Nowy serwer wyświetlania - Mir

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4674
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: Nowy serwer wyświetlania - Mir

Post autor: jacekalex »

Czy ja się spinam?
Piękno i wielkość zależy od oka patrzącego. :rotfl:

"twarzą Linuxa na DistroWatch"?

Dziwne sformułowanie, jak ja pierwszy raz zainstalowałem LInuxa, to w ogóle nie wiedziałem, co to jest DistroWatch, chciałem w ogóle zainstalować Auroxa - o którym czytałem w gazecie, ale okazało się, że już nie istnieje.
A wszystko dlatego, ze instalka WinXP nie obsługiwała dyzia SATA.

W życiu nie widziałem człowieka, który przed zainstalowaniem Linuxa wiedziałby cokolwiek o DistroWatch.

Cannonical, to jest jeden wielki dział PR i marketingu, coś w rodzaju wielkiej agencji public-reations - marketing.
Bardzo dobrze sobie radzą w internecie, znają nieźle mechanizmy tworzenia i cytowania newsów i rewelacji w necie, dlatego robią system bazujący na Debianie testing/sid, który w świecie uchodzi za "łatwiejszy od stabilnego Debiana".
Zrobili też kilka ładnych czcionek.

Ale ile razy Mareczek ciągnie Cannonical w kierunku poważnej developerki softu,
to zawsze najpierw jest dużo szumu, a potem mniejsze lub większe kwadratowe jaja z tego wychodzą, tak było z Bazzarem, tak jest z Mirem, Upstartem, Unity, i wszystkim, co wykracza poza języki Bash i Python, a jest robione przez Cannonical.

Do takich projektów Mareczkowi by się przydały przede wszystkim ciepłe kalesony, żeby te "kwadratowe jaja" nie zmarzły. :rotfl:
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2014, 17:25 przez jacekalex, łącznie zmieniany 1 raz.
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
Awatar użytkownika
gerald
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 141
Rejestracja: 07 sty 2014, 19:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Nowy serwer wyświetlania - Mir

Post autor: gerald »

Może to wiesz ale w dzisiejszym świecie mainstremowe media rządzą a Ubuntu ma dobry PR to wygrywa na tym, skoro ZU wyobraża sobie Debiana jako system "surowy" i wymagający CLI a Ubuntu świeci się i mryga z małą ilością opcji do zepsucia to ciekawe co wybierze i nie ważne co jest pod "maską" byleby stabilnie działało w koncu system jest dla ludzi a nie informatyków(informatyk też czasem człowiek).
Ubuntu-Mate & Linux Mint 17 Cinnamon & Ubuntu 14.04
Android 4.4.4 - CyanogenMod 11
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4674
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: Nowy serwer wyświetlania - Mir

Post autor: jacekalex »

Debian wymaga jakiegoś CLI?

Kiedy ostatnio instalowałeś Debiana z CD1 ze środowiskiem graficznym na pokładzie?

Ewentualnie straszny może być domyślny instalator wersji netinstall, ale ten nie różni się znacząco od tego, co od zawsze reprezentował instalator Windows XP, i jest cały po Polsku, także nie wiem, w czym problem, może z wyjątkiem niewolnych blobów, których nie ma oficjalnych instalatorach, i w najgorszym razie trzeba brać instalkę netinst od Kenshki Kmuto, albo paczki z potrzebnymi blobami umieścić na pendraku i podpiąć.

Ale z drugiej strony, Debian po pozbyciu się tych blobów mocno zyskał na stabilności i bezpieczeństwie, co może się niektórym wydawać dziwne, ale jest faktem. :clap:

Pozdro
:craz:
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości