Informacje podstawowe, praktycznej modyfikcji propozycja.

Dział tymczasowy - niedługo wszystko będzie działać bezbłędnie :)
Awatar użytkownika
nadilaniumu
Wygnańcy
Posty: 26
Rejestracja: 23 kwie 2014, 16:51
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Hewlett-Packard Compaq NC4200

Informacje podstawowe, praktycznej modyfikcji propozycja.

Post autor: nadilaniumu »

Witam
Mam taki pomysł, postanowiłem że go opiszę po kolejnym przypadku z forum kiedy to moderator musi pytać w 2 poście o ...sprzęt! Z własnego doświadczenia też miałem sytuację że podałem nazwe komputera w temacie, w poście opisując problem a moderator zapytał mnie o nazwę sprzętu.
Mamy tak
  • Posty:
    Dołączył(a):
    Płeć:
    Wersja Ubuntu:
    Środowisko graficzne:
    Architektura:
Było by super gdyby użytkownicy laptopów a jest ich zdaje się coraz wiecej, mieli możliwość wpisania tej informacji w profil i byłoby to widoczne udogodnienie i oszczędność czasu w przyszłości na pytania o sprzęt.. Nawet kosztem informacji "dołączył" czy też "płeć" te rzeczy zainteresowany może zawsze doklikać w profilu..

No to tyle nie wiem czy macie możliwość ingerencji w szablon forum, nie znam się , ale rzuciłem ten pomysł bo śledzę je jakiś czas.
Orzechowate (Juglandaceae) – rodzina roślin z rzędu bukowców (Fagales).
Liście - skrętoległe, nieparzystopierzaste, bez przylistków, aromatyczne.
Kwiaty - zebrane w kotki lub kłosowate kwiatostany.
Owoc - pestkowiec lub orzech, nasiona bezbielmowe.
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Informacje podstawowe, praktycznej modyfikcji propozycja.

Post autor: Tomfoc »

Ludzie są leniwi i nie będzie im się chciało uzupełnić profil, ponadto większość ma blade pojęcie o swoim sprzęcie.
jirajamgo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 241
Rejestracja: 22 mar 2012, 14:30
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Informacje podstawowe, praktycznej modyfikcji propozycja.

Post autor: jirajamgo »

Jak dla mnie przy tworzeniu tematu powinno wyskakiwać info i po jego zaakceptowaniu przejść do tworzenia tematu, można by było też dodać jak sprawdzić.
Linux Mint 17 Mate 32bit jądro 3.15.0 RC8 + włączony Zram
Sprzęt; C2D e6750 2x2.66GHz 4Mb Cache, ram DDR2 2Gb 667mhz, Geforce 8600gt 256mb ddr3, dyski; 120Gb WD + 80Gb WD + 120Gb Hitachi 2,5cala Karta dźwiękowa Creatice Sound Blaster Live + przedni panel
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Informacje podstawowe, praktycznej modyfikcji propozycja.

Post autor: xxx666xxx »

Temat Twojej propozycji jest bezsensowny ;-)
nadilaniumu pisze:(...) Było by super gdyby użytkownicy laptopów a jest ich zdaje się coraz wiecej, mieli możliwość wpisania tej informacji w profil i byłoby to widoczne udogodnienie i oszczędność czasu w przyszłości na pytania o sprzęt.. (...)
A przepraszam a od czego jest takie coś jak stopka/sygnatura? Przecie tam można dać informacje o sprzęcie... Ja tak np. stosuję na forach linuksowych. Tu na forum Ubuntu oraz na forum Debiana mam wpisane w stopce/sygnaturce wszystkie podstawowe informacje o moim sprzęcie.

Myślę, że zamiast wpisywać jakieś tam cytaty i inne złote myśli lub totalne bzdury (to zostawcie sobie na inne fora dyskusyjne nie związane z linuksem lub określonym czymś w temacie forum itp) stopka/sygnatura na forum temu służy by podać tam informacje o sprzęcie...

Mam tu na myśli, że na tym forum lub każdym innym linuksowym,uniksowym,osx lub winzgrozy podajemy w stopce dane sprzętu komputerowego. Na forum o CyanogenModzie podajemy model i parametry telefonu/tabletu oraz modyfikacji softu w nim a na forum np. o zoologicznym podajemy rasę/gatunek posiadanego potworka. I takie coś jest sensowne...
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
Awatar użytkownika
nadilaniumu
Wygnańcy
Posty: 26
Rejestracja: 23 kwie 2014, 16:51
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Hewlett-Packard Compaq NC4200

Re: Informacje podstawowe, praktycznej modyfikcji propozycja.

Post autor: nadilaniumu »

Tomfoc pisze:Ludzie są leniwi i nie będzie im się chciało uzupełnić profil, ponadto większość ma blade pojęcie o swoim sprzęcie.
Problem rozwiązuje gwiazdka ze jest to wymagane, co i teraz jak pamiętam funkcjonuje odnośnie wybranej informacji, (chyba wersji systemu tak? nie wpiszesz = nie założysz konta). Nie chodzi mi o uzupełnianie profili ( choć z przyjemnością bym sobie to uzupełnił) Ale głównie o nowych użytkowników.

I już widzę jak nowi uzupełniają swoje sygnaturki .. Jest to pewien trend ale u doświadczonych/stałych bywalców for, a nie swieżaków. A nawet jeśli to starzy użytkownicy rozpoczynając wątek z problemem na swoim komputerze to raczej pamiętają by podać absolutnie podstawowe informacje w opisie

Jiri dobry pomysł choć trudniejszy zdaje się do realizacji.
Orzechowate (Juglandaceae) – rodzina roślin z rzędu bukowców (Fagales).
Liście - skrętoległe, nieparzystopierzaste, bez przylistków, aromatyczne.
Kwiaty - zebrane w kotki lub kłosowate kwiatostany.
Owoc - pestkowiec lub orzech, nasiona bezbielmowe.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Informacje podstawowe, praktycznej modyfikcji propozycja.

Post autor: bear7 »

xxx666xxx pisze:Temat Twojej propozycji jest bezsensowny ;-)
Myślę (...)
Jak zwykle, x-owaty pacjent ma najwięcej do powiedzenia. Na komentowanie twoich wypowiedzi szkoda czasu...
nadilaniumu pisze:postanowiłem że go opiszę po kolejnym przypadku z forum kiedy to moderator musi pytać w 2 poście o ...sprzęt! Z własnego doświadczenia też miałem sytuację że podałem nazwe komputera w temacie, w poście opisując problem a moderator zapytał mnie o nazwę sprzętu.
Widzisz kolego, sama nazwa komputera, to trochę za mało i w większości przypadków, Nas nie interesuje ile to na przykład gigahercowy procesor siedzi w twoim komputerze lub w jakim standardzie pracuje twoja karta Wifi. Gdy padają pytania o sprzęt, to w większości przypadków chodzi o to, w jaki sposób system rozpoznaje poszczególne podzespoły. I uwierz mi, że to, co widzisz na pudełku lub w dostarczonej ze sprzętem książeczce, lub na stronie sprzedawcy, nie zawsze pokrywa się z tym, co system podaje.

Tomfoc w jednym zdaniu precyzyjnie ująć to, co stanowi największy problem:
Tomfoc pisze:Ludzie są leniwi i nie będzie im się chciało uzupełnić profil, ponadto większość ma blade pojęcie o swoim sprzęcie.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
ODPOWIEDZ

Wróć do „phpBB3 - uwagi, propozycje, zauważone błędy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości