Czego jeszcze brakuje według was w Linuksie?

Dyskusje o dystrybucjach niezwiązanych z Ubuntu
assan18
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 59
Rejestracja: 03 lis 2013, 18:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Architektura: x86_64

Re: Czego jeszcze brakuje według was w Linuksie?

Post autor: assan18 »

Mi brakuje diablo3 i obsługi tunera usb dvb t a tak to wszystko mam.
Diablo 3 nawet jak by mi sie udało odpalić przez win to by byly lagi takie że nie szło by grać.
Tunera dvb-t program nie widzi mógłbym oczywiście zadać pytanie na forum ale frajdę mi sprawia jak sam rozwiązuje problemy.
I tak oto męcze sie z dwoma systemami.
Awatar użytkownika
rom
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1309
Rejestracja: 30 cze 2009, 14:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Czego jeszcze brakuje według was w Linuksie?

Post autor: rom »

Ubuntu jest przygotowywane z myślą o prostej obsłudze dla wszystkich. Moim zdaniem brakuje prostego graficznego narzędzia do czyszczenia dysku z niepotrzebnych plików. Narzędzia dostarczanego z systemem.
Właśnie z rozmysłem zapełniłem cały katalog główny i otrzymałem komunikat:
Błąd kopiowania
wymagane jest 53,7 MB więcej wolnej przestrzeni, aby skopiować do położenia docelowego.
Brak przestrzeni w miejscu docelowym. Spróbuj usunąć pliki aby uzyskać przestrzeń.
Nie każdy musi wiedzieć co zajmuje dużo miejsca, albo jakie pliki można bezpiecznie wykasować. A często takie pliki znajdują się w katalogu głównym, np. /var/log czy /var/cache/apt/archives Prosty program mógłby sugerować usunięcie takich plików, bo być może użytkownik nie chce niczego kasować z home. Oraz opcjonalnie mógłby proponować przeskanowanie dysku poszukiwaniu nietypowo dużych plików, np. powyżej 2GB (kiedyś zdarzały się przypadki wielogigowych rozmiarów .xsession-errors).
Potem mamy takie kwiatki jak tutaj viewtopic.php?f=145&t=132809#p979143 że ktoś zamiast zrobić porządki, powiększa dwudziestogigową partycję systemową.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2014, 16:18 przez rom, łącznie zmieniany 1 raz.
także = też
tak że = więc
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Czego jeszcze brakuje według was w Linuksie?

Post autor: ethanak »

linux != ubuntu...
Кто жопой родился, чижиком не помрёт
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Czego jeszcze brakuje według was w Linuksie?

Post autor: Tomfoc »

W Linuksie brakuje mi dobrze działającego programu Google Earth. Mógłbym wtedy wywalić Windows z dysku.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Czego jeszcze brakuje według was w Linuksie?

Post autor: ethanak »

Nie. Brakuje Ci, aby linuksowa wersja Google Earth działała prawidłowo. To nie ma nic wspólnego z Linuksem, a tylko z GE.
Pretensje do Googla, a nie do Linuksa.
Кто жопой родился, чижиком не помрёт
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Czego jeszcze brakuje według was w Linuksie?

Post autor: Tomfoc »

ethanak pisze:Nie. Brakuje Ci, aby linuksowa wersja Google Earth działała prawidłowo. To nie ma nic wspólnego z Linuksem, a tylko z GE.
Pretensje do Googla, a nie do Linuksa.
Nie wiem co bierzesz, ale rzuć to świństwo. Czy ja gdzieś pisałem o pretensjach?
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Czego jeszcze brakuje według was w Linuksie?

Post autor: bear7 »

Tomfoc pisze:Nie wiem co bierzesz, ale rzuć to świństwo. Czy ja gdzieś pisałem o pretensjach?
A to jak nazwiesz:
Tomfoc pisze:W Linuksie brakuje mi dobrze działającego programu Google Earth. Mógłbym wtedy wywalić Windows z dysku.
rom pisze:Moim zdaniem brakuje prostego graficznego narzędzia do czyszczenia dysku z niepotrzebnych plików. Narzędzia dostarczanego z systemem.
W Ubuntu, domyślnie po instalacji, masz narzędzie Baobab, za pomocą którego, możesz sprawdzić co i ile zajmuje miejsca, i jak trzeba, to za jego pomocą możesz również usunąć (przenieść do kosza) pliki.
rom pisze: Nie każdy musi wiedzieć co zajmuje dużo miejsca, albo jakie pliki można bezpiecznie wykasować. A często takie pliki znajdują się w katalogu głównym, np. /var/log czy /var/cache/apt/archives Prosty program mógłby sugerować usunięcie takich plików, bo być może użytkownik nie chce niczego kasować z home. Oraz opcjonalnie mógłby proponować przeskanowanie dysku poszukiwaniu nietypowo dużych plików, np. powyżej 2GB (kiedyś zdarzały się przypadki wielogigowych rozmiarów .xsession-errors).
Za pliki w ~/ odpowiada użytkownik, bo w jaki sposób system miałby decydować, który to plik jest dla Ciebie ważny, a który nie? Ubuntu posiada wbudowane narzędzia, które odpowiadają za usuwanie plików z lokalizacji, które podałeś i nie ma potrzeby korzystać z dodatkowych programów. Jeżeli logi się rozrastają do olbrzymich rozmiarów, to nie usunięcie logów powinno być rozwiązaniem, a rozwiązaniem powinno być znalezienie problemu, który powoduje rozrastanie się logów. Inaczej mówiąc/pisząc, wypadałoby znaleźć, co w systemie działa nieprawidłowo.
rom pisze:Potem mamy takie kwiatki jak tutaj viewtopic.php?f=145&t=132809#p979143 że ktoś zamiast zrobić porządki, powiększa dwudziestogigową partycję systemową.
Jeżeli użytkownik instaluje co popadnie, to 20GB będzie za mało. Ale raz jeszcze, w jaki sposób system miałby decydować za użytkownika, które pliki są dla niego (użytkownika) istotne, a które nie?
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
Nettmanek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 167
Rejestracja: 26 lis 2008, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Wolverhampton
Kontakt:

Re: Czego jeszcze brakuje według was w Linuksie?

Post autor: Nettmanek »

Mnie generalnie brakuje tylko normalnych sterowników do touchpada synaptica... te w Ubuntu są jakieś upośledzone... klikam a kursor przeskakuje i klika cos obok... scroll działa tak, że go wyłączyłem... załamka... próbowałem ustawić to w gsynaptics ale na nic zdały się moje starania... takie "psińco" a psuje cały wizerunek bo podejrzewam, iż nie ja jeden mam ten problem, że na windowsie touchpad lepiej działa.
Lenovo G580-20150 | Intel Core i3 3120M | 8GB DD3 | Intel HD 4000 & Nvidia GF 710M | 1TB HDD | kubuntu 13.10 64bit
Awatar użytkownika
Urlich
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 43
Rejestracja: 24 sty 2015, 17:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Machu Picchu

Re: Czego jeszcze brakuje według was w Linuksie?

Post autor: Urlich »

Również i mi brakuje alternatywy dla takich programów jak WebCamMax , ManyCam, mogli by też wreszcie napisać AIMP na Linuksa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Linuksie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości