Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor

Awatar użytkownika
arthulus
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 351
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Kontakt:

Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor

Post autor: arthulus »

Czuję jakby ta wersja była w regresji problemy dosłownie za wszystkim np. VLC mulił jak muł na wysokości 4tys.km w Andach, czy ktoś ma również takie odczucia.
Mam taki problem że dysk twardy mi puka tak: trr,trr, zasilacz szumi jednostajnie tak:szy,szy ale brak obrazu na ekranie, chciałem zapytać czy da się to jakoś naprawić , za wszelkie sugestie z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor

Post autor: linuxozaurus »

Czuję jakby ta wersja była w regresji problemy dosłownie za wszystkim np. VLC mulił jak muł na wysokości 4tys.km w Andach, czy ktoś ma również takie odczucia.
od wypowiadania się na temat wersji rozwojowych jest odpowiedni dział

a co do sprzętu musisz znaleźć sam winowajcę
obrazu na ekranie
tutaj możliwe ze padła grafika (sprawdź czy działa w innym komputerze) zakładam ze nie jest zintegrowana z płytą gł) lub zdobądź inną i sprawdź czy działa z drugą po wyłączeniu uszkodzonej w biosie
podmień na inny zasilacz lub spróbuj go oczyścić
sprawdź jak się zachowuje płyta gł ja wyjmiesz wszystko (ram napędy grafika) pozostawiasz procesor na miejscu powinna wykryć brak ramu i grafiki o ile nie jest zintegrowana z płytą gł czyli dać sygnały dźwiękowe)
przetestuj ram (narzędzie memtest) lub podmień na inne
sprawdź dysk ((wykorzystaj narzędzie smart tools) lub podepnij do innego komputera
sprawdź stan kondensatorów na płycie gł

a skąd miny taka pewność ze to procesor a nie np płyta gł ? skoro nie sprawdziłeś
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Cubensis
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 11 sty 2012, 13:22
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor

Post autor: Cubensis »

Ja po instalacji Ubuntu 12.04 beta zauważyłem, że dysk zaczął strasznie dziwnie klikać. I tak przez 15 minut od włączenia. Po uruchomieniu później kompa na malinowej mandarynce sprawdziłem SMART i okazało się, że mam 100 tysięcy parkowań głowicy więcej (wcześniej miałem 313 parkowań). Transfery na dysku mi padły o jakieś 10MB na sekundę, ale da się z tym żyć.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor

Post autor: linuxozaurus »

ja nie mam odwagi na instalowanie tej bety wolę protestować live
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
arthulus
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 351
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor

Post autor: arthulus »

 @linuxozaurus
Dziękuję za sugestie ale mam mały problem z dostaniem się do komputera ponieważ zastał on wmurowany w ścianę mogę tylko zdiagnozować na słuch za pomocą stetoskopu, jutro zabieram się za kucie.
w między czasie rozglądałem się za alternatywą i znalazłem na alegro ofertę komputera Tianhe-IA w miarę przystępnej cenie,
ta jednostka wydaje się że powinna wystarczyć do odtworzenia filmu w VLC.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor

Post autor: linuxozaurus »

ale mam mały problem z dostaniem się do komputera ponieważ zastał on wmurowany w ścianę mogę tylko zdiagnozować na słuch za pomocą stetoskopu, jutro zabieram się za kucie.
skąd te pomysły?
lepiej zrób wnękę ukrytą nie zamurowuj go w ścianie zasłonięta ale tak aby można było się tam dostać bez kucia w ścianie czy np zastawione jakimś tam meblem jak musisz gdzieś ukryć aby nie był na widoku

z innej beczki możesz kupić jakąś stylową obudowę do komputera tak aby nikt nie musiał patrzeć na szarego blaszaka
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Cubensis
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 11 sty 2012, 13:22
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor

Post autor: Cubensis »

linuxozaurus pisze:ja nie mam odwagi na instalowanie tej bety wolę protestować live
Płytka z Betą 12.04 u mojego kumpla w akademiku roztrzaskała się w napędzie. Prawdopodobnie winny za to jest moduł sata ICH7-R SATA-II w najnowszym kernelu Linuxa. Jest nawet wątek o tym na launchpadzie: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour ... bug/712075
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor

Post autor: linuxozaurus »

ja testowałam 12.04 z dnia 23 marca i nie było problemu i nie była to ani beta1 ani beta2 (nie wliczam w to ze ta wersja nie potrafiła doinstalować ani jednego pakietu z netu choćby sterowniki lub inny pakiet)
a teraz mi dostarczasz powodów aby odpuścić sobie betę2
A puki co testowanie graniczyłam do Unity i jajek pana EXT73

ja bety1 nie uruchamiałam bo było za wcześnie dobrze ze o tym mi mówisz bo nie chcę rozwalić lapa w ten sposób
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
gg21053443
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 137
Rejestracja: 26 mar 2012, 19:27
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor

Post autor: gg21053443 »

Czy jeżeli zainstaluje bete 2 w virtualbox to komputer też może ucierpieć?
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor

Post autor: linuxozaurus »

Czy jeżeli zainstaluje bete 2 w virtualbox to komputer też może ucierpieć?
Nie wiem ale ja nie zamierzam rego sprawdzać powód wypowiedz Cubensisa na temat bety1
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Cubensis
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 11 sty 2012, 13:22
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor

Post autor: Cubensis »

Virtualbox korzysta z niskoprogramowych instrukcji kernela zawartego w systemie hosta. Wydaje mi się, że nie powinno się nic stać, ale na wszelki wypadek możesz zainstalować virtualboxa na Windowsie (Vista lub nowsze). W tych systemach zarządzanie energią mikrokernela NT jest oddzielone od warstwy użytkowej aplikacji emulujących system operacyjny i dzięki temu nic nie może się zepsuć.
namok
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1701
Rejestracja: 01 mar 2008, 12:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor

Post autor: namok »

gg21053443 pisze:Czy jeżeli zainstaluje bete 2 w virtualbox to komputer też może ucierpieć?
Jeśli boisz się przegrzania komputera to monitoruj temperaturę. Gdyby Kolumb pytał co jest za horyzontem zamiast sprawdzić to ameryka dalej byłaby nieodkryta.
Gallar4
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 14 mar 2012, 14:52

Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor

Post autor: Gallar4 »

Ja mam betę jako jedyny system i działa bez problemu. ^.^
A co do tego komputera wmurowanego w ścianę, to miał dopływ powietrza? Może to jest winowajcą. ;p
Awatar użytkownika
arthulus
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 351
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor

Post autor: arthulus »

@Gallar4
O chłodzenie bym się nie martwił bo to jest specjalny system chłodzenia wodno/żeberkowe w krztałcie delfina które powodują lepsze przecięcie cząsteczek wody i szybsze chłodzenie.
@gg21053443
Ja bym radził zaczekać z Virtualbox pomimo tego że dobrze radzi sobie z niskoprogramowych instrukcji kernela to z wysokimi instrukcjiami sobie nie radzi a to ma wpływ na cache2 ramu, do tematu trzeba podejść bardzo ostrożnie.
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor

Post autor: luk1don »

Cubensis pisze: Płytka z Betą 12.04 u mojego kumpla w akademiku roztrzaskała się w napędzie. Prawdopodobnie winny za to jest moduł sata ICH7-R SATA-II w najnowszym kernelu Linuxa. Jest nawet wątek o tym na launchpadzie: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour ... bug/712075
Z CD/DVD ROMami coś może być na rzeczy. Nie pamiętam czy to było podczas instalacji czy podczas zwykłego użytkowania napędu, ale pewnego razu napęd znienacka zaczął tak szaleć, kręcić się, że aż się przestraszyłem, że mi maszyna odfrunie i może i dobrze, że zareagowałem natychmiast i nadusiłem guziczek eject. Od tamtego czasu nic podobnego nie zaobserwowałem. Co do palenia procesora nie mam zdania - nie zauważyłem na razie :-D

-- niedziela, 1 kwietnia 2012, 22:29 --

To był AMDek?
Awatar użytkownika
arthulus
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 351
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor

Post autor: arthulus »

Procesor Celeron 6 generacji, na wszelki wypadek zapisałem sobie dane w razie naprawy procesora (przezorny zawsze ubezpieczony)

Kod: Zaznacz cały

 2000-2800 	128 kB 	400 MHz 	20-28x 	1,475/1,525 V 	53-68 W 	Socket 478 	IX 2002 - XI 2003 	130  nm 	MMX, SSE, SSE2 
te dane posłużą w inżynierii wstecznej dostać się do jądra procesora, wystarczy dobry mikroskop elektronowy i jestem w domu "nie ma rzeczy niemożliwych tylko trudne do zrobienia"
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor

Post autor: luk1don »

Nie strasz - mam coś podobnego i Ubuntu 12.04:

product: Intel(R) Celeron(R) CPU vendor: Intel Corp. physical id: 4 bus info: cpu@0 version: 15.2.7 slot: FC-478 capacity: 3GHz width: 32 bits capabilities: fpu fpu_exception wp vme de pse tsc msr pae mce cx8 mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe up pebs bts cid
Funnykris
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 222
Rejestracja: 17 sty 2012, 00:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor

Post autor: Funnykris »

Ja miałem betę i alphę i nie miałem problemów z temperaturą. Sam system wiadomo sprawiał problemy ale to beta... Czy to nie bios monitoruje temperaturę procesora? Nie powinien Ci się spalić sam od siebie
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor

Post autor: linuxozaurus »

Ja bym radził zaczekać z Virtualbox pomimo tego że dobrze radzi sobie z niskoprogramowych instrukcji kernela to z wysokimi instrukcjiami sobie nie radzi a to ma wpływ na cache2 ramu, do tematu trzeba podejść bardzo ostrożnie.
U mnie jedyne co mi padło z powodu błędów w linuxie to nagrywarka, ponieważ był to to jeden z najgorszych błędów jakie mogły być związane z nagrywarkami ale co prawda mogło dotyczyć kart sieciowych (wykasowanie firmware'u nagrywarki). Było to w Mandraka9.2 i było to wydanie stabilne (pech tak chciał bo miałam nagrywarkę marki LG)
Nie powinien Ci się spalić sam od siebie
Mi w laptopie płyta gł wraz z układem chłodzenia i WIFI padła ale procesor mi się nie spalił.
Owszem skończyło się tylko na jego przegrzaniu (komunikat jądra systemu o przekroczeniu temp krytycznej lub samoczynne wyłączenie się z powodu przegrania)
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor

Post autor: Shimmy »

-edit--

ohh Ty zartownisiu :D
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2012, 14:12 przez Shimmy, łącznie zmieniany 2 razy.
Zablokowany

Wróć do „Precise Pangolin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości