Ubuntu 13.10: ochy i achy po instalacji...

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
drabowicz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 29 sie 2010, 17:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Ubuntu 13.10: ochy i achy po instalacji...

Post autor: drabowicz »

rom pisze:drabowicz, sam nie korzystam z 13.10, ale twój problem z kursorem skojarzył mi się z tym http://www.ubuntu-pomoc.org/ubuntu-13-1 ... i-systemu/
Dzięki za link, jednak po zapoznaniu się z treścią, to nie rozwiązuje problemu w tym przypadku.

Swoją drogą zauważyłem, że przy kopiowaniu pliku o wielkości załóżmy 16 gb na dysk zewnętrzny pod usb, za każdym razem pojawia się błąd. Mogę jedynie skopiować do rozmiaru 4.3 lub 4.4 gb maksymalnie. Plików z większym rozmiarem kopiować się nie da. Proszę o rozwiązanie.
marcin1982
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 3209
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:49
Płeć: Mężczyzna

Re: Ubuntu 13.10: ochy i achy po instalacji...

Post autor: marcin1982 »

Mogę jedynie skopiować do rozmiaru 4.3 lub 4.4 gb maksymalnie. Plików z większym rozmiarem kopiować się nie da. Proszę o rozwiązanie.
Maksymalna wielkość pliku w systemie plików fat32 to właśnie te 4,3-4,4 GB. Rozwiązanie? Zmienić system plików na pendrive na NTFS (jeśli pendrive będzie też używany w systemie Windows).
Awatar użytkownika
stiff
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 266
Rejestracja: 27 maja 2009, 22:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Sagan
Kontakt:

Re: Ubuntu 13.10: ochy i achy po instalacji...

Post autor: stiff »

marcin1982 pisze:
Mogę jedynie skopiować do rozmiaru 4.3 lub 4.4 gb maksymalnie. Plików z większym rozmiarem kopiować się nie da. Proszę o rozwiązanie.
Maksymalna wielkość pliku w systemie plików fat32 to właśnie te 4,3-4,4 GB. Rozwiązanie? Zmienić system plików na pendrive na NTFS (jeśli pendrive będzie też używany w systemie Windows).
Albo exFAT :)
http://ubuntu.freesoftware.cba.pl/1404.html
drabowicz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 29 sie 2010, 17:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Ubuntu 13.10: ochy i achy po instalacji...

Post autor: drabowicz »

marcin1982 pisze:
Mogę jedynie skopiować do rozmiaru 4.3 lub 4.4 gb maksymalnie. Plików z większym rozmiarem kopiować się nie da. Proszę o rozwiązanie.
Maksymalna wielkość pliku w systemie plików fat32 to właśnie te 4,3-4,4 GB. Rozwiązanie? Zmienić system plików na pendrive na NTFS (jeśli pendrive będzie też używany w systemie Windows).
Dziękuje bardzo. Miałeś racje, zmieniłem na ntfs i faktycznie działa ; )
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 13.10: ochy i achy po instalacji...

Post autor: JerryG »

Temat co prawda Ubuntu ale moj Kubuntu po instalacji byl OK
Poinstalowalem sobie programy, a siedze na necie komorkowym z ograniczonym limitem, potem a wezme poprawki i wysypal mi sie kded, moge uzywac ogolnie ale wita mnie po starcie Application: KDE Daemon (kded4), signal: Segmentation fault.

Wiec byly Ochy a teraz sa Achy :mrgreen:

EDIT: Pierwszy raz dalem formatuj /home, zrobilem naprawde swieza instalacje i taki zonk :(
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 172 gości