NeteXt'73 - dyskusja, opinie, zgłaszanie błędów i pytań

Moderator: e X t 7 3

Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: NeteXt'73 - dyskusja, opinie, zgłaszanie błędów i pytań

Post autor: e X t 7 3 »

Postaram się nie zawieść ;)

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
gitarzystaa
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 293
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: NeteXt'73 - dyskusja, opinie, zgłaszanie błędów i pytań

Post autor: gitarzystaa »

enedil pisze:Bo nie masz NeteXt'a. Spróbuj

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get remove netext73 ; sudo apt-get install netext73
Pomogła reinstalacja instalatora. Pakiet istniał w systemie, wywaliłem wszystko z parametrem --purge, dodatkowo siedziały jakieś błędy odnośnie repo. Po aktualizacji systemu wyłączyła się główna gałąź netext73.

Dziękuję za pomoc :)
Xubuntu 14.04 @ Lenovo Thinkpad X200 | Lenovo Thinkpad R60e | Lenovo Thinkpad R61i | Zotac Zbox ID83
Slitaz 4.0 @ IBM Thinkpad 600
Android 4.2.1 @ Lenovo A820
Android 4.4.2 @ Dell Venue 7 3730

registered linux user #554160
NetBit73

Re: NeteXt'73 - dyskusja, opinie, zgłaszanie błędów i pytań

Post autor: NetBit73 »

mogłeś trafić na zmianę wersji w repo i stąd mógł się pojawić kłopot, reinstalacja dobra na wszystko:)
Awatar użytkownika
nomoreground
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 98
Rejestracja: 16 wrz 2012, 21:21
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Architektura: x86_64

Re: NeteXt'73 - dyskusja, opinie, zgłaszanie błędów i pytań

Post autor: nomoreground »

Dobra to u mnie jest takie coś, że po zainstalowanie najnowszego kernela K8 na dzień dzisiejszy komputer przestaje widzieć jedną z kart graficznych (pół biedy, że Nvidie). Najnowsze sterowniki z NeeXta nie instalują się - może źle się wyraziłam: instalują, ale komputer ich nie widzi. Stery z repo sie instalują, są widoczne, ale w PRIME nie można się przełączyć na Nvidie. Jedyne lekarstwo to reinstalacja systemu, pozostawienie generica i usunięcie folderów z ustawieniami, nie tylko NeteXta.

Kod: Zaznacz cały

yuno@yuno-mint ~ $ lspci | grep VGA | awk '{print tolower($0)}'
00:02.0 vga compatible controller: intel corporation 3rd gen core processor graphics controller (rev 09)
Laptop to Lenovo Z500. System Linux Mint 17.

Na razie poradziłam sobie trochę na okrętkę wyłączając grafe Nvidii w BIOSie - i tak z niej korzystam tylko jak od święta gram - w sumie nie wiele mnie będzie kosztowało wleźć do BIOSu i to przestawić przed uruchomieniem windogrozy (ach, ten Battlefield 3)
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: NeteXt'73 - dyskusja, opinie, zgłaszanie błędów i pytań

Post autor: e X t 7 3 »

Witam

Korzystasz z bumblebee ? Jeśli tak to nie dziwię się, że jest problem = oni mają "dziwne" zależności i nie zadziała to z najnowszymi sterowniami - tymi które buduje i dystrybuuje pod NeteXt'73. Polecam instalacje [zamiast bb] pakietu nvidia-prime.

Ps. sterowniki z repozytorium zapewne nie zadziałają z moimi kernelami v30.x - tu moje buildy sterowników są dostosowane do zmian w API kerneli.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
nomoreground
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 98
Rejestracja: 16 wrz 2012, 21:21
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Architektura: x86_64

Re: NeteXt'73 - dyskusja, opinie, zgłaszanie błędów i pytań

Post autor: nomoreground »

Bumblebee=piekarnik. Nie, dziękuję, od kwietnia - najpierw na Xubuntu, potem na Qianie od wydania RC (z czerwcową przymusową przerwą) tylko nvidia-prime...... Co z resztą powiedziałam ("...w PRIME...")
sterowniki z repozytorium zapewne nie zadziałają z moimi kernelami v30.x - tu moje buildy sterowników są dostosowane do zmian w API kerneli.
Jak, skoro one się NIE BUDUJĄ???

Ale szczerze to chyba zostanę przy wyłączeniu w BIOSie Nvidii.... 4-5h na baterii i prawie wcale nie uruchamia się wiatraczek :3 Efekt do którego dążyłam od roku.... :3
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: NeteXt'73 - dyskusja, opinie, zgłaszanie błędów i pytań

Post autor: e X t 7 3 »

Jakim cudem się nie budują ;) Ja przecież pisze to z maszyny używającej właśnie 340.17 ... a w trakcie instalacji 340.24 [paczkę zbudowałem] ;).

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
nomoreground
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 98
Rejestracja: 16 wrz 2012, 21:21
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Architektura: x86_64

Re: NeteXt'73 - dyskusja, opinie, zgłaszanie błędów i pytań

Post autor: nomoreground »

Normalnie, np pokazuje, że paczka nvidia-settings jest zainstalowana w systemie, ale nie ma to odwzorowanie w rzeczywistości, tj nie ma jej w systemie. Dalej, da się ję odinstalować. Wygląda na to, że paczki instalują się do pewnego momentu (budowanie modułów kernela) i koniec. Choć zacznijmy od stwierdzenia, że na K8 system w ogóle nie widzi tej karty. Może to jest przyczyną.

A i jak trochę poczytałam ten post to zobaczyłam, że pracujecie nad wersją na Debiana.... Mogę prowadzić testy na LMDE. Planuje się na niego przerzucić, ale godzina na baterii i piekarniczek mnie zniechęcają.

---------
Edit:
Obrazek Obrazek

Chwile przed zrobieniem tego screnu było 3W.... Jak u mnie to piękne wyniki.... Tylko dlaczego mam to Bad w Tunables przy wifi to już nie wiem.....
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: NeteXt'73 - dyskusja, opinie, zgłaszanie błędów i pytań

Post autor: e X t 7 3 »

Jeśli nie masz układu Intela to na wszystkich innych poza niektórymi Realtekami i Atherosami będzie Bad ... wynika to z tego ze Developerzy większości sterowników wifi doszli do wniosku, że mają dość utyskiwania userów nt. "słabszego działania wifi na baterii" etc. - tu "słabsze" działanie w wynika z trybu oszczędzenia = większe pingi [rzadsze odwołania do AP], osłabienie "radia", etc. Co do WM wt to Bad znaczy się jest dobrze - inaczej ustawiłem [w APM] ten parametr, bowiem zalecany przez Intela jest ... "niewłaściwy" ;). Interesuje mnie ta nvidia ... coś nie tak jest daj mi logi z NeteXt'73 - pod mim kernelem.

Pozdarwaim
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
nomoreground
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 98
Rejestracja: 16 wrz 2012, 21:21
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Architektura: x86_64

Re: NeteXt'73 - dyskusja, opinie, zgłaszanie błędów i pytań

Post autor: nomoreground »

A ja się właśnie wzięłam za zabawę Manjaro :P nawet płynnie toto chodzi i mi się podoba..... Ciekawe ile wytrzymam zanim zacznę przepraszać Minta (a skoro to moja 4 instalacja Manajro w ciągu 2 dni..... Nie pytajcie....).
NetBit73

Re: NeteXt'73 - dyskusja, opinie, zgłaszanie błędów i pytań

Post autor: NetBit73 »

nomoreground pisze:A ja się właśnie wzięłam za zabawę Manjaro :P nawet płynnie toto chodzi i mi się podoba..... Ciekawe ile wytrzymam zanim zacznę przepraszać Minta (a skoro to moja 4 instalacja Manajro w ciągu 2 dni..... Nie pytajcie....).
no Manjaro zaczyna zdobywać zwolenników, żeby daleko nie szukać FadeMind tam się ostro udziela, eloaders też mówi, że jest nieźle w Majnaro...
Awatar użytkownika
nomoreground
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 98
Rejestracja: 16 wrz 2012, 21:21
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Architektura: x86_64

Re: NeteXt'73 - dyskusja, opinie, zgłaszanie błędów i pytań

Post autor: nomoreground »

Ja na razie uzyskałam na Manjaro 5W w idle i ok 8-10W przy necie, czyli tyle ile na Petrze.... Ciekawe czy zejdę niżej....
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: NeteXt'73 - dyskusja, opinie, zgłaszanie błędów i pytań

Post autor: e X t 7 3 »

Cóż Manjaro jest dla mnie swego rodzaju "ciekawostką" ;). Moim zdaniem nie ma szans na rynku "mainstream" i wsparcie tej Dystrybucji można rozważać jedynie w kontekście hobbystycznym. Zresztą mają tam chyba spore problemy i ciekawe, jak to się dla nich skończy - vide artykuł na Phoronix:

Manjaro Linux Developers Experience A Mass Exodus

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: NeteXt'73 - dyskusja, opinie, zgłaszanie błędów i pytań

Post autor: enedil »

e X t 7 3 pisze:Cóż Manjaro jest dla mnie swego rodzaju "ciekawostką" ;). Moim zdaniem nie ma szans na rynku "mainstream" i wsparcie tej Dystrybucji można rozważać jedynie w kontekście hobbystycznym. Zresztą mają tam chyba spore problemy i ciekawe, jak to się dla nich skończy - vide artykuł na Phoronix:

Manjaro Linux Developers Experience A Mass Exodus

Pozdrawiam
Też nie wróżę im sukcesu, ale myślę, że dzięki Manjaro, Arch stał się popularniejszy, a im nie wróżę szybkiego upadku. Ta dystrybucja przypomina sposobem rozwijania Debiana, robią przemyślane decyzje. Zresztą mają już sporo fanów.
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Awatar użytkownika
nomoreground
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 98
Rejestracja: 16 wrz 2012, 21:21
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Architektura: x86_64

Re: NeteXt'73 - dyskusja, opinie, zgłaszanie błędów i pytań

Post autor: nomoreground »

e X t 7 3 pisze:Cóż Manjaro jest dla mnie swego rodzaju "ciekawostką" ;). Moim zdaniem nie ma szans na rynku "mainstream" i wsparcie tej Dystrybucji można rozważać jedynie w kontekście hobbystycznym. Zresztą mają tam chyba spore problemy i ciekawe, jak to się dla nich skończy - vide artykuł na Phoronix:

Manjaro Linux Developers Experience A Mass Exodus

Pozdrawiam
Mi tam Manjaro się coraz bardziej podoba, ale już zdążyłam zepsuć sobie bluetooth.... Cóż, nawet jak im sie nie uda to są zawsze inne distra :) Ale nawet jak aktualni deweloperzy się wykruszą to zawsze się znajdzie jakaś grupka zapaleńców z community.



-----

EDIT:

Dobra, jak Manjaro już dobiłam i powróciłam na Minta (który jest grzeczny i przeprosiny przyjął) to łapcie logi:
http://pastebin.com/iKtaprGb - wyłączona grafa
http://pastebin.com/d2dcjS1K - włączona grafa bez sterowników
http://pastebin.com/yCcRhCaX - włączona grafa ze sterownikami
I albo jestem ślepa, albo one są identyczne...

----
Edit2:
Nudzi mi się więc taka ciekawostka:
http://pastebin.com/jvANnsmr
Trzeba było zainstalować ręcznie glmark2 i ppa-purge z paczek z launchpada dla trusty... Repo zresztą też dla trusty
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: NeteXt'73 - dyskusja, opinie, zgłaszanie błędów i pytań

Post autor: e X t 7 3 »

Co do grafiki ... to w każdym przypadku aktywny jest tylko intel i stosowane są jego sterowniki. Co ciekawe nie widzi Nvidii na PCI. Powinien pokazać coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation GF114 [GeForce GTX 560] (rev a1)
01:00.1 Audio device: NVIDIA Corporation GF114 HDMI Audio Controller (rev a1)
Wygląda więc na to, że układ jest wyłączony. U Ciebie jest tylko widoczny Intel:

Kod: Zaznacz cały

00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 3rd Gen Core processor Graphics Controller (rev 09)
Pozdrawiam

-- 18 lip 2014 07:53 --

Jeden z efektów wprowadzenia HZ=500 ;) - Kolejny mały rekord.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: NeteXt'73 - dyskusja, opinie, zgłaszanie błędów i pytań

Post autor: Tomfoc »

Zauważyłem, że w moim Ubuntu 14.04.1 nie działa prawidłowo optymalizacja swap. Wprowadzenie do pliku /etc/sysctl.conf wiersza np. vm.swappiness=3 i wydanie komendy sudo sysctl -p działa tylko do pierwszego restartu systemu. Po restarcie wartość vm.swappiness wynosi "fabryczne" 60. Na wolnej wartycji zainstalowałem więc kolejne Ubuntu 14.04.1, następnie zainstalowałem Netext'73. Dalej zainstalowałem kernel 3.15.8-ext73-30.8-k8, a następnie microcode i firmware. Po tych kolejnych instalacjach restartowałem system i sprawdzałem wartość vm.swappiness - cały czas było ustawione 3. Po zainstalowaniu z poziomu Netext'73 najnowszego skryptu APM i restarcie systemu ponownie sprawdziłem wartość vm.swappiness - już było 60. Dlaczego tak się dzieje?
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: NeteXt'73 - dyskusja, opinie, zgłaszanie błędów i pytań

Post autor: e X t 7 3 »

Ponieważ tak ustawiłem. Na AC 60, na baterii 10. To są optymalne wartości w połączeniu z pozostałymi komponentami APM.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: NeteXt'73 - dyskusja, opinie, zgłaszanie błędów i pytań

Post autor: Tomfoc »

I to wszystko wyjaśnia. Dzięki.
Awatar użytkownika
qnebra
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 177
Rejestracja: 06 maja 2012, 23:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: NeteXt'73 - dyskusja, opinie, zgłaszanie błędów i pytań

Post autor: qnebra »

Samo APM bardzo dobrze się sprawuje, ale gwarantuję, że obecne ustawienie 60 w połączeniu z pamięciożernym programem i zwykłym dyskiem HDD tworzy prawdziwą mieszankę wybuchową. System staje się wtedy katastrofalnie nieresponsywny, szczególnie w trakcie wczytywania danych programów ze swapa. Dlatego może powinna pojawić się możliwość ręcznego ustawienia wartości swappiness w programie za pomocą gotowej listy od 0 do 100, oczywiście z ostrzeżeniem, że to niemądre, zagryzą was rekiny i odwiedzi was w śnie duszek Ballmer.
laptop: Lenovo G565/ CPU: AMD Athlon II P 340/ RAM: 4GB/ GPU: AMD Radeon Mobility 5470
ODPOWIEDZ

Wróć do „kernele e X t 7 3”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości