Kernele testowe/stabilne wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Moderator: e X t 7 3

Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Kernele testowe/stabilne wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Udostępniłem kernele v27.0.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Maciek Żabik
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 21 lis 2011, 14:36
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Maciek Żabik »

v27 i7 + twoje Catalysty 13.11 beta 9.4 na i74800MQ + HD 8790M
Dalej mam czarny ekran z kursorem po zalogowaniu (sam lightdm działa)

Dodatkowo (na v26 też występuje) pingi na wifi po odpięciu zasilania rosną z ~1 do ~180ms - karta intel 6235
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Testowałeś standardowe Catalysty ze strony AMD ? Jeśli możesz sprawdź. Być może tu coś nie tak z Compizem, albo samym Unity ... mi pod KDE działają genialnie [Kubuntu 13.10]. Przydałoby się sprawdzić w innym środowisku … poza tym masz Ubuntu 13.04 ?
Co do pingów ... mogą być wyższe - w trybie pracy na baterii urządzenia dają z siebie minimum, aby funkcjonować, a pobierać jak najmniej prądu. Zobacz do PowerTOP - jeśli na wifi masz Good to sprawa jasna. Tu przypomnę, że sam układ wifi połączony z siecią = podbicie zużycia energii od 0.5 do 3 Watt ! ... i co ciekawe najwięcej prądu biorą Intele, a najmniej chyba Atherosy i na pewno Realteki.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Maciek Żabik
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 21 lis 2011, 14:36
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Maciek Żabik »

Mam 13.10, już zaktualizowałem w profilu, ściągam w takim razie oficjalne catalysty, jak nie pomoże doinstaluje inny desktop.

Mam good przy wifi... da się to jakoś wyłączyć? sieć robi się nieużywalna po odłączeniu zasilania...
Niegrzeczny intel ;) ale za każdym razem, jak porównuję podobne kompy z różnymi kartami, to intel ma widoczną przewagę w zasięgu i prędkościach, więc może coś za coś?
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Da się wyłączyć - wydam kolejną wersje APM i wyłączę oszczędzanie na WiFi - myślałem ze to już Intel poprawił ... także na teraz wyłączę Realtekowy sterownik rts5139 - niestety nadal powoduje [od czasu do czasu] "uwalanie" hub`a usb. Dziś wieczorem zatem dam APM v3.0.

Zatem APM v3.0 udostępniony.

Zmiany:

- Wyłączenie oszczędzania energii na kartach WiFi - znacznie wyższe pingi na kartach Intela.
- Wyłączenie sterownika Realtek rts5139 - dla kart pamieci w/w Firmy - powodują jeszcze "wywalanie" huba USB, a tym samym uniemożliwia często prawidłową prace z pamięciami masowymi, np. dongle usb, dyski usb.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Maciek Żabik
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 21 lis 2011, 14:36
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Maciek Żabik »

Nowe apm pomogło na wysokie pingi na baterii.
Oficjalne catalysty nie działają dokładnie w ten sam sposób, co twoje. Doinstalowanie kde nie pomaga - dodatkowo przestaje się wtedy jakkolwiek uruchamiać kdm lub lightdm....
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: NetBit73 »

Maciek Żabik pisze:Nowe apm pomogło na wysokie pingi na baterii.
Oficjalne catalysty nie działają dokładnie w ten sam sposób, co twoje. Doinstalowanie kde nie pomaga - dodatkowo przestaje się wtedy jakkolwiek uruchamiać kdm lub lightdm....
KDE od dawna używa lightdm
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Maciek Żabik pisze:Nowe apm pomogło na wysokie pingi na baterii.
Oficjalne catalysty nie działają dokładnie w ten sam sposób, co twoje. Doinstalowanie kde nie pomaga - dodatkowo przestaje się wtedy jakkolwiek uruchamiać kdm lub lightdm....
Odnośnie Catalystów ... jest jakaś różnica ? Doinstalowanie KDE to nie jest dobry pomysł obecnie już nie jest tak prosto posiadać kilka środowisk [a niedługo wręcz nie będzie możliwe]. Najlepiej mieć albo oddzielne instalacje, albo na nowo zainstalować.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Kurremkarmerruk
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 134
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Kurremkarmerruk »

Po zainstalowaniu kernela i nowych catalystów wita mnie radosny komunikat:
Obrazek a żaden program po za kate i chromium się nie włącza.
Próbowałem z konsoli odpalić firefoxa i steama. Nie ma błędów. Po prostu przestają się ładować.
Problem zaczął się po wyłączeniu dedykowanej karty. Przed tym resetowałem komputer i było dobrze.

Z aplikacji które się włączają:
ktorrent
kate
chromium
rekonq
terminal
krita
vlc
code:blocks

Nie działają:
firefox
steam
amarok
Awatar użytkownika
witek
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 400
Rejestracja: 14 lip 2005, 14:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: witek »

NetBit73 pisze:
Maciek Żabik pisze:Nowe apm pomogło na wysokie pingi na baterii.
Oficjalne catalysty nie działają dokładnie w ten sam sposób, co twoje. Doinstalowanie kde nie pomaga - dodatkowo przestaje się wtedy jakkolwiek uruchamiać kdm lub lightdm....
KDE od dawna używa lightdm
Co do lightdm to jego dni są już raczej przesądzone. Główny developer rozwija teraz ssdm, który spełnia wszystkie założenia, które mieli developerzy KDE co do następcy KDM oraz został wybrany jako menadżer logowania w Fedora 20 KDE.

Co do kernela, to działa 27.0 działa bez problemu na Intel e6600 + 4GB + nvidia 8600 + K13.04 64bit. Na laptopie niestety nie sprawdzę. Nie wytrzymał szóstego wypiekania i się rozleciał. Dokładnie to z karty graficznej poodpadały pamięci i wszystkie złącza.
Maciek Żabik
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 21 lis 2011, 14:36
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Maciek Żabik »

e X t 7 3 pisze:
Maciek Żabik pisze: Odnośnie Catalystów ... jest jakaś różnica ? Doinstalowanie KDE to nie jest dobry pomysł obecnie już nie jest tak prosto posiadać kilka środowisk [a niedługo wręcz nie będzie możliwe]. Najlepiej mieć albo oddzielne instalacje, albo na nowo zainstalować.
Pozdrawiam
Różnicy w sumie nie ma, mam czarny ekran i nic poza tym, na szczęście do tty1 mogłem się dostać.
Generalnie smutne co piszesz o wielu środowiskach, była to dla mnie jedna z domen linuxa....
W wolnym czasie zrobię czystą instalkę na innym dysku
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Kurremkarmerruk pisze:Po zainstalowaniu kernela i nowych catalystów wita mnie radosny komunikat:
Obrazek a żaden program po za kate i chromium się nie włącza.
Próbowałem z konsoli odpalić firefoxa i steama. Nie ma błędów. Po prostu przestają się ładować.
Problem zaczął się po wyłączeniu dedykowanej karty. Przed tym resetowałem komputer i było dobrze.

Z aplikacji które się włączają:
ktorrent
kate
chromium
rekonq
terminal
krita
vlc
code:blocks

Nie działają:
firefox
steam
amarok
To nie kwestia kernela i catalystów ... to błąd jaki pojawił się m.in. w Kubuntu 12.10 i 13.04 przy którejś z aktualizacji, a związany jest z UID usera. Pod 13.10 nie występuje, a zdiagnozowałem go właśnie pod 12.10 i 13.04 ... i będzie nadal jeśli nawet updatujesz do 13.10. Taki komunikat = próba [nieudana] uruchomienie kdesu pojawia się na pewno po restarcie tak, a próba np. wykonywania kdesu dolphin kończy się "niczym" tak ? Jeśli tak to ten właśnie błąd ... na teraz jeszcze nie znalazłem jaki pakiet namieszał tu z uprawnianiami do katalogów. Powinieneś mieć takie błędy:

Kod: Zaznacz cały

Error: "/var/tmp/kdecache-[kokretny user]" is owned by uid 1000 instead of uid 0.
Error: "/tmp/kde-[kokretny user]" is owned by uid 1000 instead of uid 0.
Error: "/tmp/ksocket-[kokretny user]" is owned by uid 1000 instead of uid 0.
Pozdrawiam

-- 25 lis 2013 20:59 --
Maciek Żabik pisze:
e X t 7 3 pisze:
Maciek Żabik pisze: Odnośnie Catalystów ... jest jakaś różnica ? Doinstalowanie KDE to nie jest dobry pomysł obecnie już nie jest tak prosto posiadać kilka środowisk [a niedługo wręcz nie będzie możliwe]. Najlepiej mieć albo oddzielne instalacje, albo na nowo zainstalować.
Pozdrawiam
Różnicy w sumie nie ma, mam czarny ekran i nic poza tym, na szczęście do tty1 mogłem się dostać.
Generalnie smutne co piszesz o wielu środowiskach, była to dla mnie jedna z domen linuxa....
W wolnym czasie zrobię czystą instalkę na innym dysku
Ok przydałoby się sprawdzi na czystym Kubuntu 13.10 ... bo jesli się powtórzy trzeba jak najszybciej błąd zgłosić. Cóż co do środowisk to tu np. Developerzy GNOME idą w kierunku Fedory [i praktycznie uniemożliwią niedługo start GNOME na innych środowisku uruchomieniowym niż systemd], KDE swoją droga w tym Kubuntu. Po prostu interesy - Linux staje się teraz środowiskiem, który generował będzie zysk zatem zaczyna się standardowa "przepychanka" ;).

Pozdarwiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Kurremkarmerruk
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 134
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Kurremkarmerruk »

Ale ja mam gołe 13.10. Nie upgrade'owane tylko czysta instalacja. Update'ow też nie robiłem. Wszystko działało od wielu dni bez problemu :cry: Jedyne co robiłem z systemem to wyłączyłem ppa oibafa i zainstalowałem kernel i sterowniki. Nie da rady tego naprawić? Reinstalacja konieczna? A miałem testy na innej instalacji robić :(

Ale!
Żeby nie było że tylko marudze. Błąd a acpi, przerywaniami i podświetlaniem o którym w Twoim nowym kernelu nie występuje:)

edit:

kdesudo dolphin działa normalnie.

Kod: Zaznacz cały

kdesudo dolphin
QInotifyFileSystemWatcherEngine::addPaths: inotify_add_watch failed: Nie ma takiego pliku ani katalogu
QFileSystemWatcher: failed to add paths: /root/.config/ibus/bus
"/org/freedesktop/UDisks2/drives/Hitachi_HTS547575A9E384_J1140021G682HJ" : property "Drive" does not exist 
"/org/freedesktop/UDisks2/drives/Generic_USB2_2e0_CRW_20100201396000000" : property "Drive" does not exist 
"/org/freedesktop/UDisks2/drives/TSSTcorp_CDDVDW_SN_208BB_R8F96GIC504MV5" : property "Drive" does not exist 
"/org/freedesktop/UDisks2/drives/Hitachi_HTS547575A9E384_J1140021G682HJ" : property "DeviceNumber" does not exist 
"/org/freedesktop/UDisks2/drives/Hitachi_HTS547575A9E384_J1140021G682HJ" : property "Device" does not exist 
QPixmap::scaled: Pixmap is a null pixmap
firefox:

Kod: Zaznacz cały

kdesudo firefox

(process:3993): GLib-CRITICAL **: g_slice_set_config: assertion 'sys_page_size == 0' failed
steam:

Kod: Zaznacz cały

steam
Running Steam on ubuntu 13.10 64-bit
STEAM_RUNTIME is enabled automatically
Installing breakpad exception handler for appid(steam)/version(1383158641_client)

Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Zatem ta, jaka wersja pakietu glamor-egl ?

Ps widzę, że ppa oibaf ma prawdopodobnie "problematyczna" wersje glamor-egl = problem na problemie :P

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
pst
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 52
Rejestracja: 29 maja 2010, 21:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: pst »

Mam pewien problem po aktualizacji jądra do wersji 27x. Po restarcie, po wpisaniu danych do logowaniu jedyne co mnie się pojawia to czarny ekran i kursor.. Myślałem więc, że to może być przez sterowniki, które obecnie miałem - 319.60. Normalnie się zalogowałem odpalając poprzedni kernel 26.7, i następne co zrobiłęm to odpaliłem netexta po czym graficzny instalator sterownika graficznego i wrzuciłem przez to sterowniki 304.116 (uprzednio sprawdziłem, te wspierają mój układ nvs 160m). W rezultacie po zalogowaniu zamiast widoku pulpitu na mam czarny obraz na wszystkich jajkach teraz.
Kurremkarmerruk
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 134
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Kurremkarmerruk »

Kod: Zaznacz cały

dpkg -s xserver-xorg-glamoregl
Package: xserver-xorg-glamoregl
Status: install ok installed
Priority: optional
Section: x11
Installed-Size: 61
Maintainer: Ubuntu Developers <ubuntu-devel-discuss@lists.ubuntu.com>
Architecture: amd64
Multi-Arch: same
Source: glamor-egl
Version: 0.5.1-0ubuntu4
Depends: libc6 (>= 2.2.5), libegl1-mesa (>= 7.8.1) | libegl1-x11, libgbm1 (>= 7.11~1), libglamor0
Description: X.Org X server -- graphics acceleration module based on OpenGL
 Glamor is a library for accelerating 2D graphics using GL functions.
 .
 This package contains the X.Org module.
Homepage: http://www.freedesktop.org/wiki/Software/Glamor
Original-Maintainer: Debian X Strike Force <debian-x@lists.debian.org>
Zakładam że chodzi o to :P
pst
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 52
Rejestracja: 29 maja 2010, 21:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: pst »

Hmm... zatem w ekranie logowania wyszedłem z trybu graficznego i wyłączyłem X'y, po czym ściągnąłem ręcznie sterownik prosto od nvidii - wersja 304.116 i...uwaga: przyznam szczerze, że PIERWSZY raz w życiu instalator zbudował moduły bez żadnych problemów i się zainstalował. W efekcie po restarcie lapka wszystko z powrotem śmiga na najnowszym jajku z serii 27.x. Jestem w szoku!
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Kurremkarmerruk pisze:...
Source: glamor-egl
Version: 0.5.1-0ubuntu4
...
[/code]

Zakładam że chodzi o to :P
Ciekawe wygląda na ok wersje ... może odinstaluj ppa oibaf przez ppa purge i wtedy zobaczymy.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: JerryG »

Kernel 27.0 zainstalowany, nowy APM tez, dzisiaj juz mi sie nie chce, ale jutro zaczynamy testy :D
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

pst pisze:Mam pewien problem po aktualizacji jądra do wersji 27x. Po restarcie, po wpisaniu danych do logowaniu jedyne co mnie się pojawia to czarny ekran i kursor.. Myślałem więc, że to może być przez sterowniki, które obecnie miałem - 319.60. Normalnie się zalogowałem odpalając poprzedni kernel 26.7, i następne co zrobiłęm to odpaliłem netexta po czym graficzny instalator sterownika graficznego i wrzuciłem przez to sterowniki 304.116 (uprzednio sprawdziłem, te wspierają mój układ nvs 160m). W rezultacie po zalogowaniu zamiast widoku pulpitu na mam czarny obraz na wszystkich jajkach teraz.
Sterowniki 304.116 nie budował prawidłowo modułu ?

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Zablokowany

Wróć do „kernele e X t 7 3”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości