Kernele testowe/stabilne wersja v21.x - atom oraz K8

Moderator: e X t 7 3

Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

zovalik pisze:Mam problem z dyskiem zewnętrznym. Na zasilaniu sieciowym działa bez problemu. Na baterii nie montuje. Domyślam się, że chodzi o usypianie portów USB, bo sporadycznie zdarza się, ze myszka na USB również nie działa na baterii.

Da się w jakiś prosty sposób temu zaradzić? Np wyłączyć usypianie portów?

Ubu, 12.10, 64bit, najnowszy kernel K8 + wszystkie skrypty. Maszyna na i3.
Myszka "przestanie" działać po ok 7 minutach bezczynności - wystarczy kliknąć klawiszem myszki i działa. Co do dysków - powinno go wybudzić ... chyba, że ACPI nie działa = błędy o jakich pisałem. Czy powertop pokazuje coś na good w czasie pracy na zasilaniu sieciowym ? Jeśli tak, to oznacza ze są błędy w uprawnieniach pliku konfiguracyjnego Grub lub mojego APM.

Pozdrawiam

-- 11 sty 2013 18:47 --

Widzę, że wypuszczają Linux-3.7.2 - bardzo dużo poprawek - zatem v22.0 nie wydam na Linux-3.7.1, a na w/w. Na teraz nawet źródeł jeszcze nie dali - tylko info ;).

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
zovalik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 212
Rejestracja: 16 gru 2006, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: zovalik »

Właśnie z tą myszką nie jest tak "różowo". Mimo klikania, ruszania nie wybudza się. Dopiero jak podłącze kabel to działa.
Powertop na na kablu wszystko na "bad".

Dysk na baterii nie działa (nie montuje, nie widać go w gprated) dopiero jak podłącze kabel to momentalnie się pojawiają ikony i montuje.
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: NetBit73 »

zovalik pisze:Właśnie z tą myszką nie jest tak "różowo". Mimo klikania, ruszania nie wybudza się. Dopiero jak podłącze kabel to działa.
Powertop na na kablu wszystko na "bad".

Dysk na baterii nie działa (nie montuje, nie widać go w gprated) dopiero jak podłącze kabel to momentalnie się pojawiają ikony i montuje.
też zauważyłem, że touchpadem nie wzbudzę kompa (klawiszami touchapada), z klawiatury i owszem.
zovalik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 212
Rejestracja: 16 gru 2006, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: zovalik »

Nie chodzi o wzbudzenie kompa tylko samej myszy ;)
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: NetBit73 »

może wyrwane z kontekstu: http://ubuntu-se.org/phpBB3/viewtopic.php?f=55&p=459949 ale widać, że świat zauważył pracę e X t 7 3 :)
Chris1507
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 156
Rejestracja: 02 maja 2011, 20:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: Chris1507 »

Czas dorobić wersję multijęzykową? :)
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: NetBit73 »

Chris1507 pisze:Czas dorobić wersję multijęzykową? :)
Plan taki był od początku, ale kiedy się to uda to ciężko mi powiedzieć.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

NetBit73 pisze:może wyrwane z kontekstu: http://ubuntu-se.org/phpBB3/viewtopic.php?f=55&p=459949 ale widać, że świat zauważył pracę e X t 7 3 :)
Jak widać zauważono nie tylko moja prace;). Co do języka - jak pisał Kolega NetBit73 - tak szybko, jak tylko czas pozwoli - no chyba, że uzyskamy tu jakąś pomoc [tłumacza] ?

Pozdrawiam

-- 13 sty 2013 15:52 --
zovalik pisze:Właśnie z tą myszką nie jest tak "różowo". Mimo klikania, ruszania nie wybudza się. Dopiero jak podłącze kabel to działa.
Powertop na na kablu wszystko na "bad".

Dysk na baterii nie działa (nie montuje, nie widać go w gprated) dopiero jak podłącze kabel to momentalnie się pojawiają ikony i montuje.
Opisana sytuacja zdaza się gdy nie dziła ACPI, bąðx są błędy w działaniu mojego APM. Zatem ma prosbę odinstaluj i ponownie zainstaluj APM oraz ponownie dokonaj wpisów w GRUB - za ppmocą NeteXt'73.

Dziś nie miałem prądu [parę godzin] i m.,in na 3 maszynach przetestowałem kwestie podłączenia modemów na USB [do dwóch maszyn równocześnie] oraz myszek i dysków - na wszystkich działało to jak należy - z przymusu pod bateriami i nie było najmniejszego problemu. Oczywiście zastanawiam się czy tu nie gra roki środowisko - Ja działam, pod KDE. Zrób proszę, jak opisałem i zobaczymy. Ponadto daj mi proszę log dmesg w czasie jak taka sytuacja występuje.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: NetBit73 »

Poszła kolejna wersja skryptu. Zmiany i to nad czym pracuję opisane jest tutaj: http://netbit73.blogspot.com/2013/01/netext73-v370.html
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Ja także zaktualizowałem udostępnioną wersje NeteXt'73 do v3.70.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: NetBit73 »

Witam;

Mam prośbę, górze bloga: http://netbit73.blogspot.com/ po prawej stronie "powiesiłem" ankietę. Chciałbym poznać "przybliżoną" ilość użytkowników tego skryptu, a co za tym idzie, kerneli e X t 7 3. Z góry dziękuję za każdy głos.
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: JerryG »

Z myszka i u mnie zaczely sie problemy na baterii.
Wczoraj przenioslem lapka i na baterii z poczatku dzialala mysz Logitecha, po jakiejs godzinie klikanie, wyciaganie pestki z USB nie pomoglo wskaznik pozostal martwy, dzialal tylko touchpad.
Nie mialem czasu na zabawy ze swoim lapkiem i Powertopem, ale czasy gdzie moja bateria dzialala po 9h i wiecej pod kernelami v.18 sie skonczyly :-x
Dwie godziny i mniej niz 50% batki :-x
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

JerryG pisze:Z myszka i u mnie zaczely sie problemy na baterii.
Wczoraj przenioslem lapka i na baterii z poczatku dzialala mysz Logitecha, po jakiejs godzinie klikanie, wyciaganie pestki z USB nie pomoglo wskaznik pozostal martwy, dzialal tylko touchpad.
Nie mialem czasu na zabawy ze swoim lapkiem i Powertopem, ale czasy gdzie moja bateria dzialala po 9h i wiecej pod kernelami v.18 sie skonczyly :-x
Dwie godziny i mniej niz 50% batki :-x
Bardzo dziwne - taka sytuacja wystąpi, jak nie działa prawidłowo ACPI, lub APM. Jakie wyniki powertop w czasie pracy na baterii - Good-Bad ?

Właśnie testowo działam na X370 na baterii - myszka działa bez problemów [na WiFi - z portem usb], modem USB także [inaczej bym tego nie wysłał ;)]. Fakt testuje pod v22.0. Zobaczymy - wydam najdalej do jutra.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: JerryG »

Pozniej lub wieczorem sie pobawie, dzialajac na baterii podobnie jak wczoraj i zapisze logi.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

JerryG pisze:Pozniej lub wieczorem sie pobawie, dzialajac na baterii podobnie jak wczoraj i zapisze logi.
Ok, opisywana przez Ciebie sytuacje miały miejsce w przypadku błędów w uprawnieniach [miałem dokładnie takie objawy - musiałem wyciągnąć port myszki z USB i ponownie włożyć aby działało = złe uprawnienia APM = nie działało] lub braku wpisów w Grub, albo też jednocześnie w/w.

Ponadto w opisywanej sytuacji zużycie energii na X370 wzrosło mi ze standardowych ok. 6-9 watt - np. przeglądanie forum pod Chrome - [bez myszki i modemu] do ok 15-17 watt, a z myszka i modemem pod działającym APM jest od 9 do 14 watt. W sytuacji gdy nie działało, a myszka i modem działały to było od 19 do 24 watt. Porty USB to chyba najbardziej prądożerne ustrojstwo w systemie - tu podłączenie dysku, myszki i modemu to zużycie energii potrafi skoczyć do 17 watt pod działającym APM i nawet 28 jak nie działa [na X370 z rozdzielaczem portów USB - on ma tylko 2 - dla testów podpinałem] ! Dlatego ja używam portów USB w przypadku pracy na baterii tylko w ostateczności. Często skróca działanie maszyny o 30 - 50 %.

Tego posta teraz zredagowałem na baterii [X370] pod v22.0-brazos na Linux-3.7.2 i po raz kolejny potwierdzają mi się dziś testy - widzę, że jest lepiej niż na 21.6 - tu cały czas zużycie z podłączoną myszką radiową i modemem UMTS nie przekracza 12.5 watta z włączonym Kadu i Chrome ;). Myszka ani razu "nie usnęła' = działa jak ustaliłem w APM - to samo modem ... jedynie dysk "poszedł spać". Zatem działa zgodnie z założeniami - porty USB mają być usypiane "po kolei" gdy nie są używane przez ok 5-7 minut ;).

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
elzear
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 163
Rejestracja: 25 kwie 2009, 12:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: elzear »

@NetBit73 W najnowszej wersji 3.81 mógłbyś dodać informację do sterowników ATI, jaka to jest wersja catalystów? Ja akurat wiem co pod tym się kryje, jednak nie każdy ogarnie informację "fglrx_9.010*"

:)
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: NetBit73 »

elzear pisze:@NetBit73 W najnowszej wersji 3.81 mógłbyś dodać informację do sterowników ATI, jaka to jest wersja catalystów? Ja akurat wiem co pod tym się kryje, jednak nie każdy ogarnie informację "fglrx_9.010*"
:)
A to akurat do e X t 7 3, skrypt bierze nazwę z pliku, który on tworzy i udostępnia:)
Skrypt jest dynamiczny, nie chcę na sztywno wbijać nazw, bo wiązałoby się to ze zmianą wersji skryptu za każdym razem jak e X t 7 3 wyda nowy ster.
Działa to tak samo jak przy wydaniu nowego kernela. Jak pojawi się nowa wersja skrypt ją widzi:)
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Może zmienię nazwę plików i np. zamiast:

Kod: Zaznacz cały

fglrx_9.010-0ubuntu1_amd64.deb
będzie:

Kod: Zaznacz cały

catalyst-12.11-beta11_fglrx_9.010_amd64.deb
oki ?

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
elzear
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 163
Rejestracja: 25 kwie 2009, 12:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: elzear »

o to Właśnie mi chodziło :)
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: NetBit73 »

elzear pisze:o to Właśnie mi chodziło :)
Jak się "da" ... to się da:)
Zablokowany

Wróć do „kernele e X t 7 3”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości