Kernele testowe/stabilne wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Moderator: e X t 7 3

Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: enedil »

Aplet sieci w Unity.

Pozdrawiam.
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

enedil pisze:Aplet sieci w Unity.

Pozdrawiam.
Pod jakim kernelem ?

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: enedil »

e X t 7 3 pisze:
enedil pisze:Aplet sieci w Unity.

Pozdrawiam.
Pod jakim kernelem ?

Pozdrawiam

Kod: Zaznacz cały

enedil@enedil-Dell:~$ uname -a
Linux enedil-Dell 3.11.0-15-generic #23-Ubuntu SMP Mon Dec 9 18:17:04 UTC 2013 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Sprawdź mój v27.3. Linux-firmware najnowszy ?

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: enedil »

Zaktualizowałem Linux-firmware. Nie wiem, czy instalować kernel, bo mam i7, a nie wykupiłem subskrybcji. Dalej nie działa.

Kod: Zaznacz cały

enedil@enedil-Dell:~$ lspci -k | grep Network
02:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM43142 802.11b/g/n (rev 01)

Kod: Zaznacz cały

enedil@enedil-Dell:~$ lsmod | grep wl
wl                   4207760  0 
lib80211               14381  2 wl,lib80211_crypt_tkip
cfg80211              480503  1 wl
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Zładował Ci wl i nie działa ?!?

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: enedil »

e X t 7 3 pisze:Zładował Ci wl i nie działa ?!?

Pozdrawiam
Dokładnie, załadował i nie działa.
Dodatkowo https://www.dropbox.com/s/8kdp97e4osoqb ... 0%3A34.png

Pozdrawiam
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

enedil pisze:
e X t 7 3 pisze:Zładował Ci wl i nie działa ?!?

Pozdrawiam
Dokładnie, załadował i nie działa.
Dodatkowo https://www.dropbox.com/s/8kdp97e4osoqb ... 0%3A34.png

Pozdrawiam
Po pierwsze dziwne, że zainstalował na nieobsługiwanym układzie ... ale w takiej sytuacji najlepiej osunąć sterownik [tu polecam z opcja Purge np. sudo dpkg -P pakiet] i postawienie nowego kernela. Dziś udostępnię v27.4 na Linux-3.12.7, będziesz mógł sprawdzić.

Pozdrawiam

-- 13 sty 2014 10:46 --

Udostępniłem build v3 Catalystów 13.12. Te sterowniki są tak zmodyfikowane, ze w trakcie kompilacji modułu budują go idealnie pod daną architekturę, co przyczynia się do wzrostu wydajności do 5 do 12 % i znaczną poprawą responsywności ;).

Pozdrawiam

-- 13 sty 2014 21:06 --

Kernele v27.4 oparte o Linux -3.12.7 udostępnione.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: enedil »

Jak starczy czasu, to zainstaluję K8
Pozdrawiam ;-)
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Awatar użytkownika
doryinfg
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 14 sty 2014, 10:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Łorsoł
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: doryinfg »

Witam,
Jakiś czas temu problem miałem z sterownikiem do Radeona cała reszta działa jak na razie bez zarzutu.. Problem polegał na tym że po instalacji sterowników komputer zawieszał mi się na logo kubuntu. Teraz postanowiłem wrócić do tematu przez jakiś czas działałem sobie wyłącznie na integrze mam laptopa 4820TG od Acera posiada on dwie karty graficzne integre od intela + dedykowaną AMD Radeona 5650.. Pokusiło mnie o instalacje nowego kelnera i sterownika do dedykowanej karty i znów ta sama historia znów komputer stoi na logo kubuntu tym razem trochę się do tego przyczyniłem gdyż instalacja powiodła się laptop startuje z ustawionym profilem w biosie swithtable czyli teoretycznie mógłbym zmieniać karty graficzne za pomocą oprogramowania lecz praktycznie wygląda to tak, że jak by się sterownik nie inicjował nie mam obsługi opengl uruchamiał się render.. panel administracyjny do obslugi karty AMD nie działa pojawił się komunikat że sterownik jest nie zainstalowany itd... temperatury skoczyły mi ponad 50'C wpadłem na genialny pomysł że spróboję wymusć pracę na "lowpower" czy jak to tam się nie nazywało za pomocą aticonfig by zainicjował integrę intela wiadomo po wpisaniu komendy należało zrestartować xserwer zrestartowałem go restartując komputer już nic zrobić nie mogę bo jaki tryb graficzny bym nie wybrał w biosie tak proces inicjacji systemu zatrzymuje się na logo kubuntu.. chyba czeka mnie instalacja po raz kolejny kubuntu... wcześniej przed instalacją wygenerowałem logi i zapisałem na starszym kernelu... nie wiem w czym rzecz wpisy w grubie były takie jakie powinny być wszystko było zainstalowane co było potrzebne do tej instalacji... jakieś pomysły?
Acer 4820TG | Kubuntu 13.10 64bit
Awatar użytkownika
gitarzystaa
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 293
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: gitarzystaa »

Kiedy jeszcze miałem asusa eee pc 1215B z radeonem 6320HD, zatrzymywanie się systemu na logo kubuntu/xubuntu było bardzo częstym problemem... :(
Xubuntu 14.04 @ Lenovo Thinkpad X200 | Lenovo Thinkpad R60e | Lenovo Thinkpad R61i | Zotac Zbox ID83
Slitaz 4.0 @ IBM Thinkpad 600
Android 4.2.1 @ Lenovo A820
Android 4.4.2 @ Dell Venue 7 3730

registered linux user #554160
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

doryinfg pisze:Witam,
Jakiś czas temu problem miałem z sterownikiem do Radeona cała reszta działa jak na razie bez zarzutu.. Problem polegał na tym że po instalacji sterowników komputer zawieszał mi się na logo kubuntu. Teraz postanowiłem wrócić do tematu przez jakiś czas działałem sobie wyłącznie na integrze mam laptopa 4820TG od Acera posiada on dwie karty graficzne integre od intela + dedykowaną AMD Radeona 5650.. Pokusiło mnie o instalacje nowego kelnera i sterownika do dedykowanej karty i znów ta sama historia znów komputer stoi na logo kubuntu tym razem trochę się do tego przyczyniłem gdyż instalacja powiodła się laptop startuje z ustawionym profilem w biosie swithtable czyli teoretycznie mógłbym zmieniać karty graficzne za pomocą oprogramowania lecz praktycznie wygląda to tak, że jak by się sterownik nie inicjował nie mam obsługi opengl uruchamiał się render.. panel administracyjny do obslugi karty AMD nie działa pojawił się komunikat że sterownik jest nie zainstalowany itd... temperatury skoczyły mi ponad 50'C wpadłem na genialny pomysł że spróboję wymusć pracę na "lowpower" czy jak to tam się nie nazywało za pomocą aticonfig by zainicjował integrę intela wiadomo po wpisaniu komendy należało zrestartować xserwer zrestartowałem go restartując komputer już nic zrobić nie mogę bo jaki tryb graficzny bym nie wybrał w biosie tak proces inicjacji systemu zatrzymuje się na logo kubuntu.. chyba czeka mnie instalacja po raz kolejny kubuntu... wcześniej przed instalacją wygenerowałem logi i zapisałem na starszym kernelu... nie wiem w czym rzecz wpisy w grubie były takie jakie powinny być wszystko było zainstalowane co było potrzebne do tej instalacji... jakieś pomysły?
Po instalacji i przed restartem wygenerowany został xorg.conf ? To konieczne przy hybrydach.

Pozdrawiam

-- 14 sty 2014 14:51 --
gitarzystaa pisze:Kiedy jeszcze miałem asusa eee pc 1215B z radeonem 6320HD, zatrzymywanie się systemu na logo kubuntu/xubuntu było bardzo częstym problemem... :(
Hmm bardzo dziwne mi na X370 nigdy nie zdarzyła się taka sytuacja. Jedynie w kwestii Xubuntu mogłoby się przydarzyć tam stertowanie ACPI jest delikatnie to ujmując "ubogie" ;)


Tak czy siak w NeteXt'73 musimy jeszcze zrobić kwestie generowania xorg.conf dla Hybryd z Radeonem [to co generują automaty AMD jest "nie do końca" właściwe - w szczególności jak korzystamy z kompozycji] oraz odpowiednie ustanowienia dla Optimusa z Nvidią, ale tu najpewniej chyba to zrobimy jak zbliżać się będzie premiera Ubuntu 14.04.

Pozdrawiam

-- 14 sty 2014 15:00 --

Zatem zakładając, że nie ;) wygeneruj xorg.conf, poniższą komendą:

Kod: Zaznacz cały

sudo amdconfig --initial --f --adapters=all 
Jeśli będzie 'marudził', ze nie zna polecenia --adapters=all, wykonaj tylko:

Kod: Zaznacz cały

sudo amdconfig --initial --f
Po restarcie powinno już być ok i powinieneś mieć także możliwość przełączania układów w panelu CCC.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
doryinfg
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 14 sty 2014, 10:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Łorsoł
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: doryinfg »

e X t 7 3 pisze: Po instalacji i przed restartem wygenerowany został xorg.conf ? To konieczne przy hybrydach.

Pozdrawiam
Nie wiem w tym momencie.. nie mogę uruchomić sprzętu pod Kubuntu odpisuje z pod Windowsa -,-
Jedno wiem na pewno jak już chciałbym by to działało jak należy muszę coś zrobić więcej niż to co do tej pory. W sensie postawienie wszystkiego na nowo.. mogę spróbować wymusić przy następnej próbie nowej instalacji i postawienia tego na nogi. Przydał by się ktoś kto miał podobny problem :) nie jestem pewien czy wszystko robię jak należy. Ja zrobił bym to tak. Krok po kroku w pierwszej kolejności po postawieniu systemu aktualizacja pakietów... restart.. instalacja neteXt.. pobierając go z tego źródła: wget https://dl.dropboxusercontent.com/u/255 ... r_NeteXt73 i teraz bo już nie jestem pewien wybieram opcje zaktualizuj NeteXt'73 pobierze kelner firmware ect.. jak będę się przymierzał do instalacji sterownika do karty w pierwszej kolejności? uzupełnić wpisy gruba? czy może tym zająć się po instalacji? jak będę teraz wszystko jeszcze raz instalował sprawdzę czy wygenerował się xorg.conf jeśli tak to teoretycznie problem może być zupełnie gdzie indziej.. choć nie wydaje mi się by to był problem aż taki że zawieszało by mi komputer.. Kiedyś jakiś czas temu amd wydało sterowniki zamknięte które były dedykowane właśnie takim konfiguracjom jaką posiadam czyli specjalnie hybrydom śmigało to całkiem całkiem.. w zasadzie nic nie trzeba było z tym specjalnie robić działało już po instalacji.. ale już nawet nie pamiętam z jaką wersją kubuntu działało to.. Późniejsze próby instalacji zamkniętego sterownika przynosiły efekt taki że lądowałem w konsoli bo xserwer nie chciał się uruchomić nawet po kombinowaniu z xorg.conf i aticonfig może teraz będzie inaczej?:)
Acer 4820TG | Kubuntu 13.10 64bit
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Sama kolejność nie powinna mieć znaczenia. Co do xorg.conf jestem pewien, że nie wygenerował ... obecnie instalator sterownika już nie generuje tego automatycznie, gdyż nie jest to wymagane ... dla pojedynczych układów, ale właśnie dla hybryd konieczne. Zrób jak napisałem i powinno działać.

Pozdrawiam

-- 14 sty 2014 18:46 --

Musze przyznać, że Nvidia mnie wpienia ostatnimi czasy ... ehhh wypuścili sterowniki 331.38 i można zapomnieć o wsparciu dla kernela opartego o Linux-3.13.x, a co najgorsze nie ma obecnie patchy, których funkcjonalność byłaby na poziomie tych dla Catalystów ... te które są "kastrują" albo ACPI = grzałka na laptopie, albo IOMMU dla Intela [CPU] - a co najgorsze ciężko to obejść bo tu większość w binarnym blobie :P. Mam nadzieje ze za tydzień wypuczą nową wersje inaczej po ukazazniu się stabilnych źródeł Linux-3.13.0, a następnie wydaniu przeze mnie kerneli v28.0 userzy Nvidii "zostaną na lodzie" ... z czasem się przestaje Linusowi dziwić, że swego czasu pokazał im F...a ;P. W ostatnim półroczu AMD pomimo kilku wpadek przynajmniej cały czas czyni progres, a Nvidia drepcze w miejscu, a nawet się cofa = oni dawniej zawsze zapewniali wsparcie dla najnowszych kerneli. Mi się aż odechciało te sterowniki optymalizować ... w przeciwieństwie do Catalystów :P

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: enedil »

Ok, zainstalowałem już K8. Co teraz zrobić?
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Awatar użytkownika
gitarzystaa
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 293
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: gitarzystaa »

Zauważyłem problem z częstotliwością procesora dla APM (performance-conservative), kiedy laptop jest zasilany na zasilaczu z baterią mam wartość maksymalną 2,4GHz, ale na samym zasilaczu bez baterii już tylko 1,6GHz. Intel C2D P8600, kernel v27.4

Pozdrawiam :)
Xubuntu 14.04 @ Lenovo Thinkpad X200 | Lenovo Thinkpad R60e | Lenovo Thinkpad R61i | Zotac Zbox ID83
Slitaz 4.0 @ IBM Thinkpad 600
Android 4.2.1 @ Lenovo A820
Android 4.4.2 @ Dell Venue 7 3730

registered linux user #554160
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

gitarzystaa pisze:Zauważyłem problem z częstotliwością procesora dla APM (performance-conservative), kiedy laptop jest zasilany na zasilaczu z baterią mam wartość maksymalną 2,4GHz, ale na samym zasilaczu bez baterii już tylko 1,6GHz. Intel C2D P8600, kernel v27.4

Pozdrawiam :)
Bo tak ma działać conservatoive, chcesz skalowania wybierz opcje performance-ondemand - dla "starszych" inteli oczywiście ;)

Pozdrawiam

-- 14 sty 2014 21:57 --
enedil pisze:Ok, zainstalowałem już K8. Co teraz zrobić?
Broadcom działa ? ;)

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: enedil »

Nie :(
Tym razem nie widać nawet, że jest karta w aplecie.
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Awatar użytkownika
doryinfg
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 14 sty 2014, 10:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Łorsoł
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: doryinfg »

Niestety temat niedziałających sterowników wraca jak bumerang po ponownym zainstalowaniu systemu i całej reszty czyli do momentu instalacji sterownika od AMD karty graficznej wszystko działało.. nawet ponowne inicjacja nic nie daje teraz nie mam odpalanego systemu z automatu ale co ciekawe system uruchamia mi się znacznie szybciej tak na marginesie ;) tzn uruchamiał bo teraz sprawy mają się tak zamiast inicjować xserwer pyta mnie o login i haslo z tty po zalogowaniu i probie odpalenia serwsera x mam ten sam czarny ekran jak przedtem coś musi być nie tak tylko co? :) ps. 'marudził', ze nie zna polecenia --adapters=all a polecenie wykonałem drugi raz tak samo czarny ekran ehh... te całe hybrydy tylko o kant d...
Acer 4820TG | Kubuntu 13.10 64bit
Awatar użytkownika
gitarzystaa
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 293
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: gitarzystaa »

e X t 7 3 pisze:
gitarzystaa pisze:Zauważyłem problem z częstotliwością procesora dla APM (performance-conservative), kiedy laptop jest zasilany na zasilaczu z baterią mam wartość maksymalną 2,4GHz, ale na samym zasilaczu bez baterii już tylko 1,6GHz. Intel C2D P8600, kernel v27.4

Pozdrawiam :)
Bo tak ma działać conservatoive, chcesz skalowania wybierz opcje performance-ondemand - dla "starszych" inteli oczywiście ;)

Pozdrawiam
Na performance-ondemand oraz intel-performance to samo

Kod: Zaznacz cały

arkadiusz@arkadiusz-ThinkPad-X200:~$ cpufreq-info
cpufrequtils 008: cpufreq-info (C) Dominik Brodowski 2004-2009
Report errors and bugs to cpufreq@vger.kernel.org, please.
analyzing CPU 0:
  driver: acpi-cpufreq
  CPUs which run at the same hardware frequency: 0
  CPUs which need to have their frequency coordinated by software: 0
  maximum transition latency: 10.0 us.
  hardware limits: 800 MHz - 2.40 GHz
  available frequency steps: 2.40 GHz, 2.40 GHz, 1.60 GHz, 800 MHz
  available cpufreq governors: userspace, conservative, ondemand, powersave, performance
  current policy: frequency should be within 800 MHz and 1.60 GHz.
                  The governor "performance" may decide which speed to use
                  within this range.
  current CPU frequency is 1.60 GHz.
  cpufreq stats: 2.40 GHz:0,61%, 2.40 GHz:0,01%, 1.60 GHz:96,97%, 800 MHz:2,41%  (2058)
analyzing CPU 1:
  driver: acpi-cpufreq
  CPUs which run at the same hardware frequency: 1
  CPUs which need to have their frequency coordinated by software: 1
  maximum transition latency: 10.0 us.
  hardware limits: 800 MHz - 2.40 GHz
  available frequency steps: 2.40 GHz, 2.40 GHz, 1.60 GHz, 800 MHz
  available cpufreq governors: userspace, conservative, ondemand, powersave, performance
  current policy: frequency should be within 800 MHz and 1.60 GHz.
                  The governor "performance" may decide which speed to use
                  within this range.
  current CPU frequency is 1.60 GHz.
  cpufreq stats: 2.40 GHz:0,59%, 2.40 GHz:0,00%, 1.60 GHz:96,90%, 800 MHz:2,50%  (2047)
Xubuntu 14.04 @ Lenovo Thinkpad X200 | Lenovo Thinkpad R60e | Lenovo Thinkpad R61i | Zotac Zbox ID83
Slitaz 4.0 @ IBM Thinkpad 600
Android 4.2.1 @ Lenovo A820
Android 4.4.2 @ Dell Venue 7 3730

registered linux user #554160
Zablokowany

Wróć do „kernele e X t 7 3”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości