Propozycja dwóch modów do forum.

Dział tymczasowy - niedługo wszystko będzie działać bezbłędnie :)
Awatar użytkownika
lenonek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 195
Rejestracja: 12 lut 2007, 21:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Propozycja dwóch modów do forum.

Post autor: lenonek »

Proponuję pod dyskusję dodanie dwóch zmian do forum, które powinny ułatwić wszystkim pracę na forum ubuntu.
1. Mod dodający autorowi forum przycisk oznaczający temat jako rozwiązany. Natomiast wszystkim użytkownikom w zaawansowanym wyszukiwaniu możliwość wyboru pomiędzy tematami rozwiązanymi i nierozwiązanymi. Tu znalazłem coś, co można by wykorzystać.

2. Cenzor tytułów tematów. Ileż, to razy administratorzy dodają posty do tematów, które zawierają słowo

Kod: Zaznacz cały

Problem
Ich syzyfowa praca nigdy nie będzie miała końca. Może dodanie moda, który będzie wstrzymywał dodanie tematu z chwilą gdy jego tytuł zawiera określone słowa rozwiąże problem z problemem. Coś do wykorzystania znalazłem tu..

Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Propozycja dwóch modów do forum.

Post autor: luk1don »

To pierwsze wydaje mi się trochę niepotrzebnym udziwnieniem. Jest już topic attributes, gdzie można ustawić solved by %user%, jest np. dział how to, gdzie można znaleźć gotowe rozwiązania, a nie specjalnie wyszukiwać solved czy unsolved.

Pod drugim dodatkiem podpisuję się "rękoma i nogami". Ustawić tak, żeby niemożliwe było użycie słowa z rodziny "problem" tylko w samym tytule wątku/tematu (przede wszystkim, żeby się dało), bo w treści już przecież być może no i pojawił się jakiś czytelny, sensowny komunikat po polsku typu: "użyłeś niedozwolone słowo PROBLEM i je zmień lub pomiń", a nie np. "cenzura, niewłaściwe słowo" i się domyślaj jakie... Jest wbudowany cenzor w phpbb, ale to chyba jest bardziej rozbudowane i by dużo pomogło. Odkąd pamiętam dużo "wybuchów" niezadowolenia na tym forum było właśnie od tego problemu... Odpada wtedy jedna ramka do moderacji.
Awatar użytkownika
lenonek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 195
Rejestracja: 12 lut 2007, 21:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Propozycja dwóch modów do forum.

Post autor: lenonek »

@luk1don
W temacie, który założyłem (w pierwszym poście) jako atrybuty tematu mogę wybrać jedynie wersje ubuntu. Nie mam opcji solved by. Co do how to to znajdują się tam rozwiązania na najbardziej popularne problemy. Jeśli będziesz szukał np. rozwiązania dotyczącego rzadkiego sprzętu lub niszowego programu, to w tym dziale raczej go nie zobaczysz.
Fajnie, że dyskusja się rozpoczęła i mam nadzieję, że także inni użytkownicy wyrażą swoją opinię, a w szczególności administratorzy :)
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Propozycja dwóch modów do forum.

Post autor: mario_7 »

1. Mamy już atrybuty do tematów, kolejny mod do tego wymagałby głębszej integracji, bo zazębiał by się z obecnymi atrybutami. Sporo roboty, a czy efekt tego warty?

2. Niestety automat cenzurujący odpada, gdyż zdarzają się komunikaty, które zawierają słowo "problem" - wtedy jego użycie jest jak najbardziej na miejscu. Potrafię też wyobrazić sobie inne przypadki, gdy użycie takiego słowa mogłoby ujść płazem. ;)
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4678
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: Propozycja dwóch modów do forum.

Post autor: jacekalex »

Cenzurowanie słowa problem i podobnych w samym temacie?
Dopisanie do istniejącego modułu filtrującego wulgaryzmy jest niewykonalne, ale dodanie warunku/modułu sprawdzającego temat przy zapisie wiadomości, to powinno być wykonalne, zarówno w javascript, jak i w php, i niezbyt trudne, o ile ktoś zna trochę wyrażenia regularne.
Wtedy skrypt może otwierać okno z komunikatem, albo przekierowywać do regulaminu zamiast zapisać post.
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
Awatar użytkownika
Heos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 534
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Propozycja dwóch modów do forum.

Post autor: Heos »

Dopisanie do istniejącego modułu filtrującego wulgaryzmy jest niewykonalne
Wszystko jest wykonalne.

Co do samych propozycji - zbędne udziwnienia.
"Chciałbym, żeby zaczęto od szanowania siebie: wszystko inne wypływa z tego." – Fryderyk Nietzsche
openSUSE Leap 15.1 | Xfce4 | Firefox
marcin1982
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 3209
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:49
Płeć: Mężczyzna

Re: Propozycja dwóch modów do forum.

Post autor: marcin1982 »

Automat mógłby w sumie wycinać słowo [problem] z tytułu wątku. Dziwne brzmienie tegoż tytułu po wysłaniu postu mogłoby tylko motywować autora do zmiany. Jeśli natomiast użycie słowa problem w tytule wątku skutkowałoby nie ukazaniem się postu - wywolałoby to lawinę zbędnych pytań i kolejnych postów 'wyjaśniających' ...
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Propozycja dwóch modów do forum.

Post autor: luk1don »

lenonek pisze:@luk1don
W temacie, który założyłem (w pierwszym poście) jako atrybuty tematu mogę wybrać jedynie wersje ubuntu. Nie mam opcji solved by. Co do how to to znajdują się tam rozwiązania na najbardziej popularne problemy. Jeśli będziesz szukał np. rozwiązania dotyczącego rzadkiego sprzętu lub niszowego programu, to w tym dziale raczej go nie zobaczysz.
Fajnie, że dyskusja się rozpoczęła i mam nadzieję, że także inni użytkownicy wyrażą swoją opinię, a w szczególności administratorzy :)
Jeżeli nie ma to w każdej chwili jest możliwe dodanie nowego atrybutu [solved]
Zgłoś to administracji, poproś, żeby dopisali...

Co do kwestii PROBLEM to chyba wiem jak to zrobić. Nie będzie to żaden cenzor tylko dokładnie - warunek :-D
Awatar użytkownika
kabanek
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 592
Rejestracja: 23 cze 2009, 20:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Propozycja dwóch modów do forum.

Post autor: kabanek »

kiedyś i ja miałem podobny pomysł (mówię o punkcie 2) -> viewtopic.php?f=125&t=134649
sir_herrbatka
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 587
Rejestracja: 10 maja 2009, 14:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Propozycja dwóch modów do forum.

Post autor: sir_herrbatka »

Jeśli natomiast użycie słowa problem w tytule wątku skutkowałoby nie ukazaniem się postu - wywolałoby to lawinę zbędnych pytań i kolejnych postów 'wyjaśniających'
IMHO najlepszym rozwiązaniem byłby jakiś komunikat przed utworzeniem takiego tematu (Zapis w regulaminie mówi, że nie należy stosować słowa "problem" w tytule wątku. Czy mimo to chcesz utworzyć wątek o tytule który podałeś?)
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Propozycja dwóch modów do forum.

Post autor: luk1don »

sir_herrbatka pisze:
Jeśli natomiast użycie słowa problem w tytule wątku skutkowałoby nie ukazaniem się postu - wywolałoby to lawinę zbędnych pytań i kolejnych postów 'wyjaśniających'
IMHO najlepszym rozwiązaniem byłby jakiś komunikat przed utworzeniem takiego tematu (Zapis w regulaminie mówi, że nie należy stosować słowa "problem" w tytule wątku. Czy mimo to chcesz utworzyć wątek o tytule który podałeś?)
Ta "lawina zbędnych pytań" jest tutaj przez co niektórych wyolbrzymiana :-D Komunikat byłby wyraźny: słowo problem należy zmienić a pojawianie się tego słowa w systemowych komunikatach na Ubuntu jest bardzo sporadyczne, co innego w Windowsie
Czytaj:
viewtopic.php?f=217&t=146105

-- poniedziałek, 4 lipca 2011, 23:02 --

P.S. Widzę, że double posty są łączone i przeszło to tak bez echa :razz:
ODPOWIEDZ

Wróć do „phpBB3 - uwagi, propozycje, zauważone błędy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości