Jak u innych przebiegają aktualizacje dystrybucji za pomocą menadżera akualizacji?

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
Awatar użytkownika
ABCD
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 87
Rejestracja: 31 lip 2011, 16:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: WindowMaker
Architektura: x86_64

Jak u innych przebiegają aktualizacje dystrybucji za pomocą menadżera akualizacji?

Post autor: ABCD »

Witam. Jak w temacie, jestem ciekaw jak to jest u innych. U mnie zawsze system nie wstaje po takim zabiegu. Nie pamiętam dokładnie, ale to jest reguła, aktualizacja dystrybucji = zassanie iso i instalacja na nowo.
Na początku było słowo, sądząc po tym co jest teraz musiało być niecenzuralne.
Awatar użytkownika
JezdziecBezNicka
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 02 paź 2010, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak u innych przebiegają aktualizacje dystrybucji za pomocą menadżera akualizacji?

Post autor: JezdziecBezNicka »

Z mojego doświadczenia - im bardziej system jest "miętowy" (czyli w stanie zbliżonym do zaraz po instalacji), tym sprawniej przebiegnie aktualizacja. Zaś im intensywniej z niego korzystamy - instalując programy itp - tym większe prawdopodobieństwo, że aktualizacja nie przejdzie bez kłopotów. W efekcie praktycznie zawsze najlepszym wyjściem jest reinstalacja Ubuntu.

Dlatego wielką szkodą jest, że Ubuntu automatycznie nie partycjonuje jak opensuse: oddzielnie "/" i "/home", wtedy reinstalacja byłaby praktycznie bezbolesna.
ThinkPad E330 + ArchLinux + KDE
Awatar użytkownika
ABCD
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 87
Rejestracja: 31 lip 2011, 16:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: WindowMaker
Architektura: x86_64

Re: Jak u innych przebiegają aktualizacje dystrybucji za pomocą menadżera akualizacji?

Post autor: ABCD »

No i jestem po instalacji najnowszej wersji. Po wylogowaniu się nie ma możliwości rezygnacji z Unity. :-/ Cóż trzeba chyba się przeprosić z Debianem.
Na początku było słowo, sądząc po tym co jest teraz musiało być niecenzuralne.
Awatar użytkownika
JezdziecBezNicka
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 02 paź 2010, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak u innych przebiegają aktualizacje dystrybucji za pomocą menadżera akualizacji?

Post autor: JezdziecBezNicka »

Jest jeszcze xubuntu, kubuntu, lubuntu... :)
ThinkPad E330 + ArchLinux + KDE
zippa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 65
Rejestracja: 28 sie 2011, 08:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: Jak u innych przebiegają aktualizacje dystrybucji za pomocą menadżera akualizacji?

Post autor: zippa »

ABCD pisze:No i jestem po instalacji najnowszej wersji. Po wylogowaniu się nie ma możliwości rezygnacji z Unity. :-/ Cóż trzeba chyba się przeprosić z Debianem.
Ależ można wgrać Gnome 3.0 , KDE
Sprzęt:
Main Laptop: MacBook Air 2020 i5 10th gen/8GB/512 GB SSD (macOS)
2nd Laptop: Toshiba L300 C2D/2GB/120GB SSD (Ubuntu Mate)
Desktop: i3 6th gen/8GB/480 GB SSD + 2TB HDD (Windows 11+Ubuntu 20.4 LTS)
swave
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 0
Rejestracja: 18 sie 2011, 14:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Jak u innych przebiegają aktualizacje dystrybucji za pomocą menadżera akualizacji?

Post autor: swave »

Na moim desktopie system zwiesił się w czasie aktualizacji. Próbowałem restartować kolejne procesy (w zasadzie bezskutecznie), ale i tak musiałem użyć hardware'owego resetu. Efektem był brak części modułów kernela po reboocie. System przepięknie działał w trybie tekstowym i tylko w tekstowym. Ostatecznie przesiadłem się z software'owego raida na ssd i z Ubuntu na Debiana.

Przy przejściu z 10.10 na 11.04 przestały działać sterowniki nvidii i nie udało mi się ich uruchomić ponownie, mimo wielu podejść i różnych podjętych działań. Poza tym było ok.

Niedawno aktualizowany Ubuntu Server 10.10 do 11.04 (headless, kontrola jedynie przez ssh) - całkowicie bezproblemowo. http://xkcd.com/963/ - trafne IMO ujęcie sprawy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości