Probuje zainstalowac Wine na Kubuntu 16.04 a jest NeteXt'73

Moderator: e X t 7 3

JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Probuje zainstalowac Wine na Kubuntu 16.04 a jest NeteXt'73

Post autor: JerryG »

Witam.

Wrocilem z Xbuntu na Kubuntu 16.04 i jak w temacie dostaje :

Kod: Zaznacz cały

E: /var/cache/apt/archives/ocl-icd-libopencl1_2.2.8-1_amd64.deb: próba nadpisania "/usr/lib/x86_64-linux-gnu/libOpenCL.so.1.0.0", który istnieje także w pakiecie nvidia-libopencl1-367 367.27-ext73-build-v2
E: /var/cache/apt/archives/ocl-icd-libopencl1_2.2.8-1_i386.deb: próba nadpisania "/usr/lib/i386-linux-gnu/libOpenCL.so.1.0.0", który istnieje także w pakiecie nvidia-libopencl1-367 367.27-ext73-build-v2
probuje od rana [wczorajszego, zeby byla jasnosc ] temu zaradzic i juz mi sie pomysly skonczyly :-x

Nie wiem jak to obejsc a Wine potrzebuje.

Po normalnej instalacji mam jak w podpisie dwie karty, zainstalowalem przy pomocy NeteXt'73 stery do Nvidii bo byly noveau i teraz sie mi chrzani.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Probuje zainstalowac Wine na Kubuntu 16.04 a jest NeteXt'73

Post autor: JerryG »

Witam!
Podbijam watek.
Moze troche dam wiecej szczegolow, zawsze wszystko co mi potrzebne instalowalem lacznie ze sterami do Nvidi i zeby ja wylaczyc a dopiero potem NeteXt'73, teraz NeteXt'73-em zainstalowalem stery z primusem czy co tam daliscie.
Nvidia wylaczona dzialam na Intelu, co mi pasuje bo nie gram a jak bede cos chcial obejrzec to sobie wlacze.
Tylko ze teraz mam ten komunikat caly czas i nie wiem juz jak sie jego pozbyc, programy windowsa moge odpalic loaderem Wine, dzialaja, probowalem wrocic na Wine 1,4 z 1,6 nic nie dalo.

Moge zmienic prawa z nvidia-libopencl1-367 367.27-ext73-build-v2 i moj plik zaskoczy ale co wtedy?? Wasz wywali mi blad ??
Utworzenie symlinka przeciez nic nie da bo najprawdopodobnie roznia sie zawartoscia.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Probuje zainstalowac Wine na Kubuntu 16.04 a jest NeteXt'73

Post autor: e X t 7 3 »

To jest problem paczkowania wine. Cóż założyli niezbyt mądre mechanizmy zależności ... albo inaczej przyjęli, że wszyscy korzystają tylko ze sterowników otwartych :). Zrób tak - odinstaluj moje sterowniki nvidii, zainstaluj wine i dopiero moje sterowniki. Ja tak ustawiłem zależności, że nie będzie problemów.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „kernele e X t 7 3”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości