Informowanie o odpowiedziach w wątku przez email

Dział tymczasowy - niedługo wszystko będzie działać bezbłędnie :)
Awatar użytkownika
Szmitas
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 572
Rejestracja: 28 lis 2006, 17:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Informowanie o odpowiedziach w wątku przez email

Post autor: Szmitas »

Warto umieścić informację jak to wyłączyć. Nie doszukałem się w panelu innej opcji niż Domyślnie informuj mnie o odpowiedziach:, jednak mam to na Nie, a skrzynka nadal się zapycha.
www.ubuntu-pomoc.org - tutaj znajdziesz rozwiązanie każdego Twojego problemu.

Chcesz zostać Redaktorem ubuntu-pomoc.org? Skontaktuj się ze mną!
pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Informowanie o odpowiedziach w wątku przez email

Post autor: pioruns »

U mnie jest to samo. Chcę mieć obserwowane wątki na liście, nie chcę jednak otrzymywać maili.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8600
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Informowanie o odpowiedziach w wątku przez email

Post autor: mario_7 »

Tak... To jedna z tych rzeczy, które chyba trzeba naprawić bawiąc się w kodzie, bo w panelu admina również nie znalazłem niczego, co by mogło to zmienić.

Są jeszcze zakładki - zdaję się, że te nie wysyłają maili.
Awatar użytkownika
cukier_lukier
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1250
Rejestracja: 14 cze 2006, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Re: Informowanie o odpowiedziach w wątku przez email

Post autor: cukier_lukier »

Czy możecie sprawdzić, czy powiadomienia są nadal wysyłane po wyłączeniu tej opcji w panelu ale w tematach w których jeszcze się nie udzielaliście?
pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Informowanie o odpowiedziach w wątku przez email

Post autor: pioruns »

@laybythesea: potwierdzam, powiadomienia nadal są wysyłane.

Mam ustawione: Domyślnie informuj mnie o odpowiedziach: Nie
Dodałem do obserwowanych parę nowych tematów, w których nic nie pisałem. Czekałem, aż ktoś odpisze. I właśnie otrzymałem kilka e-maili z powiadomieniem.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8600
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Informowanie o odpowiedziach w wątku przez email

Post autor: mario_7 »

Na razie wyłączyłem całkowicie wysyłanie powiadomień o zmianach w postach.
Awatar użytkownika
rob006
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 417
Rejestracja: 28 paź 2007, 23:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Informowanie o odpowiedziach w wątku przez email

Post autor: rob006 »

A znana jest jakaś przybliżona data kiedy te powiadomienia zostaną włączone? Bo nie ukrywam że mi z kolei ich trochę brakuje...
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8600
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Informowanie o odpowiedziach w wątku przez email

Post autor: mario_7 »

Trzeba to przemyśleć. W obecnej formie wypadałoby dodać jakieś ustawienie w profilu, które dałoby możliwość wyboru, czy ktoś chce być informowany przez wiadomości e-mail, czy nie. To raczej zadanie na później.
Awatar użytkownika
rob006
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 417
Rejestracja: 28 paź 2007, 23:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Informowanie o odpowiedziach w wątku przez email

Post autor: rob006 »

mario_7 pisze:W obecnej formie wypadałoby dodać jakieś ustawienie w profilu, które dałoby możliwość wyboru, czy ktoś chce być informowany przez wiadomości e-mail, czy nie.
Zdaje się że "Domyślnie informuj mnie o odpowiedziach:" miało spełniać taką funkcję, może to kwestia jakiegoś buga że opcja nie działa poprawnie.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8600
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Informowanie o odpowiedziach w wątku przez email

Post autor: mario_7 »

Nie, ta opcja działa prawidłowo - automatycznie dodaje do obserwowanych wątki, w których udzieliło się odpowiedzi.

Sęk w tym, że phpBB jakoś dziwnie traktuje wątki obserwowane i po prostu zawsze wysyła wiadomości, gdy w jakimś pojawi się nowy post. Nie znalazłem opcji zmiany tego ustawienia poza globalnym wyłączeniem wysyłania maili przez forum.
Awatar użytkownika
cukier_lukier
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1250
Rejestracja: 14 cze 2006, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Re: Informowanie o odpowiedziach w wątku przez email

Post autor: cukier_lukier »

Hm, a czy sprawy nie rozwiązuje używanie zakładek zamiast subskrypcji?

Z tego co wyszukałem (a trochę nad tym spędziłem, m.in.: http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... &t=2107796) tak właśnie działa subskrypcja - wysyła maila, gdy ktoś udzieli odpowiedzi w subskrybowanym wątku. I nie jest to zależne od ustawień domyślnych powiadomień. Czyli chcesz mieć listę wątków - użyj zakładki zamiast subskrypcji.

Co więcej - jeśli domyślnie ustawisz powiadamianie to przy utworzeniu nowego wątku zostanie Ci dodana automatycznie subskrypcja. To samo, jeśli udzielisz się w już istniejącym wątku.
Jeśli wyłączysz - przeciwnie.

Inaczej pisząc:
1. Subskrypcja = powiadomienie e-mail (nie zależnie od wybranej opcji w panelu użytkownika co do powiadomień)
2. Chcesz mieć listę tematów które Cię interesują, ale nie chcesz otrzymywać maili - użyj zakładek.
3. Jeśli włączysz 'Domyślnie informuj mnie o odpowiedziach' , to będziesz otrzymywał e-maile gdy założysz wątek lub się w jakimś udzielisz (to ustawienie działa dla nowo dodanych wątków/postów)

Czy to rozwiązuje problem? Czy jednak gdzieś o czymś zapomniałem? ;)
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8600
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Informowanie o odpowiedziach w wątku przez email

Post autor: mario_7 »

Wszystko się zgadza - tak było od samego początku. Sęk w tym, że subskrypcje przeniesione są z vBulletin, gdzie można wybrać, czy chce się dla danej subskrypcji otrzymywać e-mail, czy tylko widzieć to na stronie. Ponadto w vBulletin każdy wątek w którym udzieliło się odpowiedzi był subskrybowany. I to rodzi problem, bo jeśli ktoś teraz ma setki albo tysiące subskrypcji, to będzie otrzymywał dziesiątki maili dziennie o nowych postach w różnych tematach.

Ręczne wyłączenie subskrypcji dla setek wątków jest czasochłonne, ręczna zamiana na zakładki jeszcze bardziej.

Chyba, żeby z automatu przenieść wszystkie dotychczasowe subskrypcje do zakładek a później każdy sobie zasubskrybuje co będzie chciał... Trzeba by spojrzeć w bazę i sprawdzić czy da się to w prosty sposób zrobić.
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Informowanie o odpowiedziach w wątku przez email

Post autor: luk1don »

W tej sytuacji wyjściem mogłoby być wyłączenie automatycznego dodawania do obserwowanych każdego wątku, w którym piszemy albo jakaś modyfikacja zbierająca wszystkie zmiany w obserwowanych wątkach i wysyłająca maile tylko raz na dobę.
Istnieje mod "board watch": http://www.phpbb.com/customise/db/mod/board_watch/
Dodaje on tam trochę ustawień i możliwości do zmian w acp i ucp, ale chyba nic pomocnego i utrudnia on całą sprawę, gdyż rozszerza on całą "funkcjonalność" na wszystkie fora :-D
Do tego w Panelu użytkownika w zakładce Obserwowane widzę u siebie "Nie obserwujesz żadnych działów", natomiast listę tematów można by czyścić, czyli Zaznacz wszystko i wybrać Nie obserwuj wybranych
Awatar użytkownika
cukier_lukier
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1250
Rejestracja: 14 cze 2006, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Re: Informowanie o odpowiedziach w wątku przez email

Post autor: cukier_lukier »

Sprawdzałem Board Watch i to nie jest to co by rozwiązało problem. Tak na prawdę najprostszym rozwiązaniem będzie skopiowanie obecnych subskrypcji do zakładek - wtedy będzie można sobie usunąć subskrypcje z ucp.
W tej sytuacji wyjściem mogłoby być wyłączenie automatycznego dodawania do obserwowanych każdego wątku, w którym piszemy albo jakaś modyfikacja zbierająca wszystkie zmiany w obserwowanych wątkach i wysyłająca maile tylko raz na dobę.
O tym już napisałem - wystarczy wyłączyć opcję Domyślnego informowania mailowego w ucp.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8600
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Informowanie o odpowiedziach w wątku przez email

Post autor: mario_7 »

Wprowadziliśmy "rozwiązanie" problemu. Powiadomienia powinny już działać.

W phpBB obserwować tematy można na 2 sposoby - albo wariant z powiadamianiem ("obserwowane"), albo wariant bez powiadamiania ("zakładki"). Po przenosinach z vBulletin wszystkie tematy subskrybowane w tamtym skrypcie (czyli m.in. każdy, w którym udzieliło się odpowiedzi) zostały przeniesione do phpBB jako "obserwowane" - czyli każdy taki temat ma włączone powiadamianie na e-mail.
To, co zrobiliśmy, to skopiowaliśmy listę tematów obserwowanych do listy zakładek.
Co to daje?
Dzięki temu zabiegowi jeśli ktoś nie chce otrzymywać powiadomień z danego tematu może po prostu usunąć jego subskrypcję na tej stronie: ucp.php?i=main&mode=subscribed (aby nie dostawać żadnych powiadomień o nowych wiadomościach należy usunąć wszystkie subskrypcje z tej strony)
ponieważ tematy zostały skopiowane do zakładek, to ten sam temat, ale bez powiadamiania na e-mail, będzie dalej "zapamiętany" na stronie: ucp.php?i=main&mode=bookmarks
Awatar użytkownika
eskimoss
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 188
Rejestracja: 13 maja 2007, 11:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Informowanie o odpowiedziach w wątku przez email

Post autor: eskimoss »

A jak korzystać z tych zakładek? Chcę obserwować np. ten temat:
viewtopic.php?t=131104&p=853507#p853507
i nigdzie tam nie widzę opcji dodaj do zakładek czy obserwowanych.
Chciałbym móc obserwować, czy jakoś inaczej mieć dostęp z panelu użytkownika do tematów, w których sam nic nie pisałem. Na forum angielskim Ubuntu jest taka możliwość: thread tools → subscribe to this thread.
Awatar użytkownika
kondziu jah
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 621
Rejestracja: 27 wrz 2010, 19:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Informowanie o odpowiedziach w wątku przez email

Post autor: kondziu jah »

A w zasadzie to jaką funkcję pełnią zakładki?
Wyrzuciłem wszystko z obserwowanych, wyłączyłem autoobserwowanie. W zakładkach mam listę sprzęd kilkunastu dni (to co mario skopiował). Pisanie w nowych tematach skutkuje niedodawaniem danego tematu do obserwowanych/zakładek, lecz widać je w opcji 'pokaż swoje posty'. Nie widzę więc sensu istnienia zkładek.
Skrypt pobierający najnowszy sterownik nvidia -> http://adf.ly/Y8HRT
http://adf.ly/Y8HMh -> zaproszenie do dropboksa -> 500MB gratis.
http://adf.ly/?id=5385762 -> zarabiaj na linkowaniu
http://adf.ly/YIOh1 -> UIQ3 is not dead!
Awatar użytkownika
rob006
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 417
Rejestracja: 28 paź 2007, 23:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Informowanie o odpowiedziach w wątku przez email

Post autor: rob006 »

Na samym dole strony z wątkiem są linki do dodania tematu do zakładek i obserwowanych (jak dla mnie trochę nietrafione położenie, ale co tam...). Poza tym nie wiem czy jest opcja automatycznego dodawania tematów w których coś napisaliśmy do zakładek, ale zawsze można włączyć obserwowanie tematów, a na poczcie dodać filtr kasujący powiadomienia. Co prawda to dodatkowy ruch w sieci i obciążenie serwerów, ale... who cares? :P
Awatar użytkownika
eskimoss
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 188
Rejestracja: 13 maja 2007, 11:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Informowanie o odpowiedziach w wątku przez email

Post autor: eskimoss »

kondziu jah pisze:Pisanie w nowych tematach skutkuje niedodawaniem danego tematu do obserwowanych/zakładek, lecz widać je w opcji 'pokaż swoje posty'.
Jak odpowiadamy żeby komuś pomóc, to chyba nie zawsze nas interesuje dalsze obserwowanie danego tematu.
Akurat mi zakładki wydają się przydatne. Możliwość wyboru to akurat dobra rzecz.
rob006 pisze:Na samym dole strony z wątkiem są linki do dodania tematu do zakładek i obserwowanych (jak dla mnie trochę nietrafione położenie, ale co tam...).
Fakt, są linki. Rzeczywiście położenie nietrafione. Powinno być gdzieś na górze.

W powiadomieniu jest informacja:
"Dopóki nie zobaczysz tego wątku, nie otrzymasz żadnego następnego powiadomienia."
To znaczy, że muszę się logować żeby móc otrzymywać kolejne powiadomienia. Nie jest to zbyt wygodne. Wolałbym być informowany o każdym nowym wpisie do tematu, aż do czasu kiedy nie usunę tematu z obserwowanych.
Awatar użytkownika
rob006
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 417
Rejestracja: 28 paź 2007, 23:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Informowanie o odpowiedziach w wątku przez email

Post autor: rob006 »

eskimoss pisze:W powiadomieniu jest informacja:
"Dopóki nie zobaczysz tego wątku, nie otrzymasz żadnego następnego powiadomienia."
To znaczy, że muszę się logować żeby móc otrzymywać kolejne powiadomienia. Nie jest to zbyt wygodne. Wolałbym być informowany o każdym nowym wpisie do tematu, aż do czasu kiedy nie usunę tematu z obserwowanych.
Tzn że jak w jakimś obserwowanym temacie pojawi się 5 nowych postów, dostaniesz powiadomienie tylko o pierwszym, chyba że w międzyczasie się zalogujesz na forum. Powiadomienia z różnych tematów są niezależne. Jak dla mnie jest to dobre rozwiązanie, bo zamiast 5 powiadomień o nowym poście w temacie XYZ, dostajesz jedno, a ich wartość i tak jest taka sama (w końcu jak wchodzisz do tematu to i tak zobaczysz wszystkie nowe posty, więc ilość powiadomień nie ma znaczenia).
ODPOWIEDZ

Wróć do „phpBB3 - uwagi, propozycje, zauważone błędy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości