Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: xxx666xxx »

Alternate też sprawdzałem wśród tych obrazów bo też myślałem o tym... ale też nici co do Minimal CD też nic nie działa. Umiem posługiwać się netinstall'ką i tego typu projektami bo tak instalowałem Wheezyego z MATE. Uprzedzając Wasze myśli Ubuntu Server 14.04 też sprawdzałem i też lipa.
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
Awatar użytkownika
stiff
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 266
Rejestracja: 27 maja 2009, 22:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Sagan
Kontakt:

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: stiff »

64 i 32 bit? Próbowałeś skopiować na pena za pomocą multisystem?
http://ubuntu.freesoftware.cba.pl/1404.html
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: xxx666xxx »

stiff pisze:64 i 32 bit? Próbowałeś skopiować na pena za pomocą multisystem?
Tego nie sprawdzałem... ale wątpię by to pomogło. Pewnie Multisystem korzysta z metody takiej podobnej jak dd lub Unetbootin chyba, że wymyślili inną metodę przenoszenia danych z ISO na pendrive. Sprawdzę jednak jutro po pracy i dam znać. Jeszcze wszystkie obrazy ISO mam na kompie.
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: enedil »

mistrz1 pisze:
bear7 pisze:Może problem leży gdzie indziej, może problem to twój Dell...
A może problem jest przed monitorem? :lol: ;-)
Też to obstawiam :-D
linuxozaurus pisze: Ja Tez mam Della (inny model) i od nowości miałam różne problemy. Pierwszym problemem były sterowniki Broadcoma, a ostatnim była niestabilność systemu. W wielu sytuacjach zawsze Mnie ratował Netext73. wyjątek stanowiła sprawa USB STORAGE z czasów kernela 3.0.x.

Ja też miałam kłopot z ostatnim LTS.
Ja też mam Della. Ale w przeciwieństwie do was, każdy system operacyjny mi na nim śmiga od instalacji (OS X'a nie próbowałem ;-) ). To jest wina konkretnej maszyny, a nie Ubuntu.
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Awatar użytkownika
etmoon
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 67
Rejestracja: 08 sie 2010, 14:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: etmoon »

Mnie osobiście irytuje działanie Centrum Oprogramowania. Najpierw myslałem, że jest to winna przestarzałego sprzetu ale po zakupie nowego z niezłymi parametrami nadal muli i czasami nawet swapuje.
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: enedil »

@xxx666xxx
Przy przyciskach okien miałem na myśli możliwość bez zewnętrznego oprogramowania. A odnośnie Twoich problemów, to proszę https://www.dropbox.com/s/2kuf6nhwdtd5gu9/xxx666xxx.pdf . Chyba niezbyt trudne było wyszukanie typu
ubuntu cant boot live cd underscore
.

BTW masz pieca, czy lapka? Bo ja mam lapka. Z wiadomych względów instalacja nie poszłaby.
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: xxx666xxx »

@Stiff... Multisystem nic nie pomaga... dalej czarny ekran z kreseczką...
enedil pisze:BTW masz pieca, czy lapka?
To co mi podałeś jest to poradnik do Ubuntu 11.04 (więc stary) i dotyczy on MacBook'ów (które nie posiadają BIOS'a tylko EFI) nie Dell'a E6500 posiadający zwyczajny BIOS NIE UEFI o parametrach jak w stopce i czy czytać umiesz? Przecie pisze w stopce, że to laptop :wall:

Trudno widocznie moja era z Ubuntu skończyła się na linii 12.04.2 oraz 13.04 i tyle. To jeśli chodzi o obecny sprzęt. Jeśli dorobię się nowszego to sprawdzę wtedy czy Ubunciak ruszy... Przykre, że tak ładny system tak został spaprany i to mnie irytuje. Skończe już polemikę o *buntu bo widzę, że ten system nie ma u mnie racji bytu skoro nie działa.
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: linuxozaurus »

@Enedil to ze ktoś ma kłopot z Ubuntu to nie znaczy ,ze to wina sprzętu
Trudno widocznie moja era z Ubuntu skończyła się na linii 12.04.2 oraz 13.04 i tyle. To jeśli chodzi o obecny sprzęt. Jeśli dorobię się nowszego to sprawdzę wtedy czy Ubunciak ruszy... Przykre, że tak ładny system tak został spaprany.
@xxx666xxx
wypróbuj Linux Minta. jak się pojawi oparty o najnowszy LTS.
Dla Mnie ostatni LTS jest spaprany przez Canonicala. gorzej działa niż poprzedni. na genericu. Tylko Kernele Pana Ext73 mnie ratują bo bym uciekła do Linux Minta.

Moje komputery mają klasyczny bios.
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: xxx666xxx »

linuxozaurus pisze:(...) @xxx666xxx
wypróbuj Linux Minta. jak się pojawi oparty o najnowszy LTS. (...)
Śliczności Najdroższa... To ja wolę pozostać przy ręcznie kleconym Debianie Netinstall z MATE. Jest bardziej elastyczny :] Mint nie jest dla mnie... zbyt dziwne rzeczy dzieją się tam z zależnościami. Nawet sam Mistrz Mati75 (dla niewiedzących developer Debian'a) określił na forum Debiana, że Mint nie jest dobrym systemem. Kiedyś instalowałem pod Mint'em (jak jeszcze na nim jechałem jakieś 2-3 lata temu) chyba to był Blueman (takie narzędzie lepsze do zarządzania urządzeniami poprzez Bluetooth) i nie wiedzieć czemu system zależności stwierdził, że kłóci się ze środowiskiem graficznym MATE i w tle wywalił połowę paczek z MATE co w efekcie czego spowodowało, że znikł mi panel główny z menu :D Idiotyzm Mint'a :pt36: Wg. mnie Mint to taki mocno okaleczony Ubuntu :D Mam nadzieje, że z wydaniem finalnym *buntu 14.10 firma Canonical weźmie się w garść! Jak Ubuntu to tylko cos z linii *buntu jak Debian to tylko coś z linii Debian. Mint to całkiem inne dziwne coś fakt, że bazujące na Ubuntu ale na tyle dziwne, że zbyt karkołomne jeśli chodzi o elastyczność.
Ostatnio zmieniony 07 maja 2014, 20:27 przez xxx666xxx, łącznie zmieniany 1 raz.
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: igotit4free »

@xxx666xxx:
Ten temat ma za cel dzielenie się emocjami związanymi z użytkowaniem Ubuntu, nie służy zaś rozwiązywaniu twoich zmyślonych problemów.
Zrób raz porządnego pena albo płytę bootującą i uruchom wreszcie tego 14.04 bo już bebechy się wywracają od tej pisaniny. Jak nie umiesz, to poproś jakiegoś znajomego.
Jak się będzie uruchamiał na innych kompach, to na twoim też się uruchomi. Jak nie - zresetuj BIOSa do ustawień defaultowych i spróbuj raz jeszcze.
Koniec tego spamu.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: enedil »

xxx666xxx pisze:Nawet sam Mistrz Mati75 (dla niewiedzących developer Debian'a) określił na forum Debiana, że Mint nie jest dobrym systemem.
Deweloper a maintainer to jednak różnica. Deweloper tworzy soft, a maintainer go paczkuje, n.p. do .debów. A to, że ktoś stwierdził, że Mint nie jest dobrym systemem - podejrzewam, że dla całego świata z wyjątkiem 3-4 osób nie ma najmniejszego znaczenia. Ty, na przykład, drogi xxx666xxx twierdzisz, że Ubuntu nie jest dobrym systemem.

A odnośnie tego, co znalazłem w Twojej sprawie - wiesz co oznacza słowo "analogia"?
BTW gdy przeglądam forum telefonem, to ostatnie co mi może przyjść do głowy, to czytanie czyjejś stopki.

@linuxozaurus
Może się zbytnio czepiam, ale mój nickname to 'enedil' pisane małą literą.
Mówiąc o kłopotach ze sprzętem, mam na myślj raczej niezgodność konkretnego sprzętu z oprogramowaniem, niż całkowite jego uszkodzenie.
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: xxx666xxx »

enedil pisze:Ty, na przykład, drogi xxx666xxx twierdzisz, że Ubuntu nie jest dobrym systemem.

A odnośnie tego, co znalazłem w Twojej sprawie - wiesz co oznacza słowo "analogia"?
BTW gdy przeglądam forum telefonem, to ostatnie co mi może przyjść do głowy, to czytanie czyjejś stopki.
1) Fakt Ubuntu nie jest dobrym systemem ale tylko i wyłącznie wydanie 12.04.3 oraz 12.04.4 a także 13.10 i najnowszy LTS czyli 14.04 do reszty (czyli starszych wydań nie mam zastrzeżeń! Były wspaniałe (szczególnie wydanie 10.04 było najbardziej udane).
2) Co ma telefon do odczytywania stopek? To tak jak ktoś się tłumaczy, że przeprasza za brak polskich znaczków (ogonków) bo używa telefonu... Ja na swojej Nokii (bazującej na niedocenianym Symbianie a dokładnie wersji Anna Belle) jak przeglądam forum to widzę bez problemów stopki użytkowników na forum. Używam w telefonie przeglądarki Opera.

P.S. pisałem to z telefonu :]
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: linuxozaurus »

@enedil
Ja swojego Della (Vostro 3500) kupiłam jako zgodny z Ubuntu 10.10 i miał certyfikat Canonicala.

A Wracając do ostatniego LTS to jest system z najgorszym wydaniem Kernela w ciągu ostatnich 5 lat. i na to ja narzekam. reszta jak na mnie jest ok. u mnie System na oryginalnym kernelu jest po prostu niestabilny. Ja nie przypominam aby poprzednie wydania LTS były aż tak niestabilne jak ten ostatni. ja lubiłam wydanie 9.10 i 11.04
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: xxx666xxx »

linuxozaurus pisze:(...) A Wracając do ostatniego LTS to jest system z najgorszym wydaniem Kernela w ciągu ostatnich 5 lat. (...)
Śliczniutka... To nie jest wina kernal'a. To jest coś w systemie *buntu tylko nie wiem co... ale na pewno nie kernel. Posiadam taką samą wersję kernel'a w swym Debianie jak standardowo w Ubuntu 14.04 i jakoś nie narzekam wręcz chwalę nowy kernel z backport'ów w wersji 3.13 bo Debian jest odczuwalnie szybszy od linii 3.2.x zatem "nasz problem" z *buntu 14.04 myślę nie jest po stronie kernel'a tylko czegoś innego wadliwego wchodzącego w skład systemu wydanego przez Canonical tylko pytanie co sprawia ten irytujący problem. :shock:
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
Awatar użytkownika
pijetja
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 304
Rejestracja: 05 cze 2010, 07:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Altreich

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: pijetja »

Witam,
xxx666xxx pisze:Posiadam taką samą wersję kernel'a w swym Debianie jak standardowo w Ubuntu 14.04 ...
Wersja wersji nie równa. Jeśli masz kota, dachowca, takiego zwykłego jak w moim avatarze to wiedz, że masz taką samą wersję kota jak ja!
Wracając do tematu.
Irytował mnie Plymouth - samą swoją obecnością, irytowało mnie przeładowanie systemu aplikacjami, irytowało mnie prawdopodobieństwo szpiegowania przez Canonical. Piszę w czasie przeszłym bo jak mawiali starożytni Rosjanie są 2 sposoby na karaluchy:
1. Wytępić
2. Przyzwyczaić się

Teraz już nic mnie nie irytuje w Ubuntu poza niektórymi użytkownikami tego forum - ale to chyba nie jest związane z systemem.
Pozdrowienia, mnóstwo całusków
P.
Ps. Niektórzy za dużo piszą za mało czytają.
Awatar użytkownika
pavulon85
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 34
Rejestracja: 20 paź 2013, 12:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: pavulon85 »

Po dłuższym użytkowaniu ubuntu 14.04 na moim hp compaq 6720s stwierdzam że:

-start trwa dość długo, po wyświetleniu się gruba i wybraniu ubuntu pokazuje się czarny ekran i trwa to około 13seund,dopiero po tym pokazuje się ekran logowania.
-w programach startowych siedzi ubuntu one ( czy to nie zostało już wyłączone?), ale to drobiazg
- bluetooth nie działa
- wifi nie działa ( nie zgłaszałem bo nie używam )
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: linuxozaurus »

xxx666xxx pisze:
linuxozaurus pisze:(...) A Wracając do ostatniego LTS to jest system z najgorszym wydaniem Kernela w ciągu ostatnich 5 lat. (...)
Śliczniutka... To nie jest wina kernal'a. To jest coś w systemie *buntu tylko nie wiem co... ale na pewno nie kernel. Posiadam taką samą wersję kernel'a w swym Debianie jak standardowo w Ubuntu 14.04 i jakoś nie narzekam wręcz chwalę nowy kernel z backport'ów w wersji 3.13 bo Debian jest odczuwalnie szybszy od linii 3.2.x zatem "nasz problem" z *buntu 14.04 myślę nie jest po stronie kernel'a tylko czegoś innego wadliwego wchodzącego w skład systemu wydanego przez Canonical tylko pytanie co sprawia ten irytujący problem. :shock:
To mi wytłumacz czemu jak zmieniłam kernel na ten Pana ext73 jest dużo stabilniejszy system. Działa wejście w stan uśpienia w jądrze systemu Pana ext73 , a na genericu system jest niestabilny i wiesza się (hibernacja nie działa i wiesza się przy próbie wyświetlenia ustawień dźwięku).
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: xxx666xxx »

linuxozaurus pisze:To mi wytłumacz (...)
Piękności... tak jak pisałem wcześniej... Żeby choćby włączyło się menu wyboru czy od razu zainstalować czy uruchomić live tego typu jak tu: http://i.stack.imgur.com/URzAF.png ale zamiast tego po uruchomieniu komputera z pendrive/kart pamięci lub CD/DVD mam tylko takie coś: http://s11.postimg.org/j59vxcltv/dell.jpg tak więc nie jestem nic w stanie zrobić... po prostu nic. Jedyna opcja jaka mi przychodzi do głowy to przepakowanie obrazu ISO z plikiem "filesystem.squashfs" (bo tam mieści się obraz instalacyjny systemu). Tylko nie bardzo wiem jak to zrobić i czy jest sens...

Więcej nie będę pisał bo Bear7 i cała reszta twierdzi, że sobie coś dziwnego wymyślam. To niech sobie myślą... ja wiem jedno *buntu nawet z obrazu ISO nie chce ruszyć (widocznie tylko u mnie). Koniec tu z mojej strony polemiki bo to do niczego nie prowadzi...
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
Awatar użytkownika
Czeslavus
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 295
Rejestracja: 25 maja 2011, 09:41
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: Czeslavus »

Dot. Ubuntu 10.10 na którym pracuję.
Najbardziej irytuje mnie, że od czasu końcowych ustawień nic się nie chce zepsuć. Wszystko działa. Stąd brak motywacji do zmiany na cokolwiek innego ... :)
------------------------------------------
Pozdrawiam
Czeslavus
DeJoker
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 55
Rejestracja: 05 lip 2011, 00:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: DeJoker »

Przeciez nie moze byc juz prostszej instalacji oprogramowania niz jest w ubuntu...
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości