reinstalacja gruba z poziomu ubuntu

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
eldruto
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 14 sie 2008, 16:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

reinstalacja gruba z poziomu ubuntu

Post autor: eldruto »

Hej
Pisze w tym dziale, bo wydaje mi się, że wiem co robić, ale potrzebuje potwierdzenia, bo nie chce grzebać w MBR "na pałę". Mam W7, Ubuntu 11.04PL a teraz jeszcze doinstalowałem debiana. Grub został zainstalowany z debiana podczas instalacji systemu - wszystko działa, jest cacy, każdy system się uruchamia. Ale jako, że debiana chce używać do uczenia się linuxa (czyt. grzebania) to chciałbym, żeby wszystko co związane z grubem było obsługiwane z poziomu ubuntu. Jestem teraz zalogowany na ubuntu. To co potrzebuje zrobić, to wpisać:

Kod: Zaznacz cały

sudo grub-install /dev/sda
a później:

Kod: Zaznacz cały

sudo update-grub2 
Prawda?
marcin1982
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 3209
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:49
Płeć: Mężczyzna

Re: reinstalacja gruba z poziomu ubuntu

Post autor: marcin1982 »

Najpierw klepnij:

Kod: Zaznacz cały

sudo os-prober
Zobaczysz, czy wszystkie dodatkowe systemy zostaną wykryte. Jeśli tak, pozostałe polecenia zrób tak jak pisałeś.
eldruto
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 14 sie 2008, 16:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: reinstalacja gruba z poziomu ubuntu

Post autor: eldruto »

Pokazało dodatkowe systemy (dobrze, że użyłeś pogrubionej czcionki bo już miałem się pytać czemu mi Ubuntu nie pokazało:D) Wstukałem w konsole, zrestartowałem komputer, wszystko działa, nawet moją tapete którą sobie ustawiłem w grubie przywróciło:D
Dziekuje uprzejmie!
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości