Coś o mint 14 cinamon edition

Dyskusje o dystrybucjach niezwiązanych z Ubuntu
Awatar użytkownika
Dwimenor
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1260
Rejestracja: 18 mar 2008, 16:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Architektura: x86_64

Re: Coś o mint 14 cinamon edition

Post autor: Dwimenor »

O wy, rzucający błotem w twarz GNOME3 - pamiętajcie, bez niego nie byłoby środowisk Cinnamon, Consort, elementary (?) i paru innych :)
Bo nie byłby potrzebne...

Szczerze nie rozumiem tego zachwytu nad Mintem. Obecnie Nadia 32 bit jest moim podstawowym systemem, ale to z tego względu że potrzebowałem 32bitowego Ubuntu (zamiast tradycyjnych 64bit) i tak się złożyło iż iso miałem na dysku. A skoro każdy instalowany system ustawia się na 1 pozycji w GRUBie to i Nadię zazwyczaj uruchamiam. Taaa, leń ze mnie patentowany.
Specjalnych różnic nie widzę. Nie mówię o interfejsie, bo i na Ubuntu używam Cinnamona (wspólny /home dla Minta i Ubu ułatwia życie). Flash? Stery? Kodeki? Wszystko działa ootb. Trochę na Mincie brakuje klienta U1, ale nie korzystam dużo z chmur to i interfejs webowy mi wystarcza. Ale te wszystkie "Mint działa szybciej" albo "Mint jest stabilniejszy" albo "zajmuje mniej RAMu" to między bajki sam wkładam. Od takie samo Uuntu z kilkoma zmienionymi paczkami i znacznie lepszym interfejsem.

@kwanty
Skąd żeś wytrzasnął Minta 16, skoro nawet 16 nie ma?
Poniższe zdanie jest fałszywe.
Powyższe zdanie jest prawdziwe.
Awatar użytkownika
JezdziecBezNicka
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 02 paź 2010, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków

Re: Coś o mint 14 cinamon edition

Post autor: JezdziecBezNicka »

Dwimenor pisze:Szczerze nie rozumiem tego zachwytu nad Mintem. (...) Ale te wszystkie "Mint działa szybciej" albo "Mint jest stabilniejszy" albo "zajmuje mniej RAMu" to między bajki sam wkładam. Od takie samo Uuntu z kilkoma zmienionymi paczkami i znacznie lepszym interfejsem.
Urojenia, placebo. Wiesz, coś w rodzaju "nurofen to na mnie działa dużo lepiej i szybciej, niż ibuprom". Co z tego, że jedno i drugie to to samo, tylko w innym opakowaniu...
ThinkPad E330 + ArchLinux + KDE
salvadhor
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 340
Rejestracja: 09 lip 2005, 18:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Coś o mint 14 cinamon edition

Post autor: salvadhor »

Niekoniecznie urojenia. Domyślne środowisko Minta działa u niektórych po prostu szybciej, niż domyślne Unity z Ubuntu. Dodatkowo, w Mincie nie spotkałem się z notorycznym nękaniem usera przez komunikaty Apparmora, że 'coś tam uległo awarii'. Mint ma powtykanych mniej 'udogodnień' (a raczej ma 'powytykane' te z Ubuntu), zachowując przy tym w miarę rozsądne podejście do personalizacji pulpitu, itp. Choć patrząc na obecną wizualną jakość innych dystrybucji, Mint 15 będzie musiał się mocno ogarnąć stylistycznie...
Root walks behind you.
404 sposoby na Linuksa: http://404.g-net.pl
#254787
neo86
Wygnańcy
Posty: 137
Rejestracja: 25 wrz 2012, 09:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86
Lokalizacja: Kogo to obchodzi ?
Kontakt:

Re: Coś o mint 14 cinamon edition

Post autor: neo86 »

salvadhor pisze:Niekoniecznie urojenia. Domyślne środowisko Minta działa u niektórych po prostu szybciej, niż domyślne Unity z Ubuntu. Dodatkowo, w Mincie nie spotkałem się z notorycznym nękaniem usera przez komunikaty Apparmora, że 'coś tam uległo awarii'.(...)
Ciesze się , że nie tylko ja potwierdzam lepszą stabilność działania MINT'a ... też właśnie to miałem , że w gołym Ubuntu , Przyjaznym Puchaczu czy tez Ubuntu Studio ... co któreś uruchomienie świeżo po instalacji w rogu ekranu miałem komunikat że 'coś tam uległo awarii' a od kiedy mam MINT 13 MATE który także bazuje na Ubuntu 12.04 LTS to nie ma takich komunikatów w ogóle ! Coś w tym jest , że tam poprawili to co spaprali w oryginale ...
Sprzęt : Netbook MSI U123 ( Atom 1,6 GHz / 2GB DDR-2 RAM / 120 GB SATA / Intel GMA / OS: Mint 13 MATE 32Bit - Bazuje na Ubuntu 12.04 LTS )
- Router Wi-Fi : ZTE MF60 ( Aero2 ) , Nokia N82 + JoikuSpot ( Play Online ) , Zyxel P-320W ( Kablówka )
Awatar użytkownika
JezdziecBezNicka
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 02 paź 2010, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków

Re: Coś o mint 14 cinamon edition

Post autor: JezdziecBezNicka »

neo86 pisze:Ciesze się , że nie tylko ja potwierdzam lepszą stabilność działania MINT'a ... też właśnie to miałem , że w gołym Ubuntu , Przyjaznym Puchaczu czy tez Ubuntu Studio ... co któreś uruchomienie świeżo po instalacji w rogu ekranu miałem komunikat że 'coś tam uległo awarii' a od kiedy mam MINT 13 MATE który także bazuje na Ubuntu 12.04 LTS to nie ma takich komunikatów w ogóle ! Coś w tym jest , że tam poprawili to co spaprali w oryginale ...
A wiesz dlaczego w Mincie nigdy nie dostaniesz "okienka, że 'coś uległo awarii'"? Bo w Mincie nie ma Apporta, czyli narzędzia, które Canonical używa w swoim systemie do gromadzenia informacji o błędach. Fakt, że Apport jest zbyt czuły i generuje zbyt dużo takich powiadomień nie świadczy o większej/mniejszej stabilności samego systemu.
ThinkPad E330 + ArchLinux + KDE
pppp

Re: Coś o mint 14 cinamon edition

Post autor: pppp »

neo86 pisze: Ciesze się , że nie tylko ja potwierdzam lepszą stabilność działania MINT'a ... też właśnie to miałem , że w gołym Ubuntu , Przyjaznym Puchaczu czy tez Ubuntu Studio ... co któreś uruchomienie świeżo po instalacji w rogu ekranu miałem komunikat że 'coś tam uległo awarii' a od kiedy mam MINT 13 MATE który także bazuje na Ubuntu 12.04 LTS to nie ma takich komunikatów w ogóle ! Coś w tym jest , że tam poprawili to co spaprali w oryginale ...
Nie interesują mnie zbytnio te dystrybucje, ale czy Ubuntu i Mint nie posiadają tych samych paczek (pomijając lmde)? Jeśli tak to nie rozumiem o jakiej różnicy w stabilności mówisz. Można dyskutować o stabilności środowiska graficznego, ale system sam w sobie działa tak samo. Śmiać mi się chce bo przypomina to inne wypowiedzi odnośnie CrossOvera na którym wszystko elegancko śmiga mimo, że to to samo co wine.
Funnykris
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 222
Rejestracja: 17 sty 2012, 00:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Coś o mint 14 cinamon edition

Post autor: Funnykris »

JezdziecBezNicka pisze:
neo86 pisze:Ciesze się , że nie tylko ja potwierdzam lepszą stabilność działania MINT'a ... też właśnie to miałem , że w gołym Ubuntu , Przyjaznym Puchaczu czy tez Ubuntu Studio ... co któreś uruchomienie świeżo po instalacji w rogu ekranu miałem komunikat że 'coś tam uległo awarii' a od kiedy mam MINT 13 MATE który także bazuje na Ubuntu 12.04 LTS to nie ma takich komunikatów w ogóle ! Coś w tym jest , że tam poprawili to co spaprali w oryginale ...
A wiesz dlaczego w Mincie nigdy nie dostaniesz "okienka, że 'coś uległo awarii'"? Bo w Mincie nie ma Apporta, czyli narzędzia, które Canonical używa w swoim systemie do gromadzenia informacji o błędach. Fakt, że Apport jest zbyt czuły i generuje zbyt dużo takich powiadomień nie świadczy o większej/mniejszej stabilności samego systemu.
On jest zwyczajnie upierdliwy. U mnie milczał póki nie doinstalowałem 2 środowisk graficznych... To już nie były raporty o błędach tylko zwyczajny spam :D
Awatar użytkownika
mati75
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 266
Rejestracja: 30 maja 2008, 16:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Coś o mint 14 cinamon edition

Post autor: mati75 »

kwanty pisze:A jak z spolszczeniem w Mincie 14? , bo w Mincie 16 jest wiele rzeczy niespolszczonych :) i to trochę śmiesznie wygląda - system spolszczony tak na 70-80% :)
To się trzeba wziąć samemu za tłumaczenie. Zapraszam tutaj: https://launchpad.net/~linuxmint-transl ... eam-polish
Debian Developer
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Linuksie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości