz, że zawarte tam twierdzenia bez podania żadnych dowodów są prawdziwe, to Twoja sprawa. Mnie takie argumenty nie przekonują i traktuję je jako ,,bicie piany".
Wspomnę tylko o szpitalach, które nie chcą przyjmować Owsiakowego sprzętu bo kosztuje ich to więcej niż samodzielny zakup
Znasz taki przykład, bo ja nie.
Nie jestem w żaden sposób związany z WOŚP. Bliska mi osoba pracuje w szpitalu i znam ten temat.
Dziennikarz ,,opiniotwórczej" :razz: gazety zanim coś napisze (nawet na blogu) powinien dotrzeć do źródeł, a potem publikować ,,sensacyjne" informacje.

Wątek jest o 1%, a nie o WOŚP i etyce dziennikarskiej, więc nie będę rozwijał tematu.
Awatar użytkownika
velogustlik
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 14 sty 2011, 16:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: velogustlik »

arsim pisze:Osobiście nie czuję się dotknięty. Krytykując WOŚP lub jakąkolwiek instytucję pożytku publicznego, wstawiając link, należałoby zadbać o to, aby ten odnośnik prowadził do rzeczowych argumentów.
Kajam się i przyjmuję taką reprymendę. Opisane kwestie zostały jedynie dotknięte - nie chciało mi się szukać więcej - liczyłem na samodzielność - wystarczy wygooglać o szpitalu na Niekłańskiej, Andrzeju Wąsiewiczu ze ZbrojnejPolski, o 6000$ za h lotu samolotu F-16 - wystarczy poszukać.

Kolejny pomysł. Apolityczna organizacja wspierająca dobro wspólne:
http://www.republikanie.org/
Awatar użytkownika
ZZL
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 05 mar 2012, 14:58
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Kontakt:

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: ZZL »

Co jak co, ale republikanie nie są specjalnie apolityczni (jedynie w sensie pozwalającym łączyć go z asekuranctwem, co napisali zresztą na swojej stronie). Wystarczy zresztą zerknąć na linki.

Osobiście rozważam wsparcie Kampanii Przeciw Homofobii www.kph.org.pl, ew. FNP, którą wcześniej wspomniano.
elgregor
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 28
Rejestracja: 17 gru 2011, 19:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: elgregor »

Ja osobiście wolę dawać na chorych albo biednych - to priorytet. Zwierzątka też potrzebują i zasługują, ale ludzie ważniejsi. A Wikipedia/Linux/FSF sobie poradzą.
Co do tych "obywatelskich stowarzyszeń"... musiałbym je prześwietlić, ale mi się nie chce. :oops: A kampania przeciw homofobii... Jestem przeciw homofobii, ale nieco boję się tej kampanii, mogą zrobić więcej złego niż dobrego.
Podsumowując: Caritas, PAH, albo coś podobnego.
Awatar użytkownika
ZZL
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 05 mar 2012, 14:58
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Kontakt:

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: ZZL »

Jeszcze jedna propozycję dam http://polskieserce.pl/index2.php?IdKat ... 1201170852 . Myślę, że na rozwój kardiochirurgii warto przekierować 1%.
A co do KPH - teraz się przekształcają w coś na kształt think-tanku, więc raczej nie ma szans na to, żeby coś złego zrobili. :-)
Awatar użytkownika
@nix
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 37
Rejestracja: 08 lis 2006, 11:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: @nix »

Panie, Panowie jeśli możecie przekazać 1% podatku dla Mateusza Jaroszewskiego Nr KRS 0000222733 po operacji pnia mózgu , bedę bardzo wdzięczny.
Awatar użytkownika
qulak
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 10 wrz 2005, 15:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86_64

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: qulak »

Jeśli ktoś z Szanownych Kolegów / Szanownych Koleżanek zastanawia się komu przekazać swój 1% podatku, a pochodzi/mieszka na Dolnym Śląsku choć oczywiście dotyczy to także mieszkańców pozostałych zakątków naszego pięknego kraju, prosiłbym aby zastanowił się nad wsparciem Fundacji "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci". Szczegóły można znaleźć tu http://www.hospicjum.wroc.pl/index.php?hosp=11_00.

Sam działając jako wolontariusz we wspomnianym hospicjum, widzę ile dobrego można zdziałać dzięki funduszom z 1%. Obecnie nasza fundacja sprawuję opiekuje nad przeszło 80 dzieciakami z całego dolnego śląska. Realia są takie, iż NFZ, ustawowo zobowiązany do refundowania pomocy paliatywnej, pokrywa koszty leczenia i opieki dla około 20 dzieci. Pomoc pozostałym jest możliwa właśnie dzięki przekazywaniu przez Was 1% podatku.
Jesteśmy również jedyną taką placówką a raczej fundacją w tym regionie.

Jeśli zaś wolicie wesprzeć inicjatywę lokalną - po prostu poszukajcie w google "hospicjum dla dzieci + nazwa najbliższego miasta powiatowego/wojewódzkiego. I wesprzyjcie Je. To naprawdę nie będzie stracony grosz - Bo każde hospicjum - to też życie...
--------------------------------
Pomogłem?? Dodaj tag [SOLVED] w tytule wątku
Linux User #400734 // Ubuntu user #7948
piootr956
Wygnańcy
Posty: 1
Rejestracja: 08 kwie 2012, 15:15

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: piootr956 »

A macie jeszcze jakiś wykaz fundacji związanych z rozwojem?
szymon10511
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 24
Rejestracja: 02 sie 2012, 13:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: szymon10511 »

Może mi ktoś powiedzieć po jaką ... jest tyle różnorakich małych fundacji ? Więcej znaczy lepiej ? Ale to można interpretować na dwa sposoby. Pierwsza to dużo fundacji, a druga to jedna duża fundacja może zebrać dużo więcej pieniędzy które może następnie szybciej przeznaczyć na dany cel.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: bear7 »

A jaka jedt szansa, że duża fundacja przeznaczy środki na cel małej fundacji? W taki sposób mała fundacja zbieże środki, a reszta od sponsorów: lepiej iść do sponsora z czymś i wykazać ile im brakuje, niż na pytanie sponsora "ile macie" pokazać okrągłe zero.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
mistrz1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 893
Rejestracja: 16 kwie 2012, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dystrykt – Polska

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: mistrz1 »

szymon10511 pisze:Może mi ktoś powiedzieć po jaką ... jest tyle różnorakich małych fundacji ? Więcej znaczy lepiej ? Ale to można interpretować na dwa sposoby. Pierwsza to dużo fundacji, a druga to jedna duża fundacja może zebrać dużo więcej pieniędzy które może następnie szybciej przeznaczyć na dany cel.
Równie dobrze możesz zapytać, a po co tyle małych i dużych sklepów spożywczych, sklepów z odzieżą, z butami itp.? A niech sobie będzie ile chce - takie jest prawidłowe myślenie. Czas skończyć z myśleniem socjalistycznym o rynku sterowanym centralnie przez wodza (premiera, urzędników). Wolny rynek określi, czy dana fundacja jest potrzebna. Jeśli da radę, będzie istnieć, a jeśli nie da rady, to sami właściciele ją zamkną. Proste i sprawiedliwe.
"Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, masz to, co zawsze miałeś" – Sokrates
Popieram Rosję :) :clap:
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: bear7 »

mistrz1 pisze:
szymon10511 pisze:Może mi ktoś powiedzieć po jaką ... jest tyle różnorakich małych fundacji ? Więcej znaczy lepiej ? Ale to można interpretować na dwa sposoby. Pierwsza to dużo fundacji, a druga to jedna duża fundacja może zebrać dużo więcej pieniędzy które może następnie szybciej przeznaczyć na dany cel.
Równie dobrze możesz zapytać, a po co tyle małych i dużych sklepów spożywczych, sklepów z odzieżą, z butami itp.? A niech sobie będzie ile chce - takie jest prawidłowe myślenie. Czas skończyć z myśleniem socjalistycznym o rynku sterowanym centralnie przez wodza (premiera, urzędników). Wolny rynek określi, czy dana fundacja jest potrzebna. Jeśli da radę, będzie istnieć, a jeśli nie da rady, to sami właściciele ją zamkną. Proste i sprawiedliwe.
Widzisz mistrz1, jest jeszcze jedna ważna rzecz. W naszym pięknym kraju, jeżeli ktoś zdecyduje się opłacić twoją drogą operację (zakładają, że jej potrzebujesz), to taka jedna instytucja zapyta się Ciebie skąd wziąłeś pieniążki? Wskazując sponsora, nie tylko jemu narobisz kłopotów, a także i sobie - będziesz musiał zrobić dodatkową opłatę. Zakładając taką fundację, opłata ta - myto, haracz, podatek, nazwij to jak Ci wygodnie - będzie (przynajmniej na papierze) znacznie mniejsze. W świetle prawa, (ponoć) każdy na tym zyska.

To tak na szybkiego...
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
mistrz1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 893
Rejestracja: 16 kwie 2012, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dystrykt – Polska

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: mistrz1 »

Podatek - tak ładna nazwa złodziejstwa :) Znane są przypadki, jak urzędnicy potrafią wykończyć człowieka i firmę. I dostają za to nagrody. Dlatego mój avatar i opis nie jest dziełem przypadku :)
"Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, masz to, co zawsze miałeś" – Sokrates
Popieram Rosję :) :clap:
aXess
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 20 mar 2013, 12:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: aXess »

Ja od zawsze wspieram schroniska dla zwierząt w swoim regionie.
jim123
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 27 lis 2009, 00:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Lokalizacja: Elbląg/Malbork

Re: Odp: 1% podatku na ubuntu

Post autor: jim123 »

mario_7 pisze:Nie ma takiej możliwości, gdyż formalnie nie jesteśmy organizacją pożytku publicznego.

nie trzeba być organizacją pożytku publicznego by otrzymać 1%. Wystarczy być stowarzyszeniem lub fundacją i podpisać odpowiednią umowę z OPP o użyczeniu konta.
To tak w skrócie w/g regulaminu :)
merk21
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2014, 21:45

Re: 1% podatku na ....????

Post autor: merk21 »

pioruns pisze:
tommmmmm pisze:a Jurek Owsiak? i WOŚP ?
A WOŚP mało uzbiera? Bez 1% i tak dużo przekażą na swoją akcję. Lepiej dać tym, którzy takich funduszy nie mają.
Poza tym, polski rząd już dawno wliczył WOŚP w przychody. Owsiak uzbiera w tym roku xxx milionów, no to odliczymy szpitalom xxx z budżetu, przecież Owsiak da...
Jurek i WOŚP to dla mnie jedyna organizacja, której efekty namacalnie spotykam w szpitalach. Podobnych, pomagających fundacji/organizacji w tym kraju jest masa ale moim zdaniem to taka pralka pieniędzy dla tych, którzy zarabiają wiele bo to można wliczyć w koszty i zostaje w rodzinie, a żeby nie było być może pomagają kilku...
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości