Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
Funnykris
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 222
Rejestracja: 17 sty 2012, 00:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: Funnykris »

Oj zawsze można powiedzieć komuś że tutaj dodałem panel i już. I wie że może też tak zrobić. Zresztą jak ktoś korzysta z 2 systemów i Linux i Windows to nie musi zmieniać nawyków dla jednego i drugiego, gdy środowisko jest podobne ;) Tutaj domyślny wygląd jest jak znalazł. Wracając do tematu Unity. Różni się ono diametralnie od Windows co dla nowych może być na plus ale i na minus. Sorki za okulistę jak kogoś uraziłem :P
To nie tak że Unity mi się nie podoba. Ale komponuję muzykę i potrzebuję Hydrogena i Audacity. Obydwa te programy są kompletnie niedostosowane a przecież mówimy o domyślnych repo. Żeby Audacity działało jak trzeba muszę dociągać go z jakiegoś zewnętrznego repo - no coś nie halo. To 2 programy. A ile jeszcze ma problemy ze zintegrowaniem się z tą powłoką? Przypuszczam że takie kwiatki się zdarzają. Oczywiście można zrzucić winę na twórców programu, tylko co to zmienia. W innych distro jakoś te programy działają. Lubiłem pracować na nowym Ubuntu a do Unity można się przyzwyczaić. Ale nie będę za każdym razem dochodził dlaczego ten czy inny program nie działa w Unity bo nie mam na to czasu. Studia, muzyka, praca. Nie mam czasu na grzebanie w terminalu. Dlatego wolałem Minta od Ubuntu.
ionash.
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 200
Rejestracja: 02 mar 2007, 18:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: ionash. »

[...] potrzebuję Hydrogena i Audacity. Obydwa te programy są kompletnie niedostosowane a przecież mówimy o domyślnych repo. Żeby Audacity działało jak trzeba muszę dociągać go z jakiegoś zewnętrznego repo - no coś nie halo.
Może nie opowiadaj o tym tak głośno, bo jeszcze Audacity - zainstalowane oczywiście ze standardowego repozytorium - i u mnie przestanie działać :D Póki co używam tego programu właśnie w Unity i nie widzę powodu do narzekań, a o jakimkolwiek gubieniu paska narzędzi nie ma mowy.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: bear7 »

Funnykris pisze:Żeby Audacity działało jak trzeba muszę dociągać go z jakiegoś zewnętrznego repo - no coś nie halo.
To może inaczej... Czy Canonical ma zbierać baty za to, że nie ma natywnych (jeszcze) gier-megahitów, które są dostępne dla innych konkurencyjnych systemów? Winę za to ponoszą producenci i wydawcy, którzy nie uznają systemu spod znaku pingwina za dość interesujący. Zrozum kolego, za brak kompatybilności Audacity z Unity odpowiada osoba/firma, która sprawuje opiekę nad tym projektem, a tą firmą niestety nie jest Canoncial. Firma Pana Mareczka umożliwiła różnym developerom aplikacji uwzględnienie ich produktów w domyślnych repozytoriach. Polityka Canonical co do aplikacji w repozytoriach jest taka, że na kilka tygodni przed wydaniem Ubuntu są one blokowane i wprowadzenie dalszych zmian jest niemożliwe. Dlatego, jak ktoś się spóźni, to mamy takie a nie inne problemy. Ale dzięki repozytoriom osób trzecich, jest możliwość naprawy wszelakich usterek albo/oraz dostęp do nowszych wersji. Także to nie Unity ponosi winę za brak kompatybilności z twoimi aplikacjami...
Funnykris pisze:Zresztą jak ktoś korzysta z 2 systemów i Linux i Windows to nie musi zmieniać nawyków dla jednego i drugiego, gdy środowisko jest podobne ;) Tutaj domyślny wygląd jest jak znalazł.
Wyobraź sobie, że sporo osób ma dość z Windows-owymi nawykami i ta "inność" w wyglądzie Unity im odpowiada.
Funnykris pisze:Wracając do tematu Unity. Różni się ono diametralnie od Windows co dla nowych może być na plus ale i na minus.
Podsumowując Cinnamon-a. Za bardzo przypomina Windows co dla nowych może być na plus ale i na minus. ;-)
ionash. pisze: Może nie opowiadaj o tym tak głośno, bo jeszcze Audacity - zainstalowane oczywiście ze standardowego repozytorium - i u mnie przestanie działać :D Póki co używam tego programu właśnie w Unity i nie widzę powodu do narzekań, a o jakimkolwiek gubieniu paska narzędzi nie ma mowy.
Z tego co się orientuję, problem który opisał Funnykris występował we wcześniejszych wersjach Ubuntu, w których Unity stawiało pierwsze kroki. Teraz ten błąd już chyba nie występuje... Chyba ;-)
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
JezdziecBezNicka
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 02 paź 2010, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: JezdziecBezNicka »

bear7 pisze:To może inaczej... Czy Canonical ma zbierać baty za to, że nie ma natywnych (jeszcze) gier-megahitów, które są dostępne dla innych konkurencyjnych systemów? Winę za to ponoszą producenci i wydawcy, którzy nie uznają systemu spod znaku pingwina za dość interesujący. Zrozum kolego, za brak kompatybilności Audacity z Unity odpowiada osoba/firma, która sprawuje opiekę nad tym projektem, a tą firmą niestety nie jest Canoncial.
Tak i nie. Porównywanie Wolnego Oprogramowania do "megahitów" jest nadużyciem. Czyli twórcy dystrybucji wymyślają sobie swoje środowiska, a twórcy wolnego, otwartego i darmowego oprogramowania mają obowiązek dostosować się do widzimisię dystrybutora. Bo tak jakby dystrybutor nie mógł lekko "spatchować" (tak jak to robi np. z LibreOfficem) programu, żeby integrował się jak należy.
ThinkPad E330 + ArchLinux + KDE
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: bear7 »

JezdziecBezNicka pisze:Tak i nie. Porównywanie Wolnego Oprogramowania do "megahitów" jest nadużyciem.
Chodziło mi bardziej o zobrazowanie problemu.
JezdziecBezNicka pisze:Czyli twórcy dystrybucji wymyślają sobie swoje środowiska, a twórcy wolnego, otwartego i darmowego oprogramowania mają obowiązek dostosować się do widzimisię dystrybutora.
Jeżeli chcesz aby twoja aplikacja znajdowała się w oficjalnym repozytorium tejże dystrybucji to niestety, ale jest to twój obowiązek.
JezdziecBezNicka pisze:Bo tak jakby dystrybutor nie mógł lekko "spatchować" (tak jak to robi np. z LibreOfficem) programu, żeby integrował się jak należy.
Owszem Canonical robi to z aplikacjami, które dostarczane są jako domyślne w ich dystrybucji (czytaj instalują się wraz z systemem).
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
arteks xetras
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2012, 12:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: arteks xetras »

Witam.
Przykro stwierdzić, ale Unity jest do kitu. Chciałem mieć szybką wersję , aktualną. Stabilną też. Z ostatnim radziło sobie, aż aktualizowałem do 12.10. Niestety w żadnym trybie nie odpalil . Czarny ekran. Miga kursor w lewym górnym rogu. Poza tym brak reakcji. Chciałem uniknąć straty czasu na GRUB, ale teraz mam go na stałe. W tej chwili dezaktualizacja do 10.10 . Tam jest wszystko OK. Jak lubię. Bez wyszukiwarki programów poradzę sobie.
Pozdrawiam.
Na początku było .
. była u 0.
potem było 0.0
Dell inspiron SE-7520 i5-3210M/8GB/HD7730M
Dell latitude D600 Pentium M 1.4 GHz/768 MB 266 MHz/ATI Radeon 9000
Shuttle AV 49vS04 P4x400/Celeron 4A 2GHz/ATI Radeon 9550/786432 kB
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: bear7 »

arteks xetras pisze: Przykro stwierdzić, ale Unity jest do kitu. Chciałem mieć szybką wersję , aktualną. Stabilną też.
Przypominam, że twój komputerek też wiecznie młody nie pozostanie. Nie bronię Ubuntu, ale przypominam, że Ubuntu się rozwija, a twój komputer starzeje... Niestety, za mało informacji podałeś o sprzęcie.
arteks xetras pisze: Z ostatnim radziło sobie, aż aktualizowałem do 12.10. Niestety w żadnym trybie nie odpalil . Czarny ekran. Miga kursor w lewym górnym rogu. Poza tym brak reakcji.
Poszukaj na forum, gdyż od wydania 12.10 trochę postów z podobnym problemem już się pojawiło.
A co do...
arteks xetras pisze: Chciałem uniknąć straty czasu na GRUB, ale teraz mam go na stałe.
... to nie mam pojęcia o co Ci chodziło, gdyż GRUB kolego jest na stałe w każdej instalacji Ubuntu. No chyba że zmieniałeś na inny program rozruchowy...
arteks xetras pisze: W tej chwili dezaktualizacja do 10.10 . Tam jest wszystko OK. Jak lubię. Bez wyszukiwarki programów poradzę sobie.
Pozdrawiam.
I już bez aktualizacji - wydanie 10.10 jest już bez wsparcia... Również na forum.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
mistrz1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 893
Rejestracja: 16 kwie 2012, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dystrykt – Polska

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: mistrz1 »

arteks xetras pisze:Witam.
Przykro stwierdzić, ale Unity jest do kitu. Chciałem mieć szybką wersję , aktualną. Stabilną też. Z ostatnim radziło sobie, aż aktualizowałem do 12.10. Niestety w żadnym trybie nie odpalil . Czarny ekran. Miga kursor w lewym górnym rogu. Poza tym brak reakcji. Chciałem uniknąć straty czasu na GRUB, ale teraz mam go na stałe. W tej chwili dezaktualizacja do 10.10 . Tam jest wszystko OK. Jak lubię. Bez wyszukiwarki programów poradzę sobie.
Pozdrawiam.
To już lepszym rozwiązaniem będzie najnowsze Ubuntu tylko z innym środowiskiem graficznym, niż cofanie się do starszej niewspieranej wersji.
"Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, masz to, co zawsze miałeś" – Sokrates
Popieram Rosję :) :clap:
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: ethanak »

bear7 pisze:
JezdziecBezNicka pisze:Czyli twórcy dystrybucji wymyślają sobie swoje środowiska, a twórcy wolnego, otwartego i darmowego oprogramowania mają obowiązek dostosować się do widzimisię dystrybutora.
Jeżeli chcesz aby twoja aplikacja znajdowała się w oficjalnym repozytorium tejże dystrybucji to niestety, ale jest to twój obowiązek.
Hola, hola, nie w tę stronę!
To interes twórcy dystrybucji, aby popularna aplikacja znajdowała się w jej oficjalnym repozytorium - im więcej ich tam jest (działających oczywiście), tym lepiej. Twórca aplikacji nie ma z reguły ani czasu, ani chęci na zgłębianie tajników dystrybucji X (choćby najpopularniejszej) i w większości przypadków wonnym filcem go to wali, czy się ona tam znajdzie czy nie.
Co do działania/niedziałania: przypomnę może, iż aplikacje korzystają z bibliotek, a na nie twórcy aplikacji niespecjalnie mają wpływ. Nie wiem dlaczego dystrybucyjny Audacity nie działa (tzn. domyślam się, iż chodzi tu o słynne już olewactwo i niechlujstwo Ubuncianych dewelopierzy), ale stawiałbym na jakiś makaron w WxWidgets. A jeśli WxWidgets działa na wszystkim oprócz jednej dystrybucji... cóż, kiep jeno by się nie domyślił, iż wina leży po stronie właśnie dystrybucji a nie aplikacji czy biblioteki jako takiej.
Awatar użytkownika
arteks xetras
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2012, 12:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: arteks xetras »

Witam, dziękuję za (całkiem rzeczową )odpowiedź. Nawet mało żartobliwą. Do konkretów:
bear7 pisze:1
arteks xetras pisze: Chciałem mieć szybką wersję , aktualną. Stabilną też.
... przypominam, że Ubuntu się rozwija, a twój komputer starzeje... Niestety, za mało informacji podałeś o sprzęcie.

2.
arteks xetras pisze: ... aktualizowałem do 12.10. Niestety w żadnym trybie nie odpalil
....
A co do...
3.
arteks xetras pisze: Chciałem uniknąć straty czasu na GRUB,
... to nie mam pojęcia o co Ci chodziło, gdyż GRUB kolego jest na stałe w każdej instalacji Ubuntu. No chyba że zmieniałeś na inny program rozruchowy...

4.
arteks xetras pisze: W tej chwili dezaktualizacja do 10.10 . Tam jest wszystko OK. Jak lubię. Bez wyszukiwarki programów poradzę sobie.
Pozdrawiam.
I już bez aktualizacji - wydanie 10.10 jest już bez wsparcia... Również na forum.
W obronie interfejsu Unity mogę napisać, że jest bardziej edukacyjny dla początkujących , nie wymaga krótkowidztwa. Na pewno bardziej przyjazny użytkownikom w różnych grupach wiekowych. Ustawia domyślnie najczęściej używane aplikacje. Poza nimi można wybrać i zamontować co akurat potrzebne. Czy to z zasobów na HDD, czy z netu.
Natomiast ja wolę mieć pogrupowane gałęziowo i tematycznie . Tak to widzę tu i teraz.
ad1 . Na razie spróbuję sam, ale wieeelkie dzięki za deklarację. Bez interaktywności trudno zaproponować jakiś algorytm . Prośba: Daj mi czas na kombinowanie samemu.
ad2. Na drugim -desktopie- jest normalnie działający 11.10 LTS i wystarczy
ad3. Okno GRUB zabiera kilka sekund . Nie przeszkadza. 3 aktualizacje do 12.04, które przeprowadziłem poprawnie, jeszcze nie powodowały wyswietlania tego okna. Dopiero po usterkowej na 12.10 ujawniło się . OK, trudno.
-Najpierw wyskoczyło w instalatorze:
ubi-user crashed failed with exit code 1
-Okno dialogowe instalatora odsyłało do pliku /var/log/syslog
-[musiałem przydusić klawisz odcięcia zasilania, bo instalator nie reagował na przyciski Wstecz Zakończ]
-Uruchamianie w trybie awaryjnym
-końcowy przed blackoutem komunikat trybu awaryjnego GRUB to:
Fake initctl called, doing nothing.
_[miga]

N i e będę zmieniał dev/sda itd ani swap . Układ partycji to ostatnia rzecz, jaką zamierzam zmieniać.
ad4. Czy aktualizacja jest tak ważna? Dostrzegłem że w wizytówkach użytkowników jest jeszcze wersja 9.04 ( Sam zaczynałem mozolnie od Feisty Fawn 7.04, bo był wydrukowany podręcznik, który sporo pomaga )

Informatyka to mój konik od czasu Bogdana Misia (może ktoś pamięta z telewizora "Eurekę" - przed "Sondą" był taki program) Rolanda Wacławka, "'Spektrum" Tomasza Pycia. Kiedyś miałem nieudane podejście na UW w roku 86. Wtedy w fizyce nauczyciele licealni nie uczyli jeszcze rachunku szacunkowego. Kurs przygotowawczy nie wystarczył żebym się naumiał. Z resztą problemu nie miałem (mat.ang.), ale ogółem za mało punktów.

Sędziwy kalejdoskopowy Technik (może ktoś kojarzy takie miesięczniki- wydawnictw: NK, Sigma :) Czytywałem . Też "Horyzonty T". "Problemy" "Deltę"
Pozdrawiam.

PS W małym miasteczku trudno o pomocny kontakt. Jestem pionierem z kosmosu. Nawet w sklepach - Win8, Win7 itd. Co za siła telewizyjnych reklam. Wolę je sprawdzać . Poza tym -przyciszać lub wyłączać.
Open Source mniej kosztuje
Strzałki i ^Z jak do tej pory zawsze działa !
Ostatnio zmieniony 12 gru 2012, 12:01 przez arteks xetras, łącznie zmieniany 1 raz.
Na początku było .
. była u 0.
potem było 0.0
Dell inspiron SE-7520 i5-3210M/8GB/HD7730M
Dell latitude D600 Pentium M 1.4 GHz/768 MB 266 MHz/ATI Radeon 9000
Shuttle AV 49vS04 P4x400/Celeron 4A 2GHz/ATI Radeon 9550/786432 kB
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: ethanak »

arteks xetras pisze: ad2. Na drugim -desktopie- jest normalnie działający 11.10 LTS i wystarczy
Hm... czyżbym przeoczył jakiś kamień milowy na drodze LTS?
Awatar użytkownika
arteks xetras
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2012, 12:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: arteks xetras »

ŁŁło j e n y kolejny czepiacz szczegóła.
Nie mam aż tak dobrej pamięci. Może i nie . Rozumuję po naszemu . Tzn. po polsku.
Pa!
PS Zastanawiaj się dalej. :)

PSPS Okropliwie ciężko znaleźć coś na wielkość 100x100 piksli. Ale przycinanie poszło. Pa wsiem !
Na początku było .
. była u 0.
potem było 0.0
Dell inspiron SE-7520 i5-3210M/8GB/HD7730M
Dell latitude D600 Pentium M 1.4 GHz/768 MB 266 MHz/ATI Radeon 9000
Shuttle AV 49vS04 P4x400/Celeron 4A 2GHz/ATI Radeon 9550/786432 kB
ruomlig

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: ruomlig »

Kolejny wizytant który uważa, że Unity jest złe bo (on wizytant) ma słabą pamięć albo za dużo się naczytał
Młodego Technika. (wizytant)

Do administracji:
Ponawiam prośbę o usunięcie (zablokowanie) nic nie wnoszących (do rozwoju Ubuntu) nic nie wyjaśniających (w sprawie Ubuntu) a jedynie jątrzących tematów.
Mówienie o wszystkim to jest mówienie o niczym (jak ogólnie wiadomo)
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: bear7 »

Kolego arteks xetras, proponuję zapoznać się z regulaminem forum. Zawieś na dłuższą chwilę swoje oko na punkcie §3.7 i przeczytaj raz jeszcze swoje wypowiedzi:
arteks xetras pisze:ŁŁło j e n y kolejny czepiacz szczegóła.
Na tym forum, na szczegóły zwracamy uwagę...

ruomlig pisze: Do administracji:
Ponawiam prośbę o usunięcie (zablokowanie) nic nie wnoszących (do rozwoju Ubuntu) nic nie wyjaśniających (w sprawie Ubuntu) a jedynie jątrzących tematów.
Mówienie o wszystkim to jest mówienie o niczym (jak ogólnie wiadomo)
Do roumling:
Sprawdź proszę, do jakiego działu przynależy ten wątek. Podpowiem... Jesteśmy w dziale "Pogaduchy", który zdefiniowany jest jako "Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym." Nie podoba Ci się zawartość tegoż wątku? Rozwiązanie jest proste: przestań do niego zaglądać.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
arteks xetras
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2012, 12:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: arteks xetras »

bear7 pisze:Kolego arteks xetras, proponuję zapoznać się z regulaminem forum. Zawieś na dłuższą chwilę swoje oko na punkcie §3.7 i przeczytaj raz jeszcze swoje wypowiedzi:
arteks xetras pisze:ŁŁło j e n y kolejny czepiacz szczegóła.
Na tym forum, na szczegóły zwracamy uwagę...
ruomlig pisze: Do administracji:
Ponawiam prośbę o usunięcie (zablokowanie) nic nie wnoszących (do rozwoju Ubuntu) nic nie wyjaśniających (w sprawie Ubuntu) a jedynie jątrzących tematów.
Mówienie o wszystkim to jest mówienie o niczym (jak ogólnie wiadomo)
Melduję, że przyjąłem.
Mam nadzieję, że weźmiesz łaskawie pod uwagę pragmatykę artysty scen, Romana Wilhelmiego. Notował na swoich scenariuszach P. i O. :tes:"Przyp." i "Odpuścić". Ten wątek jest niezbędny do odpuszczania. Trochę luzu jest niezbędne.
Pozdrawiam. 8-)

PS Wnoszę do administracji o nie zastosowanie się do tego
ruomlig pisze: Do administracji:
Ponawiam prośbę o usunięcie (zablokowanie) nic nie wnoszących (do rozwoju Ubuntu) nic nie wyjaśniających (w sprawie Ubuntu) a jedynie jątrzących tematów.
donosu. :neutral:
Na początku było .
. była u 0.
potem było 0.0
Dell inspiron SE-7520 i5-3210M/8GB/HD7730M
Dell latitude D600 Pentium M 1.4 GHz/768 MB 266 MHz/ATI Radeon 9000
Shuttle AV 49vS04 P4x400/Celeron 4A 2GHz/ATI Radeon 9550/786432 kB
Awatar użytkownika
JezdziecBezNicka
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 02 paź 2010, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: JezdziecBezNicka »

Za każdym razem, gdy wychodzi nowa wersja Gnome, coraz bardziej zgadzam się z decyzją Canonicala, żeby uniezależnić się nieco od tych szaleńc... yyy developerów. Unity zyskało na wydajności i stabilności - jest coraz lepszym produktem.
ThinkPad E330 + ArchLinux + KDE
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: bear7 »

Wygląda na to, że Canonical pójdzie na całość ze swoim Unity:
Also, driven by Ubuntu Touch we are starting to move Unity over to a
Qt/QML based implementation, embracing Qt as a community backed
technology for our offerings. We are looking at tackling the transition
from the Nux based implementation to a Qt/QML based implementation
component by component and are striving to do that in a transparent way
for the user. This topic is also up for discussion at UDS and we are
providing a spec at http://wiki.ubuntu.com/UnityNextSpec.
Czyli, zapominamy o Compiz-ie, Wayland i skupiamy się na nowym... własnym... Mir. I to wszystko ma być zaprezentowanym w następnym LTS-ie 14.04.
Nie wiem, czy to tylko plotka, czy też nie, ale raczej wygląda na fakt. Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://lists.ubuntu.com/archives/ubunt ... 36776.html
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
Antyhaker
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 75
Rejestracja: 03 cze 2012, 15:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: Antyhaker »

A to kiedy miałby być wydany 14.04? W Q2 2014?
Ludzie żyją otoczeni przez to, co przyjęli za prawidłowe i prawdziwe. Tak właśnie określają "rzeczywistość". To wszystko jednak może być zwykłą iluzją. Generalnie, można założyć, że ludzie żyją w świecie swoich własnych przekonań.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: bear7 »

Antyhaker pisze:A to kiedy miałby być wydany 14.04? W Q2 2014?
Hm... W kwietniu... 2014...
Wybacz sarkazm, ale w oznaczaniu kolejnych wydań Canonical nic (przynajmniej jeszcze) nie zmieniło i od wydania 6.10 raczej schemat wydań się powtarza i co 6 miesięcy mamy nowe wydanie, w którym to pierwsze dwie cyfry oznaczają rok, dwie ostatnie - po kropce - oznaczają miesiąc.
April 2014

Target of reaching full convergence! Unity Next QML on Mir for on all platforms...phone, tablet, pc, tv
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: makson »

Oczywiście przejście z GTK+ i Compiza na Qt/QML to dobry ruch. Nie ma powodu, dla którego na desktopie i urządzeniach mobilnych mają być 2 różne technologie, żeby robić to samo środowisko. Po pierwsze trzeba było w ogóle nie likwidować Unity2D.

Co do własnego serwera wyświetlania to jestem pełen obaw...
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości