Instalator CraftBukkit (C++)

Miejsce, w którym użytkownicy forum mogą zaprezentować swoje własne projekty programistyczne.
devnull96
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 95
Rejestracja: 12 maja 2012, 00:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Łódź

Instalator CraftBukkit (C++)

Post autor: devnull96 »

Witam, dzisiaj zacząłem naukę języka C++ z pomocą tutka ze strony cpp0x. Tutek jest napisany tak dobrze, że szybko załapałem podstawy języka i stworzyłem prosty programik konsolowy który instaluje Javę w wersji 6 lub 7 (opcjonalnie) ściąga i uruchamia serwer MineCrafta (CraftBukkit). Program był sprawdzany pod systemem Ubuntu 10.04, ale spokojnie można go używać na nowszych i starszych wersjach.

Miłe są uwagi w kwestii kodu. Po krótkiej, 5 godzinnej nauce spodziewam się prostych błędów w programie, więc prosiłbym o poprawę.

Program może być kopiowany i modyfikowany w dowolny sposób, jeśli zachowa się informacje o autorze.

Kod źródłowy:

Kod: Zaznacz cały

#include <iostream>
#include <cstdlib>
#include <cstdio>

using namespace std;

int main(void)
{
    int wersja;
    int zezwol;
    int wlacz;
    cout << "Witaj w programie 'Instalator CraftBukkit' pod system Linux Ubuntu 10.04." << endl;
    cout << "Wcisnij enter by kontynuowac" << endl;
    getchar();
    cout << "Zainstaluje on za Ciebie CraftBukkit w aktualnej wersji prosto z bukkit.org" << endl;
    cout << "W dodatku bedzie on instalowal Jave w wybranej przez Ciebie wersji." << endl;
    getchar();
    cout << "Jesli masz juz Jave, w kroku z jego instalajca wybierz odpowiednia opcje" << endl;
    getchar();
    cout << "Powodzenia. Jesli cos nie dziala w programie, nie boj sie mnie zapytac." << endl;
    cout << "Kontakt pod numerem GG: 20430720" << endl;
    cout << "Sugestie mile widziane" << endl;
    getchar();
    cout << "Zaczniemy od zainstalowania Javy. W ktorej wersji chcesz ja zainstalowac? 6 czy 7?" << endl;
    cout << "Jesli nie chcesz instalowac Javy, wpisz 0 i zatwierdz enterem" << endl;
    cin >> wersja;
if ( wersja == 7 )
{
   system("sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/java && sudo apt-get update && sudo apt-get install oracle-java7-installer");
}
   else if ( wersja == 6 )
   {
   system("sudo add-apt-repository ppa:ferramroberto/java &&  sudo apt-get update && sudo apt-get install sun-java6-jre");
   }
   else if ( wersja == 0 )
   cout << "Czyli masz juz Jave? Swietnie, przyspieszy to proces stawiania serwera ;)" << endl;
    cout << "Wcisnij enter." << endl;
    getchar();
    cout << "Swietnie, zainstalowales Jave. Teraz czas na pobranie Bukkita. Nacisnij enter" << endl;
    getchar();
    cout << "Teraz do twojego katalogu domowego zostanie pobrana binarka craftbukkit. Wpisz 1 i zatwierdz enterem" << endl;
    cin >> zezwol;
    if ( zezwol == 1 )
    {
        system("cd /home");
        getchar();
        system("wget http://dl.bukkit.org/latest-rb/craftbukkit.jar");
    }
    cout << "Wlasciwie to juz wszystko. Chcesz uruchomic serwer?" << endl;
    cout << "Wpisz 1 i zatwierdz enterem. Zostanie wlaczony serwer, a program sie zakonczy" << endl;
    cout << "Jesli nie chcesz go wlaczac, wpisz 2 i zatwierdz enterem" << endl;
    cin >> wlacz;
    if ( wlacz == 1 )
    {
        cout << "Dziekuje za skorzystanie z mojego programu" << endl;
        cout << "Wszelkie sugestie prosze kierowac w temacie na ubuntu.pl lub gamehostingtalk.pl" << endl;
        cout << "Badz pod moim numerem GG, ktory zostal podany na poczatku ;). Wcisnij enter by kontynuowac" << endl;
        cout << "Autor: Konrad Adamiak" << endl;
        getchar();
        system("java -jar craftbukkit.jar");
	} else if ( wlacz == 2 )
    {
        cout << "Dziekuje za skorzystanie z mojego programu" << endl;
        cout << "Wszelkie sugestie prosze kierowac w temacie na ubuntu.pl lub gamehostingtalk.pl" << endl;
        cout << "Badz pod moim numerem GG, ktory zostal podany na poczatku ;)" << endl;
        cout << "Autor: Konrad Adamiak" << endl;
    }
}

Skompilowany program w załączniku.
Załączniki
icb.zip
(4.22 KiB) Pobrany 408 razy
Samsung N102SP: Intel Atom D2000 1,6Ghz, 2GB RAM, Intel GMA 3600 - 51lite 3.3 (WinXP fork)
HP Compaq 6910p: Intel Core 2 Duo 2,0Ghz, 2GB RAM, Intel Mobile GM965 - Ubuntu 16.04 LTS
----------------------
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza twórczość”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości