Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: Jusko »

Ludzie są przywiązani do wyglądu Windows, bo ten system znają Oni, a często rodzice tych osób, ich znajomi itd. Nie tak dawno na innym forum jednej osobie zależało, aby nawet był bezpośrednio na dole "startu" przycisk zamknij, bo mama tej osoby zna tylko Windows i wszystko musi być jak najbardziej zbliżone.

A o środowiskach graficznych można dyskutować godzinami, a całość sprowadza się do preferencji użytkownika. Długo korzystałem z KDE3, a z kolei KDE 4 od samego początku istnienia co jakiś czas sprawdzam i pokazuje mi, że nie postawiłbym go w środowisku produkcyjnym (nie tak dawno temu, może z 2mce temu, KDE4 z rana przywitało mnie zamrożonym pulpitem, który po restarcie miał rozjechaną całą jego konfigurację, jeszcze jakieś 1,5 roku temu crashe appletów plasmy to był też normalny tok pracy z KDE4). Dodatkowo nie udało mi się osiągnąć na nim tak samo fajnego hintingu fontów jak np. w GNOME 3 (którego używam) z silnikiem Infinality do ich renderowania. Także jak widzisz - to są kwestie preferencji i dla jednego KDE4 będzie szyczytem wygody, a dla innego interfejs Windows 7, z którym ktoś nie chce się rozstawać (zresztą - ten interfejs w W7 jest całkiem estetyczny, ikony również).

Zwyczajnie preferencje, a znacznie więcej jest użytkowników właśnie, którzy nie chcą wywracać swoich przyzwyczajeń do góry nogami zmieniając system. Stąd bardzo często są pytania od nowicjuszy, co jest najbardziej podobne do Win.
Awatar użytkownika
anemus
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 117
Rejestracja: 19 lut 2007, 20:25
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Niebiańskie Piekiełko

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: anemus »

Hmmm... Co mnie irytuje w Ubuntu?
Unity.
Nie chodzi tu o koncepcję UI (tzw. preferencje) ale o wykonanie - brak podstawowych funkcji konfiguracyjnych, a ich dodanie alternatywnym softem daje efekt roziwanienia systemu przez nakładanie się ustawień. Efekt? Nic nie działa albo działa nieprzewidywalnie. Przykład? Niech ktoś sobie poradzi z automatycznym wyłączaniem i włączaniem panelu dotykowego po podłączeniu/wyłączeniu myszki wraz z zachowaniem wielodotyku i bez raczenia nas nieprzewidywalnym zachowaniem myszki... Wygaszacz ekranu... Brak łatwej możliwości dodawania i modyfikacji własnych aktywatorów... Java pod Unity to koszmar... Wycięcie z Nautilusa podstawowych funkcjonalności (np. skryptu do otwierania z uprawnieniami roota) i ogólnie kłopoty z działaniem rozszerzeń skryptowych oraz braku paru innych opcji... itd. itp... Dużo by pisać by wszystko opisać ale jednym słowem nieużywalne.
Awatar użytkownika
TheKrzychuuuuu
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 74
Rejestracja: 11 sie 2011, 08:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Zakopane

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: TheKrzychuuuuu »

Mnie najbardziej w ubuntu denerwuje to, że jak coś się zainstaluje (rzadko, bo rzadko) to wywala momentalnie system. Dla linuksiarza to może nie problem, ale dla osób rozpoczynających przygode z linuksem może odstraszyć (Mnie to pare lat temu odstraszyło). Teraz na całe szczęście jest tego coraz mniej. Ogólnie Ubuntu jest ciekawym systemem, i irytuje mnie też dlaczego, np. w szkołach nie używają tego systemu (ja pierwszy raz widziałem go w technikum [w dodatku informatycznym], wcześniej słyszałem tylko o nim steki bzdur typu: nakładka graficzna na linuksa jest tylko do oglądania filmów i przeglądania zdjęć. Wszystko inne trzeba robić w terminalu.). Gdyby każdy chociaż 20% wszystkich lekcji w szkole przesiedział na linuksie to myślę, że na inne systemy nie chciałby patrzeć :P. W dodatku tu większość programów jest darmowych, więc takim szkołom bardzo by się to opłacało. Trzecią rzeczą jaka mnie irytuje jest jak to powiedział anemus UNITY, właściwie nie całe unity bo koncept jest fajny tylko zablokowana możliwość konfigurowania pod siebie wyglądu. W pierwszych wersjach unity na ubuntu były możliwości edycji niektórych rzeczy pod siebie, teraz jest to poblokowane, ale może z czasem przyzwyczaje się do obecneo wyglądu :)
Uczcie się ortografji, i interpunkcji!
marcin1982
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 3209
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:49
Płeć: Mężczyzna

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: marcin1982 »

Mnie najbardziej w ubuntu denerwuje to, że jak coś się zainstaluje (rzadko, bo rzadko) to wywala momentalnie system.
Ale co na przykład?
infort
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 204
Rejestracja: 19 paź 2010, 02:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: infort »

@TheKrzychuuuuu Używam Ubuntu od wersji 10.04 jako jedynego systemu i jeszcze mi się nie zdarzyło, by instalacja programu rozwaliła system. Albo masz śmietnik w systemie taki, że głowa boli, albo co gorsza używasz jakichś śmieciowych programów z szemranych repozytoriów. Nawet instalacja sterowników do grafiki nie powinna być problemem, jeśli najpierw się upewnimy, że nasza karta jest wspierana i nie ściągamy na komputer wszystkiego, co tylko znajdziemy.

Ostatnio, co mnie w Ubuntu denerwuje, to właśnie pozostawienie zbyt dużej swobody użytkownikom, których cała inwencja sprowadza się do przeklepania w terminalu poleceń, których nie rozumieją i zrozumieć nie chcą (tak trudno poczytać dokumentację, zanim się coś z systemem zrobi), a potem jęczą na forach jaki to linux straszny bo coś zrobili (sami nie wiedzą co) i się wysypał. (Sorry za sarkazm)
Toshiba C850 i3-3210M 4GB RAM, Intel HD4000, Ubuntu 14.04
Samsung N145 Lubuntu 14.04

www.bezpieczneubuntu.pl
Awatar użytkownika
TheKrzychuuuuu
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 74
Rejestracja: 11 sie 2011, 08:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Zakopane

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: TheKrzychuuuuu »

Ostatnio jak mialem linuksa to wywalilo mi system przy instalacji kadu z terminala (chyba wersja 12.04) to byl chyba 3 program po nowo zainstalowanym systemie. Teraz sie takie cos narazie nie zdarzylo
Uczcie się ortografji, i interpunkcji!
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: bear7 »

TheKrzychuuuuu pisze:Trzecią rzeczą jaka mnie irytuje jest jak to powiedział anemus UNITY, właściwie nie całe unity bo koncept jest fajny tylko zablokowana możliwość konfigurowania pod siebie wyglądu.
Ubuntu, to nie tylko Unity. Do wyboru masz KDE (Kubuntu), XFCE (Xubuntu), LXDE (Lubuntu), GNOME-Shell (Ubuntu-GNOME) i do tego można jeszcze próbować sił z innymi środowiskami graficznymi lub menadżerami okien.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
TheKrzychuuuuu
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 74
Rejestracja: 11 sie 2011, 08:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Zakopane

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: TheKrzychuuuuu »

bear7 pisze:
TheKrzychuuuuu pisze:Trzecią rzeczą jaka mnie irytuje jest jak to powiedział anemus UNITY, właściwie nie całe unity bo koncept jest fajny tylko zablokowana możliwość konfigurowania pod siebie wyglądu.
Ubuntu, to nie tylko Unity. Do wyboru masz KDE (Kubuntu), XFCE (Xubuntu), LXDE (Lubuntu), GNOME-Shell (Ubuntu-GNOME) i do tego można jeszcze próbować sił z innymi środowiskami graficznymi lub menadżerami okien.
w sumie masz racje
Uczcie się ortografji, i interpunkcji!
Awatar użytkownika
Nefrytowa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 15 lut 2014, 16:22
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: Nefrytowa »

Moim zdaniem, najbardziej irytujące są problemy w WiFi. Jak by nie było, codziennie jak czytam "Dzisiejsze posty", jest jakiś temat z niedziałającym WiFi :wink:
Laptop MSI GE70 2PE (Apache Pro)-679XPL, CPU: Intel® Core™ i7-4720HQ (2.6 Ghz, 3.6 GHz Turbo, 6 MB Cache) , grafika: NVIDIA GeForce GTX 860M 2GB, zintegrowana karta graficzna Intel HD 4600 , RAM: 8 GB DDR3 (1600 MHz) , HDD: 1000 GB 7200 RPM, DVD+/-RW
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: bear7 »

Nefrytowa pisze:Moim zdaniem, najbardziej irytujące są problemy w WiFi. Jak by nie było, codziennie jak czytam "Dzisiejsze posty", jest jakiś temat z niedziałającym WiFi :wink:
Problemy z WiFi, to szerszy problem, który wykracza poza Ubuntu: dotyczy również innych dystrybucji. Związane jest to z brakiem bezpośredniego wsparcia (w postaci sterownika) ze strony niektórych producentów. Zastosowane otwarte rozwiązania, to inżynieria wsteczna.

Problem w tym, że wiele osób najpierw kupuje sprzęt z Windowsem na pokładzie, na którym później ma pojawić się Ubuntu. Niestety, zasadą numer jeden ciągle powinno być kupowanie sprzętu, który ma być kompatybilny z Linuksem, a nie na odwrót. To tak jak z kupnem samochodu: bierzesz taki, który mieści Ci się do garażu, a jak się nie mieści, to albo zmieniasz garaż, albo go modernizujesz...
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
Nefrytowa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 15 lut 2014, 16:22
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: Nefrytowa »

bear7 pisze:...Niestety, zasadą numer jeden ciągle powinno być kupowanie sprzętu, który ma być kompatybilny z Linuksem, a nie na odwrót. ...
Z tym się zgadzam. W moim przypadku to i tak nic nie daje. Moja karta jest wpierana zarówno przez producenta karty jaki i Linuksa, a kłopoty ciągle są. Raz działa a raz nie. Właśnie miałam aktualizację sterownika i WiFi przestało działać. Nie działa na sterze do Linuksa i producenta. Na poprzedniej wersji było ok, teraz już nie.
Laptop MSI GE70 2PE (Apache Pro)-679XPL, CPU: Intel® Core™ i7-4720HQ (2.6 Ghz, 3.6 GHz Turbo, 6 MB Cache) , grafika: NVIDIA GeForce GTX 860M 2GB, zintegrowana karta graficzna Intel HD 4600 , RAM: 8 GB DDR3 (1600 MHz) , HDD: 1000 GB 7200 RPM, DVD+/-RW
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: igotit4free »

Chyba nie mówisz poważnie, chodzi o BCM4311 z twojego podpisu? Przecież historia linuksowych problemów z tą kartą ciągnie się od zarania Internetu. To zdecydowanie nie jest urządzenie wspierane pod Linuksem.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
Nefrytowa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 15 lut 2014, 16:22
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: Nefrytowa »

igotit4free pisze:Chyba nie mówisz poważnie, chodzi o BCM4311 z twojego podpisu? Przecież historia linuksowych problemów z tą kartą ciągnie się od zarania Internetu. To zdecydowanie nie jest urządzenie wspierane pod Linuksem.
Sprawdź http://wireless.kernel.org/en/users/Drivers/b43,
oraz https://help.ubuntu.com/community/WifiD ... t%20access
Laptop MSI GE70 2PE (Apache Pro)-679XPL, CPU: Intel® Core™ i7-4720HQ (2.6 Ghz, 3.6 GHz Turbo, 6 MB Cache) , grafika: NVIDIA GeForce GTX 860M 2GB, zintegrowana karta graficzna Intel HD 4600 , RAM: 8 GB DDR3 (1600 MHz) , HDD: 1000 GB 7200 RPM, DVD+/-RW
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: bear7 »

Nefrytowa pisze:
igotit4free pisze:Chyba nie mówisz poważnie, chodzi o BCM4311 z twojego podpisu? Przecież historia linuksowych problemów z tą kartą ciągnie się od zarania Internetu. To zdecydowanie nie jest urządzenie wspierane pod Linuksem.
Sprawdź http://wireless.kernel.org/en/users/Drivers/b43,
oraz https://help.ubuntu.com/community/WifiD ... t%20access
Nefrytowa, wsparcie producenta to jedno, a jakość tego wsparcia, to już inna bajka. W przypadku modułów bcm43xx wsparcie to woła o pomstę do nieba.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
anemus
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 117
Rejestracja: 19 lut 2007, 20:25
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Niebiańskie Piekiełko

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: anemus »

bear7 pisze:
TheKrzychuuuuu pisze:Trzecią rzeczą jaka mnie irytuje jest jak to powiedział anemus UNITY, właściwie nie całe unity bo koncept jest fajny tylko zablokowana możliwość konfigurowania pod siebie wyglądu.
Ubuntu, to nie tylko Unity. Do wyboru masz KDE (Kubuntu), XFCE (Xubuntu), LXDE (Lubuntu), GNOME-Shell (Ubuntu-GNOME) i do tego można jeszcze próbować sił z innymi środowiskami graficznymi lub menadżerami okien.
Niby nie ale wspierane w pełnej skali jest to z unity i o nie obija się wiele narzędzi i mechanizmów co prowadzi do efektu podobnego jak z alternatywnymi rozwiązaniami pod samym unity, a wsparcie projektów nie jest na tyle duże by sobie z tym poradzić - popatrz ile pracy kosztowału devów minta by cinamon/mate trzymały się kupy.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: bear7 »

anemus pisze: Niby nie ale wspierane w pełnej skali jest to z unity i o nie obija się wiele narzędzi i mechanizmów co prowadzi do efektu podobnego jak z alternatywnymi rozwiązaniami pod samym unity, a wsparcie projektów nie jest na tyle duże by sobie z tym poradzić - popatrz ile pracy kosztowału devów minta by cinamon/mate trzymały się kupy.
Nie do końca jest tak jak piszesz. To, co odróżnia Ubuntu z Unity od na przykład Xubuntu (czy też innych pochodnych Ubuntu), poza samym wyglądem oczywiście, to są pakiety odpowiedzialne za środowisko graficzne. Pozostałe pakiety, te które są wspólne dla wszystkich wydań, mają takie same wsparcie i w takim samym czasie ukazują się aktualizacje: wykorzystywane są te same źródła/repozytoria. Prawdą jest to, że wydanie LTS z Unity na pokładzie ma wsparcie przez 5 lat, a pozostałe (lub ich większość) przez 2-3 lata. To jest decyzja opiekunów tych projektów, nie Canonical. Oczywiście nie obwiniam tu nikogo, ale te zespoły, które zajmują się odłamami (chyba tak to można ująć) Ubuntu, zazwyczaj są dużo mniejsze (czasami nawet liczone na palcach jednej ręki) i to właściwie jest główny powód krótszego terminu wsparcia.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
anemus
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 117
Rejestracja: 19 lut 2007, 20:25
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Niebiańskie Piekiełko

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: anemus »

bear7 pisze:
anemus pisze: Niby nie ale wspierane w pełnej skali jest to z unity i o nie obija się wiele narzędzi i mechanizmów co prowadzi do efektu podobnego jak z alternatywnymi rozwiązaniami pod samym unity, a wsparcie projektów nie jest na tyle duże by sobie z tym poradzić - popatrz ile pracy kosztowału devów minta by cinamon/mate trzymały się kupy.
Nie do końca jest tak jak piszesz. To, co odróżnia Ubuntu z Unity od na przykład Xubuntu (czy też innych pochodnych Ubuntu), poza samym wyglądem oczywiście, to są pakiety odpowiedzialne za środowisko graficzne. Pozostałe pakiety, te które są wspólne dla wszystkich wydań, mają takie same wsparcie i w takim samym czasie ukazują się aktualizacje: wykorzystywane są te same źródła/repozytoria...
Ale ja nie o tym pisałem. Pisałem o tym, że wiele elementów systemu zostało koślawie stworzone z myślą o unity i dubluje pewne elementy lub wprowadza równoległe mechanizmy/pliki konfiguracyjne wprowadzając chaos w systemie. To po części cena własnej drogi, a po części niedoróbka (w zdecydowanie większym stopniu).
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: bear7 »

anemus pisze: Pisałem o tym, że wiele elementów systemu zostało koślawie stworzone z myślą o unity i dubluje pewne elementy lub wprowadza równoległe mechanizmy/pliki konfiguracyjne wprowadzając chaos w systemie. To po części cena własnej drogi, a po części niedoróbka (w zdecydowanie większym stopniu).
No tu masz rację, ale wydaje mi się, że ten zdecydowany powód, to cena własnej drogi (Mir i Unity-Next), jak tych niedoróbek (choć tych też się trochę znajdzie). Nie bronię Canonical, ale porównując do wcześniejszych wydań, w 14.04 Unity nie tylko (i tu przypominam, jest to moja osobista opinia) wygląda przyzwoicie, ale i pracuje się w nim całkiem dobrze biorąc pod uwagę, że projekt ten ciągle jest zależny/opiera się o GNOME i przestarzałego i jakże zbugowanego Compiza (jakby nie patrzeć, Unity to tylko wtyczka). Z Cinnamonem i MATE jest trochę inna sprawa, bo to są forki odpowiednio GNOME-Shell i GNOME2.

Może inaczej. Unity w takiej formie jak obecna, mi osobiście odpowiada i nie mam potrzeby wprowadzania zmian. Nigdy nie było tajemnicą, że Canonical traktuje Unity jako projekt zamknięty, gdzie użytkownik będzie miał skromny wpływ na jego wygląd i funkcjonowanie. Dla tych, którzy chcą mieć tą swobodę w pełni dopasowania systemu do siebie, istnieją inne środowiska graficzne.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
anemus
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 117
Rejestracja: 19 lut 2007, 20:25
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Niebiańskie Piekiełko

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: anemus »

bear7 pisze:
anemus pisze:...
Może inaczej. Unity w takiej formie jak obecna, mi osobiście odpowiada i nie mam potrzeby wprowadzania zmian. Nigdy nie było tajemnicą, że Canonical traktuje Unity jako projekt zamknięty, gdzie użytkownik będzie miał skromny wpływ na jego wygląd i funkcjonowanie. Dla tych, którzy chcą mieć tą swobodę w pełni dopasowania systemu do siebie, istnieją inne środowiska graficzne.
Mi samo UI również nie przeszkadza tylko po prostu problemów jak na lte za dużo jak dla mnie.
Vereinigten
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 25
Rejestracja: 11 cze 2012, 21:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: Vereinigten »

W mojej sprawdzonej czternastce-czwórce, strasznie przeszkadza mi niespójność graficzna poszczególnych aplikacji systemowych. Czy ktoś z was włączał ostatnio Testowanie Systemu? Jak to przepięknie wygląda! Zupełnie to przeprojektowano, jest to najładniejszy interface jaki kiedykolwiek widziałem. I wszystko objaśnione, poprowadzono za rączkę... no cudo. A teraz taki pasjans, który wygląda jakby go wzięto prosto z Windowsa 95. Ubuntu nie ma łączyć epok, tylko być systemem nowej epoki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości