Ubuntu 14.04: ochy i achy po instalacji...

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
yaho71
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 08 sie 2010, 12:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Ubuntu 14.04: ochy i achy po instalacji...

Post autor: yaho71 »

Po instalacji świeżej wersji 14.04 LTS zauważyłem problem..
I to dość uporczywy. Mianowicie w plikach graficznych czy to otwieranych przez przeglądarkę obrazów tą
systemową czy wyświetlanych na stronach internetowych są zniekształcone kolory.
np. twarze zielone. Zazwyczaj zielone wszystko. To samo w filmach czy to .avi czy youtube.
W filmach są bardzo jaskrawe kolory zieleni, aż razi w oczy.

Moja karta graficzna:\

*-display
description: VGA compatible controller
product: Core Processor Integrated Graphics Controller
vendor: Intel Corporation
physical id: 2
bus info: pci@0000:00:02.0
version: 02
width: 64 bits
clock: 33MHz
capabilities: msi pm vga_controller bus_master cap_list rom
configuration: driver=i915 latency=0
resources: irq:44 memory:d0000000-d03fffff memory:c0000000-cfffffff ioport:4050(size=
Awatar użytkownika
brudneflo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2012, 11:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Ubuntu 14.04: ochy i achy po instalacji...

Post autor: brudneflo »

Witam ja po istalacji mialem problem podobny do jednego uzytkownika ze system sie zamrozil ale przyczajilem takie cos po wlaczeniu qbittorrent polaczenie sieciowe rozlacza sie a potem po casie wlacza sie ;/ i menager zapisu NTFS niedziala jak cos jeszcze zobacze tam znac
Awatar użytkownika
rom
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1309
Rejestracja: 30 cze 2009, 14:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Ubuntu 14.04: ochy i achy po instalacji...

Post autor: rom »

Xubuntu 14.04 32-bit. To chyba moja najłatwiejsza przesiadka. Bardzo dużo mi pomógł dziennik zmian w systemie jaki prowadziłem przez cały okres użytkowania 12.04. Do tego kopiuj-wklej parę folderów i plików z home do home i już prawie wszystko mam poustawiane.
Usunąłem 6 programów, doinstalowałem 30. Nie znalazło mi epdfview, trzeba poczekać.

Sterowniki nvidia bez problemu dwoma kliknięciami w Menadżerze ustawień (GeForce 9300M GS, sterownik 331, wersja stabilna). Kiedy testowałem wersję alfa, system witał mnie czarnym ekranem po restarcie. Teraz niepotrzebnie się obawiałem.

I miałem niespodziankę u ustawieniach ekranu. Można sobie ustawić dowolne tło lub tapetę na każdy pulpit osobno!

Ekran logowania jest brzydki, na szczęście muszę go oglądać jedynie przez kilka sekund.
także = też
tak że = więc
adek69
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 31
Rejestracja: 17 mar 2014, 12:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków

Re: Ubuntu 14.04: ochy i achy po instalacji...

Post autor: adek69 »

u mnie aktualizacja z 13.10 do 14.04 trwała 3 godziny
wszystko się pięknie zaktualizowało i chodzi szybciej niż 13.10
jak na razie zero problemów :)
Desktop: Intel Core 2 Duo E7400, 4GB, GF630
Awatar użytkownika
rom
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1309
Rejestracja: 30 cze 2009, 14:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Ubuntu 14.04: ochy i achy po instalacji...

Post autor: rom »

Właśnie zauważyłem, że posypało mi się menu pod ikonami powiadomień (dźwięku, sieci i baterii). Wcześniej było poprawne. Albo to błąd, albo mój styl coś namieszał. Jednak zmiana stylu na pierwotny nie naprawiła tego. Na razie mi to specjalnie nie przeszkadza.
Obrazek
I tak jest lepiej. Thunar podlicza rozmiar klku folderów na raz. Nareszcie! I natrafiłem też na kilka innych udogodnień.
edycja: Ten błąd w menu powiadomień to była wina mojego stylu.
także = też
tak że = więc
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Ubuntu 14.04: ochy i achy po instalacji...

Post autor: ethanak »

Następny kwiatuszek:
zdaje mi się, że niedziałający w wydaniach LTS cuneiform staje się tradycją Canonicala...
Кто жопой родился, чижиком не помрёт
Awatar użytkownika
Nefrytowa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 15 lut 2014, 16:22
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu 14.04: ochy i achy po instalacji...

Post autor: Nefrytowa »

Jarni pisze:
Nefrytowa pisze:Teraz mam inny problem. W Oprogramowanie i aktualizacje/Inne oprogramowanie i zaznaczeniu http://ppa.launchpad.net/tualatrix/ppa/ubuntu trusty main (kod źródłowy)
- wyskakuje błąd o nieudanym pobraniu repozytoriów. Czy ktoś jeszcze tak ma?
http://img31.otofotki.pl/ri553_Zrzut-ek ... 9.png.html
Tego repozytorium jeszcze nie ma, więc zachowanie jak najbardziej zrozumiałe.
Ok, tego nie wiedziałam. Myślałam, że repo z kodem źródłowym jest zawsze.

Problemów ciąg dalszy.
Nie wiem jak, ale wymazało mi wszystkie repozytoria i nie chciało ich przywrócić. Znowu musiałam system wgrać na czysto. Na szczęście nie ma na laptopie żadnych ważnych danych. Acer służy mi tylko do grania (Team Fortress 2 i 0 A.D.) i oglądania seriali oraz filmów w jakości HD. Tak, gram na moim drewnie w TF2, chociaż czasem na pełnych serwerach tnie jak skur....
Ściągnęłam poradnik viewtopic.php?f=233&t=173107 i z ciekawości wypróbowałam Ograniczone dodatki Ubuntu z działu 3.5.4. Instalacja dodatków. Wszytko pięknie, ale Centrum się zawiesiło http://img31.otofotki.pl/oa741_Zrzut-ek ... 3.png.html, ale jakoś sobie poradziłam.
Niby jest ok, ale wyskakuje komunikat http://img31.otofotki.pl/yr848_Zrzut-ek ... 4.png.html. Usunięcie i wgranie od nowa ttf-mscorefonts-installer, nic nie daje. Sytuacja się powtarza.
Jako osoba, która od 3 m-cy ma styczność z Linuxem, takich kwiatków nie miałam w Salamandrze 13.10. Teraz to nawet nie ma w Oprogramowanie i aktualizacje/Inne oprogramowanie http://ppa.launchpad.net/tualatrix/ppa/ubuntu trusty main.
Cały Przewodnik Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr jest bardzo przydatny. Wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstanie bardzo serdecznie dziękuję.
Laptop MSI GE70 2PE (Apache Pro)-679XPL, CPU: Intel® Core™ i7-4720HQ (2.6 Ghz, 3.6 GHz Turbo, 6 MB Cache) , grafika: NVIDIA GeForce GTX 860M 2GB, zintegrowana karta graficzna Intel HD 4600 , RAM: 8 GB DDR3 (1600 MHz) , HDD: 1000 GB 7200 RPM, DVD+/-RW
CaRdeN
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Ubuntu 14.04: ochy i achy po instalacji...

Post autor: CaRdeN »

# Laptop Dell vostro z kartą nvidii, używany do przeglądania stron, obsługi poczty, tworzenia prostych dokumentów.

Największą bolączką jest spolszczenie. Pomijam brak tłumaczenia w wielu programach, ale ... gdzie można przekazać informację o literówkach?
Niektórzy z użytkowników mają dzieci i wstyd im pokazywać system z błędami.

Nie znalazłem w ustawieniach opcji, które we wcześniejszych wersjach były:
- co laptop ma zrobić przy zamknięciu klapy,
- ustawienia zachowań okna (np. zwijanie okna scrollem),
- nie ma wielu efektów w compizie... szkoda, do tej pory można było szpanować przed windziarzami,
- libre office (albo ja) nadal nie potrafi poradzić sobie z krawędziami w tabelkach, a w oo było o wiele lepiej niż w produkcie M$,
- nadal nie ma opcji "otwórz jako administrator".

System działa stabilnie od 24h.

Jest... ładny. Ponieważ korzystam też z iOS to pozwolę sobie na uwagę: trzymajcie się, nie podążajcie za modą "na androida" jak Apple. Ich "plaskate" ikonki wyglądają beznadziejnie. Apple zrobiło olbrzymi krok wstecz i ... szkoda, że nie jest to cofnięcie się przed rozbiegiem.
Ubuntu ładnie wygląda i oby tak dalej.
Awatar użytkownika
Jarni
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 380
Rejestracja: 06 maja 2008, 17:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: 3 City
Kontakt:

Re: Ubuntu 14.04: ochy i achy po instalacji...

Post autor: Jarni »

Nefrytowa pisze: z ciekawości wypróbowałam Ograniczone dodatki Ubuntu z działu 3.5.4. Instalacja dodatków. Wszytko pięknie, ale Centrum się zawiesiło
Do tych Ograniczonych dodatków może spróbuj w terminalu:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras
Przynajmniej dowiemy się gdzie leży problem.
Nie znalazłem w ustawieniach opcji, które we wcześniejszych wersjach były:
- co laptop ma zrobić przy zamknięciu klapy,
- ustawienia zachowań okna (np. zwijanie okna scrollem),
- nie ma wielu efektów w compizie... szkoda, do tej pory można było szpanować przed windziarzami,
- co laptop ma zrobić przy zamknięciu klapy, - ikona baterii -> Ustawienia zasilania.
- nie ma wielu efektów w compizie... szkoda, do tej pory można było szpanować przed windziarzami - jest sobie taka paczuszka

Kod: Zaznacz cały

compiz-plugins-extra
to ona odpowiada za efekty "fruwania" okien, po instalacji może też być potrzebny Compiz-manager żeby je włączyć.

Ja aktualizowałem system z 13.10 w piątek z użyciem Aktualizacji oprogramowania, poszło gładko, bez żadnych zgrzytów, nawet z lekkim szokiem pozytywnym, mirror z którego korzystam task.gda.pl nie był widocznie zbyt obciążony i wydawał mi pliki z pełną mocą mojego łącza 8MB/s.
System chodzi stabilnie, nie potrafię jednoznacznie określić czy szybciej od 13.10, nie widzę różnicy. Na chwilę obecną "dręczy" mnie jedynie brak paczki dla 14.04 moich ulubionych ikon Awoken, wcześniejsze paczki nie chodzą poprawnie, oraz zmiana wyglądu i zachowania Wallch, i o ile wygląd przeżyję to lekko drażni mnie ikona w trayu, której nie można wyłączyć (w Unity wybieram Wallch siedzącego na pasku po lewej)
- Tylko nadal nie wiemy, co tu robił ten gość z siekierą?
- Pewnie sie-kierował czymś!
--LU #553776
Awatar użytkownika
Nefrytowa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 15 lut 2014, 16:22
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu 14.04: ochy i achy po instalacji...

Post autor: Nefrytowa »

@Jarni
zanim wgram Ograniczone dodatki przez terminal muszę się uporać z ttf-mscorefonts-installer. Po usunięci Ograniczonych dodatków oraz pakietu ttf-mscorefonts-installer (ten w terminalu) nadal wyskakuje mi info http://img31.otofotki.pl/yr848_Zrzut-ek ... 4.png.html. Co jest dziwne. Terminal "mówi", że takiego pakietu nie ma. Ma to znaczenie czy pominąć to i klepnąć

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras
?
Laptop MSI GE70 2PE (Apache Pro)-679XPL, CPU: Intel® Core™ i7-4720HQ (2.6 Ghz, 3.6 GHz Turbo, 6 MB Cache) , grafika: NVIDIA GeForce GTX 860M 2GB, zintegrowana karta graficzna Intel HD 4600 , RAM: 8 GB DDR3 (1600 MHz) , HDD: 1000 GB 7200 RPM, DVD+/-RW
CaRdeN
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Ubuntu 14.04: ochy i achy po instalacji...

Post autor: CaRdeN »

Jarni pisze:- co laptop ma zrobić przy zamknięciu klapy, - ikona baterii -> Ustawienia zasilania.
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Tam nie klikałem. Dzięki - działa.
Jarni pisze: - nie ma wielu efektów w compizie... szkoda, do tej pory można było szpanować przed windziarzami - jest sobie taka paczuszka

Kod: Zaznacz cały

compiz-plugins-extra
to ona odpowiada za efekty "fruwania" okien, po instalacji może też być potrzebny Compiz-manager żeby je włączyć.
Słusznie, ale ja już mam tę paczuszkę i... efektów animacji okien jest mniej. Nie ma samolotu, beamu ze Star Trek, spalania ...

I jeszcze jedno. Nowe okna pojawiają się w lewym górnym rogu ekranu. Zasłonięty jest pasek z przyciskami.
Czy da się ustawić start nowych okien na środku?
DeJoker
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 55
Rejestracja: 05 lip 2011, 00:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu 14.04: ochy i achy po instalacji...

Post autor: DeJoker »

Po paru dniach z czysta inskalka xubuntu 14.04 zauwazylem znaczna poprawe jesli chodzi o grzanie sie laptopa w porownaniu do wersji 12.04
Teraz podczas normalnej pracy temperatura oscyluje w granicach 40-50 stopni, podczas gdy w poprzednim LTS temperatury siegaly 60-70 stopni. Wielka poprawa wg mnie.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Ubuntu 14.04: ochy i achy po instalacji...

Post autor: igotit4free »

DeJoker pisze:Po paru dniach z czysta inskalka xubuntu 14.04 zauwazylem znaczna poprawe jesli chodzi o grzanie sie laptopa w porownaniu do wersji 12.04
Teraz podczas normalnej pracy temperatura oscyluje w granicach 40-50 stopni, podczas gdy w poprzednim LTS temperatury siegaly 60-70 stopni. Wielka poprawa wg mnie.
Ponownie zwracam waszą uwagę na fakt, że takie wypowiedzi mają sens i są cenną informacją dla innych pod warunkiem, że zawierają informacje o modelu/konfiguracji używanego komputera.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
Jarni
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 380
Rejestracja: 06 maja 2008, 17:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: 3 City
Kontakt:

Re: Ubuntu 14.04: ochy i achy po instalacji...

Post autor: Jarni »

Nefrytowa pisze:@Jarni
zanim wgram Ograniczone dodatki przez terminal muszę się uporać z ttf-mscorefonts-installer. Po usunięci Ograniczonych dodatków oraz pakietu ttf-mscorefonts-installer (ten w terminalu) nadal wyskakuje mi info http://img31.otofotki.pl/yr848_Zrzut-ek ... 4.png.html. Co jest dziwne. Terminal "mówi", że takiego pakietu nie ma. Ma to znaczenie czy pominąć to i klepnąć

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras
?
ttf-mscorefonts-installer jest częścią dodatków ograniczonych. Jeśli odinstalowałaś te pakiety, usuń wszystkie zalegające paczki z var/cache/apt, wykonaj w terminalu

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade
, potem dopiero

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras
i zobaczymy co wyskoczy, te fonty niby do życia nie są niezbędne, ale znacznie poprawiają wygląd stron, a w mojej osobistej opinii Ubuntu ma najlepiej wyglądające czcionki.

@ CaRdeN
Tego niestety nie przeskoczymy, compiz ma już za sobą olbrzymią wysługę lat, zostaje powoli wygaszany, jego przeciwnicy zarzucają mu destabilizację systemów, gdzieś kiedyś czytałem też opinię, że te płomienie itp to dziecinada i brak dojrzałości, i chyba stąd tendencja do obcinania mu możliwości.
W compiz-manager - Zarządzanie Oknami, zakładka - Rozmieść Okna.
- Tylko nadal nie wiemy, co tu robił ten gość z siekierą?
- Pewnie sie-kierował czymś!
--LU #553776
DeJoker
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 55
Rejestracja: 05 lip 2011, 00:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu 14.04: ochy i achy po instalacji...

Post autor: DeJoker »

igotit4free pisze:
DeJoker pisze:Po paru dniach z czysta inskalka xubuntu 14.04 zauwazylem znaczna poprawe jesli chodzi o grzanie sie laptopa w porownaniu do wersji 12.04
Teraz podczas normalnej pracy temperatura oscyluje w granicach 40-50 stopni, podczas gdy w poprzednim LTS temperatury siegaly 60-70 stopni. Wielka poprawa wg mnie.
Ponownie zwracam waszą uwagę na fakt, że takie wypowiedzi mają sens i są cenną informacją dla innych pod warunkiem, że zawierają informacje o modelu/konfiguracji używanego komputera.
Oczywiscie, juz uzupelniam. Laptop Samsung RC510 S02PL http://www.samsung.com/pl/support/model ... -techspecs
Awatar użytkownika
Nefrytowa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 15 lut 2014, 16:22
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu 14.04: ochy i achy po instalacji...

Post autor: Nefrytowa »

Jarni pisze:
Nefrytowa pisze:@Jarni
zanim wgram Ograniczone dodatki przez terminal muszę się uporać z ttf-mscorefonts-installer. Po usunięci Ograniczonych dodatków oraz pakietu ttf-mscorefonts-installer (ten w terminalu) nadal wyskakuje mi info http://img31.otofotki.pl/yr848_Zrzut-ek ... 4.png.html. Co jest dziwne. Terminal "mówi", że takiego pakietu nie ma. Ma to znaczenie czy pominąć to i klepnąć

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras
?
ttf-mscorefonts-installer jest częścią dodatków ograniczonych. Jeśli odinstalowałaś te pakiety, usuń wszystkie zalegające paczki z var/cache/apt, wykonaj w terminalu

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade
, potem dopiero

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras
i zobaczymy co wyskoczy, te fonty niby do życia nie są niezbędne, ale znacznie poprawiają wygląd stron, a w mojej osobistej opinii Ubuntu ma najlepiej wyglądające czcionki.
Po wpisaniu w terminalu

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade
nadal wyskakuje okienko ttf-mscorefonts-installer.
Laptop MSI GE70 2PE (Apache Pro)-679XPL, CPU: Intel® Core™ i7-4720HQ (2.6 Ghz, 3.6 GHz Turbo, 6 MB Cache) , grafika: NVIDIA GeForce GTX 860M 2GB, zintegrowana karta graficzna Intel HD 4600 , RAM: 8 GB DDR3 (1600 MHz) , HDD: 1000 GB 7200 RPM, DVD+/-RW
Awatar użytkownika
gerald
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 141
Rejestracja: 07 sty 2014, 19:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 14.04: ochy i achy po instalacji...

Post autor: gerald »

@Nefrytowa
Utknełaś bo musisz zaakceptować licencje EULA na używanie tych czcionek (nie wiem do czego to komu) naciśnij TAB jak instalacja stanie i Enter żeby zaakceptować.

Kod: Zaznacz cały

sudo dpkg --configure -a

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install --reinstall ttf-mscorefonts-installer
Ubuntu-Mate & Linux Mint 17 Cinnamon & Ubuntu 14.04
Android 4.4.4 - CyanogenMod 11
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Ubuntu 14.04: ochy i achy po instalacji...

Post autor: ethanak »

to jest komu na to, że fonty mają taką licencję którą musisz zaakceptować.
w pld było fajne rozwiàzanie - --with-licence-agreement :)
Кто жопой родился, чижиком не помрёт
Awatar użytkownika
Nefrytowa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 15 lut 2014, 16:22
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu 14.04: ochy i achy po instalacji...

Post autor: Nefrytowa »

gerald pisze:@Nefrytowa
Utknełaś bo musisz zaakceptować licencje EULA na używanie tych czcionek (nie wiem do czego to komu) naciśnij TAB jak instalacja stanie i Enter żeby zaakceptować.

Kod: Zaznacz cały

sudo dpkg --configure -a

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install --reinstall ttf-mscorefonts-installer

Po wciśnięciu pierwszego polecenia nic się nie dzieje. A wczoraj przy drugim poleceniu to faktycznie w licencji nie miałam aktywnego <ok>.

-- 21 kwi 2014, o 16:57 --
gerald pisze:@Nefrytowa
Utknełaś bo musisz zaakceptować licencje EULA na używanie tych czcionek (nie wiem do czego to komu) naciśnij TAB jak instalacja stanie i Enter żeby zaakceptować.

Kod: Zaznacz cały

sudo dpkg --configure -a

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install --reinstall ttf-mscorefonts-installer
Jarni pisze:
Nefrytowa pisze:@Jarni
zanim wgram Ograniczone dodatki przez terminal muszę się uporać z ttf-mscorefonts-installer. Po usunięci Ograniczonych dodatków oraz pakietu ttf-mscorefonts-installer (ten w terminalu) nadal wyskakuje mi info http://img31.otofotki.pl/yr848_Zrzut-ek ... 4.png.html. Co jest dziwne. Terminal "mówi", że takiego pakietu nie ma. Ma to znaczenie czy pominąć to i klepnąć

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras
?
ttf-mscorefonts-installer jest częścią dodatków ograniczonych. Jeśli odinstalowałaś te pakiety, usuń wszystkie zalegające paczki z var/cache/apt, wykonaj w terminalu

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade
, potem dopiero

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras
i zobaczymy co wyskoczy, te fonty niby do życia nie są niezbędne, ale znacznie poprawiają wygląd stron, a w mojej osobistej opinii Ubuntu ma najlepiej wyglądające czcionki.
Już mnie krew zalewa z tym ttf-mscorefonts-installer. Nic nie działa. Po sunięciu w terminalu, usunięciu zaległych paczek z var/cache/apt i wgraniu

Kod: Zaznacz cały

    sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras
ciągle to samo.

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade
[sudo] password for ewelina: 
Ign.  http://pl.archive.ubuntu.com trusty InRelease
Ign.  http://pl.archive.ubuntu.com trusty-updates InRelease                    
Ign.  http://pl.archive.ubuntu.com trusty-backports InRelease                  
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty Release.gpg                          
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty-updates Release.gpg                  
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty-backports Release.gpg                
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty Release                              
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty-updates Release                      
Ign.  http://archive.canonical.com trusty InRelease                            
Ign.  http://extras.ubuntu.com trusty InRelease                                
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty-backports Release                    
Ign.  http://security.ubuntu.com trusty-security InRelease                     
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty/main Sources                         
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty/restricted Sources                   
Stary http://archive.canonical.com trusty Release.gpg                          
Stary http://extras.ubuntu.com trusty Release.gpg                              
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty/universe Sources                     
Stary http://security.ubuntu.com trusty-security Release.gpg                   
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty/multiverse Sources                   
Stary http://archive.canonical.com trusty Release                              
Stary http://extras.ubuntu.com trusty Release                                  
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty/main i386 Packages                   
Stary http://security.ubuntu.com trusty-security Release                       
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty/restricted i386 Packages             
Stary http://archive.canonical.com trusty/partner Sources                      
Stary http://extras.ubuntu.com trusty/main Sources                             
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty/universe i386 Packages               
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty/multiverse i386 Packages             
Stary http://archive.canonical.com trusty/partner i386 Packages                
Stary http://security.ubuntu.com trusty-security/main Sources                  
Stary http://extras.ubuntu.com trusty/main i386 Packages                       
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty/main Translation-pl                  
Stary http://security.ubuntu.com trusty-security/restricted Sources            
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty/main Translation-en                  
Stary http://security.ubuntu.com trusty-security/universe Sources              
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty/multiverse Translation-pl            
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty/multiverse Translation-en            
Stary http://security.ubuntu.com trusty-security/multiverse Sources            
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty/restricted Translation-pl            
Stary http://security.ubuntu.com trusty-security/main i386 Packages            
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty/restricted Translation-en            
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty/universe Translation-pl              
Stary http://security.ubuntu.com trusty-security/restricted i386 Packages      
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty/universe Translation-en              
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty-updates/main Sources                 
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty-updates/restricted Sources           
Stary http://security.ubuntu.com trusty-security/universe i386 Packages        
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty-updates/universe Sources             
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty-updates/multiverse Sources           
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty-updates/main i386 Packages           
Stary http://security.ubuntu.com trusty-security/multiverse i386 Packages      
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty-updates/restricted i386 Packages     
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty-updates/universe i386 Packages       
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty-updates/multiverse i386 Packages     
Stary http://security.ubuntu.com trusty-security/main Translation-en           
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty-updates/main Translation-en          
Ign.  http://archive.canonical.com trusty/partner Translation-pl_PL            
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty-updates/multiverse Translation-en    
Ign.  http://extras.ubuntu.com trusty/main Translation-pl_PL                   
Ign.  http://archive.canonical.com trusty/partner Translation-pl               
Ign.  http://extras.ubuntu.com trusty/main Translation-pl                      
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty-updates/restricted Translation-en    
Stary http://security.ubuntu.com trusty-security/multiverse Translation-en     
Ign.  http://archive.canonical.com trusty/partner Translation-en               
Ign.  http://extras.ubuntu.com trusty/main Translation-en                      
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty-updates/universe Translation-en      
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty-backports/main Sources
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty-backports/restricted Sources
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty-backports/universe Sources
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty-backports/multiverse Sources
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty-backports/main i386 Packages
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty-backports/restricted i386 Packages
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty-backports/universe i386 Packages
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty-backports/multiverse i386 Packages
Stary http://security.ubuntu.com trusty-security/restricted Translation-en
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty-backports/main Translation-en
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty-backports/multiverse Translation-en
Stary http://security.ubuntu.com trusty-security/universe Translation-en
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty-backports/restricted Translation-en
Stary http://pl.archive.ubuntu.com trusty-backports/universe Translation-en
Ign.  http://security.ubuntu.com trusty-security/main Translation-pl_PL
Ign.  http://security.ubuntu.com trusty-security/main Translation-pl
Ign.  http://pl.archive.ubuntu.com trusty/main Translation-pl_PL
Ign.  http://security.ubuntu.com trusty-security/multiverse Translation-pl_PL
Ign.  http://pl.archive.ubuntu.com trusty/multiverse Translation-pl_PL
Ign.  http://pl.archive.ubuntu.com trusty/restricted Translation-pl_PL
Ign.  http://security.ubuntu.com trusty-security/multiverse Translation-pl
Ign.  http://pl.archive.ubuntu.com trusty/universe Translation-pl_PL
Ign.  http://pl.archive.ubuntu.com trusty-updates/main Translation-pl_PL
Ign.  http://pl.archive.ubuntu.com trusty-updates/main Translation-pl
Ign.  http://security.ubuntu.com trusty-security/restricted Translation-pl_PL
Ign.  http://pl.archive.ubuntu.com trusty-updates/multiverse Translation-pl_PL
Ign.  http://pl.archive.ubuntu.com trusty-updates/multiverse Translation-pl
Ign.  http://pl.archive.ubuntu.com trusty-updates/restricted Translation-pl_PL
Ign.  http://security.ubuntu.com trusty-security/restricted Translation-pl
Ign.  http://pl.archive.ubuntu.com trusty-updates/restricted Translation-pl
Ign.  http://pl.archive.ubuntu.com trusty-updates/universe Translation-pl_PL
Ign.  http://security.ubuntu.com trusty-security/universe Translation-pl_PL
Ign.  http://pl.archive.ubuntu.com trusty-updates/universe Translation-pl
Ign.  http://pl.archive.ubuntu.com trusty-backports/main Translation-pl_PL
Ign.  http://security.ubuntu.com trusty-security/universe Translation-pl
Ign.  http://pl.archive.ubuntu.com trusty-backports/main Translation-pl
Ign.  http://pl.archive.ubuntu.com trusty-backports/multiverse Translation-pl_PL
Ign.  http://pl.archive.ubuntu.com trusty-backports/multiverse Translation-pl
Ign.  http://pl.archive.ubuntu.com trusty-backports/restricted Translation-pl_PL
Ign.  http://pl.archive.ubuntu.com trusty-backports/restricted Translation-pl
Ign.  http://pl.archive.ubuntu.com trusty-backports/universe Translation-pl_PL
Ign.  http://pl.archive.ubuntu.com trusty-backports/universe Translation-pl
Czytanie list pakietów... Gotowe
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności       
Odczyt informacji o stanie... Gotowe
Obliczanie aktualizacji...Gotowe
0 aktualizowanych, 0 nowo instalowanych, 0 usuwanych i 0 nieaktualizowanych.
ewelina@ewelina-Extensa-5220:~$ sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności       
Odczyt informacji o stanie... Gotowe
Zostaną zainstalowane następujące dodatkowe pakiety:
  cabextract ttf-mscorefonts-installer
Polecane pakiety:
  libavcodec-extra-53
Zostaną zainstalowane następujące NOWE pakiety:
  cabextract ttf-mscorefonts-installer ubuntu-restricted-extras
0 aktualizowanych, 3 nowo instalowanych, 0 usuwanych i 0 nieaktualizowanych.
Konieczne pobranie 72,3 kB archiwów.
Po tej operacji zostanie dodatkowo użyte 311 kB miejsca na dysku.
Kontynuować? [T/n] t
Pobieranie:1 http://pl.archive.ubuntu.com/ubuntu/ trusty/universe cabextract i386 1.4-4 [41,6 kB]
Pobieranie:2 http://pl.archive.ubuntu.com/ubuntu/ trusty/multiverse ttf-mscorefonts-installer all 3.4+nmu1ubuntu1 [27,8 kB]
Pobieranie:3 http://pl.archive.ubuntu.com/ubuntu/ trusty/multiverse ubuntu-restricted-extras i386 60 [2916 B]
Pobrano 72,3 kB w 0s (259 kB/s)               
Prekonfiguracja pakietów ...
Wybieranie wcześniej niewybranego pakietu cabextract.
(Odczytywanie bazy danych ... 170367 plików i katalogów obecnie zainstalowanych.)
Preparing to unpack .../cabextract_1.4-4_i386.deb ...
Unpacking cabextract (1.4-4) ...
Wybieranie wcześniej niewybranego pakietu ttf-mscorefonts-installer.
Preparing to unpack .../ttf-mscorefonts-installer_3.4+nmu1ubuntu1_all.deb ...
Unpacking ttf-mscorefonts-installer (3.4+nmu1ubuntu1) ...
Wybieranie wcześniej niewybranego pakietu ubuntu-restricted-extras.
Preparing to unpack .../ubuntu-restricted-extras_60_i386.deb ...
Unpacking ubuntu-restricted-extras (60) ...
Processing triggers for man-db (2.6.7.1-1) ...
Processing triggers for update-notifier-common (0.154.1) ...
ttf-mscorefonts-installer: downloading http://downloads.sourceforge.net/corefonts/andale32.exe
ttf-mscorefonts-installer: downloading http://downloads.sourceforge.net/corefonts/arial32.exe
ttf-mscorefonts-installer: downloading http://downloads.sourceforge.net/corefonts/arialb32.exe
ttf-mscorefonts-installer: downloading http://downloads.sourceforge.net/corefonts/comic32.exe
ttf-mscorefonts-installer: downloading http://downloads.sourceforge.net/corefonts/courie32.exe
ttf-mscorefonts-installer: downloading http://downloads.sourceforge.net/corefonts/georgi32.exe
ttf-mscorefonts-installer: downloading http://downloads.sourceforge.net/corefonts/impact32.exe
ttf-mscorefonts-installer: downloading http://downloads.sourceforge.net/corefonts/times32.exe
ttf-mscorefonts-installer: downloading http://downloads.sourceforge.net/corefonts/trebuc32.exe
ttf-mscorefonts-installer: downloading http://downloads.sourceforge.net/corefonts/verdan32.exe
ttf-mscorefonts-installer: downloading http://downloads.sourceforge.net/corefonts/webdin32.exe

These fonts were provided by Microsoft "in the interest of cross-
platform compatibility".  This is no longer the case, but they are
still available from third parties.

You are free to download these fonts and use them for your own use,
but you may not redistribute them in modified form, including changes
to the file name or packaging format.

Extracting cabinet: /tmp/tmpC2Simx.exe
  extracting fontinst.inf
  extracting andale.inf
  extracting fontinst.exe
  extracting AndaleMo.TTF
  extracting ADVPACK.DLL
  extracting W95INF32.DLL
  extracting W95INF16.DLL

All done, no errors.
Extracting cabinet: /tmp/tmpl6Ncov.exe
  extracting FONTINST.EXE
  extracting fontinst.inf
  extracting Ariali.TTF
  extracting Arialbd.TTF
  extracting Arialbi.TTF
  extracting Arial.TTF

All done, no errors.
Extracting cabinet: /tmp/tmpPbWDvn.exe
  extracting fontinst.exe
  extracting fontinst.inf
  extracting AriBlk.TTF

All done, no errors.
Extracting cabinet: /tmp/tmpgRt9Hm.exe
  extracting fontinst.inf
  extracting Comicbd.TTF
  extracting Comic.TTF
  extracting fontinst.exe

All done, no errors.
Extracting cabinet: /tmp/tmpbCaezQ.exe
  extracting cour.ttf
  extracting courbd.ttf
  extracting courbi.ttf
  extracting fontinst.inf
  extracting couri.ttf
  extracting fontinst.exe

All done, no errors.
Extracting cabinet: /tmp/tmpQYDE8s.exe
  extracting fontinst.inf
  extracting Georgiaz.TTF
  extracting Georgiab.TTF
  extracting Georgiai.TTF
  extracting Georgia.TTF
  extracting fontinst.exe

All done, no errors.
Extracting cabinet: /tmp/tmpRNU9XA.exe
  extracting fontinst.exe
  extracting Impact.TTF
  extracting fontinst.inf

All done, no errors.
Extracting cabinet: /tmp/tmpnAEtM1.exe
  extracting fontinst.inf
  extracting Times.TTF
  extracting Timesbd.TTF
  extracting Timesbi.TTF
  extracting Timesi.TTF
  extracting FONTINST.EXE

All done, no errors.
Extracting cabinet: /tmp/tmpA6dguU.exe
  extracting FONTINST.EXE
  extracting trebuc.ttf
  extracting Trebucbd.ttf
  extracting trebucbi.ttf
  extracting trebucit.ttf
  extracting fontinst.inf

All done, no errors.
Extracting cabinet: /tmp/tmpIdfdE6.exe
  extracting fontinst.exe
  extracting fontinst.inf
  extracting Verdanab.TTF
  extracting Verdanai.TTF
  extracting Verdanaz.TTF
  extracting Verdana.TTF

All done, no errors.
Extracting cabinet: /tmp/tmp5e9jg0.exe
  extracting fontinst.exe
  extracting Webdings.TTF
  extracting fontinst.inf
  extracting Licen.TXT

All done, no errors.
All fonts downloaded and installed.
Processing triggers for fontconfig (2.11.0-0ubuntu4) ...
Konfigurowanie pakietu cabextract (1.4-4) ...
Konfigurowanie pakietu ttf-mscorefonts-installer (3.4+nmu1ubuntu1) ...
Konfigurowanie pakietu ubuntu-restricted-extras (60) ...
Laptop MSI GE70 2PE (Apache Pro)-679XPL, CPU: Intel® Core™ i7-4720HQ (2.6 Ghz, 3.6 GHz Turbo, 6 MB Cache) , grafika: NVIDIA GeForce GTX 860M 2GB, zintegrowana karta graficzna Intel HD 4600 , RAM: 8 GB DDR3 (1600 MHz) , HDD: 1000 GB 7200 RPM, DVD+/-RW
tomek25poznan
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 09 lis 2009, 10:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Ubuntu 14.04: ochy i achy po instalacji...

Post autor: tomek25poznan »

Na moim leciwym już laptopie DELL X300 nowe ubuntu sprawuje się dobrze.Ponieważ mój sprzęt graficzny nie daje rady na Unity używam ubuntu classic.Po aktualizacji z Ubuntu 12.04 był problem z dostępem do internetu ale problem został rozwiązany i teraz nie mam zastrzeżeń.
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości