Testujemy 12.04 LTS Precise

Awatar użytkownika
PawelBDS
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 07 sie 2011, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRAKOW
Kontakt:

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: PawelBDS »

Ubuntu powinno przejść w ciągłe wydanie a nie bawić się z nowymi wersjami co 6 miechów.
-------------> www.facebook.com/fundacjaogony.net <---------------------

Wejdź, kliknij "Lubię", Pomóż budować PIERWSZE w Polsce schronisko dla małych zwierząt.
Awatar użytkownika
rob006
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 417
Rejestracja: 28 paź 2007, 23:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: rob006 »

Ja się bawię nowymi wersjami co 2 lata, przynajmniej nie muszę się martwić, że po zwykłej codziennej aktualizacji zaskoczy mnie jakaś wielka zmiana. Mam pewny i stabilny system, i to mi wystarcza.
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4678
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: jacekalex »

PawelBDS pisze:Ubuntu powinno przejść w ciągłe wydanie a nie bawić się z nowymi wersjami co 6 miechów.
A kto każe Ubuntu ćwiczyć, jak nie odpowiada?

Ja mam Gentoo - dystrybucję ciągłą, i jakbym się uparł, i nie robił jakichś dzikich eksperymentów, to mógłbym przez 5 lat na jednym systemie jechać.
Inna sprawa, że łatwiej mi przychodzi go po zmianie gcc postawić od nowa na starych konfigach niż przebudować obecny system.

Mam na myśli zmianę głównego kompilatora, pomiędzy slotami, np z gcc 4.4 na 4.5 lub 4.5 na 4.6., bo przy zwykłej aktualizacji, np z gcc-4.5.1 na 4.5.3 żadnych problemów nie miałem.

Pozdro
:craz:
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
Awatar użytkownika
Klusek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 64
Rejestracja: 03 lip 2007, 19:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Klusek »

Od wczoraj przestał mi się pojawiać laucher Unity po najechaniu na lewą stronę ekranu. Wcześniej miałem problemy żeby go wyciągnąć na wierzch, ale teraz przestał się pojawiać w ogóle. Teraz muszę korzystać z klawisza "super" albo wyłączyć auto ukrywanie launchera.
caViator
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 89
Rejestracja: 06 lut 2012, 21:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: caViator »

Ja mam 12.04 od 2 lutego z KDE i jestem mile zaskoczony (a przesiadłem się z Debiana), tyle złego słyszałem o *ubuntu, a tu wszytko jak na ten etap chodzi przyzwoicie. Z tym że nie mam żadnych metapakietów, na początek system podstawowy (wyszło 171 pakietów), dalej apt-get install aptitude i dalej tylko aptitude odpowiednio skonfigurowane.
nikczemnik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 186
Rejestracja: 09 mar 2008, 20:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: nikczemnik »

Hmmm ja dziś wrzuciłem 12.04 alpha 2 po 11.04 i mam problem z dashem. Nie wyświetla mi się lista programów. Dopiero kiedy kliknę na ikonkę home i zacznę pisać to pojawia się kilka propozycji...
Awatar użytkownika
Klusek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 64
Rejestracja: 03 lip 2007, 19:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Klusek »

linuxozaurus pisze:dziwne bo u mnie jest ok z tym unity (ubuntu stabilne 11.10 z testowym Unity)
Jednak Ubu 12.04 to nie 11.10, ale może być też tak, że to ja mam "szczęście" i jakiś bug dopadł mnie jako jednego z tych nielicznych ;-)
caViator
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 89
Rejestracja: 06 lut 2012, 21:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: caViator »

upgrade kernel i panic - cóż za szybko pochwaliłem
rob006 pisze:Ja się bawię nowymi wersjami co 2 lata, przynajmniej nie muszę się martwić, że po zwykłej codziennej aktualizacji zaskoczy mnie jakaś wielka zmiana. Mam pewny i stabilny system, i to mi wystarcza.
Wersje pomiędzy LTSami, to poligon doświadczalny dla przygotowania LTSa. Podobnie jak Fedora dla RedHata, openSUSE dla SLES i SLED..
Funnykris
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 222
Rejestracja: 17 sty 2012, 00:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Funnykris »

Próbował ktoś instalować czyste Gnome 3 na tym 12.04? U mnie poskutkowało to tym, że pole wpisywania tekstu przy logowaniu, w COU itp. niesamowicie się skurczył. Oprócz tego kursor jest jakieś pół cm za wysoko :P O wywalaniu problemów z Nautiliusem. Jest jednak to Ubuntu bardzo niedopracowane jeszcze :P Chociaż jak na alpha...
Awatar użytkownika
PawelBDS
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 07 sie 2011, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRAKOW
Kontakt:

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: PawelBDS »

Klusek pisze: Jednak Ubu 12.04 to nie 11.10, ale może być też tak, że to ja mam "szczęście" i jakiś bug dopadł mnie jako jednego z tych nielicznych ;-)
Pociesz się że ja też miałem ten błąd... mi na nie pojawiający się panel pomogła zmiana wszystkich ustawie unity w compiz reset lapka i przywrócenie pierwotnych ustawień.


Nie wiem jak wam ale mi ubuntu 12.04 dziś wraz z aktualizacją przyniosło wydłużenie pracy na baterii o 40 minut i doszedłem dy wyniku 3 godzin czyli tak samo jak pod win7
-------------> www.facebook.com/fundacjaogony.net <---------------------

Wejdź, kliknij "Lubię", Pomóż budować PIERWSZE w Polsce schronisko dla małych zwierząt.
nikczemnik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 186
Rejestracja: 09 mar 2008, 20:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: nikczemnik »

Kurcze ciekaw jestem czemu nie mam tej listy programów w dashu... Trochę to irytujące. Kiedyś zainstalowałem Alphę 1 i wszystko było OK. Później ją wywaliłem i wróciłem na 11.04. Wczoraj znów mi się zachciało nowości, więc wrzuciłem tą Alphę 1 i już był ten problem z dashem. Dorzuciłem aktualizację ale nic to nie pomogło. Wie ktoś może jak sobie z tym poradzić? Skoro wcześniej ta sama instalka działała bez problemów...
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: linuxozaurus »

ja mam czysty konfing unity 5.0 na ubuntu 11.10 możliwe ze ten błąd mnie nie dopadł bo zresetowałam konfing unity nim te wasze błędy się pojawiły
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: makson »

PawelBDS pisze:Nie wiem jak wam ale mi ubuntu 12.04 dziś wraz z aktualizacją przyniosło wydłużenie pracy na baterii o 40 minut i doszedłem dy wyniku 3 godzin czyli tak samo jak pod win7
Może to zasługa tego:
http://www.phoronix.com/scan.php?page=n ... px=MTA1OTI
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Awatar użytkownika
lodovee
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 65
Rejestracja: 24 lut 2007, 20:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: lodovee »

Ja próbowałem zainstalować drugą alfę dwukrotnie i nie udało mi się ani razu: ( Wersja 64bit w ogóle się nie boot'uje - panic kernel - a 32bit pada podczas instalacji (pod jej koniec) - coś też chyba z kernelem 'data fail'. Ktoś wie czy da się coś z tym zrobić?
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: makson »

Możesz spróbować daily build, lub poczekać na betę. Jaką masz konfigurację sprzętową?

Wam też synaptic się crashuje po odświeżeniu listy pakietów? Coś w ostatnich dniach u mnie Ubuntu strasznie oberwało po stabilności...
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
zovalik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 212
Rejestracja: 16 gru 2006, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: zovalik »

Nie instaluj aktualizacji ani kodeków podczas instalacji alphy to powinno się zainstalować. Przynajmniej u mnie tak było.

Działa Wam inteligentne ukrywanie paska bocznego Unity? Tzn jak jest okno pełnoekranowe to panel się chowa, a jeśli jest mniejsze to się wyświetla cały czas.

EDYTA jeszcze dopytuje co zrobić, żeby kliknięcie dwoma palcami w touchpad odpowiadało środkowemu przyciskowi myszy, a nie prawemu jak jest domyślnie?
kklimonda
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 585
Rejestracja: 20 kwie 2008, 04:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: kklimonda »

zovalik pisze:Nie instaluj aktualizacji ani kodeków podczas instalacji alphy to powinno się zainstalować. Przynajmniej u mnie tak było.

Działa Wam inteligentne ukrywanie paska bocznego Unity? Tzn jak jest okno pełnoekranowe to panel się chowa, a jeśli jest mniejsze to się wyświetla cały czas.

EDYTA jeszcze dopytuje co zrobić, żeby kliknięcie dwoma palcami w touchpad odpowiadało środkowemu przyciskowi myszy, a nie prawemu jak jest domyślnie?
Nie ma już inteligentnego ukrywania launchera. Wywalili kod za to odpowiedzialny, bo całość nie sprawdziła się w praktyce.

Co do przycisków możesz skorzystać z narzędzia synclient

Kod: Zaznacz cały

synclient TapButton2=2 TapButton3=3
powinno dać efekt jakiego chcesz
zovalik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 212
Rejestracja: 16 gru 2006, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: zovalik »

Super, teraz działa idealnie (touchpad).

Mogli zostawić to jako opcję chociaż... Grrr, zawsze wywalają coś co się mi podoba :/

Ogólnie bardzo fajnie chodzi to Ubu. Czas pracy na baterii podobny do Windowsowego (Intel i3) duży postęp bo w poprzednim wydaniu było to tylko 50% czasu MS (ale to chyba bardziej zasługa kernela).

Jedyne co irytuje to, że Centrum oprogramowania wykłada się przy instalacji paczek .deb.
Jak na tak wczesną fazę rozwoju bardzo stabilnie jest, zapowiada się bardzo dobre wydanie!
Awatar użytkownika
lodovee
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 65
Rejestracja: 24 lut 2007, 20:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: lodovee »

makson: Mój sprzęt to laptop acer aspire 6530 (Athlon 64 X2 QL-64, ATI radeon 3200)
Spróbuję zrobić tak jak pisał zovalik. Może się uda.
nikczemnik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 186
Rejestracja: 09 mar 2008, 20:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: nikczemnik »

A już myślałem, że tylko ja mam problem z instalacją .debów:-)
Zablokowany

Wróć do „Precise Pangolin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości