Ubuntu 12.04 vs. Mint 14 Nadia

Dyskusje o dystrybucjach niezwiązanych z Ubuntu
kwanty
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 86
Rejestracja: 24 cze 2009, 12:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity

Ubuntu 12.04 vs. Mint 14 Nadia

Post autor: kwanty »

Od kilku miesięcy jako początkujący używam Ubuntu 12.04 i sporadycznie Minta Nadię. Czy ktoś kto dłużej użytkuje te dwa OSy może je porównać lub po prostu podzielić się przemyśleniami, odczuciami na ten temat.

W Mincie wydaje mi się bardziej windosowski niż Ubu (np. przyciski minimalizacji i max po prawej stronie, klkamy 2 razy), ale miałem problemy z drobiazgami: spolszczenie i kilka rzeczy, które zrobiłem w Ubu jedną komendą to w Mincie nie działało. Unity nie jest idealne, ale ujdzie. W sumie nie szukam idealnego OSa, ale takiego na którym wiele rzeczy działa.
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 12.04 vs. Mint 14 Nadia

Post autor: Tomfoc »

Jeżeli jedyne wady Ubuntu to przyciski po lewej stronie oraz jednoklik, to mam dla ciebie dobrą wiadomość: możesz bardzo łatwo sprawić aby przyciski były po prawej i pojawił się upragniony dwuklik.
Awatar użytkownika
rom
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1309
Rejestracja: 30 cze 2009, 14:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Ubuntu 12.04 vs. Mint 14 Nadia

Post autor: rom »

W Mincie masz środowisko graficzne (można to przyrównać do nakładki graficznej) prawdopodobnie Mate lub cinnamon. To one mogą być nie do końca spolszczone.
Położenie przycisków, dwuklik itp. - to wszystko da się poustawiać. Zależnie od środowiska robi się to w inny sposób i komendy nie zawsze działają bo odnoszą się do różnych plików konfiguracyjnych.
Ale i tak trzeba porzucić przyzwyczajenia z Windowsa.
Często porównywane do Windowsa jest Kubuntu ze swoim środowiskiem KDE. Na początek możesz doinstalować dodatkowe środowisko KDE na przykład do Minta. Potem w ekranie logowania poszukaj przycisku sesji i wybierz KDE i zaloguj się. Przetestuj. Na koniec albo wyczyścisz system ze zbędnych środowisk, których nie używasz, albo zainstalujesz nowy system z domyślnym KDE.
KDE może być "ciężkawe" da niektórych komputerów, ale skoro twój radzi sobie z Unity, to z KDE tym bardziej da radę.
także = też
tak że = więc
kwanty
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 86
Rejestracja: 24 cze 2009, 12:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity

Re: Ubuntu 12.04 vs. Mint 14 Nadia

Post autor: kwanty »

Tomfoc - większość ludzi czyta takie posty na forum pobieżnie w tym ja, ale bez przesady :) Nie napisałem, że przyciski min i max po lewej stronie to wada - a tym bardziej, że jedyna. Już się przyzwyczaiłem. Natomiast dla przesiadkowicza z Windowsa z pewnością będzie to utrudnienie ( w każdym razie ja się spotkałem z takimi opiniami u znajomych).
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 12.04 vs. Mint 14 Nadia

Post autor: linuxozaurus »

Ja tutaj zatoce uwagę Nadia to Quantal Quetzal
A Maya to Precise Pangolin

Nie wiem czemu porównujesz Pangolina do Nadii?
Jak porównywać Maya do Pangolina.
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Linuksie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości