Jak wynajdujesz oprogramowanie które jest dla Ciebie przydatne?

Dyskusje o dystrybucjach niezwiązanych z Ubuntu
Awatar użytkownika
andreasa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 60
Rejestracja: 22 cze 2010, 22:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Jak wynajdujesz oprogramowanie które jest dla Ciebie przydatne?

Post autor: andreasa »

W swoich poszukiwaniach i znajdywaniach różnego oprogramowania (aplikacji) nie kieruję się jakimiś racjonalnymi zasadami, można powiedzieć, że zdaję się na przypadek i rządzi mną chaos. Najczęściej surfując po necie trafiam przypadkowo na ciekawe linki i za nimi podążam, pewnie inni mają podobnie. Może warto byłoby dowiadywać się od innych co polecają i co jak działa?
Akurat trafiłem na listę ciekawych aplikacji z 2013 roku, dla mnie ciekawa oferta, jedne pozycje już znałem inne chętnie bym poznał i przetestował, ale to kawał pracy do wykonania. Oto link:
http://www.cyberciti.biz/open-source/30 ... s-of-2013/
Ikaci1119
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2014, 01:19
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Jak wynajdujesz oprogramowanie które jest dla Ciebie przydatne?

Post autor: Ikaci1119 »

myślę, że masz jak każdy z wyszukiwaniem programów - u mnie też rządzi chaos, bo jak coś wpadnie w łapska ciekawego to chętnie przetestuję. Sprawdzam też wykop i reddit, gdzie pod tagami można znaleźć ciekawostki
Awatar użytkownika
rom
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1309
Rejestracja: 30 cze 2009, 14:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Jak wynajdujesz oprogramowanie które jest dla Ciebie przydatne?

Post autor: rom »

Ciekawe rzeczy znajduję głównie na blogach, czasem coś się natrafi przegladając fora, albo po prostu wpisuję jakąś frazę w wyszukiwarkę i patrzę, co znalazła.

Ale osobiście testuję mało nowych rzeczy. Instaluję przede wszystkim to, co jest mi potrzebne, co już mam sprawdzone i znam.
także = też
tak że = więc
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Linuksie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości