Coś o mint 14 cinamon edition

Dyskusje o dystrybucjach niezwiązanych z Ubuntu
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Coś o mint 14 cinamon edition

Post autor: bear7 »

neo86 pisze:nie ma problemów z java i flash bo one są wbudowane już w system ...
Klepnij sobie polecenie:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get purge mint-flashplugin-*
Przekonasz się, jak są wbudowane.
neo86 pisze:działają jak szwajcarski zegarek ... sprawdzałeś wcześniejsze wersje MINT'a ... no chyba , że sie wybrało wersję "no codec" tam może jakiś problem jest nie wiem bo wolałem tą bardziej dopracowaną co wszystko w sobie ma ...
Tutaj kolejna dawka emocji dla Ciebie. Jak masz słabe nerwy, to nie zaglądaj...
To, że Święty Mikołaj i Zębowa Wróżka nie istnieją to już wiesz, tak?

Skończyłem z tobą polemizować, bo to strata czasu. Jak tak patrzę na te głupoty, co ty wypisujesz to przypomina mi się kolega leknaglupte. Mam wrażenie, że niedługo podzielisz jego los... Potraktuj to, jako ostrzeżenie.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2013, 20:32 przez k2cl, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: ot, literówkę poprawiłem :P
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Coś o mint 14 cinamon edition

Post autor: ethanak »

to ja w kwestii formalnej...
cuneiform nie ma najmniejszego zamiaru działać ani na mincie 13, ani na ubuntu 12.04 (co było do przewidzenia). działa na mincie 14 i ubuntu 12.10.
czyli wychodzi na to że nasz (tfu) kolega po prostu łże jako pies...
Funnykris
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 222
Rejestracja: 17 sty 2012, 00:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Coś o mint 14 cinamon edition

Post autor: Funnykris »

bear7 pisze:
neo86 pisze:Używam wielu aplikacji i to co jest w Ubu działa na Mint z tą różnicą , że stabilniej i lepiej !
Na forum MINT-a nawet nie spędziłem 5 minut...
Problemy z flashem:
http://forum.linuxmint.pl/index.php/topic,4429.0.html
http://forum.linuxmint.pl/index.php/topic,3980.0.html
http://forum.linuxmint.pl/index.php/topic,3757.0.html
http://forum.linuxmint.pl/index.php/topic,4907.0.html
Problemy z Java:
http://forum.linuxmint.pl/index.php/topic,3930.0.html
http://forum.linuxmint.pl/index.php/topic,3551.0.html
http://forum.linuxmint.pl/index.php/topic,3551.0.html
http://forum.linuxmint.pl/index.php/topic,812.0.html
Problem ze spolszczeniem:
http://forum.linuxmint.pl/index.php/topic,4360.0.html
Dalej już mi się nie chce wymieniać... Wniosek, który powinieneś wyciągnąć: ciężko zauważyć problemy MINT-a, jak się siedzi na forum Ubuntu. Może pora się przenieść?
Doprawdy? Przeleć się lepiej po naszym forum ile ludzi mają problemów.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Coś o mint 14 cinamon edition

Post autor: ethanak »

których oczywiście w mincie nie ma?
Awatar użytkownika
Knopper90
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 136
Rejestracja: 21 maja 2011, 00:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Lokalizacja: Bytnica
Kontakt:

Re: Coś o mint 14 cinamon edition

Post autor: Knopper90 »

Co do flash to w ubuntu jest zainstalowane ten lub jest możliwość wersję wolną oraz adobe. Więc można zmienić.
Jeśli chodzi o cinnamona to możesz zawsze zainstalować mint 13 z cinnamonem i ze względu, że to LTS (bo od Ubuntu 12.04) to możesz zaktualizować go do najnowszej wersji.
PCLinuxOS 2012.08 KDE
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Coś o mint 14 cinamon edition

Post autor: bear7 »

Funnykris pisze: Doprawdy? Przeleć się lepiej po naszym forum ile ludzi mają problemów.
Pijesz do mnie?
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Funnykris
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 222
Rejestracja: 17 sty 2012, 00:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Coś o mint 14 cinamon edition

Post autor: Funnykris »

bear7 pisze:
Funnykris pisze: Doprawdy? Przeleć się lepiej po naszym forum ile ludzi mają problemów.
Pijesz do mnie?
Wiesz wrzucasz linki z forum Minta z ich problemami a na naszym forum jest tego prawdopodobnie więcej :P
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Coś o mint 14 cinamon edition

Post autor: bear7 »

Przeczytaj raz jeszcze kolego moją wypowiedź, do której się przyczepiłeś, tylko tym razem ze zrozumieniem... Ja nie twierdzę, że Ubuntu jest idealne i dobrze wiem, że sprawia problemy - pacjent Neo86 natomiast uważa, że MINT jest ideałem... Czy teraz już rozumiesz sens mojej wypowiedzi?
Jak nie, to zapoznaj się jeszcze z tym wątkiem: viewtopic.php?f=214&t=164889
Może wtedy zrozumiesz...
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
skandyn
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 105
Rejestracja: 07 mar 2009, 09:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Coś o mint 14 cinamon edition

Post autor: skandyn »

Wracając jeszcze do Linux Mint 14 Cinnamon to po prostu jest bardzo dobrze zrobiona i stabilna dystrybucja, ponieważ używam od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Oczywiście z wcześniejszą wersją oznaczoną numerkiem 13 były drobne problemy, choćby z niezbyt stabilnym interfejsem Cinnamon, który trzeba było co jakiś czas restartować. Poza tym prawdą jest, że wersja Mint 13 była nie do końca spolszczona np. menu start, menu kontekstowe, ale w najnowszej wersji czegoś takiego już nie ma. Jedyne co musiałem, to zmienić dwie nazwy ikonek na pulpicie: Home oraz Trash i tyle. Co się tyczy Javy i Flash-a to są domyślnie już zainstalowane, a dokładniej jest to OpenJDK Java 7 wraz z dodatkiem do przeglądarki internetowej IcedTea-Web.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2013, 14:17 przez skandyn, łącznie zmieniany 1 raz.
marcin1982
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 3209
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:49
Płeć: Mężczyzna

Re: Coś o mint 14 cinamon edition

Post autor: marcin1982 »

Abstarhując już od popadania w samouwielbienie z powodu używania / nieużywania dystrybucji, w tym wypadku o wspólnym, że tak powiem "rdzeniu" ...
Flash -> problemy powoduje nie system, ale np. wiecznie uwalona wersja dla 32 bit (64 bit też trzodzą).
Java -> stare wersje w starszych wydaniach Ubuntu / Mint lub aktualne wersje niezbyt dobrze nieraz współpracujące z "głównymi" ich zastosowaniami, czyli czacikiem oneciku, wp czy interii lub o zgrozo Minecraftem i innymi cudami :D
Unity, Cinnamon -> problemy są wypadkową stopnia dopracowania tych środowisk graficznych, używanych kart graficznych oraz ich sterowników.
neo86
Wygnańcy
Posty: 137
Rejestracja: 25 wrz 2012, 09:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86
Lokalizacja: Kogo to obchodzi ?
Kontakt:

Re: Coś o mint 14 cinamon edition

Post autor: neo86 »

marcin1982 pisze: Java -> stare wersje w starszych wydaniach Ubuntu / Mint lub aktualne wersje niezbyt dobrze nieraz współpracujące z "głównymi" ich zastosowaniami, czyli czacikiem oneciku, wp czy interii lub o zgrozo Minecraftem i innymi cudami :D
Akurat Minecraft na Mint 13 MATE sprawdzałem i by działał poprawnie gdyby nie to , ze mam tylko netbook ze słabym Atomkiem i 2 GB RAM , a niestety ta gra wymaga mocniejszego sprzętu ... Jedyne co udaje mi się to uruchomić minecraft.jar w Java Runtime 6 i stworzyć świat i nawet gra się uruchomi ale tak się tnie , że max osiągi na moim netbooku to ok 4-8 kl/sek a to graniczy z cudem by grać ... ale to jest wina jedynie sprzętu nie oprogramowania zatem to działa tylko sprzet trzeba miec lepszy :]

( Menu gry : http://s18.postimage.org/7fa201y3d/minecraft.png )
Ostatnio zmieniony 07 lut 2013, 21:02 przez neo86, łącznie zmieniany 2 razy.
Sprzęt : Netbook MSI U123 ( Atom 1,6 GHz / 2GB DDR-2 RAM / 120 GB SATA / Intel GMA / OS: Mint 13 MATE 32Bit - Bazuje na Ubuntu 12.04 LTS )
- Router Wi-Fi : ZTE MF60 ( Aero2 ) , Nokia N82 + JoikuSpot ( Play Online ) , Zyxel P-320W ( Kablówka )
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Coś o mint 14 cinamon edition

Post autor: ethanak »

tak samo sprawdzałeś jak cuneinforma?
tak z ciekawości pytam...
Awatar użytkownika
rom
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1309
Rejestracja: 30 cze 2009, 14:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Coś o mint 14 cinamon edition

Post autor: rom »

Mint 9 32-bit (10.04) Sun Java 1.6 - działały czaty (dopóki czegoś nie pochrzaniłem parę miesiecy temu) i działa Minecraft
Ubuntu Przyjazna Mysz 12.04 XFCE 32-bit open Java 1.7 - nie działają czaty, działa Minecraft
Mint 13 XFCE 64-bit (12.04) - Oracle Java 1.7 działają czaty, działa Minecraft (po eksportowaniu bibliotek czy jak to się tam nazywa)

Cinnamon testowałem chyba rok temu. Całkiem znośne w użytkowaniu i ładne. Jednak mając wtedy jeszcze około roku wsparcia dla 10.04 postanowiłem poczekać i dać trochę czasu cinnamonowi na dojrzenie. Ostatnio wybrałem XFCE. Jednak wersja 64-bit trochę podgrzewa mi procek, więc zastąpi ją cinnamon 32-bit, powinien mi pasować. Być może ma jeszcze pewne braki, ale XFCE też ma braki w porównaniu z Gnome2.

/aktualizacja
Zainstalowałem Mint 13 i zaktualizowałem Cinnamona do wersji 1.6.7 bo w ostatnim czasie przybyło sporo opcji.
Wrażenia pozytywne:
- Wygląd ogólny. Nie wiem jak kiedyś, ale okienka roota nie są już brzydkie.
- Nareszcie dodano automatyczne przełączanie pulpitów
- Niska zasobożerność, biorąc pod uwagę, że jest to nowe środowisko
- Wygodne opcje zmiany wyświetlania/sortowania plików przy pomocy ikon
- Można ustawić, że jednoczesne kliknięcie L i P przycisku myszki symuluje środkowy przycisk.
Wrażenia negatywne, wynikające głównie z przyzwyczajeń:
- Od zalogowania do zobaczenia pulpitu stanowczo za długo widać czarny ekran.
- Przełączanie pulpitów jest strasznie powolne (mało czułe krawędzie ekranu), nie ma opcji wrap-around i nie działa z kółkiem myszki (bez dodatkowych rozszerzeń).
- Brak możliwości wyświetlania ekranu wyboru okien ze wszystkich pulpitów jednocześnie (niby jest tryb expo, ale to nie to). Lista okien na panelu też nie ma takiej opcji.
- Wiele zmian w motywie wymaga ponownego zalogowania aby zobaczyć efekt (to właściwie najmniejszy minus, bo wygląd ustawia się zazwyczaj raz)

W XFCE brakuje mi tylko 3 rzeczy do szczęścia:
- Sprawdzania w Thunarze rozmiaru wielu plików i folderów jednocześnie (wiem, można to obejść)
- Lepszego sortowania plików w widoku ikon w Thunarze (pomniejszy problem)
- Po najechaniu kursorem na Rainlendar nie pokaują się dymki

Podsumowując, wychodzi na to, że w końcu wyląduję na stałe na Remiksie Przyjazna Mysz ;)
także = też
tak że = więc
Awatar użytkownika
Ziendal
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 69
Rejestracja: 17 lis 2008, 21:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Coś o mint 14 cinamon edition

Post autor: Ziendal »

Dla mnie wadą cinnamona jest wyszukiwarka, muszę wpisać "term" żeby otworzyć terminal, "ter" pokazuje centrum oprogramowania ubuntu >>
Awatar użytkownika
zibiboniek1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 909
Rejestracja: 01 gru 2009, 01:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin

Re: Coś o mint 14 cinamon edition

Post autor: zibiboniek1 »

sorry nie było mnie dłuższy czas
wciórności, nie wypowiem, kumie barbaronie...
ile lat, wciórności, uczyłeś się w szkole angielskiego i po ch...j?
w szkole miałem niemiecki i francuski więc nie udało ci się mi dopiec :twisted:
a co do tego flasha to wiadomo to jest jak w ubuntu, jak na początku instalacji zaznaczysz że mają się dodatki zainstalować,to się zainstalują
Funnykris
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 222
Rejestracja: 17 sty 2012, 00:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Coś o mint 14 cinamon edition

Post autor: Funnykris »

marcin1982 pisze: Unity, Cinnamon -> problemy są wypadkową stopnia dopracowania tych środowisk graficznych, używanych kart graficznych oraz ich sterowników.
Otóż to :) Sam długo użytkowałem Cinnamona i wciąż twierdzę że tak powinno wyglądać Gnome 3. Mimo wszystko też miałem problemy z javą flashem, działaniem sterowników etc. Wróciłem na Xubuntu 12.04LTS i 0 problemów. Na netbooku mam Minta z Xfce i też działa bardzo dobrze. Nie jestem ekspertem ale wydaje mi się że środowisko graficzne jednak jest ważne dla stabilności całości systemu. Na dzień dzisiejszy nie znam stabilniejszego niż Xfce środowiska. Odpicować można go wedle woli, aplikacje gtk3 działają bez zarzutu z odpowiednimi motywami a całość jest stosunkowo lekka.
pppp

Re: Coś o mint 14 cinamon edition

Post autor: pppp »

neo86 pisze:
marcin1982 pisze: Akurat Minecraft na Mint 13 MATE sprawdzałem i by działał poprawnie gdyby nie to , ze mam tylko netbook ze słabym Atomkiem i 2 GB RAM , a niestety ta gra wymaga mocniejszego sprzętu ...
Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz
1 GB RAMu.
Działa bezproblemowo, zasięg widzenia ustawiony na duży, ale nie największy. Nie pamiętam już jakie tam opcje były.
Awatar użytkownika
Mateusz91
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 45
Rejestracja: 03 sie 2011, 16:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KROSNO

Re: Coś o mint 14 cinamon edition

Post autor: Mateusz91 »

Mint 13 z Cinnamonem "na sucho" zjadał u mnie tylko 10-13% pamięci RAM! Świetny wynik jak na bajeranckie środowisko!
Jak dla mnie zdecydowany numer dwa zaraz po XFCE w zestawieniu linuksowych środowisk graficznych (mniejsza konfiguralność i czasami problemy z dodatkami).
Dla zwolenników "out of the box" i "klikaczy" system jak najbardziej godny polecenia.

Instalacji 14nastki jednak zdecydowanie odradzam! W wersji Cinnamon na załadowanie się pulpitu po zalogowaniu dane mi było czekać około 3 minut!
Z XFCE też kolorowo nie było. Ciągłe komunikaty o błędach i częste "zamrażanie" pulpitu.
Gigabyte GA-EP43-DS3/Intel Core 2 Quard Q9550 2833 MHz/GeForce GTS 250 1024 MB/4096 MB DDR3/Genius 6000 + Xonar DS/ + eMachines eM350
salvadhor
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 340
Rejestracja: 09 lip 2005, 18:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Coś o mint 14 cinamon edition

Post autor: salvadhor »

O wy, rzucający błotem w twarz GNOME3 - pamiętajcie, bez niego nie byłoby środowisk Cinnamon, Consort, elementary (?) i paru innych :)
Root walks behind you.
404 sposoby na Linuksa: http://404.g-net.pl
#254787
kwanty
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 86
Rejestracja: 24 cze 2009, 12:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity

Re: Coś o mint 14 cinamon edition

Post autor: kwanty »

A jak z spolszczeniem w Mincie 14? , bo w Mincie 16 jest wiele rzeczy niespolszczonych :) i to trochę śmiesznie wygląda - system spolszczony tak na 70-80% :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Linuksie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości