Ubuntu nie rusza po zalogowaniu

Potargany
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 61
Rejestracja: 19 kwie 2010, 07:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Ubuntu nie rusza po zalogowaniu

Post autor: Potargany »

Tak jak w temacie. Podczas uruchamiania pojawia się komunikat o błędach na dysku(których nie potrafię usunąć, nawet za pomocą narzędzi ratunkowych). Gdy wezmę ignore(do wyboru mam jeszcze skip mounting i manual repair) wreszcie przechodzi do ekranu logowania i można wklepać hasło, po czym pojawia się czarny ekran i wyskakują jakieś monity na konsoli.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Ubuntu nie rusza po zalogowaniu

Post autor: ethanak »

normalnie współczuję!
bo nie podając żadnych szczegółów chyba po prostu chciałeś się wypłakać i poprosić, aby cię ktoś przytulił i pocieszył...
zgadłem?
Potargany
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 61
Rejestracja: 19 kwie 2010, 07:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu nie rusza po zalogowaniu

Post autor: Potargany »

Hmm, o jakie szczegóły ci chodzi? Opisałem jak się zachowuje system. Nie jestem geekiem i nie wiem co mogę więcej dorzucić. Wcześniej miałem problemy ze startem systemu, ale albo restart albo zestaw ratunkowy pomagał. Teraz po ekranie logowania system się zawiesza. Próbowałem wejść w konsolę i uruchomić instalację pakietów ale też nie ruszyło. W ogóle system siadł. Zabawne jest to że zaledwie tydzień po instalacji... Szkoda bo na prawdę lubię ubuntu za jego szybkość, jednak powoli dociera do mnie, że ten system jest dobry dla ludzi którzy lubią grzebać w bebechach. Z windą nie mam takich problemów. Owszem nawet jeśli pojawi się jakiś bluescreen to nie powoduje to zepsucia całego systemu i po restarcie na ogół wszystko chodzi. BTW istnieje jakieś narzędzie na Live CD do naprawy systemu plików zainstalowanego ubuntu?
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Ubuntu nie rusza po zalogowaniu

Post autor: ethanak »

nic nie napisałeś oprócz tego że coś się popsuło. może zdradzisz tę wielką tajemnicę o objawach owego zepsucia? bo jeśli nie - cóż, łączymy się w bólu.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Ubuntu nie rusza po zalogowaniu

Post autor: bear7 »

ethanak pisze:nic nie napisałeś oprócz tego że coś się popsuło. może zdradzisz tę wielką tajemnicę o objawach owego zepsucia? bo jeśli nie - cóż, łączymy się w bólu.
Dość tych docinek i współczucia...
Chcesz pomocy, to przedstaw nam jakieś dowody. Pokaż, co to są za błędy.

Jednakże patrząc z innej strony, ethanak ma rację (nie zawsze, ale tym razem ma ;-) ). Po co bierzesz się za wersję rozwojową? Ubuntu 12.04 nie jest jeszcze oficjalnie wydane, jest ciągle w fazie beta. Źródeł błędów może być wiele. Nie trzeba być geekiem, aby pracować na Ubuntu. Nie trzeba także nieustannie grzebać w "bebechach". Do pracy w stabilnym środowisku, podstawowa wiedza wystarczy. W wersji rozwojowej trzeba niestety wiedzieć, jak sobie radzić, gdy pojawią się błędy. Albo chociaż wiedzieć, jaką dokumentację przedstawić, aby otrzymać pomoc.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Potargany
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 61
Rejestracja: 19 kwie 2010, 07:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu nie rusza po zalogowaniu

Post autor: Potargany »

Wszystko widać na tym filmie.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ubuntu nie rusza po zalogowaniu

Post autor: e X t 7 3 »

Potargany pisze:Wszystko widać na tym filmie.
Prawdopodobnie uszkodzone pliki systemowe ... widać, że system pokazuje błedu podczas wykonywania testu dysku. Podejmuj próbę naprawy z poziomu systemu live ... lub w ostateczności ponowny format i reinstalacja systemu ... przy założeniu wcześniejszego dokładnego sprawdzenia dysku = mogą być uszkodzone (fizycznie) bloki/sektory na dysku.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Potargany
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 61
Rejestracja: 19 kwie 2010, 07:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu nie rusza po zalogowaniu

Post autor: Potargany »

e X t 7 3 pisze:
Prawdopodobnie uszkodzone pliki systemowe ... widać, że system pokazuje błedu podczas wykonywania testu dysku. Podejmuj próbę naprawy z poziomu systemu live ... lub w ostateczności ponowny format i reinstalacja systemu ... przy założeniu wcześniejszego dokładnego sprawdzenia dysku = mogą być uszkodzone (fizycznie) bloki/sektory na dysku.

Pozdrawiam
Jakim narzędziem mogę naprawić system plików z live cd?

Edit.
Jednak przemogem moja niechec do grzebania w bebechach i postanowilem narzedziem PartedMagic naprawic system plikow ext4. Efek:

Kod: Zaznacz cały

root@PartedMagic:~# fsck -f -y /media/sdb7
fsck from util-linux 2.21.1
e2fsck 1.42.2 (27-Mar-2012)
Pass 1: Checking inodes, blocks, and sizes
Error storing directory block information (inode=268583, block=0, num=101191900): Memory allocation failed
e2fsck: aborted
Dodam, ze motyw z brakiem pamieci nie dziala(stworzenie e2fsck.conf z jakimis tam ustawieniami i stworzenie katalogu fsck, w jakims tutorialu to wyczytalem).
PS Nie mam polskich liter bo siedze wlasnie na PM.

-- 23 kwi 2012 19:32 --

Up. Jeszcze dodam, że wszystkie inne próby naprawienia(choćby gparted) systemu plików kończą się niepowodzeniem. Ten fsck wiesza się zawsze przy 12.5%.
Zablokowany

Wróć do „Precise Pangolin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości