Ubuntu jak Windows 7

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
jarek0075
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Ubuntu jak Windows 7

Post autor: jarek0075 »

Witam mam takie pytanie czy nie można by było stworzyć środowisko graficzne w 100% przypominające Windows 7 . Mam na myśli takie coś jak to rozwiązano w androidzie , układ strony android albo windows . Z pewnością więcej osób by korzystało z Ubuntu jakby mieli taki wybór . Sam mam znajomych którzy by chcieli korzystać z innego systemu niż windows lecz nie chcą się przesiadać na inny bo nie chcą się od początku uczyć poruszania się po tym systemie . Proponuję więc żeby taka opcja pojawiła się w ubuntu jak wybór środowiska windows 7 . PS ....Z pewnością niektórzy znawcy ubuntu odpowiedzą że podobne środowisko już istnieje ale śpieszę z wyjaśnieniem że te środowisko nie ma nic wspólnego z windows poza pulpitem i na tym się kończy . 8-)
omega79
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 116
Rejestracja: 26 sty 2008, 15:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu jak Windows 7

Post autor: omega79 »

piszesz
"zy nie można by było stworzyć środowisko graficzne w 100% przypominające Windows 7
a za chwile
że te środowisko nie ma nic wspólnego z windows poza pulpitem i na tym się kończy
to chcesz mieś środowisko czy nie :? ? a może po prostu zainstaluj sobie windowsa 7 i bedize bez ceregieli i kombinacji .

PS. Mie moje ubuntu podoba takie jak jest a mam je długo i nie znudziło mi się jeszcze .
PS2. Ja bym chciał takie co przypomina w 100% windows 95. mam kilku znajomych co tez by chcieli . Niech ktoś zrobi w końcu .
fajna-nazwa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 38
Rejestracja: 09 wrz 2016, 19:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu jak Windows 7

Post autor: fajna-nazwa »

Challenge accepted! Przerobię MATE na W95 w 75% :-D Za jakąś godzinę
Coś tam czasem (ale rzadko) pomogę Ci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
Gawain
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 34
Rejestracja: 27 sty 2009, 21:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu jak Windows 7

Post autor: Gawain »

No wiesz... nawet jak będzie z wierzchu wyglądał jak windows to nadal nie będzie to. Nie da się przesiąść bez jakiejkolwiek chęci poduczenia się nowego systemu.

Co do tematu:
Wg mnie najłatwiej będzie przerobić Ci KDE4 lub KDE5 by wyglądał i w miare przypominał w poruszaniu się windows 7
fajna-nazwa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 38
Rejestracja: 09 wrz 2016, 19:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu jak Windows 7

Post autor: fajna-nazwa »

Obrazek
Oto moje dzieło :roll: Mógłbym jeszcze ustawić ogrinalne ikony z W95, ustawić odpowiednie czczionki, ikonki "startu" nie mogłem ustawić ale sam start wygląda podobnie ;-)
Coś tam czasem (ale rzadko) pomogę Ci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
omega79
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 116
Rejestracja: 26 sty 2008, 15:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu jak Windows 7

Post autor: omega79 »

normalnie pięknie :)
fajna-nazwa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 38
Rejestracja: 09 wrz 2016, 19:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu jak Windows 7

Post autor: fajna-nazwa »

Dzięki ;-) napisać poradnik? :teeh:
Coś tam czasem (ale rzadko) pomogę Ci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
omega79
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 116
Rejestracja: 26 sty 2008, 15:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu jak Windows 7

Post autor: omega79 »

jak masz czas w czasie np. picia flaszki to dawaj . :)
jarek0075
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu jak Windows 7

Post autor: jarek0075 »

No właśnie o to mi chodzi że ludzie chcieli by się przenieś na inny system niż windows ale nie chcą się od nowa wszystkiego uczyć . Sam mam takich w rodzinie czy w gronie znajomych . Pomyślcie nad tym żeby stworzyć jakieś środowisko graficzne które by w 100% przypominało windows 7 , albo wogóle napisać nowy system od początku który był by lustrzanym odbiciem windows 7 . Wtedy byście mieli coś do powiedzenia w dziedzinie systemów operacyjnych bo dzisiaj Ubuntu jest tylko przystawką do windows i nikt kto całe życie pracował na windows nie przesiądzie się na ubuntu .
Awatar użytkownika
yahoob3
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 443
Rejestracja: 01 lip 2013, 20:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Ubuntu jak Windows 7

Post autor: yahoob3 »

Ty tak serio?
Patrz Pan, to ja 20 lat na Windows siedział, a potem Linux... nie do końca Ubuntu, ale prawie.
Chcesz środowisko zbliżone (lustra W7 się pewnie nie da za darmo, bo tam Panie nawet kształt kursora opatentowany jest ;)) masz do wyboru: Mate ale to z Minta, wypisz wymaluj prawie to samo, Cinnamon - ładniejszy i bardziej przybajerzony, KDE - choć osobiście mam inne zdanie (ZU się całkowicie pogubi w możliwościach konfiguracji), XFCE. Ktoś, gdzieś na forum ma fajną stopkę: "Uczymy się przez całe życie, z wyjątkiem lat szkolnych". Czy jakoś tak :)
Zawsze jest czas na naukę - a tej nauki wcale nie jest dużo. Mniej więcej tyle samo, co żeby zapamiętać co, gdzie leży po sprzątaniu w garażu ;)

A tak na serio. Zainstalowałem kilku osobom w rodzinie właśnie Minta Mate. I skończyło się wydzwanianie, że to nie działa czy tamto. Wpadnę czasem zapuszczę aktualizacje albo i nie wpadnę, bo wszyscy na pulpicie mają ikonkę TeamViewer z napisem "Jasio-pomoc".
Jak szwagierka musiała znów zainstalować oryginalnego XP, bo synowi potrzebny był Windows - jakaś dedykowana aplikacja do map czy coś...to jak tylko przestał być potrzebny, sama upomniała się o pingwina.
A wszyscy, wierz mi, mieli wielkie obiekcje. Przed instalacją powiedziałem, nie spodoba się, nie dacie rady, wróci Windows - nie będę was na siłę uszczęśliwiał. No i jakoś nie wrócił, a wręcz wszyscy zadowoleni, że działa, nie wiesza się, no Panie cud.
Fakt, faktem na tych komputerach się nie gra (choć jakieś "Kulki czy inne kucyki Pony" przez www widziałem), ale słucha muzyki, ogląda filmy, korzysta z pakietu biurowego (Libre) czy w miarę bezpiecznie surfuje po sieci, z serwisami VOD włącznie.
Pochwalę się jeszcze, że ostatnio będąc gościnnie w Monachium zostawiłem po sobie 2 kompy z Linuxem :)
Można? Można!
Mint 20.1 Cinnamon, kern. 5.4; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M; LU#586742;
Awatar użytkownika
Arkosake
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 175
Rejestracja: 07 lut 2009, 16:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ubuntu jak Windows 7

Post autor: Arkosake »

Konfiguracja środowiska możliwa jest, ale pewno do najłatwiejszych nie należy. Choć osobiście uważam to za stratę czasu (upodobniać coś do czegoś czym nie jest) to są już gotowe rozwiązanie tego problemu. Jeżeli ktoś tak bardzo przyzwyczaił się do Windows to może Zorin OS jest tym czym powinien się zainteresować :-) . Dystrybucja oparta na Ubuntu (czytaj może używać tych samych pakietów), wyposażona w zmodyfikowane środowisko Gnome Shell nazwane Zorin Desktop 2, które ma zaspokoić fanów Windowsa. Jednak pamiętać trzeba, że to nadal GNU/Linux :-) . Jak coś to link: http://zorinos.com/
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości