Wersje stabilne [12.04 - 14.04] - Kernele [v27.7 64-bit] - oparte o Linux-3.12.10

Moderator: e X t 7 3

Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4940
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wersje stabilne [12.04 - 14.04] - Kernele [v27.7 64-bit] - oparte o Linux-3.12.10

Post autor: e X t 7 3 » 25 lis 2013, 11:49

############## Wersje stabilne ##############


W treści niniejszego wątku umieszczał będę wersje stabilne kerneli, a także skrypty i pliki konfiguracyjne.

Pozdrawiam

Tomasz `e X t 7 3` Miś


Oczywiście proszę o nie wnoszenie komentarzy oraz ewentualnych uwag w treści niniejszego wątku. Takowe wraz ze zgłaszanymi błędami proszę umieszczać w treści niniejszego wątku.################################ PayPal ################################Panie i Panowie

Jeśli jesteście zadowoleni z wyników mojej pracy i macie ochotę oraz możliwości finansowo wspomóc mój projekt datkami przez PayPal, proszę o kontakt - wiadomość prywatna lub mail.

Pozdrawiam ... i z góry dziękuje za ewentualne finansowe wsparcie.

Tomasz `e X t 7 3` Miś


##########################################################
####### 3.12.10-ext73-f1-27.7-atom lub K8-ags-cfs #######
##########################################################UWAGA kernele przeznaczone dla Ubuntu 12.04, 12.10 oraz 13.04 [w tym także Kubuntu/Lubuntu/Xubuntu/Gnome Ubuntu]. Podkreślenia wymaga fakt, iż w przypadku korzystania z zamkniętych sterowników graficznych, konieczne będą ich najnowsze wersje dla Nvidii, bądź AMD/ATi. Obecnie wymagane sterowniki dostarczam w ramach aplikacji NeteXt'73, która od wersji 4.0 posiada dział ze sterownikami. Obecnie dostępne są dla 64 bitowych systemów zalecam zbudowane przeze mnie i udostępniane w ramach NeteXt'73 sterowniki Nvidii w wersji 319.32 oraz dla AMD Radeon Catalysty 13.3 beta3 v3 [zawierają obok patchy zapewniających zgodność z w/w kernel także inne usprawniające ich prace].

Poniższe kernele oraz proponowane modyfikacje powinny jednak - przy spełnieniu powyższych przesłanek - działać także z nowymi wersjami (odpowiadających obecnym wersjom Ubuntu) dystrybucji bazujących na Debianie - zatem Mint oraz właśnie Debian, a także innym pokrewnych. Jednakże instalacja na innych dystrybucjach niż Ubuntu - we wskazanych wersjach, realizowana jest jedynie na ryzyko i odpowiedzialność podejmujących się tego Śmiałków ;)

Kernele (wraz ze sterownikami) zostały zbudowane w oparciu o źródła Vanilla ("czysty" kernel) kernela 3.12.10. W tym przypadku podobnie, jak już to uczyniłem wcześniej, zastosowałem auto-grupowanie (Automatic process group scheduling). Poniższe kernele używają defaultowo schedulera I/O CFQ. Jednakże od APM w wersji 2.2 aktywowane są jednocześnie 2 schedulery I/O - w zależności od rodzaju dysku działa, dla: SSD - noop, a dla HDD - CFQ. Takie rozwiązanie pozwala na optymalizację wydajności i zwiększa bezpieczeństwo oraz żywotność dysków - w szczególności tyczy się to dysków SSD.
Ponadto od kernela v23.3 stosuje jeszcze głębsze optymalizacje na poziomie kompilatora ... jednak od wersji 23.4 tylko na wersjach Brazos, i7 oraz atom. W tych kernelach ponadto jeszcze pogłębiłem proces optymalizacji w stosunku do zastosowanego w wersji v23.3 i v23.4 Niestety w przypadku wersji K8 zmuszony byłem wyłączyć te rozwiązania, powodowały bowiem problemy na platformie intela opartej o procesory c2d + grafika intela. Wprowadzanie tych optymalizacji widoczne jest przez użytkownika przede wszystkim jak odczuwalne zwiększenie płynności i responsywności środowiska graficznego [KDE/Unity], czy też szybsze uruchamianie się i działanie aplikacji. Odnośnie wpływu na wydajność – tu jest to w dużej mierze zależne już od samej gry/aplikacji. Jednak jeśli „wąskim gardłem” był do tej pory kernel … uruchomienie np. gry na na nowej wersji krenela może być czasem dość mocno odczuwalne – głównie poprzez podwyższanie poziomu najniższej wartości klatek/s jaką dana gra osiągała. W takiej sytuacji zamiast poprzednich 14 kl/s, system pozwoli na osiągniecie np.16/17 kl/s
!!! Uwaga !!!


Od lini v23.x udostępniam jedynie kernel w wersjach 64 bitowych.

Poniżej jedynie informacja nt. kerneli - celem instalacji poszczególnych kerneli proszę udać się do wątku z instalatorem graficznym.


Uwaga - tu po raz pierwszy brak wsparcia dla zamkniętego sterownika WiFi Firmy Broadcom - od teraz zalecam wyłączenie tego sterownika [wyłączenie i odinstalowanie - menadżer zamkniętych sterowników] i używanie sterowników otwartych zawartych w kernelu.

Uwaga BARDZO mocno zalecam
Włączenie (w Biosie) PCI latency na wartość 32 (cykle). Taka wartość pod moim kernelem pozwala nie dość, że na bardzo wysoką responsywność, to dodatkowo - im mocniejsza maszyna, tym większy wzrost - na najwyższą możliwą wydajność.##########################################################

Źródła Kerneli i Licencja

##########################################################
Poniżej znajduje się link do aktualnych źródeł moich kerneli zarówno stabilnych, jak i [będzie zawierał] testowych. Obecnie zatem będą to źródła kernela v27.7 [stabilnego] bazującego na Linux-3.12.10.

Poniżej wskazane źródła dla pakietów oznaczonych jako 27.7 zawierają następujące zmiany w stosunku do wersji oryginalnej źródeł (kodu źródłowego) ze strony kernel.org:

- wprowadzono patch naprawiający błąd - Fast TSC calibration failed,
- pełne wsparcie dla Wirtualizacji [KVM].
- w obecnej wersji wyłączone wsparcie dla systemu plików AUFS.
- Włączenie wsparcia dla AMD IOMMU v2.
- dodane wsparcie dla dongla Usb TV DVB-T - Leadtek WinFast DTV Dongle Mini D.
- dezaktywowany SELinux - ze względu na "osłabione" zaufanie do jego Developerów > NSA.


Powszechna Licencja Publiczna GNU w wersji trzeciej [GPL 2.0] - wersja oryginalna - obowiązująca.

Powszechna Licencja Publiczna GNU w wersji trzeciej [GPL 2.0] - wersja polskojęyczna (nieoficjalne tłumaczenie)

Przygotowane przeze mnie kernele udostępniane są zgodnie z postanowieniami powołanej powyżej Powszechnej Licencji Publicznej GNU w wersji trzeciej [GPL 2.0]. Zgodnie z jej postanawianiami udostępniam źródła na podstawie których budowane są poszczególne pakiety deb.

Zgodnie z postanowieniami licencji GPL na udostępniane źródła (kod źródłowy) oraz pakiety (kod wynikowy) nie udziela się gwarancji. Jedynie w przypadku pakietów (kod wynikowy) oznaczonych jako i7 oraz Brazos gwarantuje, iż pakiety te są zbudowane prawidłowo i są zgodne z GNU/Linux Ubuntu oraz Kubuntu. W związku z powyższym oraz postanowieniami powołanej licencji nie ponoszę odpowiedzialności za skutki ewentualnych błędów wynikających z funkcjonowania udostępnionych pakietów.

Wskazane źródła zostają przeze mnie poddane modyfikacji (o czym mowa powyżej) i prawo do korzystania z nich udostępniam na zasadach opisanych w powołanym akcie normatywnym. Kod źródłowy jest odpowiedni dla wszystkich wydań (K8, atom, i7, Brazos) z danej serii (np. v22.x) i dystrybuowany jest zgodnie z wszelkimi postanowieniami Licencji GPL w wersji 2.

Pakiety binarne (kod wynikowy) zawierające kernele oznaczone, jako K8 oraz atom udostępniam w pełni nieodpłatnie, bez ograniczenia ilości stanowisk na których użytkownik je instaluje oraz bez ograniczenia swobody ich rozpowszechniania.

W przypadku pakietów binarnych (kod wynikowy) oznaczonych, jako i7 oraz Brazos, ich dystrybucja ma charakter odpłatny i realizowana jest na podstawie indywidualnej umowy wykonania dzieła - budowy kodu wynikowego zoptymalizowanego dla architektury 64 bitowych, w tym architektury Intel Sandy Bridge i Ivy Bridge – i3, i5 oraz i7 (pakiety oznaczone, jako i7) oraz dla architektury Firmy AMD od wersji K10.5 – w tym Athlon II, Phenom II, Brazos, Fusion (Llano, Trinity, Piledriver) oraz FX (Zambezi, Bulldozer, Vishera, Piledriver) – pakiety oznaczone, jako Brazos. Umowa zawierana jest pomiędzy moją osobą, jako przyjmującym zamówienie, a ich użytkownikiem (zamawiającym) otrzymującym prawo do korzystania z tego dzieła (danej kompilacji, np. wersja v27.7), który w ramach jednorazowej zapłaty opiewającej na kwotę 50 zł, uzyskuje prawo do otrzymania najnowszej - na danych dzień - wersji dzieła oraz jej kolejnych ulepszonych wersji (następne kompilacje, np. wersja 21.1 lub v27.7, etc.) w okresie roku od dnia zawarcia umowy (dnia zapłaty). Użytkownik w ramach wskazanej jednorazowej opłaty uzyskuje prawo do korzystania w powołanym okresie z dzieła oznaczonego jako pakiety i7, bądź też Brazos oraz prawo do testowania przedpremierowych wersji pakietów oznaczonych jako K8.

Źródła
##########################################################

Kernel 3.12.10-ext73-f1-27.7-i7-64-ags-cfs

##########################################################
Kernel maksymalnie zoptymalizowany i przeznaczony dla maszyn typu Desktop, laptop/notebook opartych o procesory Intel - i3, i5 oraz i7 [Sandy oraz Ivy Bridge].##########################################################

Kernel 3.12.10-ext73-f1-27.7-brazos-64-ags-cfs

##########################################################
Kernel maksymalnie zoptymalizowany i przeznaczony dla maszyn typu Desktop, laptop/notebook opartych o procesory AMD od A10.5 [Phenom II, Athlon II] poprzez Llano, Brazos, Bulldozer i wyższe.##########################################################

Kernele 64-bitowe - dostępne nieodpłatnie

##########################################################
##########################################################

Kernel 3.12.10-ext73-f1-27.7-k8-64-ags-cfs

Dla komputerów stacjonarnych (Desktop/Workstation) oraz laptopów wyposażonych w procesory firm Intel oraz AMD

##########################################################
Kernel przeznaczony dla maszyn typu Desktop, laptop/notebook opartych o procesory Intel - od Pentium 4 i AMD od K8 [obsuługujace sse3].##########################################################

Kernel c-ext73-f1-27.7-atom-64-ags-cfs

Dla Netbooków opartych na procesorach Intel Atom

##########################################################
Kernel przeznaczony dla maszyn typu Desktop, netebook opartych o procesory Intel Atom - [pozwalających na instalacje środowiska 64 bitowego].Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Zablokowany

Wróć do „kernele e X t 7 3”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości