Testujemy 11.10 Oneiric

Awatar użytkownika
radius
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 78
Rejestracja: 13 cze 2011, 21:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: radius »

Znalazłem kolejny problem u siebie czasami uruchamia się wszystko poprawnie i Unity 3D działa a czasami samoczynnie się załancza Unity 2D nie wiem o co z tym chodzi myślę że jakaś aktualizacja to może poprawi.
yolan
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 11 mar 2010, 23:30
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: yolan »

pingwin114 pisze:przejrzyj logi spod jakiejś dystrybucji "live", być może stery od grafiki padły (stawiam na to) i wystarczy pokombinować z xorg.conf
pewnie tak, bo sterowniki miałem za strony AMD. jako, że jestem w sumie leszczem w temacie, mógłbym sobie z xorgiem nie poradzić. Koncepcję mam taką - odzyskać dane z dysku (pytanie jak) i zainstalować 11.10 normalnie z USB
tybysh
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2007, 23:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: tybysh »

Witam, w poniższym artykule jest porównanie wydajności ubu 11.04 vs 11.10, na ostatniej stronie jest benchmark grafiki, podobno usprawnione zostały sterowniki graficzne do radeonów. Czy ktoś wie, czy ten wzrost wydajności ma miejsce przy korzystaniu z nowszych kart czy także w starociach z serii 9xxx? Z chęcią bym zrobił aktualizację ale jednak jeszcze trochę poczekam.

http://www.phoronix.com/scan.php?page=a ... 1110&num=5
metson
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 21 maja 2010, 11:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: metson »

Po jednym dniu użytkowania nowego Ubuntu:

- mimo ustawienia najmniejszej czułości myszki, nadal chodzi szybko.. za szybko
- nowe centrum oprogramowania kojarzy mi się z android market, ale jest ok
- nadal nie mogę przekonać się do Unity - jak dla mnie nie jest to intuicyjne, więc wracam do starych dobrych paneli lub czeka mnie przesiadka na lxde,
- jak by nie było, nowe Ubuntu jest ładniejsze :)

Na razie większych problemów nie miałem.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: linuxozaurus »

- nadal nie mogę przekonać się do Unity - jak dla mnie nie jest to intuicyjne, więc wracam do starych dobrych paneli lub czeka mnie przesiadka na lxde,
- jak by nie było, nowe Ubuntu jest ładniejsze :)
jeśli to się potwierdzi i ja przejdę na LXDE
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
hsurim
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 258
Rejestracja: 13 lis 2005, 15:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: hsurim »

Dopiero pierwszy raz miałem okazję 'pobawić' się Unity i ... poza pierwszy przemiłym wrażeniem, zdecydowanie wolę GNOME.
Próbowałem zainstalować go z repo, ale nie udało mi się uzyskać to, czego oczekiwałem (znałem do tej pory).
Unity ma sporo dziwnych błędów - może z czasem je poprawią ...
Wróciłem do 10.04.
Awatar użytkownika
veronx
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 26 lip 2005, 14:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: veronx »

Ja pierwszy raz od 4 lat przesiadłem się na KDE , zainstalowałem wczoraj Kubuntu 11.10 64 bit,
instalacja przebiegła bez większych problemów ale zatrzymała się na 20 min przy update-grub ,
po pierwszym odpaleniu środowiska aż powiedziałem wow , chodzi dość szybko (chociaż i tak wezmę się za optymalizację) ale wygląda to wszystko cudnie,
uwielbiałem dotąd gnome 2 ale na siłę wciśnięte unity odrzuca mnie od tego środowiska i nigdy już nie wrócę , a gnome 3 to pole testowe .
jedyne co mnie teraz ,,boli" to zatrzymywanie się przy uruchamianiu KDE , wyskakują takei ikonki w ramce i po ikonce dysku twardego ,,stoi" chyba z 40 sek , później rusza i w mig pojawia się pulpit.
ogólnie wrażenia ok .
prezes19
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2009, 09:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Unity
Lokalizacja: Wyszków

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: prezes19 »

A moim zdaniem Unity jest całkiem całkiem. Co prawda jest to odważny krok, ale myśle, że w dobrym kierunku.
Awatar użytkownika
HydeFromT70s
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 71
Rejestracja: 30 lip 2009, 20:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: HydeFromT70s »

Zainstalowałem finalną wersję 11.10. Unity sprawuje się lepiej niż w poprzedniej edycji, ale czas uruchomienia tego nowego menedżera aplikacji to porażka :( Niestety, ale czuć, że system jest strasznie ociążały... :/
prezes19
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2009, 09:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Unity
Lokalizacja: Wyszków

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: prezes19 »

Czy ktoś z aktualizujących korzysta z thunderbirda? Poczta nie zginęła po aktualizacji?
Awatar użytkownika
brezniew
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2680
Rejestracja: 12 kwie 2011, 16:48
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: brezniew »

tybysh pisze:Witam, w poniższym artykule jest porównanie wydajności ubu 11.04 vs 11.10, na ostatniej stronie jest benchmark grafiki, podobno usprawnione zostały sterowniki graficzne do radeonów. Czy ktoś wie, czy ten wzrost wydajności ma miejsce przy korzystaniu z nowszych kart czy także w starociach z serii 9xxx? Z chęcią bym zrobił aktualizację ale jednak jeszcze trochę poczekam.

http://www.phoronix.com/scan.php?page=a ... 1110&num=5
phoronix.com pisze:...provide open-source NVIDIA OpenGL acceleration, the Radeon driver is much faster with Mesa 7.11, and there is mature Sandy Bridge support. Intel Sandy Bridge in Ubuntu 11.04 was very problematic and would frequently encounter the GPU being hung, etc.
Przy nowszych (wspieranych) kartach można korzystać z zamkniętych sterowników. Przy starszych, korzystających z otwartych (radeon) również powinna być poprawa.
kubawiros
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 08 lut 2010, 23:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: kubawiros »

Właśnie zaktualizowałem do 11.10. Po otworzeniu katalogu domowego (obojętnie czy z panelu czy z pulpitu) i wejściu do któregoś z podkatalogów za każdym razem wywala się i wraca do czystego pulpitu (czystego znaczy bez żadnych plików które były na nim widoczne). O co może chodzić?
Awatar użytkownika
Melisa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 45
Rejestracja: 13 lis 2010, 14:41
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: Melisa »

Mam podobny problem co kubawiros. Też mnie wywala z katalogu choć nie za każdym razem to robi. Natomiast pidgin, dopiero co któreś uruchomienie pojawia się normalnie w oknie, tak to tylko na pasku jest zaznaczony, że się uruchomił. Jakieś propozycje?
kubawiros
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 08 lut 2010, 23:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: kubawiros »

A mi właśnie zaczęło działać w miarę normalnie, choć czasem jeszcze się wywala.. Nic z tego nie rozumiem.
Awatar użytkownika
mody
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 36
Rejestracja: 20 lis 2005, 16:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: mody »

kubawiros pisze:Właśnie zaktualizowałem do 11.10. Po otworzeniu katalogu domowego (obojętnie czy z panelu czy z pulpitu) i wejściu do któregoś z podkatalogów za każdym razem wywala się i wraca do czystego pulpitu (czystego znaczy bez żadnych plików które były na nim widoczne). O co może chodzić?
Błąd nautilisa zgłoszony w Launchpadzie. Po jednej z aktualizacji znika...

-- 14 paź 2011 17:25 --
Melisa pisze:Mam podobny problem co kubawiros. Też mnie wywala z katalogu choć nie za każdym razem to robi. Natomiast pidgin, dopiero co któreś uruchomienie pojawia się normalnie w oknie, tak to tylko na pasku jest zaznaczony, że się uruchomił. Jakieś propozycje?
Mam ten sam problem na drugim użytkowniku. Na pierwszym (moim) nie ma problemu pidgin działa bez zarzutu. Nie mam pomysłu...

Natomiast mam duży problem ze zmianą użytkowników. Za każdym razem gdy chce się przełączyć na drugiego pojawia się okno Lightdm wybieram użytkownika, podaję hasło i na tym koniec... nie da się już dalej nigdzie zalogować, znikają pola wprowadzania haseł i moge tylko przeskakiwać po nazwach użytkowników... Zgłosiłem, ale bez echa..
tybysh
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2007, 23:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: tybysh »

Jeszcze jedno pytanie - jeżeli mam wersję 11.04 PL Niebiańska Nimfa ściągniętą z tego serwisu to czy po aktualizacji na 11.10 zachowane zostaną spolszczenia programów i ich ustawienia? Kusi mnie nowe wydanie ale nie chcę później stawiać systemu od nowa, nie mam na to tyle czasu aktualnie.
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: makson »

Ubuntu 11.10 jest wersją stabilną.
Temat już chyba nadaje się tylko do zamknięcia.
Pozdrawiam,
makson

P.S.
luk1don pisze:Oczywiście miałeś na myśli 11.10? (10.10 jest wręcz bardzo stabilne "hard" :-D )
Oczywiście - moja pomyłka.
Ostatnio zmieniony 14 paź 2011, 22:42 przez makson, łącznie zmieniany 1 raz.
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: luk1don »

makson pisze:Ubuntu 10.10 jest wersją stabilną.
Temat już chyba nadaje się tylko do zamknięcia.
Pozdrawiam,
makson
Oczywiście miałeś na myśli 11.10? (10.10 jest wręcz bardzo stabilne "hard" :-D )
Stabilne to to jest tylko, że tak powiem "urzędowo"... Nadałem tej wersji nową nazwę: Ubuntu Oneric Muliciel :razz:
Awatar użytkownika
Knopper90
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 136
Rejestracja: 21 maja 2011, 00:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Lokalizacja: Bytnica
Kontakt:

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: Knopper90 »

Faktycznie 11.10 trochę muli ale lepszy Oneric Muliciel niz Ubuntu Sid 11.04 :P
PCLinuxOS 2012.08 KDE
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Testujemy 11.10 Oneiric

Post autor: luk1don »

Knopper90 pisze:Faktycznie 11.10 trochę muli ale lepszy Oneric Muliciel niz Ubuntu Sid 11.04 :P
Wg mnie raczej nie! Nawet w podanym wyżej linku do phoronicsa widać w testach porównawczych 11.10 vs. 11.04 że z systemem jest nieciekawie. Przeanalizujcie wyniki całościowo i np. popatrzcie na maszyny Core 2 Duo...
Zablokowany

Wróć do „Oneiric Ocelot”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości