Ubuntu czy Kubuntu - czy to te same sytemy?

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
Mapal
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 16 wrz 2009, 13:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Ubuntu czy Kubuntu - czy to te same sytemy?

Post autor: Mapal »

Witam,
jestem zielonym linuxiarzem, ale wobec perspektywy zaprzestania wsparcia systemu Windows XP postanowiłem nie zasilać więcej swoją kasą pazernego Billa G. Miałem już zainstalowaną OpenMandrivę, SUSE, a teraz próbuję Ubuntu. Generalnie wszystko mi się podoba, mogę w Linuxie robić prawie wszystko, co w Windows. Prawie, ponieważ mam parę programów, które nie mają wersji linuxowej - np. programy do nauki języków. Dlatego muszę rozkminić używanie Wine. Znalazłem sobie parę artykułów i tematów na forach, ale chyba wszystkie dotyczą Ubuntu. Wydaje mi się, że ten właśnie system ma najmocniejsze wsparcie społeczności użytkowników, dlatego będę się uczył na Ubuntu. Mam parę pytań:
1. Nie bardzo mi się podoba Unity, zdecydowanie wolę KDE. To pewnie zboczenie powindowsowe, ale lepiej i łatwiej mi się pracuje w KDE. Dlatego chcę sobie zainstalować Kubuntu, ale wydaje mi się, że jest on jakby trochę niszowym systemem. Nie wiem, czy uda mi się go spolszczyć (ważne) i czy ma on wsparcie Cannonical lub innej poważnej firmy. Czy moje obawy są słuszne?
2. Czy to, czego nauczę się w Ubuntu, można stosować bez zmian w Kubuntu? To jest pytanie w kontekście Wine.
3. A może jest sposób, by zastosować KDE w "typowym" Ubuntu?
4. Może ktoś polecić jakąś książkę o Ubuntu, a może o linuxie w ogóle?
Ostatnio zmieniony 24 gru 2013, 09:45 przez Mapal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Ubuntu a Kubuntu

Post autor: xxx666xxx »

Kubuntu nie jest niszowy :shock: Jest tak samo jak Ubuntu,Lubuntu,Xubuntu wspierany przez Canonical (twórców przerabiających Debian Sid na Ubuntu). Też jestem "dzieckiem niewolnictwa Microsoft'u" i wg. mnie najbardziej przypominające Windows (po drobnych zmianach typu przesunięcie głównego panelu na dół itp.) środowiska graficzne w Ubuntu to: LXDE (Lubuntu), XFCE (Xubuntu) natomiast KDE jakoś nijak mi Windows'a nie przypominało. Próbowałem do niego się przyzwyczaić ale to zbyt dziwne środowisko graficzne (jak dla mnie ale to oczywiście kwestia gustu). Unity, Gnome 3.x i inne już zupełnie mi odbiegają od wyglądu Windows. Jest jeszcze takie środowisko graficzne jak MATE (zobacz mój post w pulpitach na forum: viewtopic.php?f=155&t=170931#p971723 ) można je łudząco upodobnić do Windows. No ale najlepiej poszperaj po forum i poczytaj inne opinie na temat środowisk graficznych lub najlepiej sam posprawdzaj w sieci wyglądy różnych środowisk graficznych i pomyśl co wybrać. W każdym razie jak chcesz KDE to nie martw się Kubuntu ma pełne wsparcie od Canonical i nie jest niszowe. Jednak jeśli masz słaby sprzęt to radzę Ci daruj sobie Kubuntu gdyż KDE jest najbardziej wymagającym środowiskiem graficznym. Nawet bardziej niż Unity i w razie czego zapoznaj się z tematem: viewtopic.php?f=125&t=88780 .
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Ubuntu a Kubuntu

Post autor: bear7 »

1. Nie bardzo mi się podoba Unity, zdecydowanie wolę KDE. To pewnie zboczenie powindowsowe, ale lepiej i łatwiej mi się pracuje w KDE. Dlatego chcę sobie zainstalować Kubuntu, ale wydaje mi się, że jest on jakby trochę niszowym systemem. Nie wiem, czy uda mi się go spolszczyć (ważne) i czy ma on wsparcie Cannonical lub innej poważnej firmy. Czy moje obawy są słuszne?
Kubuntu, w dość dużym uogólnieniu, to nic innego jak Ubuntu, w którym Unity zostało zastąpione przez KDE. Nie jest żadnym niszowym systemem. Święci sukcesy razem z Ubuntu od 2004 roku i ma wsparcie ze strony społeczności. A co do twoich obaw, to naprawdę nie masz innych? Idą święta? Prezenty kupione i zapakowane?
Więcej info:
http://www.kubuntu.org/about-us
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kubuntu
2. Czy to, czego nauczę się w Ubuntu, można stosować bez zmian w Kubuntu? To jest pytanie w kontekście Wine.
Czy to Ubuntu, czy to Kubuntu... Wine jest jedno i to samo.
3. A może jest sposób, by zastosować KDE w "typowym" Ubuntu?
Sznurek: http://goo.gl/U9LXQK
4. Może ktoś polecić jakąś książkę o Ubuntu, a może o linuxie w ogóle?
http://www.ubuntu-pomoc.org/przewodnik- ... -pangolin/
Do tego polecam jeszcze dział "Poradniki i przewodniki" na naszym forum oraz wyszukiwarki: wbudowaną w nasze forum i tą bardziej powszechną, Google.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Mapal
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 16 wrz 2009, 13:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Ubuntu czy Kubuntu - czy to te same sytemy?

Post autor: Mapal »

Dzięki za odpowiedzi, nawet te z odrobiną uszczypliwości. Jak bear7 zauważył, idą święta i muszę jeszcze zapakować prezenty, więc będę się bawił z systemem po świętach. Moja maszyna nie jest jakimś superkomputerem, ale jest dość wydajna i z KDE sobie spokojnie radzi. Wiem już, że można zainstalować KDE do Ubuntu, ale są tacy, którzy twierdzą, że lepiej jest zainstalować od razu Kubuntu. Wypaliłem wczoraj płytkę instalacyjną i pobawiłem się wersją Live. Co ciekawe, podczas uruchamiania dostępna była opcja wyboru języka polskiego, ale potem, podczas pracy, wszystko było po angielsku. Orientujecie się, czy po instalacji i standardowej aktualizacji system będzie spolszczony?
marcin1982
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 3209
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:49
Płeć: Mężczyzna

Re: Ubuntu czy Kubuntu - czy to te same sytemy?

Post autor: marcin1982 »

Będzie.
Awatar użytkownika
zibiboniek1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 909
Rejestracja: 01 gru 2009, 01:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin

Re: Ubuntu czy Kubuntu - czy to te same sytemy?

Post autor: zibiboniek1 »

może się mylę, ale gdzieś czytałem że canonical ma się niedługo odciąć od kubuntu, za sprawą nowego serwera wyświetlania.
Orald
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 25
Rejestracja: 26 wrz 2012, 10:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu czy Kubuntu - czy to te same sytemy?

Post autor: Orald »

Dziwne. Dla mnie zdecydowanie Unity najbardziej przypomina windows.
Luki_2
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 14 gru 2007, 00:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ubuntu czy Kubuntu - czy to te same sytemy?

Post autor: Luki_2 »

Kubuntu, Lubuntu czy Xubuntu jest mniej wspierane przez samo Canonical. Takie jest przynajmniej moje zdanie. Jest na to kilka "dowodów" np. ostatnio: poszukiwanie społeczności do pracowania nad Gubuntu - Ubuntu 14.04 GNOME, bo inaczej nie stanie się ono LTSem, a także niejednokrotne średnie podejście Canonical do innych odmian prezentowane w różnych informacjach z internetu. Nawet gdzieś chyba czytałem że formalnie odcinają się od tych odmian, zapewniając jedynie "cząstkowe" wsparcie. Po co wspierać konkurencyjne środowiska, prawda? Jest to spowodowane też tym, że przy tych odmianach pracują często także inni ludzie, którzy niekoniecznie zgadzają się w różnych kwestiach z samym Canonical. Nie mówię już o większym wsparciu przez inne firmy czy ludzi, gdzie najczęściej jeżeli chodzi o wspierane systemy widnieje Ubuntu, a o jego odmianach nie wspomina się.
Mapal
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 16 wrz 2009, 13:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Ubuntu czy Kubuntu - czy to te same sytemy?

Post autor: Mapal »

Dzięki za odpowiedzi. Zainstalowałem sobie Kubuntu, ale szybko zrezygnowałem. Jakoś mi nie pasowało. Już nie pamiętam, czemu - może za słabo spolszczony, a może co innego. W sumie z tego, co miałem na dysku, najbardziej leżała mi OpenMandriva, tylko to były początki i nie mogłem sobie dać rady z Wine. Nie mówię, że teraz sobie radzę, bo na razie zbieram siły :). Ubuntu ma ten plus, że ma mocną społeczność użytkowników i jeśli chodzi o jakąś pomoc, to najszybciej znajdowałem ją na stronach Ubuntu właśnie. Pewnie dlatego przy nim pozostałem, aczkolwiek wolę KDE (np. to z SUSE mi się podobało)
Luki_2
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 14 gru 2007, 00:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ubuntu czy Kubuntu - czy to te same sytemy?

Post autor: Luki_2 »

Czyli koniec z końcem zostałeś przy zwykłym Ubuntu? :D
Mapal
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 16 wrz 2009, 13:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Ubuntu czy Kubuntu - czy to te same sytemy?

Post autor: Mapal »

Na razie tak, przynajmniej dotąd, aż się trochę wyedukuję. Na Ubuntu będzie chyba najłatwiej. W sumie w Unity nie odpowiada mi tylko sposób wyszukiwania programów. Wolę je mieć pogrupowane tematycznie jak w Windows czy KDE. Poza tym jest OK.
Luki_2
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 14 gru 2007, 00:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ubuntu czy Kubuntu - czy to te same sytemy?

Post autor: Luki_2 »

Mnie w tym wyszukiwaniu zasobów irytuje tylko powolność działania tego mechanizmu od wersji 13.10, gdzie wprowadzono soczewki. Przez soczewki najpierw wyświetlane często jest to, czego nie szukamy, a dopiero potem to, co mieliśmy na celu. Najlepsze jest wyświetlanie najpierw "More suggestions" z reklamami, a dopiero po chwili odpowiednich kolejnych kategorii. Jeżeli dalej będą iść w tą stronę i na wyszukanie zainstalowanego programu będę zmuszony czekać 5 sekund bo przez poprzednie 4 sekundy królować będą reklamy to będzie nieprzyjemnie. Te reklamy mogłyby się wyświetlać chociaż jako druga kategoria, bez wyjątków, a nie jako pierwsza... w ogóle muszą poprawić te soczewki i mam nadzieje, że w 14.04 będą one lepiej się sprawować. Całkowicie rozumiem chęć zarobienia z reklam dlatego też nie mam absolutnie zamiaru usuwać ich z systemu, jednak to już wydaje się lekkim przegięciem :P Co do samego wyszukiwania zasobów - jestem za, jako że lubię ten sposób uruchamiania programów. Szybciej jest wpisać połowę czy ćwierć nazwy programu i dostać go od razu na tacy, niż grzebać w kategoriach i podkategoriach menu. Myślę, że przekonasz się do tego sposobu uruchamiania, o ile Canonical nie będzie szkodzić kombinacjami w Dashu (miejsce wyszukiwania). Wypróbuj też, będąc w jakimś programie, np. przeglądarce, kliknąć lewy ALT i coś wpisać. Niech będzie to kawałek wyrazu - "his" od "historia". Fajna sprawa, wytwór Canonical :) Wyobraź sobie jak wygodne jest to rozwiązanie, kiedy chcesz znaleźć coś, co znajduje się w menu niepierwszego poziomu, a głębiej np. Historia > Ostatnio zamknięte karty > Przywróć wszystkie karty :)

EDIT: Tak teraz sprawdzam to wyszukiwanie programów i niby wszystko jest w porządku, ale to prawdopodobnie dlatego że wyszukiwarka nauczyła się że przeważnie poszukuje aplikacji. Szkoda, że o ile dobrze pamiętam, po uruchomieniu ponownym o tym zapomni.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Ubuntu czy Kubuntu - czy to te same sytemy?

Post autor: bear7 »

Luki_2 pisze:Kubuntu, Lubuntu czy Xubuntu jest mniej wspierane przez samo Canonical. Takie jest przynajmniej moje zdanie.(...) niejednokrotne średnie podejście Canonical do innych odmian prezentowane w różnych informacjach z internetu. (...) Po co wspierać konkurencyjne środowiska, prawda?
Obowiązku, w stosunku do innych środowisk, żadnego nie mają. Ich produkt, to Ubuntu z Unity. Równie dobrze mogliby zlać ciepłym wiesz czym...
Luki_2 pisze:poszukiwanie społeczności do pracowania nad Gubuntu - Ubuntu 14.04 GNOME, bo inaczej nie stanie się ono LTSem
Jeżeli chodzi o wydania z Ubuntu z innym jak Unity środowiskiem graficznym, to opiekunowie tego wydania decydują, czy będą wspierać dane wydanie dłużej, czy też nie. Ubuntu 12.04 ma wsparcie od Canonical przez 5 lat. Opiekunowie Xubuntu, podjęli decyzję, że będą nanosić poprawki przez trzy lata:
The Xubuntu team is very proud and happy to announce the release of Xubuntu 12.04, codenamed Precise Pangolin! Xubuntu 12.04 is a Long Term Support release (LTS) and will be supported for three years per the Xubuntu LTS plan.
Luki_2 pisze:Nie mówię już o większym wsparciu przez inne firmy czy ludzi, gdzie najczęściej jeżeli chodzi o wspierane systemy widnieje Ubuntu, a o jego odmianach nie wspomina się.
Tutaj kłania się marketing: aby coś sprzedać, trzeba najpierw zainwestować.
Luki_2 pisze:Nawet gdzieś chyba czytałem że formalnie odcinają się od tych odmian, zapewniając jedynie "cząstkowe" wsparcie.
Canonical podjęło (kolejną) kontrowersyjną decyzję, która spowodowała zamieszanie. Stanowisko Canonical w tej sprawie jest takie, że innych zachęcają do współpracy. Niestety, dla niektórych oznacza to wymyślanie koła na nowo. Dla jednych to Canonical się odcina, dla innych inni odcinają się od Ubuntu... Dyskusja podjęta została w innym wątku.
Luki_2 pisze:EDIT: Tak teraz sprawdzam to wyszukiwanie programów i niby wszystko jest w porządku, ale to prawdopodobnie dlatego że wyszukiwarka nauczyła się że przeważnie poszukuje aplikacji. Szkoda, że o ile dobrze pamiętam, po uruchomieniu ponownym o tym zapomni.
Dashowi, bo to o nim mowa, do bycia A.I. (Artificial Intelligence) jeszcze sporo brakuje. Sam na pewno się niczego nie nauczył. Od samego początku Dash i soczewki działają u mnie tak samo. Wyszukiwanie zainstalowanych programów odbywa się niemal natychmiastowo i zainstalowane programy są wyświetlane w pierwszej kolejności. To samo się tyczy wyszukiwanych dokumentów, plików muzycznych, wideo i podobnych. Jeżeli wyszukiwana fraza nie ma swojego odpowiednika w systemie, to Dash - a konkretnie to dodatkowe soczewki - wyrzuca podpowiedzi (nie reklamy) dotyczące szukanej frazy. To, jak szybko pojawiają się dodatkowe informacje w Dashu zależy od kilku czynników i raczej się nie pomylę, jak napiszę, że nie bez znaczenia będzie tu moc maszyny oraz sprawność połączenia.
Mapal pisze:W sumie w Unity nie odpowiada mi tylko sposób wyszukiwania programów. Wolę je mieć pogrupowane tematycznie jak w Windows czy KDE. Poza tym jest OK.
Dash ma wbudowaną funkcję filtrowania wyników. Działa to dość sprawnie i można wyszukać programy, które należą do grypy gry, biuro, internet i tak dalej.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Luki_2
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 14 gru 2007, 00:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ubuntu czy Kubuntu - czy to te same sytemy?

Post autor: Luki_2 »

No tak, zgadzam się. Dlatego napisałem też że jest to raczej moje zdanie i nie uznaje tego co piszę za pewnik, a jedynie za przypuszczenia którymi mimo wszystko się kieruje - jako że mam przesłanki :) Co do tego, że Dash wyświetla w pierwszej kolejności wyszukiwane programy: z całą pewnością miałem wiele sytuacji, kiedy to "More suggestions" z reklamami wyświetlało mi się jako pierwsza kategoria, a po paru chwilach na pierwszą kategorię wchodziło "Applications" z pożądaną aplikacją. Laptop z którego korzystam raczej wolny nie jest: Core i3-2328, nVidia GeForce GT-630, 5GB RAMu - Lenovo Z580. Całkiem prawdopodobne, że Dash potrafi niekiedy lub częściej po prostu szybciej wyświetlić "More suggestions" aniżeli wyszukiwany program, bo wyszukiwanie trwa chwilę dłużej. Niemniej reklamy które są dobrze widoczne podczas tego wyszukiwania danej aplikacji i widnieją na pierwszym miejscu mogą trochę zrażać. Mnie "dotknęły" prawdopodobnie z tego powodu, że odniosłem wrażenie celowego spowolnienia wyszukiwania w celu pokazywania owych reklam. Po prostu trochę to śmieszne: czekasz na wyszukanie programu? Umilimy Ci ten czas serwując pokaz propozycji i reklam. A i mała uwaga odnośnie filtrowania wyników jak słusznie zauważył bear7: zbyt bardzo przyzwyczaiłem się klikać sam klawisz z logo Windowsa. W celu wyszukiwania programów zdecydowanie lepszym skrótem jest klawisz z owym logo + A, gdzie odbywa się wyszukiwanie JEDYNIE programów dzięki czemu poszukiwany program powinniśmy znaleźć nieco; a może i nawet dużo szybciej.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Ubuntu czy Kubuntu - czy to te same sytemy?

Post autor: bear7 »

Luki_2 pisze:Dlatego napisałem też że jest to raczej moje zdanie
Nie umknęło to mojej uwadze:
Luki_2 pisze:Takie jest przynajmniej moje zdanie.
Luki_2 pisze:Co do tego, że Dash wyświetla w pierwszej kolejności wyszukiwane programy: z całą pewnością miałem wiele sytuacji, kiedy to "More suggestions" z reklamami wyświetlało mi się jako pierwsza kategoria (...) Całkiem prawdopodobne, że Dash potrafi niekiedy lub częściej po prostu szybciej wyświetlić "More suggestions" aniżeli wyszukiwany program, bo wyszukiwanie trwa chwilę dłużej.
Nie. Działanie Dasha jest jasno określone i nie jest to jakieś widzimisię... Prosty przykład: rhythmbox, to nie to samo, co rhytmbox. Jedna aplikacja istnieje i domyślnie jest zainstalowana w systemie. Inna, być może istnieje, ale na pewno nie ma jej domyślnie w systemie. No ale przecież zawsze jest szansa, że użyszkodnik przekręcił nazwę programu...
Luki_2 pisze:Niemniej reklamy które są dobrze widoczne podczas tego wyszukiwania danej aplikacji i widnieją na pierwszym miejscu mogą trochę zrażać. Mnie "dotknęły" prawdopodobnie z tego powodu, że odniosłem wrażenie celowego spowolnienia wyszukiwania w celu pokazywania owych reklam. Po prostu trochę to śmieszne: czekasz na wyszukanie programu? Umilimy Ci ten czas serwując pokaz propozycji i reklam.
Chyba mamy inną definicję reklamy... Ja tam nigdzie nie widzę, aby ktoś mnie nakłaniał jakimiś sloganami podobnymi do tych, jakie (50 dziennie to najmniej) otrzymuję na maila odnośnie jakiejś "magic blue pill" (oczywiście, filtry działają i wszystko trafia do jednego wspólnego wora). Widzę tam zazwyczaj propozycje dotyczące mojego konkretnego zapytania. Owszem, zdarzają się odłamy, ale aż tak źle nie jest. Zresztą nie o tym chciałem...

Jak Cię tak te... reklamy irytują, to zdradzę Ci sekret. Jest na nie metoda i nawet da się je wyłączyć. Jedno dobre zapytanie klepnięte w forumową wyszukiwarkę lub Google i masz problem z głowy. ;-)

A teraz... Chyba już wystarczy na temat funkcjonowania Dasha... Tytuł wątku to:
Ubuntu czy Kubuntu - czy to te same sytemy?
i na tym wypadałoby się skupić...
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Luki_2
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 14 gru 2007, 00:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ubuntu czy Kubuntu - czy to te same sytemy?

Post autor: Luki_2 »

Jak pisałem same w sobie reklamy mnie nie irytują i przesadzam trochę nieco je zaznaczając i pomijając słowo "propozycje" w których owe reklamy się też kryją. Ostatni cytowany przez Ciebie fragment opisuje jedynie moje wrażenie, czyli nie uznaje że Canonical celowo nachalnie chce mi wlepić reklamy choć mój post może tak brzmieć. Uważam wręcz, że Canonical nie podejmuje tak nieodpowiednich kroków jak spowalnianie wyszukiwania w celu pokazywania propozycji z reklamami gratis, a moje wrażenie uznaje za prawdopodobnie mylne w tym przypadku - w przeciwieństwie do wrażenia którym się kieruje wyrażając zdanie o stosunku Canonical do innych odmian Ubuntu. Trochę błędnie interpretujesz moje posty biorąc do siebie bardziej ich sposób pisania niż to co faktycznie pisze :D Jest to jednak zrozumiałe: odczytałeś z mojego sposobu pisania irytację, uznałeś że irytują mnie reklamy bo dużo razy powtarzam to słowo w swoim poście i tu już mała pomyłka, bo tak naprawdę irytuje mnie to że podczas wyszukiwania programu chwilowo widzę reklamy a dopiero po tej chwili pożądaną aplikacje, tak więc irytuje mnie oczekiwanie na aplikacje i fakt, że reklamy wyświetlają mi się szybciej niż ona sama. Trochę OffTopic, fakt. Już się na ten temat postaram nie odzywać :D
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu czy Kubuntu - czy to te same sytemy?

Post autor: Tomfoc »

Mapal pisze:... w Unity nie odpowiada mi tylko sposób wyszukiwania programów. Wolę je mieć pogrupowane tematycznie jak w Windows czy KDE
Jeżeli zainstalujesz sobie classicmenu-indicator, to już masz programy poukładane tematycznie.

-- 8 sty 2014, o 09:19 --

http://www.florian-diesch.de/software/c ... indicator/
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości