Testujemy 11.10 Oneiric

Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: igotit4free »

Jest od tego zakładka w GNOME Tweak Tools.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
tybysh
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2007, 23:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: tybysh »

Ubu 11.10 + Fluxbox i można spokojnie działać, jak ktoś ma trochę starszy sprzęt to lepiej niech nie pcha się w Unity.
Awatar użytkownika
SirLancelot
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 218
Rejestracja: 03 maja 2007, 10:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: SirLancelot »

Po aktualizacji 11.04 do 11.10 mam następujące spostrzeżenia:

- Podczas instalacji jak zwykle aktualizator wywalił mi błąd o niemożliwości aktualizacji Falsha. Dzieje mi się tak już od trzech aktualizacji conajmniej i nie wiem czy powodem jest coś w konfiguracji mojego systemu czy to że nie chce mi się ślęczeć 2 godziny i czekać aż aktualizator zada mi pytanie czy chcę zaktualizować Flasha(bo są nadal takie punkty aktualizacji które trzeba potwierdzić manualnie).
- Przywróciło mi motyw pulpitu z 10.10. Po tym z 11.04 śladu nie ma w systemie.
- Coś mi się skopało z UbuntuTweak albo z ustawieniami widoczności ikon pulpitu bo mimo wyłączenia ikon pulpitu za pomocą UbuntuTweak te nadal tam są widoczne.
- Totalnie mnie wkurzyło Brasero bo jako aplikacja standardowo aplikowana w tej dystrybucji trochę żenuje fakt że od wersji Ubuntu 10.04 muszę najpierw tworzyć obraz płyty a potem go nagrać aby nie mieć sytuacji że po nagrywaniu płyty w locie uzyskam krazęk pt. nie widzę Cię wcale w Ubuntu a w Windows widzę Cię jako Zajęte miejsce 0 i Wolne miejsce 0 i nie da sie nic zapisać. Słowem nadal Brasero mi kopie płyty nagrywane w locie. Jest na to jakaś rada?
Ostatnio zmieniony 20 paź 2011, 10:39 przez SirLancelot, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Knopper90
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 136
Rejestracja: 21 maja 2011, 00:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Lokalizacja: Bytnica
Kontakt:

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: Knopper90 »

k3b bo innego wyjścia nie widzę :D u mnie brasero też taki numery wywijał ale zmieniłem ostatecznie na k3b
PCLinuxOS 2012.08 KDE
Awatar użytkownika
SirLancelot
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 218
Rejestracja: 03 maja 2007, 10:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: SirLancelot »

Mi już na tyle chodziła po głowię przesiadka na coś bardziej GNOME podobnego po rozpoczęciu nacisku na Unity w Ubuntu że dodatek w formie połowy pakietów zgodności K3B dla KDE mi nie trzeba w systemie ;)
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: luk1don »

Ubuntu Oneric plus Xfce plus Compiz, chodzi lekko jak marzenie i nic się nie wywala, nie ślimaczy, nie kaszani :-D
Awatar użytkownika
maestro1967
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 26 mar 2011, 21:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Wydajność, a raczej jej brak w Unity na Ubuntu 11.10

Post autor: maestro1967 »

Ja zainstalowałem tą wersie i teraz żałuję,totalna klapa.Wolno działa i się zawiesza.
ruomlig

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: ruomlig »

Ja zainstalowałem tą wersję i teraz nie żałuję.Totalna rewelacja.Szybko działa i się nie zawiesza.
Awatar użytkownika
yooz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 13 sie 2006, 23:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: yooz »

11.10 miałem dosłownie kilka godzin na laptopie po czym postanowilem wrócić do 10.04 która jak dla mnie jest wymarzona :)
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: igotit4free »

Panowie, ale żeby temu nadać choćby pozory sensu podawajcie konfiguracje sprzętowe i używane "środowiska", żeby to była jakaś informacja dla innych czego się mają spodziewać i czy warto się ładować w kłopoty.
Pierdyliard postów "u mnie działa" i półtorej pierdyliarda "u mnie nie działa", co z tego wynika? Obrazek
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
Skudi
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 21 lut 2009, 23:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: Skudi »

mam pewien problem z unity, po grzebaniu w ustawieniach compiz'a unity nie działa, dopiero po wpisaniu komendy "unity" ?
gutt
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 11 sty 2009, 10:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: gutt »

U mnie nie widać dysków zewnętrznych, ani partycji windowsowych,(w koncie admina,w sesji gościa jest ) da się coś z tym zrobić?
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: igotit4free »

Moje trzecie podejście do OO. Postanowiłem, że napiszę coś zanim przyjadą panowie w białych kaftanach ... czy ktoś się orientuje dlaczego po deinstalacji i całkowitym usunięciu LibreOffice aktualizacja pakietów językowych (obsługa języków/language support) skutkuje ponowną instalacją Writera i zassaniem diabli wiedzą skąd i po co masy pakietów, słowników, teasaurusów i innego badziewia?

-- 24 paź 2011 22:32 --

OK, mam winnego, tak to jest jak się używa Centrum oprogramowania zamiast konsoli albo synaptica;)
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
gzub
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 25 paź 2011, 09:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: gzub »

Zainstalowałem, potestowałem i jestem zadowolony. Start był bardzo kiepski, w ciągu pół godziny po instalacji Ubuntu zawiesił się permanentnie chyba z 5 razy, potem wpadłem na pomysł żeby zainstalować sterowniki własnościowe do Nvidia i problem zniknął.
Ostatnio 95% czasu przy komputerze spędzone było w Win7, niby miałem Ubuntu 11.04 i Fedorę 15, ale w każdym z nich coś mi nie pasowało, a jak pasowało, to nie chciało działać jak powinno. W Fedorze spodobał mi się Gnome-Shell, za to konfiguracja i RPM-y osłabiły zapał, Ubuntu 11.04 niby działał, ale próby uruchomienia dźwięku 5.1 chociażby w filmie nie powiodły się, do tego Unity mi nie podchodzi w obsłudze.
Aktualnie na 11.10 działa dźwięk 5.1 w każdym odtwarzaczu i nie tylko wideo (wyklikany bez dotykania terminala), Unity szybko wymieniłem na Gnome-Shell, jeszcze parę drobiazgów muszę opanować, ale ogólnie to jest to o co mi chodziło.
Sprzęt to typowy blaszak AMD Athlon II x2 250, 4GB RAM, Nvidia gt240, dźwięk to stara karta CMI8738 + wewnętrzny Via VT1708, ktory wczesniej bezskutecznie probowalem ustawic, a teraz jeszcze nie przetestowany
Awatar użytkownika
oscarr
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 108
Rejestracja: 18 lip 2010, 12:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: oscarr »

Na jednym ze swoich kompów zainstalowałem to "cudo" żeby mimo wszystko dać mu szansę.
Na razie jednak nie mogę nic powiedzieć miłego.
Już Gnome 2.3x miał problemy z widgetami, w gnome3/unity zniknęły nawet panelowe applety (razem z panelami).
W efekcie system jest mniej atrakcyjny i funkcjonalny od przeciętnej komórki. Nie wiem jak inni ale ja z appletów korzystam i brak tych narzędzi mnie bardzo denerwuje.
PS. Przy okazji potwierdzam problem unity z compizem. Grzebanie w ustawieniach tego ostatniego (pozornie nie związane z unity) powoduje że unity zostaje albo usunięty całkowicie albo tymczasowo.
Awatar użytkownika
Sławek90
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 58
Rejestracja: 18 mar 2008, 11:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: Sławek90 »

Ja też przełamałem barierę i zainstalowałem jeszcze raz i jest zadowolony chodzi wolniej niż 11.04 ale da się wytrzymać
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: linuxozaurus »

ja nie przełamałam bariery jaką jest unity
ale zainstalowałam kubuntu i zmieniłam KDM na GDM oraz KDE4.x na GNOME3.x i jest ok i mam problem jak zmienić wygląd GDM
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
oscarr
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 108
Rejestracja: 18 lip 2010, 12:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: oscarr »

Mint 12 ma być z Gnome3, ale czy gnome3 rozwiązuje problem z appletami ?
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: ethanak »

dla mnie najwiekszy problem to skopany binutils - niby w tej wersji blad oficjalnie nie wystepuje, ale ichniejszy binutils ma swoje zdanie.
moze ktos mnie oswieci jak mam skompilowac ivolektora? na wszyskim sie kompiluje a tu ma jakies watpliwosci...
Awatar użytkownika
parrotlarch
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 02 mar 2007, 13:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: parrotlarch »

Mi jakoś Unity działało sprawnie z połączeniu z gnome 2 na 11.04. Nawet polubiłem to rozwiązanie. Teraz jakoś się wszystko gryzie. Zadokowanych programów nie można często z powrotem stamtąd wywołać. Wyszukiwanie plików z głównego menu raz działa, raz nie, no i całość działa raczej wolniej niż w 11.04. Zainstalowałem gnome-shell i zdaje się być i szybsze i stabilniejsze. Potestujemy i zobaczymy.
Zablokowany

Wróć do „Oneiric Ocelot”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości