Testujemy 11.10 Oneiric

DuchDucha
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 16 paź 2011, 10:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: DuchDucha »

mody pisze:
DuchDucha pisze:...Jedynym realnym problemem jest tak naprawdę komunikator Empathy, który nie zapisuje kontaktów w pliku konfiguracyjnym contact-groups.xml, chyba będzie trzeba zrobić to ręcznie, a na razie nie wiem jak.
Spróbuj usunac empathy i wciągnąć pidgina... na ta chwilę jest bardziej dostosowywalny niż empathy.. w naszych warunkach.
Do tej pory używałem Pidgina w Gnome i Kopete w KDE. Wiem, że oba są lepiej pomyślane, ale ja chce naprawić Empathy (zawsze to wywalałem). Nadpisanie pliku .xml to powinno być dosłownie kilka minut.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: linuxozaurus »

Nadpisanie pliku .xml to powinno być dosłownie kilka minut.
jak wywalisz ten plik to ci utworzy nowy
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
soemtron
Wygnańcy
Posty: 80
Rejestracja: 20 mar 2011, 16:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: soemtron »

W repozytorium macie Cairo-Dock.Po zainstalowaniu macie w nim klasyczne Menu i dowolną ikonę z niego łapie się i przenosi na pulpit,pasek unity,lub dodaje do cairo.Ach te windowsiarskie nawyki :)Ja nie mam nic na pulpicie.Programy mam na pasku bocznym(w becie tak miałem) i resztę na Cairo dock.Paski chowają się,więc nie przeszkadzają.W każdej chwili bez minimalizowania mam dostęp do dowolnego programu,albo z paska Unity,albo z Cairo.W KDE tez nie mam ikon na pulpicie,mam z boku dodatkowy chowający się panel z najpotrzebniejszymi programami.Co to za wygoda,jak trzeba minimalizować okna,albo przełączyć się na inny pulpit,żeby kliknąć go na pulpicie?
Bombthewoorld
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 03 lip 2010, 11:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: Bombthewoorld »

Działa rzeczywiście :clap:
Awatar użytkownika
Sławek90
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 58
Rejestracja: 18 mar 2008, 11:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: Sławek90 »

W skrócie
ta wersja ubuntu to jeden wielki zamulacz zostaje z 11.04
a po za tym to tlen nie działa
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: e X t 7 3 »

Panowie Unity i GNOME 3 są w fazie, którą określiłbym, jako wręcz eksperymentalną. Dlatego na teraz stabilnymi i w pełni konfigurowalnymi (w prosty sposób) środowiskami są KDE i LXDE oraz oczywiście XFCE. Ja polecam ten pierwszy. Wróciłem do KDE po 4 latach przerwy i to co zastałem mocno i bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło ... to mogę nazwać w pełni stabilnym środowiskiem "produkcyjnym". Tu przykładowo nie ma takich problemów, jak pod Unity/GNOME z usypianiem/hibernacja, stanem baterii etc. w szczególności na platformie Brazos ... tu też nie będzie sytuacji, kiedy próba odmontowania dysku USB (HDD 2.5" - format NTFS) zakończy się zawieszeniem systemu.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 17 paź 2011, 20:53 przez e X t 7 3, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: linuxozaurus »

e X t 7 3 pisze:Panowie Unity i GNOME 3 są w fazie, którą określiłbym, jako wręcz eksperymentalną. Dlatego na teraz stabilnymi i w pełni konfigurowalnymi (w prosty sposób) środowiskami są KDE i LXDE. Ja polecam ten pierwszy. Wróciłem do KDE po 4 latach przerwy i to co zastałem mocno i bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło ... to mogę nazwać w pełni stabilnym środowiskiem "produkcyjnym". Tu przykładowo nie ma takich problemów, jak pod Unity/GNOME z usypianiem/hibernacja, stanem baterii etc. w szczególności na platformie Brazos ... tu też nie będzie sytuacji, kiedy próba odmontowania dysku USB (HDD 2.5" - format NTFS) zakończy się zawieszeniem systemu.

Pozdrawiam
ej to jest zachęta na korzystanie z kubuntu ale na pc mam surykatkę z gnome mnie unity nie zachwyca

a co do KDE nie korzystałam z niego od czasu KDE 3.5 bo wtedy miałam sporo słabszy komp (na tyle słaby ze kde 4.0 nie chodziło )
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
hsurim
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 258
Rejestracja: 13 lis 2005, 15:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: hsurim »

pingwin114 pisze:
hsurim pisze:Czy i u Was po każdej możliwej zmianie motywu, ginie z paska ikonka uruchomieniowa - tzn. jest po takowej puste, ale nadal działające miejsce ??
u mnie nic takiego nie ma miejsca
Ciekawe ... próbowałem na innym komputerze i także - z czterech dostępnych motywów - przy dwóch ostatnich giną z paska ikony uruchamiające programy.
Zamiast nich pojawia się puste miejsce, ale po kliknięciu w nie (puste miejsce), uruchamiają się te programy.

Zatem wygląda na to, jakby nie było wszystkich ikon programów we wszystkich, dostępnych standardowo motywach. :(
cizo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 12 lut 2011, 08:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: cizo »

cizo pisze:Zaktualizowałem z ubuntu 11.04 (unity) na 11.10 (unity). System chodzi troszkę płynniej i szybciej. Jeśli chodzi o zasobożerność, to też jest lepsza. Nie wiem dlaczego innym coś spowalnia, może to zależy od sprzętu. Jestem użytkownikiem Acer emachines E732ZG intel pentium P6100, ATI HD 5470, 2GB DDR3, dysk 500 GB. Jedyne co doinstalowałem to Kadu i K3B (brasero mi wypala płytę dłużej i czasem z błędami). To jest wystarszający sprzęt do ubuntu i co ważne chodzi płynnie i ani razu sie nie zawiesił. Jestem zadowolony.
A czy na tym sprzęcie pójdzie mi KDE (Kubuntu?) czy można mieszać dwa inne środowiska? czy będę miał zmianę systemów graficznych przy okienku logowania?
hymeneal
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 03 kwie 2008, 23:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: hymeneal »

Przy czystej instalacji (v 32bit) Kubuntu 11.10 działa szybciej od Ubuntu (2d)

Sprzęt to celeron, 1gb antycznego RAMu, grafika jakieś 32...

Tak, można mieć 2 różne środowiska... ale w praktyce trochę to zaśmieca komputer i nie jest praktyczne. Zainstaluj oba... wybierz jedno i zainstaluj od nowa.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: linuxozaurus »

czy można mieszać dwa inne środowiska?
tak
czy będę miał zmianę systemów graficznych przy okienku logowania?
tak
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
mcjg
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 99
Rejestracja: 05 mar 2009, 23:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: mcjg »

cizo pisze:
cizo pisze:Zaktualizowałem z ubuntu 11.04 (unity) na 11.10 (unity). System chodzi troszkę płynniej i szybciej. Jeśli chodzi o zasobożerność, to też jest lepsza. Nie wiem dlaczego innym coś spowalnia, może to zależy od sprzętu. Jestem użytkownikiem Acer emachines E732ZG intel pentium P6100, ATI HD 5470, 2GB DDR3, dysk 500 GB. Jedyne co doinstalowałem to Kadu i K3B (brasero mi wypala płytę dłużej i czasem z błędami). To jest wystarszający sprzęt do ubuntu i co ważne chodzi płynnie i ani razu sie nie zawiesił. Jestem zadowolony.
A czy na tym sprzęcie pójdzie mi KDE (Kubuntu?) czy można mieszać dwa inne środowiska? czy będę miał zmianę systemów graficznych przy okienku logowania?
Mi chodzi płynnie na teoretycznie słabszym laptopie - Acer 5720ZG. Man tylko Nvidię 8400.
Awatar użytkownika
oscarr
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 108
Rejestracja: 18 lip 2010, 12:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: oscarr »

Nadal nie poprawiono - z tego co widzę - błędu z obszarem powiadamiani. Ikonka Skype nadal odjeżdża i znika z panelu przy wyborze pulpitów. Oczywiście później wraca - choć w 11.04 nie było to takie pewne, szczególnie gdy pobawiło się ustawieniami compiza.
zippa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 65
Rejestracja: 28 sie 2011, 08:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: zippa »

A moja lampka na USB działa , a na 11,04 słabo działała
Sprzęt:
Main Laptop: MacBook Air 2020 i5 10th gen/8GB/512 GB SSD (macOS)
2nd Laptop: Toshiba L300 C2D/2GB/120GB SSD (Ubuntu Mate)
Desktop: i3 6th gen/8GB/480 GB SSD + 2TB HDD (Windows 11+Ubuntu 20.4 LTS)
Awatar użytkownika
soemtron
Wygnańcy
Posty: 80
Rejestracja: 20 mar 2011, 16:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: soemtron »

Wreszcie udało mi się zainstalować 11.10 .Może dlatego,że kazałem pobrać aktualizacje podczas instalacja i może dlatego,że 64 bity.U mnie 11.10 chodzi lepiej od 11.04.Po prostu 11.04 to pierwsza beta,a 11.10 druga beta.Zaraz po wyjściu nowej wersji systemu nie będzie dostępnych wiele programów jak np. niezbędny mi Avidemux(a może już jest?).Wkurza mnie,że całkowicie "wykastrowano" system z odwiecznego motywu dźwiękowego przy uruchamianiu.W 7.10 usunęli motyw zamykania,a w 11.10 resztę :( System według mnie nie nadaje się na komputer "produkcyjny"Po miesiącu,dwóch stanie się w pełni używalny.Polecam Ubueasy,aplikacja zrobiona naprawdę profesjonalnie.Wielkie brawa dla autora.Jak porównuje instalację Ubuntu 6.06 z obecną wersją,to jego instalacja i konfiguracja stała się dziecinnie prosta.Wszystko podane jest na tacy.System nie spodoba się miłośnikom konsoli i gmerania,ale są inne dystrybucję np Gentoo ;)Chciałbym wiedzieć ilu z Was jeszcze siedzi na PC-tach?Z tego co zauważyłem to sami laptopiarze...KDE rzeczywiście zrobiło wielki krok do przodu i nie wiem jak obecne Kubuntu,ale Suse czy Mandriva chodzą świetnie.Ubuntu od zawsze kojarzone było z Gnome i jakoś tak łyso sobie uciec na KDE.
DuchDucha
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 16 paź 2011, 10:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: DuchDucha »

Za jaki czas można się spodziewać polskiej edycji Ubuntu 11.10?
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: linuxozaurus »

nie wiadomo skoro nie ogłosili nazwy remixu
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Cieniek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 109
Rejestracja: 14 cze 2007, 20:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: Cieniek »

Ostatnie dwie polskie edycje Ubuntu pojawiały się ponad miesiąc po oficjalnej premierze - w sam raz po naprawieniu najważniejszych błędów.
Awatar użytkownika
marg1
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 188
Rejestracja: 16 sie 2008, 09:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: marg1 »

Ja bardzo narzekałem na 11.04 i w końcu powychodziło mi tyle niedoróbek, że zmuszony byłem już podnieść wersję bo nie miałem siły :)
Narazie jest ok, ale to dopiero 20 minut, bo już naprawdę do tego wcześniejszego nie miałem nerwów eh...
mynusyj
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 31 mar 2010, 22:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: mynusyj »

Jak można przywrócić ikony zamontowanych dysków na pulpit??
Zablokowany

Wróć do „Oneiric Ocelot”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości