Kernele stabilne wersja v22.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Moderator: e X t 7 3

Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Kernele stabilne wersja v22.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Zatem kernel z linii v22.0 oraz NeteXt'73 udostępnione. Na ten moment warto zwrócić uwagę na zarządzanie procesora procesora przez nowy APM 1.9 [wprowadziłem tu te funkcjonalność z równoczesnym usunięciem cpufreqd oraz wyłączeniem usługi systemowej ondemnad], działa ze sterownikami w NeteXt'73. Zalecam wyłączenie usługi SysV - apparmor. Obecnie kernel już nie posiada patch-setu apparmor compatibility - w związku z czym nie wspiera starych profili zgodnych z wersją v2.4 - obecna wersja apparmor to 2.8. Zamian jest sporo opisze je w wolnej chwili.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
jajek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 05 paź 2012, 09:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: jajek »

Fglrx instalowany przez NeteXt73_v4.00 nie ma patchy dla 3.7.x, więc nie zbuduje modułu. Połatane instalują się i działają bez problemu.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

jajek pisze:Fglrx instalowany przez NeteXt73_v4.00 nie ma patchy dla 3.7.x, więc nie zbuduje modułu. Połatane instalują się i działają bez problemu.
Ma patche nawet do 3.8 ... na jakim kernelu instalowałeś ? Jak na stockowym [generyk] nie zadziała = wywali w procesie szukania wersji ;P. Może też udostępnię wersje, która zadziała na generykach - to przy updatowaniu paczek dla 32 bitów zrobię.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
jajek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 05 paź 2012, 09:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: jajek »

Instalowałem na Twoim 3.7.3-ext73-f1-22.0-k8-ags-cfs, i ani te z NeteXta, ani "czyste" ze strony AMD nie chciały się zainstalować. Zarzuciłem patche na czyste ze strony producenta i poszło bez problemu.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

jajek pisze:Instalowałem na Twoim 3.7.3-ext73-f1-22.0-k8-ags-cfs, i ani te z NeteXta, ani "czyste" ze strony AMD nie chciały się zainstalować. Zarzuciłem patche na czyste ze strony producenta i poszło bez problemu.
hh m która wersja 64, czy 32 bity ?

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
jajek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 05 paź 2012, 09:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: jajek »

64, łatki wziąłem stąd https://launchpad.net/ubuntu/+archive/p ... ian.tar.gz (tylko dkms/patches i dkms.conf.in).
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Dzięki, łatki już posiadam. Zatem zbuduje jeszcze jedną wersje Catalystów - nie patchowałem make.sh .. bo zmodyfikowałem źródła kernela ... ale oki będą też patche na make catalystów = nie będzie problemu.

Pozdrawiam

-- 21 sty 2013 13:15 --

Właśnie się uploadują nowe paczki z Catalystami 13.1 - zatem proszę ich tak do 14.00 nie pobierać.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
elmer
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 93
Rejestracja: 26 sie 2010, 10:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: elmer »

Witam.
Mamy Ubuntu 12.04 64bit na stacjonarce z AMD II x4. Czy ja też powinienem zainstalować skrypt APM czy to raczej dla laptopów/notebooków jest potrzebne?
Oraz co zmienić i gdzie aby podczas uruchamiania systemu czcionka na ekranie nie "biła po oczach" swoją wielkością i nie pokazywały się informacje systemowe?
Na starych kernelach - 15 czy też 18 nie było takiego problemu. Od 21.5 już jest brzydko w moim przypadku.
Czy to kwestia tego że nie doinstalowałem jakiego skryptu czy też brak jakiś wpisów w GRUBie?
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

elmer pisze:Witam.
Mamy Ubuntu 12.04 64bit na stacjonarce z AMD II x4. Czy ja też powinienem zainstalować skrypt APM czy to raczej dla laptopów/notebooków jest potrzebne?
Oraz co zmienić i gdzie aby podczas uruchamiania systemu czcionka na ekranie nie "biła po oczach" swoją wielkością i nie pokazywały się informacje systemowe?
Na starych kernelach - 15 czy też 18 nie było takiego problemu. Od 21.5 już jest brzydko w moim przypadku.
Czy to kwestia tego że nie doinstalowałem jakiego skryptu czy też brak jakiś wpisów w GRUBie?
Witaj, tak lepiej stosować APM bo na zasilaniu AC da pełną moc maszynie. Co do Plumouth`a ... nie powino tak być ... o ile nie masz sterowników Nvidii z linii 313.xx, albo czasem nawet 310.xx - te bowiem powodują "ubicie" plymouth`a - w ogóle sterowniki Nvidii maja "jakieś problemy" nie tylko z ACPI, ale także z framebufferem - konfliktują z fb w kernelu, a jak tego nie ma na "sztywno" [dam jako moduł] niektóre maszyny "nie stratują" - głownie te z Optimusem = "słynny" frezz przy starcie.

Pozdrawiam

-- 21 sty 2013 14:13 --

Ok Catalysty już można pobierać.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
elmer
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 93
Rejestracja: 26 sie 2010, 10:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: elmer »

Ok. Dzięki za info.
Mam stery nvidii 313.xx (grafika to gforce 240). Ta brzydka duża czcionka tak naprawdę to nie przeszkadza więc o ile jest to tylko "wizualna" niedogodność i nie wpływa później na działanie/wydajność systemu to da się z tym żyć :)
Awatar użytkownika
Galvatron
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 571
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:41
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: Galvatron »

Skoro kernele K8 i Atom i tak są darmowe, to czy byłaby szansa na udostępnienie ich ustawień kompilatora?
Man wields his sword to die with a a smile on his face on a distant day beyond his dreams.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Galvatron pisze:Skoro kernele K8 i Atom i tak są darmowe, to czy byłaby szansa na udostępnienie ich ustawień kompilatora?
Witaj na ten moment niestety nie [to swego rodzaju mój "kapitał zakładowy"] - bowiem używam także części tych ustawień dla kerneli płatnych ;). Mogę tylko zdradzić, że używam m.in. flagi -Ofast. Być może za jakiś czas ujawnię te flagi, ale nie w tym momencie.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: JerryG »

Na wstepie:
W przypadku uzycia opcji usuwania starych kerneli wystapil jakis blad program zakonczyl dzialanie w tej opcji a w momencie zaznaczenia nowszych sterownikow do nvidii experimental zaczelo mi sciagac najpierw kernele generiki 3.2.0.32 i 3.2.0.35 , ktore miedzy innymi zaznaczylem do usuniecia, nie widzialem w konsoli zeby instalowal je, w spisie tez ich nie ma teraz, a potem dopiero sterowniki.
To tyle o dzialaniu NeteXt73_v4.00.

Do poczytania logi:
https://dl.dropbox.com/u/61025893/Linux ... 2022.0.rar

Siedze teraz na baterii, slysze jak wylaczyly sie wentylatory po uzywaniu Powertopa, nastala cisza :lol:
Przy starcie zaswirowal i mimo, ze w ustawieniach mam, ze na baterii jasnosc 20% dawal na 100%, musialem recznie zmiejszyc.
Logow nie bede komentowal sam zobaczysz, dalej ondemand.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Miałeś Pan 8.33 watta ? :P

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: JerryG »

No fakt watty zeszly ponizej 9 ale nie przeklada sie to na czas baterii :-x
Pod kernelem 18.x bylo wiecej bo srednio kolo 12-14 watt a czas na baterii 9h i wiecej, doszedlem nawet raz do 11h :ligt:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
Awatar użytkownika
Miras1990
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 95
Rejestracja: 04 lut 2011, 10:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Leżajsk
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: Miras1990 »

Witam,
Zainstalowałem właśnie Kernel v22.0 i sterowniki do karty Radeon i po ponownym uruchomieniu komputera wszystkie efekty wyłączyły się i pojawił się problem z Kwin. Chciałem przełączyć kartę AMD na Intela i dostałem taki komunikat.
http://i45.tinypic.com/f5dgr4.jpg

Pozdrawiam,

-- 21 stycznia 2013, o 21:54 --
jajek pisze:Instalowałem na Twoim 3.7.3-ext73-f1-22.0-k8-ags-cfs, i ani te z NeteXta, ani "czyste" ze strony AMD nie chciały się zainstalować. Zarzuciłem patche na czyste ze strony producenta i poszło bez problemu.
Witaj,
Mógłbyś opisać sposób w jaki to zrobiłeś? Próbowałem robić to według tego co pisze w pliku "readme.debian" który znajduje się w folderze debian i wyskoczył mi błąd spowodowany brakiem klucza gpg. Użyłem tego patcha https://launchpad.net/ubuntu/+archive/p ... ian.tar.gz

Pozdrawiam ;-)
PC: CPU: Intel Core i5-3570 RAM: Patriot 8GB 2133MHz GPU: NVIDIA GTX 770 4GB DYSK: OCZ Vertex 4 128GB + WD RED 1TB
Laptop: HP Probook 450 G2 (CPU: i5-4210u, RAM: 8GB, GPU: Intel HD 4400, DYSK: Samsung 840 EVO 250GB)
Telefon: Nokia Lumia 930
jajek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 05 paź 2012, 09:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: jajek »

Wpierw spróbuj dać

Kod: Zaznacz cały

sudo aticonfig --initial
i restart.

Jeśli nie zadziała, to możesz spróbować tego:

Rozpakuj plik ze sterownikami

Kod: Zaznacz cały

sh ./amd-driver-installer-catalyst-13.1-linux-x86.x86_64.run --extract folder
wklej patche z dkms/patches (z wcześniej podanego linku) do odpowiednich folderów

Kod: Zaznacz cały

/folder/packages/Ubuntu/dists/quantal/dkms/patches/
folder/amd/packages/Ubuntu/dists/source/dkms/patches/
i ew. 
folder/amd/packages/Ubuntu/dists/precise/dkms/patches/ 
oraz dkms.conf.in (też z archiwum z patchami) do

Kod: Zaznacz cały

folder/packages/Ubuntu/dists/quantal/
folder/packages/Ubuntu/dists/source/
i ew.
folder/packages/Ubuntu/dists/precise/
zbuduj paczki

Kod: Zaznacz cały

folder/ati-installer.sh 9.012 --buildpkg Ubuntu/quantal
zaintaluj i voila. No i oczywiście obowiązkowo instalacja xvba-va-driver dla wsparcia vaapi.


Sorry za śmiecenie w temacie o kernelu :P
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

JerryG pisze:No fakt watty zeszly ponizej 9 ale nie przeklada sie to na czas baterii :-x
Pod kernelem 18.x bylo wiecej bo srednio kolo 12-14 watt a czas na baterii 9h i wiecej, doszedlem nawet raz do 11h :ligt:
Kolego, a sprawdzałeś może czy bateria ma taki sam poziom jak poprzednio ? Może jakieś ogniwo szczeniło, albo - jeśli uważasz win 7 już na tyle skrócił jej żywot ?

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: JerryG »

Od pol roku nie mam juz Win7, na ntfs mam zainstalowany XP, Samsung udostepnia sterowniki dla tego modelu pod ten system :clap:
Pod nim 5h moge uzywac lapka, dodam ze na jasniejszym niz tutaj ekranie.
Na linuxie gdy jestem na baterii ustawione mam 20% jasnosci, tam okolo 40-50%.

Po odinstalowaniu cpufreq gdy zaladuje sie system na AC musze ruszac suwak Jasnosci Ekranu mimo ze jest na 100% bo wlacza sie na sciemnonym ekranie :-x
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Miras1990 pisze:Witam,
Zainstalowałem właśnie Kernel v22.0 i sterowniki do karty Radeon i po ponownym uruchomieniu komputera wszystkie efekty wyłączyły się i pojawił się problem z Kwin. Chciałem przełączyć kartę AMD na Intela i dostałem taki komunikat.
http://i45.tinypic.com/f5dgr4.jpg

Pozdrawiam
Proszę o informacje, jaka: wersja systemu, jak były sterowniki instalowane [po/przed kernelem], co wypisywały przy instalacji [jakie błędy zgłaszało].

Mam prośbę ściągnij poniższe wersje moich buildów 13.1 i zainstaluj - w terminalu przez wykonanie w konsoli [po wcześniejszym przejściu do katalogu Pobrane: cd Pobrane/]:

Kod: Zaznacz cały

sudo dpkg -i catalyst-13.1_fglrx_9.012_amd64.deb
catalyst-13.1-v1

catąalyst-13.1-v2

Oczywiście najpierw ściągnij jedną wersje podmij probe instalacji,a potem usuń plik deb z catalystami i ponownie ściągnij druga wersje [tak samo się nazywają] oraz oczywiście wklej proszę co proces instalacji "wypluje".

Pozdrawiam

-- 22 sty 2013 10:03 --
JerryG pisze:Od pol roku nie mam juz Win7, na ntfs mam zainstalowany XP, Samsung udostepnia sterowniki dla tego modelu pod ten system :clap:
Pod nim 5h moge uzywac lapka, dodam ze na jasniejszym niz tutaj ekranie.
Na linuxie gdy jestem na baterii ustawione mam 20% jasnosci, tam okolo 40-50%.

Po odinstalowaniu cpufreq gdy zaladuje sie system na AC musze ruszac suwak Jasnosci Ekranu mimo ze jest na 100% bo wlacza sie na sciemnonym ekranie :-x
Witaj

To nie kwestia cpufreqd ... a coś nie tak z ACPI. Ponownie zainstaluj APM i wprowadź wpisy do grub - tym razem uzupełnione o backlight vendor - w NeteXt'73 jest do wyboru.

Pozdrawiam

-- 22 sty 2013 10:05 --

Jeszcze, co do kwestii dodawania patchy do dkms ... zachowałbym tu daleko idącą ostrożność ;)

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Zablokowany

Wróć do „kernele e X t 7 3”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości