Kernele stabilne wersja v22.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Moderator: e X t 7 3

Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: linuxozaurus »

e X t 7 3 pisze:Panie i Panowie będzie opóźnienie w wydaniu v23.0. Choroba mnie rozłożyła i nie dam rady teraz zbudować Kerneli.

Pozdrawiam
Zdrowia i owocnej pracy.
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
witek
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 400
Rejestracja: 14 lip 2005, 14:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: witek »

e X t 7 3 pisze:Wczorajszy "dyskurs" z jednym z Developerów Intela mnie w tym upewnił ... powiedział, że mają "jaja" z architekturą Hanswell [następca Ivy Bridge = 4 generacja icore] i to ponoć niezależnie od architektury systemowej [lin, win] ;)

Zatem każda kolejna linia kernela to prawdziwy ogrom pracy i analiz - proste oldconfig = maniana nie kernel ;)

Właśnie buduje kolejny testowy build v23.0 - to co działa genialnie pod AMD [zarówno APU mobilne, jak na stacjonarce], nie konieczne chce tak działać pod Intelem = nowe ficzery w kernelu 3.8.x.
Coś Intel ostatnio niedomaga - nadchodzący Hanswell i problem z USB3 (usypianie/wybudzanie) http://www.frazpc.pl/aktualnosci/923719 ... sb-30.html
Co oczywiście nie zmienia faktu, że jest wiodącym oraz wyznaczającym nowe technologie producentem procesorów. Jakby porównać AMD i Intel do dystrybucji Linuksa to AMD Debian stabilny/testing, a Intel to taka Fedora :)

A dla eXt73 dużo zdrówka życzę :)
Maciek Żabik
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 21 lis 2011, 14:36
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: Maciek Żabik »

No i zakończyłem, a właściwie przerwałem moje boje z uspieniem/wstrzymaniem, po prostu wróciłem do v21.6 - uśpienie działa bez zająknięcia :D

Również zdrówka życzę, bo zdrówko najważniejsze :)
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Dzięki, no chyba mnie trochę pomęczy. Co intela hanswell - jak pisałem Developerzy mają problemy z nową architekturą ... Ten z usb to nie jedyny. Developer z którym rozmawiałem stwierdził, że pierwsi użytkownicy w/w będą przynajmniej, beta testerami.

Amd jest na ten moment znacznie 'bezpieczniejszy'.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
zovalik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 212
Rejestracja: 16 gru 2006, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: zovalik »

Trochę OT ale co tam ;)
Canonical szaleje. Przenosi Unity na Qt/QML, zamierza wydać Mir, który ma być alternatywą dla X i Waylanda i nie opierać się na żadnym z nich :o
Przeniesienie Unity na Qt/QML wydaję się krokiem oczywistym ze względu na ujednolicenie z systemami mobilnymi (choć z drugiej strony nie tak dawno porzucili Unity 2D) ale Mir to już inna bajka.
Parafrazując znany cytat: Mają rozmach... chłopaki ;)
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

zovalik pisze:Trochę OT ale co tam ;)
Canonical szaleje. Przenosi Unity na Qt/QML, zamierza wydać Mir, który ma być alternatywą dla X i Waylanda i nie opierać się na żadnym z nich :o
Przeniesienie Unity na Qt/QML wydaję się krokiem oczywistym ze względu na ujednolicenie z systemami mobilnymi (choć z drugiej strony nie tak dawno porzucili Unity 2D) ale Mir to już inna bajka.
Parafrazując znany cytat: Mają rozmach... chłopaki ;)
Zatem, jak pisałem ;) Qt/QML staje się standardem, a Gtk/GNOME/Compiz odchodzą do lamusa ... zresztą nie od dziś twierdze, że KDE oparte o Qt i coraz bardziej QML [np. w znacznym stopniu KDE 4.10 = moim zdaniem genialna wersja] to jest to. Ten ruch w zasadzie był do przewidzenia ... co do SurfaceFlinger/Mir w sumie dość ciekawy ruch ... w sumie większość sterowników gotowa. Jedynie problem ze zgodnością aplikacji z X ... ciekawe jak to rozwiążą.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: linuxozaurus »

Zdrowia panie ext73 Zastanawiam się czy warto zmienić Ubuntu na inne didtro np Kubuntu lub inne distro np Linux Mint ew Ultinate. Pomijam fakt ,ze ostatnie wydanie LTS nie należało do najlepszych. Ciekawe co wyjdzie z tym Mirem?
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
witek
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 400
Rejestracja: 14 lip 2005, 14:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: witek »

Są dwa wyjścia co do Mira. Albo im wyjdzie albo nie :) A tak na poważnie, skoro potrzebowali czterech wydań Ubuntu (jeżeli się mylę proszę o sprostowanie) żeby Unity, które jest tylko wtyczką do compiza, zaczęło jako tako działać, to nie chcę myśleć ile czasu zajmie im doprowadzenie Mira do jako takiej sprawności. Jak dla mnie przyszłość Ubuntu to powrót do rozwoju Unity 2d (Qt/QML), porzucenie Unity 3d i powolne z wydania na wydanie lub z miesiąca na miesiąc, jeżeli Ubuntu przejdzie na system wydań ciągłych, pozbywanie się naleciałości GTK. Mając na uwadze wejście na rynek tabletów i telefonów, gdzie już teraz ich systemy bazują na Qt/QML (Ubuntu TV również bazuje na Qt), nie widzę inne drogi, jeżeli desktopowe Ubuntu ma być częścią tej rodziny.
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: NetBit73 »

Jak już jesteśmy przy Unity Touch to bawiłem się wczoraj tym zainstalowanym na Asusie Transformerze najnowszym i... i powiem tak że działa:
-ekran logowania, i:
- przeglądarka zdjęć.

Dalekie to jest od tego co widziałem na filmikach. System na dzień dzisiejszy działa jakby był prezentacją w powerpoincie;) Praktycznie same martwe funkcje i ciężko go oceniać. Np. moje wifi rozpoznawał na Andku, na unity nie. Po zmianie kanału zobaczył je. Wpisanie hasła do wifi z ekranu niemożliwe, z klawiatury ekranowej przyjmuje tylko jeden znak i znika. Po podłączeniu klawiatury - udało się.

Galeria zdjęć genialna i ładna.
Dash nie za bardzo chciał działać tak ślicznie jak na filmikach. A wbite appki pokazują różne rzeczy na "sztywno" tak jak np w menu filmy gdzie wszędzie są "martwe" przyciski typu kup czy wypożycz z amazona. Laguje dość straszni, ale ładne jest. Więc skoro to coś, jest czymś, co za chwile ma być używalne, to wg mnie, albo dostaliśmy do zobaczenia strasznie wstępną wersję, albo jak to wyjdzie to będzie poracha.
Awatar użytkownika
witek
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 400
Rejestracja: 14 lip 2005, 14:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: witek »

Nvidia wydała poprawione sterowniki z serii 304.xx http://www.nvidia.com/object/linux-disp ... river.html

Prośba do eXt73 o testy i aktualizację sterowników w NeteXt do tej wersji, jeżeli będą działać poprawnie. Z poprzednich postów z tego co pamiętam 304.64 nie były zbytnio polecane (w 13.04 podstawowe sterowniki Nvidia to właśnie wydanie 304.64). Może te będą lepsze.
PietroZ
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 184
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: PietroZ »

Marne wizje widzę w Mir. Ma być za pół roku na telefonach tym, czym Wayland jest teraz po 4 latach tworzenia. Mogli użyć działającej już alternatywy, ale wolą stworzyć coś swojego.

Za to przejście Unity na Qt/QML jest świetnym pomysłem i jedynym realnym z pomysłów projektem, które ma szanse na powodzenie.
Dell E6410 | i5-560M | 4GB DDR3 | Intel GMA | M5S 256GB SSD | Broadcom BCM43224
Linux user #483062 | Ubuntu user #24405
garhuy.blogspot.com | www.ubueasy.xorg.pl
Chris1507
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 156
Rejestracja: 02 maja 2011, 20:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: Chris1507 »

eXt73, zastanawiałeś się nad zmianą dystrybucji, czy jesteś "za" zmianami Canonicala?
Awatar użytkownika
E213
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 26
Rejestracja: 13 lut 2013, 22:09
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Argolis Cluster

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: E213 »

Witam, od kilku dni jest dostępny kernel testowy 3.9-rc1 i trzeba przyznać, że bez dodawania żadnych patch'y działa wyśmienicie.
Jedyny mankament to nie buduje modułu VirtualBox'a, ale wiadomo to dopiero wersja rc1.
To samo było w wersji 3.8.1, wersja 3.8.2 nie ma już tego problemu.

Ciekawe ile wyciśnie z linii 3.9 Pan eXt73 ;-)

Pozdrawiam
Lenovo Z565 | AMD Phenom™ II Quad-Core N970 | DDR3 8GB 1333MHz | Hitachi 500GB | ATI 5470 | BCM4313 | Huawei E3131 | Linux kernel 3.19-rc2
Maciek Żabik
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 21 lis 2011, 14:36
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: Maciek Żabik »

Wydaje mi się, że rozwiązałem problem wybudzania z wstrzymania :D
U mnie pomogło włączenie AHCI w biosie (miałem wyłączone, bo czasami odpalam xp na dysku zewn.)

btw.
Przesiadłem się na KDE i chyba zostanę :)
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Panie i Panowie dziękuje za życzenia powrotu do zdrowia. Już mi trochę lepiej ... choć parę dni mnie mocno wymęczyło (prawie non stop 39 st. C). Jak już dojdę bardziej do siebie mam nadzieję po weekendzie zbuduje v23.0 ... najprawdopodobniej na Linux-3.8.2.

Pozdrawiam

-- 07 mar 2013 20:45 --
Maciek Żabik pisze:Wydaje mi się, że rozwiązałem problem wybudzania z wstrzymania :D
U mnie pomogło włączenie AHCI w biosie (miałem wyłączone, bo czasami odpalam xp na dysku zewn.)

btw.
Przesiadłem się na KDE i chyba zostanę :)
No właśnie, że też o tym zapomniałem ... aktywacja AHCI (jeśli jest przewidziane), obok ACPI jest w wielu przypadkach warunkiem koniecznym, aby to działało wszystko poprawnie.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
Shevchenko1987
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 818
Rejestracja: 31 sty 2008, 11:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: Shevchenko1987 »

Zatem czekamy na v23.0, bo w końcu "ile można chodzić w jednych butach" ;-)

-- 07 mar 2013 20:54 --

Zdrowiej mistrzu!
Jeśli wybierasz Ubuntu to tylko LTS!
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: JerryG »

Wczoraj i przed wczoraj dosc mocno obciazalem programami laptopa, maly zonk powstal, juz myslalem ze siedze na starej Toshibie z 1,25GB RAM :cry:

Co dziwne - zapychal sie, swirowaly okna, gdy przelaczalem sie miedzy Gimpem a innymi programami a tu widze, ze ponad 3GB z 6 RAM wolne.
Zaluje ze nie mialem czasu bawic sie w logi, bylo by wiecej info.

Czegos takiego nie mialem do tej pory jak uzywam Twoje kernele na zadnym z k8 czy i7 :cry:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
sokarsg-1
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 130
Rejestracja: 21 sie 2007, 18:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: sokarsg-1 »

Panowie i Panie, a czy wam Xorg też czasami zajmuje, dużo więcej RAM 'u niż zwykle. Z normalnych 50Mb rozpędza się do 250MB. Zazwyczaj dzieje się tak po kilku uśpieniach hibernacjach. Objawia się to spadkiem i to znaczącym responsywności systemu/KDE. W obu kompach w których to zauważyłem siedzą karty Nvidii. Może Xorg z 12.10 ma wycieki.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

sokarsg-1 pisze:Panowie i Panie, a czy wam Xorg też czasami zajmuje, dużo więcej RAM 'u niż zwykle. Z normalnych 50Mb rozpędza się do 250MB. Zazwyczaj dzieje się tak po kilku uśpieniach hibernacjach. Objawia się to spadkiem i to znaczącym responsywności systemu/KDE. W obu kompach w których to zauważyłem siedzą karty Nvidii. Może Xorg z 12.10 ma wycieki.
Jesteś Pan pewny, ze to X`y tak "puchną" ?

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: JerryG »

Z Broadcomem dalej cos nie tak :-x
Wolne pobieranie, chwilowe rozlaczenia neta itp., w normalnym przegladaniu stron te rozlaczenia prawie nie zauwazalne, tyle ze dluzej wczytuja sie strony.
Ale ze mam prawie zawsze wlaczone RadioTray to slysze jak zrywa.

Mialem wersje bcmwl-kernel-source 5.100.82.112+bdcom-0ubuntu3, zainstalowalem z NeteXt dostepna tam wersje broadcom-sta-dkms 5.100.82.112-8.
Lacze 30-mbit a jak cos pobiera to 200-300kb/s, podpielem karte USB TP-link i nastapil skok natychmiastowy, teraz widze ze dalej jest 30-mbitowe lacze - pobieranie 2200-2800kb/s sterownik 73rt.

Co tu wymyslic oczywiscie poza fizyczna wymiana karty w laptopie :-x
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
Zablokowany

Wróć do „kernele e X t 7 3”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości