Dystrybucja rolling release, migracja z Ubuntu.

Dyskusje o dystrybucjach niezwiązanych z Ubuntu
Awatar użytkownika
Knopper90
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 136
Rejestracja: 21 maja 2011, 00:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Lokalizacja: Bytnica
Kontakt:

Re: Dystrybucja rolling release, migracja z Ubuntu.

Post autor: Knopper90 »

Dlatego trzeba zrobić pełną aktualizację pclinuxos'a przed spolszczeniem. Z repo możesz bezpośrednio spolszczenie do KDE 4.10.1 ale reszty chyba nie (nie wiem).
Pozostałem przy google chromie bo poległem na próbie instalacji chromium 27 przez paczki rpm. Za dużo zależności do poprawienia i aktualizacji i nie mam teraz na to czasu.

Nawet jak od razu odpalisz Addlocal (lub Localization manager) to cię poinformuje o aktualizacji systemu.

Jak debian testing to LMDE, CrunchBang #!
no i debian sid czyli Aptosid
PCLinuxOS 2012.08 KDE
Awatar użytkownika
raawek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 36
Rejestracja: 30 maja 2012, 16:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Dystrybucja rolling release, migracja z Ubuntu.

Post autor: raawek »

pppp pisze:Obrazek
Obrazek
raawek pisze:pobieraj tylko oficjalną wersję full, aby nie full monty, bo się potrafi sypać. wszystko jest spolszczone, łatwe i przyjemne. A KDE dlatego, bo o nie bardzo dobrze dba główno-dowodzący PClosem. Sterowniki są wszystkie, w synapticu mnóstwo oprogramowania z jednego repozytorium, nawet jest w network manager sterownik do modemu sagem fast - coś w rodzaju ubudsl, bolączka innych dystrybucji.
Nie wydaje mi się, ale mogę się mylić. Pełne pakiety językowe raczej nie znajdują na nośniku, a są pobierane z internetu w momencie konfiguracji języka. Bynajmniej tak jest obecnie w przypadku obrazu z LXDE oraz było w 2007 roku kiedy to ostatni raz używałem KDE. Była też dostępna polska wersja pclinuxos, ona była w pełni spolszczona. Neostradę z tym modemem miałem w 2006 roku i nie było żadnych problemów.
Rzeczywiście, źle to ująłem. PClinuxOS jest po instalacji po angielsku, chodziło mi o to, że jest dobrze spolszczony po polonizacji systemu - przez addlocale. Czy po instalacji należy oprócz aktualizacji - i zaznaczeniu tylko jednego repozytorium - kliknąć addlocale - i za rączkę skrypt poprowadzi. Reset komputera po akcji i już. Podobnie jest z instalacją LibreOffice, też ze skryptu, ładnie się instaluje w tle. Czasem ten skrypt może nie działać, jeżeli coś jest robione na stronie źródłowej, ale wtedy nie załamywać rąk tylko próbować znów np. za godzinkę. Sorry, że tak napisałem o dobrym spolszczeniu, bo niektórzy mogą pomyśleć, że od razu system jest spolszczony, niestety nie, dopiero po 15 minutach po instalacji).

.. a co do wersji najpewniejszej - to kde full, czyli ta z 1,6 GB, to oficjalna i rekomendowana wersja, niepoprawiana przez nikogo, po prostu najlepsza. O full monty lepiej nie myśleć. Dają tam kilka repozytoriów, które po kilku aktualizacjach potrafią się ze sobą gryźć. Na początku wszystko działa super, ale - po co..lepiej oprogramowanie dobrać sobie samemu i lepiej jest używać tylko jednego repo, no chyba że oficjalnie dają np. dwa, ale nic więcej. Co do instalacji obcych erpeemów ze strony, to można to robić bezboleśnie, jeżeli zwraca się uwagę na paczki - dla jakiej dystrybucji sa przeznaczone. Można używać rpm z PClinuxOS, z Mandrivy lub Magei. Oczywiście najlepiej z pclosa - te nie powinny kolidować z systemem. Jeżeli zależności nie będą pasować, to się po prostu nie zainstalują. Warto też skorzystać z paczek bin jeżeli czegoś brakuje, albo po prostu z tzw. dynamic, np. skype dają w takiej formie, firefoxa, thunderbird. mamy wtedy program w pełni sprawny bez instalacji w komputerze. Bardzo fajny sposób np. na firefoxa, thunderbirda w debianie, itd. W PClosie też tego typu paczek używałem. Ale trzeba przyznać, że repozytoria PClosa są tak zasobne w oprogramowanie, że w zasadzie niczego nie brakuje.
Awatar użytkownika
Knopper90
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 136
Rejestracja: 21 maja 2011, 00:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Lokalizacja: Bytnica
Kontakt:

Re: Dystrybucja rolling release, migracja z Ubuntu.

Post autor: Knopper90 »

Wiem co miałeś na myśli :D i ściągnąłem do mandrivy potem próbowałem magei i skusiłem się do opensuse 12.X i tych samych zależności brakowało. :D
PCLinuxOS 2012.08 KDE
Awatar użytkownika
raawek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 36
Rejestracja: 30 maja 2012, 16:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Dystrybucja rolling release, migracja z Ubuntu.

Post autor: raawek »

a to dziwne, przecież chromium ma te same zależności co chrome, dziwne.
Awatar użytkownika
Knopper90
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 136
Rejestracja: 21 maja 2011, 00:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Lokalizacja: Bytnica
Kontakt:

Re: Dystrybucja rolling release, migracja z Ubuntu.

Post autor: Knopper90 »

google chrome który teraz używam jest w wersji 25, chromium, który chciałem jest 27 ale to nie jedyna różnica. Pakiety danych mają inaczej nazwane i pliki przez co nie mogę użyć tych, których mam przykład:
chromium-suid-helper to potrzebuje chromium a pclinuxos mam chrome-suid-helper

Nawet instalacji wersji chromium 25 nie pomaga po potrzebuje tym samych zależności
PCLinuxOS 2012.08 KDE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Linuksie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości