Koniec Unity 2D - i co z tego wyniknie?

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Koniec Unity 2D - i co z tego wyniknie?

Post autor: ethanak »

Wiadomość z pierwszej ręki (lista mailingowa Ubuntu Accessibility):
Luke Yelavich pisze:So as some of you may have heard, Canonical has plans to stop maintaining unity 2D in future development cycles. This makes sense because spending double the resources trying to keep 2 desktops in feature parity is a lot of work, and those resources can be used much better elsewhere. The downside of course, is accessibility.
Ciekawe co będzie dalej... bo wygląda na to że piękne hasła na stronie głównej Ubuntu coraz bardziej można obić o kant hortensji.
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Koniec Unity 2D - i co z tego wyniknie?

Post autor: Jusko »

Świetnie, czyli muszę wyrzucić firmowy komputer na śmietnik (lub co prawdopodobne - zmienić Ubuntu na Fedorę lub Debiana). Wyrzucić dlatego, że chcąc nie chcąc - Unity normalne nie chce odpalić i siłą rzeczy muszę używać 2D. Grafika:

Kod: Zaznacz cały

 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation C68 [GeForce 7050 PV / nForce 630a] (rev a2)
na własnościówce z repo. Innym współpracownikom działa, ale Ubuntu nieco jak loteria - mnie nie działa. Zawsze można wgrać inne środowisko, ale to komputer roboczy więc nie będę tracił czasu po to, że Canonical znów wprowadza swoje decyzje. W gruncie rzeczy MS i Apple robią to samo - decydują, oddają produkt i teraz userze - bierzesz co jest, lub nie. Więc w gruncie rzeczy takie decyzje to nic nowego, jednakże obcinanie możliwości to raczej nie jest dobry krok. Moim zdaniem Canonical o ile to możliwe, powinien popracować nad stabilnością systemu - w pracy używamy Ubuntu, aktualizacji systemowych niektórzy ze strachu nie robią już wcale. A za plecami tych którzy aktualizują, robione są zakłady co pierwsze się spierniczy.
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Koniec Unity 2D - i co z tego wyniknie?

Post autor: makson »

Ruch w dobrą stronę. Jeszcze tylko niech zrezygnują z Unity3D, a uzyskamy całkiem sensowne distro :D .

A tak na poważnie - gdyby ten wysiłek co ponieśli na rozwoju Unity2D zainwestowali w jakieś swój potencjalnie użyteczny program (np. Lightspark), to może byśmy dzisiaj mieli wymierne rezultaty. A tak cała praca związana z Unity2D trafia do kosza - nie oszukujmy się, żadna społeczność nie będzie tego forkować.

Justko - Unity3D na Ubuntu 12.10 ma w założeniu działać na wszystkich sterownikach włączając w to llvmpipe, ale nie wiem, jak wy możecie tego środowiska w pracy używać...
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Awatar użytkownika
mucha090
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 775
Rejestracja: 15 mar 2008, 11:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kielce, Poland
Kontakt:

Re: Koniec Unity 2D - i co z tego wyniknie?

Post autor: mucha090 »

@Jusko z tego co zauważyłem nawet dobrze działa nouveau więc może i tobie zadziała z tą kartą :) w tedy mógłbyś uzyskać coś na wzgląd 3D ale nie jestem tego co do końca pewien:P
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Koniec Unity 2D - i co z tego wyniknie?

Post autor: linuxozaurus »

Dla mnie to nie ma znaczenia bo jak coś znowu zepsują to mam jeszcze możliwość przesiadki na Linux Minta lub Ultimate Edition.
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Cubensis
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 11 sty 2012, 13:22
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Koniec Unity 2D - i co z tego wyniknie?

Post autor: Cubensis »

Unity 2D jest napisane w QT. Może wreszcie zauważyli, że Compiz wysiada do takich spraw i chcą przemianować Unity 2D na Unity, a Unity 3D wywalić...
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Koniec Unity 2D - i co z tego wyniknie?

Post autor: makson »

Cubensis pisze:Unity 2D jest napisane w QT. Może wreszcie zauważyli, że Compiz wysiada do takich spraw i chcą przemianować Unity 2D na Unity, a Unity 3D wywalić...
Nie
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Koniec Unity 2D - i co z tego wyniknie?

Post autor: Hwiparam »

Hehe, Mark S. to taki linuksowy William Henry :twisted: Osobiście cieszę się, że nie ma musu korzystania z coraz bardziej przereklamowanego Ubuntu, na tworach Canonical świat się nie kończy, a Mark nie jest panem i władcą FLOSS. Grunt to różnorodność i wolność wyboru, której co niektórzy próbują nas pozbawić (albo tak im się wydaje, że coś wskórają).
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 181 gości